vse o malorazkach

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
sapér vodička
Příspěvky: 53
Registrován: 04 říj 2015 20:36

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od sapér vodička » 05 led 2018 20:51

Tohle jsem viděl u SB Club, nafukovalo se to revolverářům a pokaždé museli vytloukat všechny komory. Nakonec to měnili za standardky.


skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od skagerak » 05 led 2018 21:36

Náboje Rex jsou tímto známé,(možná bývají přestárlé), zkus jiné -nové střelivo...

u těch revolverů, nebylo to 22lr ve válci 22 WMR ?

@Albert, myslím, že problematika zbraní a nábojů 22 flobert tu roli hrát nebude, ale kdo ví, kdo ví
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Albert 22 » 05 led 2018 22:27

Myslím, že je to úplně stejný problém jako u těch floberťáků! Jen s tím rozdílem, že u plnotučných zbraní nejsou komory tak zmršené a převrtávané z nějaké zlomyslnosti (či blbosti?) na průměr 6mm. Patrně si výrobci nedovedou poradit se snížením výkonu flobertových pistolí na těch nesmyslných 7,5J. Pak to odfukuje komorou i dozadu...

Zkusil jsem ty nafukovací floberťáky vystřelit z komory o průměru odpovídajícím doporučení CIP "List of TDCC - Tab V - Rimfire cartridges - Crusher" ... http://www.cip-bobp.org/homologation/en ... _type_id=5

... A ejhle ono to šlo vytahovat celkem snadno! Když se nemá kam nafukovat, tak to jde!!
savojský
Příspěvky: 19
Registrován: 20 led 2013 10:28

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od savojský » 06 led 2018 12:57

Ďakujem za rady
Najskôr som skúšal vyčistiť zbraň a všimol som si že je zanesená časť do ktorej sa uzamyká záver. Dôkladne som ju vyčistil v domnení že je problém v odomykaní. Keď som založil záver a spustil ho na prázdno bol znovu problém ho otvoriť. Takže mi bolo jasné že problém bude v naťahovaní bicej pružiny. Rozobral som záver a nešiel som príčinu. Na jednom mieste dochádzalo k silnému drhnutiu (vid. obrázok) Po doladení pilníkom, premazaní a zložení ide záver tak ako má. Ale nepodarilo sa mi prísť na dôvod tak náhlej závady.
Přílohy
26648102_20025727.jpg
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Albert 22 » 06 led 2018 22:58

Aha, takže problém byl v zadrhnutém mechanismu závěru. U nové malorážky či flobertky bych se nedivil, součástky závěru potřebují někdy trochu dopilovat, vyleštit třecí plochy a zaběhnout. Ale co ty vystřelené nábojnice, jdou vytahovat normálně? A nebo se také nafukují ??
savojský
Příspěvky: 19
Registrován: 20 led 2013 10:28

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od savojský » 07 led 2018 16:00

Albert 22 píše:Aha, takže problém byl v zadrhnutém mechanismu závěru. U nové malorážky či flobertky bych se nedivil, součástky závěru potřebují někdy trochu dopilovat, vyleštit třecí plochy a zaběhnout. Ale co ty vystřelené nábojnice, jdou vytahovat normálně? A nebo se také nafukují ??
To ma práve prekvapuje, pretože zbraň má za sebou už pár stoviek, možno aj tisícok rán.
Nábojnice sú v pohode, idú von bez problémov.
sapér vodička
Příspěvky: 53
Registrován: 04 říj 2015 20:36

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od sapér vodička » 07 led 2018 16:23

A nemůžou být na vině ty REXy? Díval ses na nábojnice? Pár jsem jich měl a trhala se jim dna. Nedokážu si moc představit, jak by to mohlo uškodit, ale třeba je tam nějaká možnost. Při výstřelu prskají dozadu. Měl jsem s tím "pěkný" zážitek ve winchestrovce, kdy mi to prsklo kolem kohoutu těsně nad oko.
skagerak píše: u těch revolverů, nebylo to 22lr ve válci 22 WMR ?
Byly to tuším Holky, .22 LR
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od blecha.z » 07 čer 2018 08:23

