Brocock Compatto

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
VSCharlie
Příspěvky: 653
Registrován: 17 zář 2009 10:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Brocock Compatto

Příspěvek od VSCharlie » 15 led 2018 23:01

Zatím jsem to nepovolil.. :(

Vezmu to od zadu:

TO "Zander"
Měl jsem už několik pušek (od Hatsana, přes AA, FX, HW, Steyr a nějaké další) a NIKDY jsem neměl problémy povolit kartuši, až teď.

TO "Mini Me"
Ano ta videa (má tam ještě jedno) jsem viděl už dříve, a nejenom je - všem to šlo celkem snadno.
A i když nepotřebuji vyšroubovat čelo kartuše s manometrem, tak jsem to taky zkusil.
Světe div se - taky to nešlo, dokonce jsem ohnul tyč, kterou jsem tam strčil.
(Plná mosazná, myslím že to je osmička, neměřil jsem to. S ocelí bych to při použité síle asi "vyžvejkal".)

TO "JuroNR"
Tento posup funguje zpravidla na trubku a tenší stěny. Já ale potřebuji dostat katruš z bloku závěru.
Ovšem proč ne, zkusit to můžu. I když mám strach, že to vzteky spíš rozmlátím..
Pak by mě stejně čekalo ještě všrouroubování "zátky" s přepouštěcím ventilem z kartuše a tam to už tuplem není za co chytit.

TO "Alexxxus"
Otázka je, co myslíš tou svěrkou..
Já pracuji "hlavou" a k dílenskému vybavení přístup nemám.
Jsem rád, že jsem se dostal k ponku se svěrákem s normálními čelistmi. Kdyby jsem mohl sehnat přístup k svěráku s "vybranými čelistmi" tak kartuš oblepím páskou, upnu do čelistí a snad bych to povolil (možná), ale je to "vo hubu".

Závěr:
Ještě zkusím poklepání a pak na to kašlu.
Ta puška mě se..e od samého začátku, co jsem ji před vánocemi koupil.
Dyť jsem z ní díky neustálým problémům ještě ani pořádně nestřílel !!
To i Hatsan AT-44 byl snad lepší..
Nejdřív zprasená montáž (údajně) puška na 10m střílela 23cm doprava.
Pak si při výstřelu sem tam jakoby "uprdne" - znáte ten divný "prdlavý" zvuk, jako když v kartuši už není tlak a "prásknete s ní na "prázdno". Typoval bych to na nečistoty někde v přepouštěcím ústrojí. Výsledkem je, že diabolka jde v ten okamžik a pár cm dolů.
To mě přivedlo na nápad ji rozebrat - což jsou úkony běžné údržby (vyčistit, promazat, vyměnit těsnění) a při tom zrovna namontovat regulátor Huma Air, co se mi už dva týdny válí doma.
No a výsledkem je, že nějaké prase (mimo jiného - kdo ví, na co ještě příjdu) to při montáži tak zarvalo, že to nejde ani povolit. To jedoho opravdu nakrkne.
Představte si, že bych chtěl třeba vyměnit "O" kroužky v kartuši, což je docela běžná údržba!
Jednoduše nemám šanci!

Takže - Protože Gun.cz píše na svých stránkách - cituji:
"Jsme nadšení profesionálové - Smontujeme, naučíme, poradíme"
"Zajišťujeme záruční servis"
Tak jim to tam hodím, ať se ukážou.
A když ne tak ji budu tvrdě (opět) reklamovat, protože na co je mi PCP, kerá se chová divně, navíc u ní nejde provést ani běžná údržba.
A to všechno jenom proto, že někdo zprasil montáž (a bůh vi, co ještě)..


