pistole makarov

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: pistole makarov

Příspěvek od xlibor » 29 pro 2017 12:34

To jsem samozřejmě taky zkoušel, natahovat jednou rukou :), pokud se předem natáhne kohout, kdy překonáváš pouze jen odpor hlavní pružiny, tak se mi to s velkým usilím jednou podařilo. Mám na mysli přesně tak, jak je to na tomto videu.

https://www.youtube.com/watch?v=8NW8FrLc8go


Daleko lepší je chytnout za závěr, opřít pažbou o bok nebo stehno a takhle natáhnout, je to jistější a hlavně opakovatelné. :)


Kdyz ji milujes, neni co resit.
Oce
Příspěvky: 40
Registrován: 09 led 2013 14:28

Re: pistole makarov

Příspěvek od Oce » 30 pro 2017 13:54

Byl tu dotaz na srovnání Makarova a Walthera. Makarova jsem měl ale nakonec jsem jej prodal a pořídil místo něj Waltříka. Ne PP, ale menší PPK. Důvod byl hlavně ten že jsem jednotil používané ráže. V 7,65 bw se dá do sbírky (a na střílení pro radost) pořídit více pěkných pistolí a doma stačí mít jen jeden druh střeliva.
Díky ráži 7,65bw se z Waltříka pohodlněji střílí (tím neříkám že z Makarova se střílelo špatně), má o trošku čitelnější miřidla a zásobník se uvolňuje tlačítkem na boku což jsou tak asi jediné výraznější rozdíly mezi oběma pistolemi. Kvalita zpracování, použité materiály, přesnost, spolehlivost, ... vše skoro stejné. Dokonce i pořizovací cena a cena nábojů je dnes už téměř stejná.
Ani jednu zbraň bych na každodenní nošení určitě nedoporučil, trend je dnes už úplně jinde.
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: pistole makarov

Příspěvek od xlibor » 30 pro 2017 17:43

A jaké jsou ty dnešní "trendy"? Proč dnes Makarov jako obranná pistole nevyhovuje?
Kdyz ji milujes, neni co resit.
Uživatelský avatar
smates
Příspěvky: 288
Registrován: 18 bře 2007 12:46
Bydliště: Ústí n.Labem

Re: pistole makarov

Příspěvek od smates » 30 pro 2017 17:59

Ale on vyhovuje,navic cena vs.uzitny vlastnosti je na prednim miste.Bezpecnej pro noseni s nabojem v komore je a navic je bezkonkurencne spolehlivej.Ale spis to asi bylo mysleno ze neni vzhledove moderni a oproti plastakum je tezsi.Ale na to ja kaslu :-D
Něco málo mám :-)
Uživatelský avatar
hurri76
Příspěvky: 82
Registrován: 17 kvě 2012 14:25

Re: pistole makarov

Příspěvek od hurri76 » 30 pro 2017 22:45

Maka nosím dnes a denně, bezpečnej, přesnej. A jestli se někomu nelíbí, že není designově "in", tak je to jeho názor :-)
Já bych zase do ruky nevzal plasťáka.
Makarov r.v.1983, ČZ 27 r.v.1946, Tokarev r.v.1941, DUO r.v.1948, PPŠ-41 r.v.1944, SKS Simonov China r.v.1951
Oce
Příspěvky: 40
Registrován: 09 led 2013 14:28

Re: pistole makarov

Příspěvek od Oce » 31 pro 2017 22:12

Proč bych Makarova nedoporučil na každodenní nošení? Vyzkoušeno.

Je relativně velký. Na svém těle (185 cm výšky a cca 78kg váhy) pistoli této velikosti jednoduše neschovám (ledvinku nebo nějaký piškoťák bych na sebe nevzal ani za nic).
Je relativně těžký. Aby ne. Je to poctivý kus oceli. Mám-li se s tím tahat opravdu každý den, je každý ušetřený gram dobrý.
No a pokud se trochu víc potíš (kdo ne, že?), odnese to brzy povrchovka (brynýr rychleji než lak). Tak jako tak, je potřeba (oproti plasťákům) o dost víc mazat zvenčí i zevnitř a to zas potěší partnerku při pokusu vyprat oblečení špinavé od oleje.
No a pak ještě ta hůře čitelná a ostrá miřidla, k tomu manipulace s kohoutem a pojistkou.