Ahoj, lidé. Měl bych tu zajímavou věc. Koupil jsem ZKM451 z roku 1950. Potřebovala trochu renovace. Vypadá už moc pěkně. Ale nestřílí náboje ELEY. Ze tří nábojů dva odpálí, třetí až po dvou pokusech. Z krabičky je dvacítka závad. Jiné náboje to nedělají. Krabička GEKO (dnes RWS) jedna nevyšla, po otočení náboje vše OK. Mohl bych nad tím mávnout rukou a ELEY nekupovat. Pročetl jsem skoro vše, co se tu psalo, nemíním otravovat.
Závěr se neviklá ani podélně, ani z boku. Špíny ani stopa. Kanálek zápalníku jako zrcadlo. Při renovaci jsem vyměnil za nové komplet díly závěru – zápalník, pružiny, přidržovač i vytahovač. Čelo komory čisté. Při porovnání stopy po odpalu se zdají být stejné, jako od jiných malorážek.
Přílohy
čelo úderníku.jpg
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Igrlik » 07 čer 2018 20:25

Na úplne inom fóre niekto písal:
Můžete mi někdo říct o kolik má být "odskočený" úderník od čela závěru. Občas mi ZKM teď neodbije jsou to hlavně Eley. Pružina vyměněna, závěr celý vyčištěn i namazán, hrany úderníku podle mne ostré. Nemohu najít chybu, tak mne napadlo, že je úderník krátký, protože otisk je málo výrazný. Když ho zasunu na dno závěru, tak mu k čelu ještě tak cca 0,3 mm chybí.
... Takže s Eley dačo zle? Žeby tvrdší plech či menšia hrúbka okraja so zápalkou?
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od blecha.z » 07 čer 2018 20:45

Děkuji za odpověď. Zdá se, že by to tak mohlo být, v příloze jsou otisky zápalníku. Vždy třikrát jsem nátáhl a "odpálil". Přečetl jsem si ten příspěvek u sousedů, jsou to věci, které běžný uživatel nezná. I podle názoru kamaráda to vypadá, že plech nábojnice je tak na hraně - jednou odpálí, pak ne.
Přílohy
otisk úderníku na ELEY a GECO.JPG
hausnumero
Příspěvky: 4
Registrován: 23 čer 2018 22:36

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od hausnumero » 25 čer 2018 18:21

Stejné problémy jsem zaznamenal v poslední době s náboji ELEY. Jde sice o starší sérii, ještě ELEY STANDARD, která se dnes nevyrábí. Z 50 nábojů dvě selhávky, které jsem odpálil až na druhý pokus. Zápalník má správnou délku, bicí pružina je dostatečně silná, ale na nábojnicich je přesto otisk málo hluboký. Je možné, že ELEY používá silnější plech? U nábojů jiných značek se to nestává.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Albert 22 » 25 čer 2018 21:49

Stejné problémy jako u těch flobertových nábojů S&B s kuličkou cal. 6mm Flobert ME - asi tak 1 z 10 neodpálí!
Ale přitom náboje od stejného výrobce se špičkou 22Flobert CB odpalují spolehlivě všechny a ještě se nafouknou jako papuč a pak nejdou ani vytáhnout z komory... :twisted:

Na vině je rozdílná tvrdost MS plechu !
hausnumero
Příspěvky: 4
Registrován: 23 čer 2018 22:36

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od hausnumero » 26 čer 2018 08:12

Ty floberťáky se špičkou mají vyšší úsťovou rychlost a vyšší tlak, proto se nafukují a nejdou vytáhnout.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Albert 22 » 26 čer 2018 11:14

Floberťáky s kuličkou mají 33J a se špičkou 39J, tedy teoreticky - podle výrobce.
Ty se špičkou mají nepatrně těžší střelu a jinou zápalnou slož, rozdíly výrobce kompenzuje malým přídavkem prachu.

Samozřejmě ta slož u kuliček by mohla být i méně citlivá... :twisted:

Dělal jsem na tom řadu měření na chronu. A vše ukazuje jednoznačně na tvrdší plech, neboť jsem naměřil zhruba stejnou průměrnou úsťovou rychlost,... ( u těch "tvrdých" kuliček dokonce nepatrně vyšší) Tedy pokud vůbec lze mluvit o nějakém průměru při pověstné nekonzistentnosti tohoto střeliva. Odchylky výkonu činí činí do mínusu 35 až 50% u stejné serie. A o tom jak se mohou lišit různé série je již zbytečné se zmiňovat... :mrgreen:
Uživatelský avatar
tuky
Příspěvky: 67
Registrován: 25 kvě 2006 23:17
Bydliště: Pod Dlouhým mostem :)

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od tuky » 08 říj 2018 18:07

chtěl bych na SUHL 150 přidělat Harrisky, objednal jsem origo adaptér NO.6 od Harrise pro EU 3/8" a v u UIT liště je vůle cca 1mm na šířku a cca 0,7mm na výšku viz. obrázek níže. Nevíte někdo co by tam mělo pasovat aby to bylo bez vůlí, nebo někoho kdo tyto adaptéry prodává?

Obrázek
Obrázek
Odpovědět