SKS Simonov

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
hurri76
Příspěvky: 82
Registrován: 17 kvě 2012 14:25

Re: SKS Simonov

Příspěvek od hurri76 » 26 říj 2017 14:13

ahoj,

setkali jste se již s variantou Simonova, který byl vyroben v Tule, ale zemi původu má Čínskou lidovou republiku?
Ten můj Simonov má ruský bodák, vyraženou značku z Tuly, je sčíslovaný, ale dále tam jsou již jen Čínské znaky a byla i dovezena jako čínského původu. Rok výroby tuším 1951. Jako jediná v prodejně měla černěné dřevo.

Fotky můžu dodat, po nákupu i před první střelbou :-)

Díky
Michal


Makarov r.v.1983, ČZ 27 r.v.1946, Tokarev r.v.1941, DUO r.v.1948, PPŠ-41 r.v.1944, SKS Simonov China r.v.1951
Froggg
Příspěvky: 23
Registrován: 29 zář 2014 21:10

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Froggg » 12 lis 2017 23:24

Pokud vím, v roce 51 se ještě v Číně SKS nevyráběly. Čínská SKS mají jinak několik odlišností od těch ze SSSR. V Tvém případě se zřejmě jedná o zakázkovou výrobu pro Čínu. Ale nepovažuji se za znalce SKS, tak to třeba ještě někdo upřesní.
Rejsek
Příspěvky: 80
Registrován: 31 led 2017 15:13

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Rejsek » 27 úno 2018 21:01

Tak zas trošku oživím tohle mrtvé vlákno o jedné úžasné pušce :-) Konečně ji mám tak, jak jsem ji chtěl. Po sálodlouhém čekání na tristní zásobování českých eshopů jsem byl nucen objednat vedle od nácků z Amazonu. Levná optika, ovšem s hodně kladnými recenzemi i pro vyšší ráže, než SKS. UTG Leapers 3-9x32, leptaná mildot osnova s pralaxou 3m->nekonečno, RGB, okraje čisté a nerozmazané, jak jsem viděl u jíných optik v podobné cenové relaci (jinak, o optikách vím celkem hovno a teprv do toho pronikám, tak se mě raději na nic víc neptejte :) ). Páskování zachováno (to byla jedna z podmínek výběru). Bohužel se k vyzkoušení dostanu nejdřív za 14 dní. Nicméně, slibuju si od toho aspoň trochu solidní soustřel na 100m. Puška byla dost přesná na 50m i bez optiky, čili očekávám, že to posunu ještě trochu dál.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
》》》》》FORTES FORTUNA ADIUVAT《《《《《
Rejsek
Příspěvky: 80
Registrován: 31 led 2017 15:13

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Rejsek » 27 úno 2018 21:03

4.jpg
》》》》》FORTES FORTUNA ADIUVAT《《《《《
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Jim » 28 úno 2018 12:09

Jakým způsobem máš chycenou optiku na železe?Z těch fotek to není vidět.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Rejsek
Příspěvky: 80
Registrován: 31 led 2017 15:13

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Rejsek » 28 úno 2018 13:34

Kryt s aretací od PerunArms s weaver lištou z uhlíkové ocele. Pokud nechceš vrtat do rámu a dávat boční montáž, tak je to asi jediná další rozumná volba. Vůle tam nejsou už při nasazení (narozdíl od origo krytu) a po dotažení aretačních šroubů se to dle mě už tuplem nemůže hnout. Ale to se samozřejmě pak uvidí hlavně při samotné střelbě. Pokud mi do toho nic nevleze, tak se pak podělím o výsledky....A nebo si nasypu popel na hlavu a optiku s hanbou prodám :D
》》》》》FORTES FORTUNA ADIUVAT《《《《《
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Jim » 01 bře 2018 11:29

Právě proto se ptám, já jsem úspěch neslavil. Při čištění to musí jít mimo a po nasazení už zaměření nesedělo přesně. Tak pak poinformuj. Ale já to vzdal.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Rejsek
Příspěvky: 80
Registrován: 31 led 2017 15:13

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Rejsek » 01 bře 2018 15:21

A máš ten samý kryt? Pokud je to dotažené na doraz, tak při opětovném stejném dotažení ta změna přeci nemůže být tak markantní (optiku z krytu při čištění nesundám). Maximálně to bude chodit všechno trochu jiným směrem, ale pořád do stejného místa. A to se dá po pár výstřelech upravit ne? Vím že SKS není sniperka s těžkou hlavní, ale 100m není myslím taková dálka není, aby to dělalo nějakou brutální paseku. Nestraš mě :D
》》》》》FORTES FORTUNA ADIUVAT《《《《《
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Jim » 01 bře 2018 16:02

