Vyber puskohledu na vzduchovku

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Mini Me » 06 led 2018 15:44

Podle toho co pisou tak pokud puskohled nevykazuje nejakou viditelnou destrukci a jsi origo prvni majitel tak s kopiji uctenky mas Lifetime Warranty

Discovery Optics Limited Lifetime Warranty

Discovery warrants this product to be free of defects in materials and workmanship for as long as it is owned by the original owner. All electrical components come with a one-year warranty from the point of sale.Discovery will repair or replace (at Discovery option) any such defective product when it Is returned by the original owner with a copy of the original receipt. The repair or replacement will be without charge' except for reasonable shipping, handling and insurance charges.


Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Albert 22 » 06 led 2018 16:17

Docela by se mi na Hatsana 125 hodila tahle optika s větším zvětšením - puškohled Vantage 6-24x40 AO Mil Dot IR ...
http://www.zbrane-vzduchovky.cz/puskohl ... ao-mil-dot

Svojí délkou 395mm ani na jinou zlamovačku se už vlastně ani nevejde. Za přijatelnou cenu a s doživotní zárukou. Doporučují jej i na palné zbraně, ale nevím jak dlouho by na té kopající flintě vydržel ?
bobpet
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2015 21:40
Bydliště: Nové Zámky, SK

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od bobpet » 06 led 2018 16:23

Neviem ako je to u vás v ČR, ale mne z UK odpísali nasledovné:
EXPORT
We are currently in the process of applying for an optical riflescope open export licence. Unfortunately, this is a time-consuming process. At present, we are unable to ship optical riflescopes with magnifications over 9x outside of the United Kingdom.
QB 78, cal. 4,5mm,
PR900W, cal. 5,5 s regom + Discovery VT-R 4-16x44SF,
Benjamin MAXIMUS cal. 4,5 + optisan Cobra
Snowpeak M25 + Discovery VT-Z 6-24x50SF
bobpet
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2015 21:40
Bydliště: Nové Zámky, SK

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od bobpet » 06 led 2018 16:26

V preklade:
EXPORT
V súčasnosti sme v procese žiadosti o otvorenie vývoznej licencie na optický puškohľad. Bohužiaľ, je to časovo náročný proces. V súčasnosti nie sme schopní dodávať optické puškoopky s zväčšením nad 9x mimo územia Spojeného kráľovstva.
QB 78, cal. 4,5mm,
PR900W, cal. 5,5 s regom + Discovery VT-R 4-16x44SF,
Benjamin MAXIMUS cal. 4,5 + optisan Cobra
Snowpeak M25 + Discovery VT-Z 6-24x50SF
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Mini Me » 06 led 2018 16:36

To nema s Ceskem nebo Slovenskem nic spolecneho.Z UK ti zadnou optiku nad zvetseni x9 neposlou nikam,pokud ten prodejce nema vyjimku ze zakona,Optic Warehouse to ma ve stadiu vyrizovani.
bobpet
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2015 21:40
Bydliště: Nové Zámky, SK

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od bobpet » 06 led 2018 16:42

Áno, ale keď si ju objednám z Aliexpress, tak mi ju zase zadržia na colnom úrade, a chcú odo mňa túto licenciu :shock:
QB 78, cal. 4,5mm,
PR900W, cal. 5,5 s regom + Discovery VT-R 4-16x44SF,
Benjamin MAXIMUS cal. 4,5 + optisan Cobra
Snowpeak M25 + Discovery VT-Z 6-24x50SF
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Mini Me » 06 led 2018 16:57

Aha , tak zase nejake nove narizeni co me uniklo.Pokud te zajima ten Discovery tak zkus SZ na Alexxxuse,vsimnul jsem si ze je maji naskladnene,treba ti poradi :)
bobpet
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2015 21:40
Bydliště: Nové Zámky, SK

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od bobpet » 06 led 2018 17:06

Veľmi pekne ďakujem za radu :wink:
Keby som bol vedel o takejto možnosti, tak ju využijem. Objednal som si totiž to už HAWKE z UK, len s tým rozdielom, že mi ho doručí osobný kuriér z SK po tom, ako si ho na odbernom mieste v UK prevezme.
A čo sa týka toho nového nariadenia, tak čo sa mi podarilo zistiť, jedná sa o nové nariadenie európskeho parlamentu pre celú úniu, s platnosťou od 11 mesiaca 2017.
QB 78, cal. 4,5mm,
PR900W, cal. 5,5 s regom + Discovery VT-R 4-16x44SF,
Benjamin MAXIMUS cal. 4,5 + optisan Cobra
Snowpeak M25 + Discovery VT-Z 6-24x50SF
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od kesi » 07 led 2018 16:21

Nad zvětšení 9x se jedná o vojenský materiál, nově i z USA.
Mini Me: to jsem tedy četl a právě mě překvapuje, že se tím u nás prodejce nechlubí, ani v Pákistánském e-shopu nic :) , naopak jsem tam četl v recenzi o tříleté záruce.
Zajímalo by mě, jestli vyrábí v Číně i ED3-15x50 s Hoya čočkami, jaké má i Endeavor RS a již zavedené značky na trhu...
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Mini Me » 07 led 2018 16:41