Když už bych měl něco dennodenně (opravdu každý den, ne jednou za čas) nosit, koupil bych nějakého moderního plasťáka.

Ale jinak za ty peníze je to ideální pistolka do začátku. Jednoduchá, spolehlivá, přesná i pěkná a za pár tisíc. Ale na každodenní nošení opravdu už doopravdy nee.
Uživatelský avatar
guttata
Příspěvky: 24
Registrován: 04 bře 2011 14:59
Bydliště: Praha 10

Re: pistole makarov

Příspěvek od guttata » 31 pro 2017 22:58

No s tou hmotností souhlasím, s mazáním a tedy rizikem ušpinění taky, ale že by byl velký?? Na svém těle (180cm, 90kg) nosím i v létě bez problémů Glock 19...
Ale jinak máš pravdu. Ideální pistolka na začátek. Měl jsem ji jako první a nechávám si ji stále jako mazlíčka a popř. záložní. Až na něj objednám kydex, možná zkusím znovu pravidelné nošení a porovnám s Glockem ve srovnatelných pouzdrech...
Martin
Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. Benjamin Franklin
Uživatelský avatar
smates
Příspěvky: 288
Registrován: 18 bře 2007 12:46
Bydliště: Ústí n.Labem

Re: pistole makarov

Příspěvek od smates » 31 pro 2017 23:44

Ja snim problem nemam.Jemejsi miridla mi vyhovujou vic nez ty na Glocku.Neja jsem nepochopil jakou manipulaci s kohoutem a pojistkou myslis.Ja nabiju vypustim kohout a dam do pouzdra nic vic.
Něco málo mám :-)
Uživatelský avatar
hurri76
Příspěvky: 82
Registrován: 17 kvě 2012 14:25

Re: pistole makarov

Příspěvek od hurri76 » 01 led 2018 00:52

Oce: Maka tahám denně a kromě věty o tom, že se ničí pocením, tak si dovolím se vším nesouhlasit. Maka tahám 7 let a neměnil bych. Není velkej - je jednořadovej. Jestli je těžkej netuším, 184cm/94kg a nemám problém ho nosit. Na mířidla si prostě na střelnici zvykneš, stejně jako u každé jiné zbraně budeš muset. Pro mě to je volba číslo 1
Možnáááá bych ještě uvažoval o RAMI, ale to je už jiná generace
Makarov r.v.1983, ČZ 27 r.v.1946, Tokarev r.v.1941, DUO r.v.1948, PPŠ-41 r.v.1944, SKS Simonov China r.v.1951
Oce
Příspěvky: 40
Registrován: 09 led 2013 14:28

Re: pistole makarov

Příspěvek od Oce » 01 led 2018 17:53

S tou velikostí se na to podívejte: jeden 180/90, druhý 184/94 vs. já 185/78.. To je úplně jiná figura. Abych to schoval, rozhoduje každý gram a milimetr a s tím pocením a špiněním a váhou navíc to bude platit pro cokoliv ocelového.

Smates: přesně. Nabiješ, vypustíš kohout... Operace navíc, dá se na to zvyknout, ale lze mít zbraň i bez toho.

Ale jak říkám. Já nenosil ani Makarova, ani nenosím PPK a ani se nechystám nosit něco jiného - doba naštěstí není (zatím?) tak zlá.

