vyber vzduchove zbrane

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Termit
Příspěvky: 714
Registrován: 07 bře 2010 21:38
Bydliště: Bystřany

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Termit » 02 kvě 2018 18:24

Přesně, Jako kluk cca od 7let, jsem vystřílel snad milion diabolek a všeho co tam šlo nacpat ze slavie 618. Teď jsem vystřídal kde co,ale opět největší zábavnost se slávií 620. Nechal jsem si tam udělat vnitřnosti od Strixe. Na 20m šišky ze smrku. A největší zábava pro děti je pokud máte každej svojí, nebo jednu i pro kamaráda co za ním přijde. Jakmile si bude hrát sám ,tak to za chvíli přestane bavit. Do 30m bych radši pevná mířidla nebo dioptr. Než řešit která optika vydrží....
Tak že podle mně....prckovi slávii a sobě nějakou starou fainwerkbau 300s
Ta HW30 by mohla být dobrá náhrada za tu slávii....


strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od strelec3751 » 02 kvě 2018 22:49

Pro dítě sehnat Slavii 620 ve slušném stavu a pokud nemáš chuť se sám pustit do repase tak se zkusit domluvit s Strixem. S omlazeným vnitřkem k nezaplacení a k neutahání.
rumcajs_tr
Příspěvky: 18
Registrován: 25 kvě 2015 12:46

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od rumcajs_tr » 03 kvě 2018 15:17

Nakonec jsem se domluvil se Strixem na vzduchovku, která udělá radost hlavně mě :-)
- Gamo CFX Royal + komplet tuning of Strixe (včetně nitro pístu)
- Nikkon ProStaff Target EFR 3-9x40 AO

Dětem se buď bude líbit nebo jim repasuji tu starou Slavii 630 Standard, případně pořídím Baikal MP-61
Tak asi tak k výběru :-)))
keram1
Příspěvky: 50
Registrován: 18 zář 2016 00:39

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od keram1 » 05 kvě 2018 03:09

to bude asi najlepsia volba. Rozhodne ak to je bez nitro piestu, odporucam su nechat spravit plynovu pruzinu u strixa.... Rozdiel je enormny....
Ja som si nechal u neho spravit uz dve "flinty" a vysoka spokonost. Jedna z nich bola prave gamo - shadow dx. Predava sa asi len v polymerovom prevedeni, cize ak potrebujes drevo, tak asi nic z toho... Ale ak ti polymer nevadi, mrkni sa aj na toto...
Po uprave u strixa (plynova pruzina, vylepsene tesnenie a mierna uprava transferu) tato flinta ma pre mna naozaj neobvyklu hodnotu a doslova je aj pre dospelych a zaroven deti. Natiahnut ju totizto ide tak lahucko, ako by tam ani ziadna pruzina nebola vlozena.... takmer ziadny odpor :)
Predtym vykon rychlo klesal (kvoli enormnej deformacii pruziny, dokonca sa mi raz zlomila). Teraz sice nie je vystrielane sice az take enormne mnozstvo aby som mohol hodnotit dlhodobo, ale konzistenicu drzi neuveritelne presne (+/-2m)....

Tu shadow dx, co je vybehovy model, zozenies velmi lacno a po takej uprave je to naozaj super za tie prachy... Lahucka, kompaktna, lahucke natahovanie doslova prstom.... na take plinkanie ideal. Dnes som s nou strielal na 55m a spravil som lepsi nastrel nez s dianou 350n-tec, ta totiz kope ako krava a po piatich natiahnutiach ti odide chrbat alebo vyskoci rameno..... teda hovorim o sebe=105kg chlap. Optiku tam mam optisan 4-9x (na ar8 350n-tec athlon argos 8-34/56mm co stal viac nez flinta samotna...). Naozaj celkom dobra muzika za celkom dobre prachy.... Ale plynovy piest, a vyladeny pre dannu mechaniku, je nutnost....
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Albert 22 » 14 kvě 2018 10:35

Zajímavá zjištění, když položíte svoji flintu na váhu:

Moje GAMO Shadow DX cal.5,5mm se mi stále zdála být oproti Slávii mnohem lehčí ... zvážil jsem tedy oboje!
Ta moje Gamovka váží 2,60kg tj. o celých 0,50kg méně oproti továrnímu údaji 3,10kg. Kde to ušetřili nechápu? ... zřejmě to bude odlehčenou plastovou pažbou.

Moje stařičká SLAVIA 631 s dřevěnou pažbou asi trochu přibrala - měla by vážit také 3,10kg, ale váha ukázala 3,20kg...