Kdybys poslal detailní fotku toho bazmeku, tak bych mohl posoudit, jestli mám to co ty. Z těch fotek není nic vidět, jen silueta flinty, detaily nikoliv. Já to kupoval ne ebay, je to čínskej výrobek, ten kryt závěru je ocelovej a ta nástavba z duralu. Po obou stranách jsou šroubky na dotažení k pouzdru závěru.(vypadá to tedy hnusně) Stálo to kolem tisícovky.Mám to válet někde v dílně a teď tam mrzne, tak se mi tam nechce jít. Tak než budeme diskutovat dál, měli bychom se shodnout, jestli máme to samý.
Rozhodně tě nechci strašit, ale po nastřílení, kdy to chodilo přesně na střed(tedy jen na 50m) jsem doma flintu rozdělal, vyčistil-samozřejmě tohle zařízení je třeba demontovat. Po opětné montáži zpět to na střelnici na těch 50m chodilo asi o 10 cm vlevo. Takže asi tak. To je ovšem k ničemu, Takto šlo dolů a je to v dílně. Právě proto, že je to stažený z obou stran, tak to nemůžeš nikdy znovu trefit. A to jsem ten hajzl z toho duralu shodil dolů a napájel lištu s rybinou na kryt, aby to bylo na fest. Takže optika byla přímo na novým krytu závěru.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Pajik_CZ
Příspěvky: 189
Registrován: 04 pro 2015 21:34

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Pajik_CZ » 01 bře 2018 19:18

i kdyby se to na 100 metrech po nastřelení, sundání a zastamdání rozhodilo o 10cm stranou (a to té montáži dost fandím, nejspíš to bude o víc ), věř mi, že Tě to bude srát. Obzvlášť pokud by jsi byl punťa a chtěl trefovat na první dobrou a ne nastřelovat každou návštěvu na střelnici...
Rejsek
Příspěvky: 80
Registrován: 31 led 2017 15:13

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Rejsek » 01 bře 2018 21:12

2 Jim - Tak to není ten samý, vím jaký myslíš. Já mám tenhle:
1.jpg
2.jpg
Opravdu to tam je natěsno už při nasazení před dotažením. A při sundání musím silněji zatáhnout, nejde to odtamtud "piánko" jak origo kryt. Nechce se mi věřit, že rovnoměrné dotažení těch dvou šroubů způsobí takovou torzi, že se kryt v rámu pohne tak, aby to udělalo 10cm na terči. Nevím z čeho jsou ty čínské kryty a ten původní, ale jak jsem psal, tenhle je z uhlíkové ocele, což je v podstatě tvrdé, pevné, ale nekujné železo. Leda by se pohnul samotný rám kdybych to dorval moc (což asi není možné :-D ). Jestli to u tebe udělalo 10 cm, tak tady to snad nebude taková darda. Napadlo mě, že by tomu mohlo pomoct rovnoměrné dotažení momenťákem. Bývalý majitel se bil do prsou, jak to při dotažení na fest drží nástřel (měl tam ale kolimátor) a ten kryt byl koneckonců jen bonus navíc k flintě, takže neměl důvod lhát. Sorry za tu teorii no. Měl jsem to sem hodit spíš až po nástřelu, ale měl z toho radost a chtěl jsem se pochlubit :oops: Vemu si pak vercajk na tu střelnici a sundám a nasadím to tam hned při jednom.
》》》》》FORTES FORTUNA ADIUVAT《《《《《
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: SKS Simonov

Příspěvek od skagerak » 02 bře 2018 00:17

Dvojnožka na hlavni? Možná by nebo od věci pak vyzkoušet jak to chodí bez ní... (sám jsem zvědav)
vasek666
Příspěvky: 60
Registrován: 26 zář 2015 10:41

Re: SKS Simonov

Příspěvek od vasek666 » 02 bře 2018 07:15

Ahoj, ten bazmek na tu optiku mám taky. Ale ta dvojnožka na hlavni asi nebude dobrej nápad. Hlaveň by měla být navolno.
Grand Power P1, Simonov SKS 45
Rejsek
Příspěvky: 80
Registrován: 31 led 2017 15:13

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Rejsek » 02 bře 2018 08:36

Jj to je pravda. Optiku budu zkoušet určitě bez toho. Ta dvojnožka byla spíš taková "hurá akce", než jsem zjistil, že se dá hodit Harris i na oko od řemenu.
》》》》》FORTES FORTUNA ADIUVAT《《《《《
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Jim » 02 bře 2018 11:38

Každopádně sem pak napiš výsledky zkoušek. Dost mě to zajímá, a určitě nejen mně. Ale stejně mám pochybnosti. Snad ten momentovej klíč by mohl pomoct.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Odpovědět