Vzduchovky Hatsan

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Blažena
Příspěvky: 382
Registrován: 05 kvě 2017 15:42
Bydliště: Hodonín

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Blažena » 03 led 2018 10:37

Jest dokonáno, spoušť je na hadry :(. Kluci nevíte někdo náhodou o nějaké funkční spoušti na strikera? Volal jsem i do Kozapu a tam už ji taky nemají. Možná prý později a za 11OOkč+ doprava. Vůbec S touhle firmou je domluva jak rozprávka, ochota sama :mrgreen: Děkuji.


HW 97k black line cal. 4,5 + Athlon talos 6-24x50 ATMR1 SFP IR-MIL
SPA CP1-M Artemis cal. 4,5 + kolimátor
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Stainles » 04 led 2018 11:35

Skus kontaktovať Bwarms. ... Alebo zbraneastrelivo.sk špecializujú sa aj na hafanou ale neviem ci poaielaju aj do CZ. Poprípade tel. 034/664 41 92.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Albert 22 » 04 led 2018 23:14

Tak jsem se konečně dočkal svýho Hatsana 125 TH cal. 5,5mm. Během měsíce hned druhýho! Jak je to možně? … Tři týdny jej vozila PPL po celé ČR, protože si špatně zapsali směrovací číslo. Asi se té flintě ke mně nějak nechtělo! No a když jsem to rozbalil a kouknul se do hlavně, přeběhl mi mráz po zádech! Vývrt byl po celé délce velmi hrubý, plný nerovností, důlků a hrbolků, nejhorší však v oblasti nábojové komory – jakoby kolem dokola vyhlodané důlkovou korozí. Tak jsem to zase zabalil a šupem poslal nazpět! :mrgreen:

Za další týden s omluvou poslali flintu novou, ale moc jsem se neradoval. Komora jakž-takž v pořádku, ale hlaveň po celé délce opět velmi hrubě vrtaná s důlky a hrbolky. NEVÍM, je to u Hatsanů normální? S Gamovkami a Sláviemi kovaným za studena se to absolutně porovnávat nedá! :?:

Ale to nejhorší přišlo při pokusu s tím střílet – každá rána naprosto jinam. Na 10 m rozptyl jako prase – v kruhu 8-10 cm. Změnit střelivo nepomohlo! Tak kouknu zepředu přes ten okrasný plastový nástavec do hlavně a hledám, co by to mohlo dělat! No samozřejmě – ostré hrany a žádné zahloubení ústí! Co je obvyklé a normální u každé staré Slavie i u Gamovek, to u Turků prostě není!! Zapomněli to jen udělat, anebo si to má dodělávat každý sám…? :twisted:

Chlapi mám prosbu - máte někdo Hatsana 125 ? … koukněte prosím jak je to udělané, ale je potřebné vzít na to lupu a prosvítit z obou stran od komory i od nástavce mušky.
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Stainles » 05 led 2018 12:26

Skus dat foto, a aký má priemer u tvojho hatsana odfukovy kanal? (Ja mam 4mm a pri výkone 12J je to katastrofa!!) kope to brutalne, pretože pri tomto výkone je slabá kompresia vo valci a pri 12J a odfukovom kanalku s priemerom 4mm stihne uniknúť vzduch a nemá čo spomaliť piest (ten ťažký kolos) tak naráža na čelo,dno valca slušne a rozptil je " nádherný"
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Stainles » 05 led 2018 12:29

A odfot aj sériové číslo Hatsana aby bolo možné poznať sériu a rok výroby, zrejme si natrafil na zlú sériu alebo zlý kus..
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Stainles » 05 led 2018 12:37

Ka som na svojom hafanovi mal vivrt ok, ale spätne som mal ukončenie ústia hlavne, tak som musel dať na sústruh a bolo lepšie. Potom som dokupil hlaven v cal. 5,5mm ( pôvodne je 4,5- ka) le samotnú a prišla vpoho.. Len keď som sa pozrel na ústie tak som dostal "facku" na čele ústia nebol žiadny otvor!! Proste došla mi samotná hlaven bez ústia! Tak aj tu som musel dať na úpravu na sústruh...
Peterko78
Příspěvky: 225
Registrován: 26 kvě 2016 18:50

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Peterko78 » 05 led 2018 13:44

To Stainles - To ti jako přišla komplet hlaveň na Hatsana bez průchozího ústí :?: :lol:
Tak to je fakt mazec :mrgreen: Moje 55tka naštěstí byla ok a střílela dobře, ale i tak jsem byl rád, že jsem ji prodal.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Albert 22 » 05 led 2018 14:38

Stainles píše:Skus dat foto, a aký má priemer u tvojho hatsana odfukovy kanal? ..."
Kanálek mají snad všechny Hatsany 4mm, bez ohledu na kalibr. H125 má hodně těžký píst 330 g, proto tak kope. Možná i tohle způsobuje ten rozptyl? Ale divné je že to lítá nevyzpytatelně na všechny strany...
Hlaveň má po celé délce nerovnosti, drobné důlky v drážkách hrbolky - asi je vrtaná - to by na přesnost nemělo mít takový vliv. Ale nejde mi to už vyfotit.
Zahloubení ústí hlavně by přece mělo být! (Ale už jsem měl v rukou i flobertku a těmi hranami, které také neměla sraženy, šíleně hoblovala mosazný vytěrák!)