Také u tureckého HATSANa 125 TH 5,5mm jsem se nestačil divit. Zde kupodivu skutečnost kupodivu odpovídá katalogovým údajům 4,10kg od výrobce. Je to pořádný kus železa a když k tomu přidáte nějaký masívní odolný puškohled s ocelovou montáží, pak už je co držet !! ... Asi proto ti naši prodejci Turkům nevěří a všude tvrdošíjně píšou jen 3,80kg, od koho to opsali nechápu ?
Diabolka
Příspěvky: 20
Registrován: 16 kvě 2018 08:23

Re: Puška-malorážka/vzduchovka

Příspěvek od Diabolka » 16 kvě 2018 22:11

Ahoj, mohl by mi někdo kdo se v tom trochu vyzná, porovnat Feinwerkbau 800 vs Anschütz 9015 vs Walther LG 400?

Jsou mezi nimi zásadní rozdíly - spouštový mechanismus, kvalita hlavně, stabilizátor, expanzní komora, nebo je to jen o detailech a o tom co komu sedne do ruky a jak se mu líbí nastavení pažby?

Děkuji.
Uživatelský avatar
karel743
Příspěvky: 242
Registrován: 14 srp 2008 15:31
Bydliště: v městě bez střelnice

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od karel743 » 20 kvě 2018 12:18

Tak mě napadl dotaz, když jsou prodávány tyto pružinovky v setech s kúkrama, Jsou ty kúkry odolné na ty rázy pružiny nebo je to zdroj reklamací pro rozsypání?
Padáčková prasátková střelnička
Na flintu zrovna šetřím
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Albert 22 » 20 kvě 2018 13:13

phracek píše:Ja mam otazku k puskohledu Gamo 3-9x40, ktery jsem dostal ke vzduchovce Gamo Quiet Cat.

Vzduchovku jsem seridil, nastrilel a fungovala v pohode.
Po asi 50 strelach se nejakym zpusobe otocil kriz na puskohledu o 45 stupnu.
Byl serizeny vodorovne.
Nemate nahodou zkusenosti, urcite jo, jak puskohled spravne nastavit?

Puskohled je ted na vzduchovce nastaveny tak, ze stelovani krize nahoru a dolu je vlevo a stelovani doleva a doprava je vpravo.
Vypada to jako 90 stupnovy uhel postaveny na spicce.
Jinak vzduchovka je fantasticka.

Diky moc za rady
Kupte si kvalitní optiku, podle svých požadavků a ne laciný SET ! Vyhnete se nekonečnému hledání příčin závad a vleklým reklamacím...
Komu není rady, tomu není pomoci!
Uživatelský avatar
Blažena
Příspěvky: 382
Registrován: 05 kvě 2017 15:42
Bydliště: Hodonín

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Blažena » 20 kvě 2018 13:38

Tak, tak. "Zvýhodněné" sety nebrat!!! Je k nim puškáč samostatně neprodejný, ale nějak se toho braku přece zbavit musí :mrgreen: :lol: :lol:
HW 97k black line cal. 4,5 + Athlon talos 6-24x50 ATMR1 SFP IR-MIL
SPA CP1-M Artemis cal. 4,5 + kolimátor
Smazaný uživatel 26679

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Smazaný uživatel 26679 » 20 kvě 2018 19:42

Potvrzuji. Kamarád si koupil ten samý set, za chvíli kříž pootočený. Reklamace bez problémů, ale problém to neřeší, už to cestuje zase...
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Albert 22 » 21 kvě 2018 11:47

Nemohu se ubránit dojmu, že Západní firmy k nám naváží jen samý odpad a dobře vytříděný brak!
AŤ JSEM KOUPIL COKOLIV, BYL TO ZMETEK !...

1.) Koupil jsem si zlamovací "Gamovku Shadow DX 5,5mm", ale nikde se člověk předem nedozví, že to má plastový kloub a plastovou záskočku, natož jakou vůli v tom kloubu. Hlaveň krásná, vyleštěná! S mechanickými to sířidli střílí velmi dobře, ale běda nasadit optiku -nebylo možno ji ani zastřílet. :mrgreen:

2.) Tak jsem chtěl zkusit pořadnou flintu s masívním kovovým kloubem - nenapadla mne jiná blbost než "Hatsan 125" ! A tak nastalo hotové utrpení - katastrofální hrbolatá drhnoucí hlaveň po celé délce se stopami po hluboké důlkové korouzi. Ja se to mohlo stát? Nejspíš v předvrtaném hutním polotovaru skladovaném nejmétě 10 let na dešti. Inu TURCI... !!! :twisted: :twisted: Tak šel hned nazpět, za týden poslali druhého Hatsana a hlaveň prakticky stejná, ústí navíc bez zahloubení s obrovským otřepem tak, jak to nahrubo zařízli. :lol:

Diabolka sice prošla s přískoky hlavní, ale na konci hlavně se zarazila a s kotrmelci odlétla neurčitým a pokaždé jiným směrem k cíli ... To by netrefilo ani autobus! :twisted: :twisted: :twisted: Požádal jsem prodejce o zaslání třetího Hatsana a nebo rovnou o výměnu hlavně! ... Ukázalo se že vše je vadné, tak čekám už 1/2 roku na novou dodávku, pokud s dovozcem dořeší kontrolu kvality a nebo vrácení peněz...