Léčíme nákazu - "Pěkně KULKOU po KULCE".....
http://vscharlie.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
VSCharlie
Příspěvky: 653
Registrován: 17 zář 2009 10:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Brocock Compatto

Příspěvek od VSCharlie » 16 led 2018 09:36

Jenom doplním jednu drobnost..
S gun.cz (jejich puškařem) jsem se domluvil až na příští týden a zatím se nudím, tak vymýšlím ptákoviny.
Včera jsem si nakreslil a vytiskl jednoranný podavač.
Je to jenom prototyp a chce to ještě pár úprav, ale i tak, na první pokus je použitelný.
Ve finální ferzi udělám vnější rozměry dosedacích ploch o pár desetin vetší, aby šel jemně (do hladka) zabrousit povrch.
I když je to tištěné výškou vrstvy 0,1mm, přeci je to jenom 3D tisk a povrch není ideální tak, jak bych si představoval.

Koho by to zajímalo, tak fotky prvního tisku (verze 0.01), jsou u mne na "rajčeti".
Až to dokončím (a pokud bude zájem), tak dám k dispozici "stl-ko" pro 3D tisk.
Léčíme nákazu - "Pěkně KULKOU po KULCE".....
http://vscharlie.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Brocock Compatto

Příspěvek od Mini Me » 16 led 2018 19:02

Jenom informativne,kolik si uctuje Brocock za servis

http://brocock.co.uk/index.php/servicing/
Uživatelský avatar
VSCharlie
Příspěvky: 653
Registrován: 17 zář 2009 10:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Brocock Compatto

Příspěvek od VSCharlie » 16 led 2018 23:19

Souhlas.. :wink:

Ovšem já se stejně do "betle" ndostanu dříve, než asi tak za hodinu - právě tisknu na zkoušku, další (upravené) verze toho podavače pro Compatto.. :(
Léčíme nákazu - "Pěkně KULKOU po KULCE".....
http://vscharlie.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Brocock Compatto

Příspěvek od Mini Me » 17 led 2018 21:43

Ohledne Brocock Compatto Huma Target - Na jejich domovske strance je mylna informace ohledne doporuceneho tlaku v kartusi.Maji tam uvedeny stejny tlak jako pro Compatto 16 J - 200 Bar.Huma Target se muze plnit na 240 Bar stejne jako FAC.Na jejich FB strance maji prohlaseni o spravnych udajich.

For clarity...

All current Brocock rifles (Compatto/Bantam) sub 12 FPE is a 200 BAR max fill, excluding Target (regulated) which is 240 BAR.

All FAC (Compatto/Bantam) is 240 BAR inclusive of Target (Regulated).
https://www.facebook.com/BrocockLtdCompatto/

Jeste odpoved z emailu od manazera firmy Brocock ohledne dotazu na Compatto a Huma regulator.Odpovida jako spravny manazer ze Compatto + regulator neni to same jako Huma Target,ten je lepe optimalizovan a vyvrty jsou o neco vetsi nez u normal Compatto aby se u regulatoru dosahlo co nejlepsiho vysledku a lepsi usazeni reglu v kartusi.
Takze podle vseho ty doporucene rozmery v Huma tabulce jsou asi ty co ma Target uz z vyroby

I confirm that if you put the reg straight into a Compatto, 90% works OK but it is not 100% perfect. It depends on which performance you require.

The Target is not Compatto + REG, the holes sizes are slightly different to guarantee the best results. The internal of the cylinder is rectified to allow a perfect fitting of the Reg. No huge changes, but the tune of the gun is different.
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: Brocock Compatto

Příspěvek od jama » 19 úno 2018 09:18

Chtěl bych se ujistit - kdo jste montoval Huma regulátor - v objednávce se vyplňuje ráže a výkon, znamená to, že regulátor přijde nastavený na správný tlak? Dá se pak ještě s tlakem laborovat? Znamená to, pokaždé rozebrat kartuši, že? O kolik se zmenší objem katruše? Dík.
z ho.na bič neupleteš
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: Brocock Compatto

Příspěvek od jama » 19 úno 2018 09:51

Utekl mi "edit" Stránky www.huma-air.com jsou nabité informacemi, reg. by měl mít v továrním nastavení 90barů (16J, .177)
z ho.na bič neupleteš
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: Brocock Compatto