Přikládám pár fotek...

Komora u první flinty:
Vady komory - IMG_5494 a (1.flinta).jpg
Komora u druhé flinty - o něco lepší:
Vady komory - IMG_5637 a.jpg
Ústí hlavně - ostré hrany bez zahloubení - 2.flinta:
Ústí hlavně - IMG_5643 a.jpg
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Stainles » 05 led 2018 16:42

Ta posledná fotka z ustim je vpoho, ak by to ústie Turek zahlbil, tak celú hlaven by znehodnotil bol si toho Turek vedom (: ústie sa musí odbornejsie zraziť a Turek by nestíhal obed :) oni vyrábajú " nahrubo"

Proste keď som ja zakupil tu hlaven tak ona mala komplet po celej dĺžke vývrt, len proste ústie bolo " zatkane" kovom proste hlaven nemala výstupný otvor musel som vrtakom odvrtat ústie! To už tu námahu si nedal Turek bo by nestihol obed :)
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Albert 22 » 05 led 2018 18:12

Na korunování ústí hlavně existuje zakončovací fréza ústí - KUŽELOVÁ 45° ... https://www.1coolshop.cz/category/potre ... hlavni/105

Turci se musí 5x denně modlit k Alláhovi, a když je to zrovna v nějaké dokončovací fázi, tak holt s těmi vzduchovkami, které k nám dovezou máme smůlu. Ale že by hlaveň neměla díru skrz? ... to je trochu divné

Ta poslední fotka, dokazuje, že ústí má ostrou hranu. Stačí, aby tam byl nepatrný hrot a střela letí po falešné dráze...

Ústí hlavně je skryto 40mm hluboko v nástavci mušky - "moderátoru":
Ústí hlavně - IMG_5622 b.jpg
Zahloubení komory je provedeno vzorně:
Zahloubení komory - IMG_5617 a.jpg
jiri38
Příspěvky: 28
Registrován: 26 kvě 2008 17:31

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od jiri38 » 05 led 2018 18:36

Ahojte
Mam hafana taky a zadne problemy s hlavni jsem nemel.Jen se tu zminuje,ze pist je tezky a dost to kope.To je dane hmotnosti pistu a prumerem kanalku,ktery by mohl byt o neco mensi. 3-3,5mm max. by bylo akorat ale ty 4mm zase vyhovuji vyssim vykonum a pist do 200g je akorat.Nektere pisty maji dokonce 380-400g.Da se vse vyresit pomoci plynoveho pistku,prodlouzenim natahu o 20mm a odlehcenim samotneho pistu.Vse se pak chova podstatne klidneji a strelba je o vic nez o dost presnejsi.Kanalek se da take vyvlozkovat na potrebny prumer a vse je OK i bez predchozich uprav.
Uživatelský avatar
Blažena
Příspěvky: 382
Registrován: 05 kvě 2017 15:42
Bydliště: Hodonín

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Blažena » 05 led 2018 19:13

Proste keď som ja zakupil tu hlaven tak ona mala komplet po celej dĺžke vývrt, len proste ústie bolo " zatkane" kovom proste hlaven nemala výstupný otvor musel som vrtakom odvrtat ústie! To už tu námahu si nedal Turek bo by nestihol obed :)[/quote]

S tím vrtákem, to nebylo zrovna nejlepší řešení. Vrták má jen 2 břity a ty to v nepravidelné díře akorát pěkně doskáčou. Mělo se stáhnout čelo a do vývrtu zajet záhlubníkem (nepruží v krutu jako vrták).
HW 97k black line cal. 4,5 + Athlon talos 6-24x50 ATMR1 SFP IR-MIL
SPA CP1-M Artemis cal. 4,5 + kolimátor
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Stainles » 05 led 2018 23:08

Áno po tomto zásahu musela ísť hlaven na sústruh, stiahnuť čelo a zraziť hranu vyvrtu.
Uživatelský avatar
cannis
Příspěvky: 2000
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od cannis » 06 led 2018 07:48

Zkuste si zadat do vyhledávače "target crown". Spousta zajímavého a praktického materiálu na studium. :mrgreen:
Ev2 MkIV + Vortex Viper HS LR 2.5-10x32 FFP XLR MOA
Teď už se můžu vymlouvat maximálně na špatnou serii diabolek
https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/18/1 ... .jpg?ver=0
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Albert 22 » 06 led 2018 11:05

Zahloubení ústí hlavně se provádí docela jednoduše ručně - kuželovou korunovou frézkou s mosazným vodítkem ...

Tech Tip: Crowning and Chamfering a Muzzle
https://www.youtube.com/watch?v=9MOlxPdnbww
Zahloubení ústí hlavně 3.jpg
Odpovědět