Když se vrátím k původnímu dotazu jestli Marakova nebo PP (nebo PPK) tak s klidným svědomím doporučím oboje. Rozdíly jsou minimální (jak jsem zmínil v prvním příspěvku), vše do začátku super. Časem stejně každý přijde na to co potřebuje nebo mu vyhovuje víc a prodá s minimální ztrátou nebo mu zbyde pěkný kousek do sbírky.
ls007
Příspěvky: 28
Registrován: 11 úno 2016 18:51

Re: pistole makarov

Příspěvek od ls007 » 02 led 2018 20:48

Zajímavá alternativa k Makarovu a potažmo PP a PPK je Sig P230/P232. Stejná koncepce, ale dotažená (skoro :lol: ) k dokonalosti.
A Makarov se dá nosit docela dobře, je celkem malý a placatý. Jenom ta váha, ta váha...
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: pistole makarov

Příspěvek od Biggles » 05 led 2018 18:41

Tak ony kupodivu i plasťáky maj kovovej závěr (taky tedy může špinit, korodovat a krochna by měla bejt krapet namazaná - jestli ovšem někdo pistoli prolejvá olejem, tak mu ani svatej Glock se svatořečeným XDéčkem nepomůže... Ohledně nošení, resp. velikosti postavy - čím hubenější, tím snazší skrytí čehokoliv - takže bych spíš koukal po kvalitním pouzdře...
Aby nedošlo k mýlce, tahám G43, Maka jsem měl a ne zcela krátkou dobu. Pro mne osobně jsou nevýhodou na Makovi mířidla a odvykl jsem si na pojistky... I to vypouštění zásobníku bych mu odpustil...(ale chápu, že to není nejergonomičtější řešení).
Uživatelský avatar
smates
Příspěvky: 288
Registrován: 18 bře 2007 12:46
Bydliště: Ústí n.Labem

Re: pistole makarov

Příspěvek od smates » 05 led 2018 20:08

Tak oni na Maka existujou jiny strenky s bocnim vypoustenim takze tohle odpada,alespon ja je tam mam.Miridla ma naopak vyhovujou vic nez na Glocku,tam zekrejou pul stredu na terci.Pojistku nepouzivam,nejradsi bych ji vyndal ale je tam pak hnusna dira :roll: Jinak mam tohle pouzdro Falco a nemuzu si stezovat. https://www.falcoholsters.com/cs/nylono ... ckami-4905
Něco málo mám :-)
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: pistole makarov

Příspěvek od Biggles » 05 led 2018 20:13

Vím, že ta varianta s vypouštěním existuje, ale přijde mi to trochu jako kočkopes, pravda je, že jsem se o to však nijak podrobněji nezajímal. K těm mířidlům - obecně na mířenku jemná, na rychlost "špalky", který ať klidně překrejou půl hlavy...Každému co jeho jest, ale u zbraně na nošení preferuju druhou variantu - na Makovi jsem alespoň barvou zvýraznil mušku, na G mám TFX od Trugla...holt jsem blbozrakej.
Froggg
Příspěvky: 23
Registrován: 29 zář 2014 21:10

Re: pistole makarov

Příspěvek od Froggg » 11 bře 2018 09:32

Maka nosím téměř denně ve vnitřním pouzdře na opasku. špinění jsem nezaznamePorovnával jsem ho přímo s G43 a buď tímhle vláknem nebo vláknem o Maku někde na jiným serveru jsem prohnal i fotky z porovnání. Pokud by o ně někdo tuze stál, můžu je ještě někde vyhrabat. Rozměry jsou téměř totožné, Makarov je v podstatě větší o tu pojistku a nějaké ty hranky. Rozdíl v hmotnosti je zhruba 20 deka, to už by pro někoho mohlo být významné. Nosím s novýma střenkama s vypouštěním na boku. Jsem levák a dělají se i pro leváky, takže se z toho pro mě stala téměř ideální zbraň za pár korun. Jestli bych něco vnímal jako nevýhodu, tak to, že pokud by někdo nutně potřeboval laser nebo baterku, tak k Makarovu si ji může přidělat leda tak na gumičku :)
Odpovědět