Příspěvek od jama » 22 úno 2018 11:59

"Humáč" dorazil. Mám jednu pochybnost - v návodu k montáži (zde: http://foto.huma-air.com/foto/Installat ... mpatto.pdf ) se na straně 4 pod fotkou rozebrané kartuše píše, že při zpětné montáži se má dotáhnout kartuše k adaprétu rukou, ale nechat o 1/4 ot. povolená, aby vznikla asi 0,5mm mezera. To jsem nepochopil proč?
z ho.na bič neupleteš
Uživatelský avatar
VSCharlie
Příspěvky: 653
Registrován: 17 zář 2009 10:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Brocock Compatto

Příspěvek od VSCharlie » 22 úno 2018 13:29

Zjednodušeně řečeno...
Aby regulátor "znal" rozdíl mezi vnitřním a atmosferickým tlakem.
Některé regulátory to tak mají pro pro lepší (přesnější) regulaci tlaku.
Stačí na to nepřesnosti závitu a tu mezera.
U některých dřívějších regulátorů se na to musela (v prostoru mezi závitem a tesněním regulátoru) vrtat malá dirka do kartuše.
Léčíme nákazu - "Pěkně KULKOU po KULCE".....
http://vscharlie.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: Brocock Compatto

Příspěvek od jama » 22 úno 2018 18:21

Dokončil jsem montáž Humáče. povolit šroubení - adapter - kartuše bylo obtížné. Škoda, že tam není aspoň pár plošek na klíč, nebo uvnitř šestihran na imbus. Musel jsem nahřívat, až slina odskakovala. Pak přes silné kůže do svěráku a trhnutím to povolilo. No, ale stálo to za to - konzistence hnedle +- 2ms. Ještě změřím celé spektrum od 200 do 100 barů.
z ho.na bič neupleteš
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: Brocock Compatto

Příspěvek od jama » 25 úno 2018 11:53

První měření jsem dělal s exact heavy, lítalo to s regulátorem nastaveným na 95bar kolem 222, tedy malinko přes 16J. Včera jsem naládoval normální extacty a nebyl jsem schopen dostat se přes 235ms. Laboroval jsem s červíkem ve Slingshotu, zkoušel jsem i podložit bicí pružinu - žadná změna. Tak jsem na reglu přidal na 100barů. Úsťovka max.238ms... Nepotřebuji jít přes limit, ale proč to sakra nejde ladit? Kde může být chyba?
z ho.na bič neupleteš
zander
Příspěvky: 168
Registrován: 16 pro 2009 20:30

Re: Brocock Compatto

Příspěvek od zander » 25 úno 2018 16:51

Ja som tvoje byvale compatto zase ladil smerom dole a podarilo sa mi to len vymenou bicej pruziny a znizenim tlaku reg.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brocock Compatto

Příspěvek od Alexxxus » 25 úno 2018 21:02

Silnější pružinku to chce ...
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: Brocock Compatto

Příspěvek od jama » 16 bře 2018 15:31

Po opakovaném laborování jsem se nakonec ustálil na tlaku za Humáčem mezi 95 a 100 bary, červík v úderníku zhruba na polovině rozsahu a bicí pružina od Altarose. Lítá to 241 +-2ms (1,7). Akorát to kapku žere vzduch - 10 ran 20 barů. To je dost, ne?
z ho.na bič neupleteš
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Brocock Compatto

Příspěvek od Mini Me » 29 srp 2018 21:27

Vcera jsem se venoval udrzbe Compatta,protoze skoro rok jsem to nemel rozebrane.Promazano,vycisteno a hned i zkouseno v praxi.
Z pohledu tercoveho strelce bych asi sklidil kritiku ale za me spokojenost,kazdou ranou by to potkan uz nerozchodil.Strileno na 38m a ty vetsi na 52m.Strelivo JSB Jumbo .22,puskohled na 12x,opora bipod
Příloha 20180829_192615.jpg je dlouhodobě nedostupná.
20180829_192615.jpg
Odpovědět