Discovery Optics ma sve zastoupeni i v UK a tam pisou zaruka v Evrope 10 roku.Tvuj dotaz je zajimavy,zkusim jim poslat mejla ohledne tech skel ,snad odpovi .

http://discoveryoptics.co.uk/
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od kesi » 07 led 2018 17:00

Mini Me píše:...zkusim jim poslat mejla ohledne tech skel ,snad odpovi ...
http://discoveryoptics.co.uk/
Díky pane, no klidně se jich zeptám, jsem zvědavý. :wink:
Albert 22 píše:Docela by se mi na Hatsana 125 hodila tahle optika s větším zvětšením - puškohled Vantage 6-24x40 AO Mil Dot IR ...
http://www.zbrane-vzduchovky.cz/puskohl ... ao-mil-dot

Svojí délkou 395mm ani na jinou zlamovačku se už vlastně ani nevejde. Za přijatelnou cenu a s doživotní zárukou. Doporučují jej i na palné zbraně, ale nevím jak dlouho by na té kopající flintě vydržel ?
Já bych Vantage na pístovou vzduchovku kolem 15J a víc nedal a puškohledy Hawke mají záruku 10 let. Co se týče zvětšení a zvláště pokud nemáš špičkové oči, tak raději menší rozsah s lepším sklem. Možná se nabízí Discovery 4-16X42 AO, prubneš ho? :mrgreen:
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Albert 22 » 07 led 2018 18:56

Puškohled Discovery Optics VT-R 4-16X42 AOE vypadá skvěle, i cenově velmi zajímavě, jenomže to k nám asi nikdo nedováží. A stejně tak i ten Vantage 6-24x40 AO bude momentálně asi na hodně dlouho nedostupný.

Raděj bych ale větší zvětšení... Puškohledy Vantage doporučují i na silné palné zbraně, tak by měl i na Hatsanovi vydržet! ... anebo ne? Hatsan sice kope, ale jako kulovnice snad ne!
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Mini Me » 07 led 2018 19:06

Nechci tu nekomu delat reklamu ale jinde jsem to na ceskych strankach nenasel :)

https://gun.cz/Puskohledy/?strana=2
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od kesi » 09 led 2018 07:15

Albert 22: jako neslyšel jsem o nikom, kdo si dal Vantage na kulovnici. :D Možná ty dva myslivecké rozsahy s pevně nastavenou paralaxou jsou o trošku bytelnější (hádám). Osobně bych ho posadil spíš na malorážku nebo PCP teda. Pokud si opravdu přesvědčen, že potřebuješ na Hatsana 125 zvětšení 24x, které bude zřejmě slušně použitelné pouze za velmi dobrých světelných podmínek (24x* neumí pěkně zobrazit ani dražší optiky), tak je skladem nejlevněji na http://www.militaria.pl, pak třeba na http://www.versandhaus-schneider.de, http://www.krale-schietsport.nl nebo http://www.merkuria.net   ...   :wink:
Vantage 6-24x50 AO IR má leptanou osnovu, to je určitě dobré pro pístové vzduchovky. Opakované nárazy pístu a vibrace však můžou být pro puškohled nakonec stejně smrtelné. Proto se doporučují spíše jednodušší pevná zvětšení, taktéž leptané osnovy, nebo prostě mechanicky ověřené modely, u kterých je větší šance, že to na pístové vzduchovce dlouhodobě ustojí.


Edit: * možná pro odhad vzdálenosti ..., ale prozradím ti rozdíl mezi dobrou a špatnou optikou. U dobré optiky, když myslíš, že už máš cíl pěkně zaostřen, tak to kolikrát jemným pohybem nastavení paralaxy zaostříš ještě dokonaleji! a u špatné opakovaně přejedeš ten "správný" okamžik ... a zjišťuješ, že líp to nejde. :wink:
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Albert 22 » 09 led 2018 12:14

Díky za cenné informace! V optice zřejmě platí, že čím tlustší sklo (větší zvětšení), tím více světla ubývá!! A asi v tom případě nepomůže jenom sjet na menší zvětšení 12-16x, a nebo se mýlím ?

Také u těch nejlevnějších 24x, se mnohdy dočítám, že už ten vyšší rozsah zvětšení není moc nepoužitelný, okraje rozmazané. Žel nakupovat podle reklamy obchodníků se někdy nevyplácí.
Zřejmě by mi na ty levné pružinovky bohatě stačil nějaký variábl s menším zvětšením v rozsahu 4-16x50, ale důležité je aby se nerozsypal !
Majitelé loveckých zbraní v ceně několika desítek tísíc, pochopitelně také používají optiku jiné cenové kategorie...

P.S.
Rozpoznat přesné místo správného nastavení paralaxy je vždy problematické, zvláště za špatných světelných podmínek. Ale ty dražší to zřejmě umějí lépe! ... Žel každý radí něco jiného.
Odpovědět