3.) No a ten napohled krásný puškohled "Nikko Stirling 4-12x50AO Mountmaster" s celkem dobrými sklíčky jsem pak zkoušel na staré poctivé Slavii 630 a nástřel opravdu nedržel! A stejně nevydržel - asi po 250 ranách přestal úplně klikat, tak šel také na reklamaci....

4.) Nakonec jsem chtěl zkusit ještě nějaký kolimátor, libil se mi uzavřený typ "HAWKE RD 30 montáž 9-11mm". Již při prvním pohledu do něj bylo jasné, že to také nebude v pořádku, místo malého bodu tam zářil obrovský rozplizlý světelný flek zakrývající na 10m celý černý střed vzduchovkářského terče a při pohledu mimo optickou osu rajtoval po celém terči. Ani v okolí středu se nedržel na jednom místě - prostě ti Číňaní tam místo broušeného zrcadla dávají kousek lisovaného skla... :mrgreen: Ani zde se výměna za jiný kus nezdařila... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Více zde:
jaky-kolimator-na-vzduchovku-t7238-60.html#p392171
Strelec45
Příspěvky: 291
Registrován: 12 úno 2016 18:22

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Strelec45 » 21 kvě 2018 19:29

Mno západní.... španěl, turek, čína, čína. :roll:
Aneb nejsme tak bohatí, abychom si kupovali levné věci. Já vím těžko se vybírá a za ty prachy od toho člověk nemůže očekávat zázraky, ale to co tady popisuješ, z toho se mi chce zvracet.
Já jsem radši koupil AA, ale z druhé ruky, protože 20 litrů jsem za pružinu fakt dát nechtěl. A jsem spokojen.
Sklo mám Optisan, dal jsem na doporučení místních. :wink:
Prach, píst, ... vzduch a bombičky ZATÍM ne.
Uživatelský avatar
Blažena
Příspěvky: 382
Registrován: 05 kvě 2017 15:42
Bydliště: Hodonín

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Blažena » 22 kvě 2018 07:05

Kdo levně kupuje 2x kupuje
aneb
komu není rady tomu není pomoci.
To jsou tvá slova Ali.

Proč sis nekoupil místo dvou braků pořádnou pušku je asi zbytečná otázka, ale nebyl by jsi teď s nervama, vždyť víš kde :(
Hoď jim to na hlavu a ať ti vrátí peníze, něco přihoď a kup si flintu s kterou můžeš střílet a ne se jenom nervovat a lítat po reklamacích.
HW 97k black line cal. 4,5 + Athlon talos 6-24x50 ATMR1 SFP IR-MIL
SPA CP1-M Artemis cal. 4,5 + kolimátor
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Albert 22 » 22 kvě 2018 09:31

DOBRÁ RADA NAD ZLATO! ...
Ale raději zde Blaženo nepiš jak i ty ses musel poučit se svým "Hatsanem -hafanem" a "Nikko Stirlingem" ... :twisted:

Ale ty kolimátory (značkové i neznačkové) dotyčného typu skutečně pocházejí z Číny, všechno to produkuje jedna fabrika, jen nalepují potřebnou značku podle toho kam to jde.... Viděl jsem jich víc, ani jeden nefungoval, jen majitelé o tom nevěděli a přičitali chyby sobě! Ovšemže, někdy se i trefili, ale jen když se jim podařilo zamířit přesně v optické ose... :mrgreen: :mrgreen:

No ale pak nemusí kupovat kolimátor za 1000Kč, stačí na flintu nalepit dvě sklíčka a tečku namalovat fixkou a ještě ušetří za baterie!! :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Blažena
Příspěvky: 382
Registrován: 05 kvě 2017 15:42
Bydliště: Hodonín

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Blažena » 22 kvě 2018 10:08

To klidně můžu, poučil jsem se a už bych do toho vícekrát nešel. Toto jsi chtěl přečíst? Ten kolimátor co máš ti dá to stejné jako pevná mířidla, tak k čemu to kupuješ, když je ti to na p..u !!! To jen proto, aby jsi měl na flintě něco, co druzí né? Teď, když už něco kupuju, tak si o tom produktu přečtu nějaké recenze, než po druhé trefit "kozla" :roll: .
HW 97k black line cal. 4,5 + Athlon talos 6-24x50 ATMR1 SFP IR-MIL
SPA CP1-M Artemis cal. 4,5 + kolimátor
Odpovědět