Flobertky RK guns - RM metal

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od Albert 22 » 27 pro 2017 20:54

To by bylo skvělé také změřit! ...
Doporučení standardu CIP je v tomto smeru také jednoznačné. Snížení úsťového výkonu na zákonem předepsaných 7,5J je v plné šíří řešitelné a nastavitelné vyvrtanými otvory v hlavni u pistolí nebo mezerou mezi hlavní a bubínkem u revolverů.
Není třeba aby kuličky odfukovaly komorou ještě dozadu a přitom o něco málo výkonnější špičky se nafukovaly a nešly vůbec vytáhnout... !!


koník
Příspěvky: 222
Registrován: 29 zář 2012 22:30
Bydliště: Beroun

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od koník » 27 pro 2017 21:24

Balt píše:Pušku si kvůli tomu kupovat nepůjdu, ale ani bych se nedivil, kdyby ta komora byla stejná jak na postoli. Ono to totiž reklamovat nejde, zbraň je určená pro náboje s kuličkou a s těmi problém s vytahováním není. Že u Dresslerova Foxe jde vytahovat i špičky je příjemný bonus. Jak budu zase po svátcích v práci, tak komoru změřím kalibry a porovnáme to.
Krásně si to formuloval. Je to pouze "bonus". Každá zbraň je komorována na jeden konkrétní náboj, pokud není uvedeno jinak a na žádné flobbce jsem zatím neviděl, že by výrobce uváděl možnost použití obou u nás dostupných nábojů. Tady by mě docela zajímalo, jak by výrobce vyřešil snížení výkonu na ústí hlavně v tomto případě, aby vyhověl legislativě.
existují jen tři místa, která řídí celý svět
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od Albert 22 » 27 pro 2017 21:44

Výrobce by to snížení výkonu na ústí hlavně musel pochopitelně řešit jednoznačně - nastavením pro ten výkonnější náboj... !!
Nesmyslně zvětšenou komorou takto jen znevýhodňuje či znehodnocuje jím doporučené střelivo Flobert 6mm ME s kuličkou. To je oproti nábojům s kuličkou nepatrně slabší a ani se nenafoukne, aby to utěsnilo komoru, takže většina spalinových plynů odfoukne nejen vyvrtanými otvory v hlavni, ale i kolem nábojnice někam dozadu.

Dost pochybuji, že Kozumplíkova pistole má za tohoto stavu pro kuličky slibovaných 7,5J. Chtělo by to udělat měření na Chronu, abychom se zde zbytečně nedohadovali. Ani stejně postižený turecký revolver ten slibovaný výkon nemá !!
koník
Příspěvky: 222
Registrován: 29 zář 2012 22:30
Bydliště: Beroun

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od koník » 27 pro 2017 22:12

Tak tak. Výrobce by to snížení výkonu na ústí hlavně musel pochopitelně řešit jednoznačně - nastavením pro ten výkonnější náboj". Což by taky mohlo dojít tak daleko, že náboje 22 Flobert nebudou volně prodejné. Není to tak náhodou na Slovensku? ... nejsem si jistý. ...ale jsem si jistý, že v zákoně o zbraních a střelivu je to formulováno vcelku jasně.
existují jen tři místa, která řídí celý svět
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od Albert 22 » 28 pro 2017 09:12

Ano, tak to dopadá když legislativu vymýšlí politikové, kteří se ani za mák nenamáhají pochopit v čem je technický problém... :twisted: :mrgreen:
Blanka
Příspěvky: 105
Registrován: 30 lis 2017 17:14

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od Blanka » 01 úno 2018 10:41

O politiku se nezajímám, ale o pistolce Kozumplík bych se ráda dozvěděla více. Líbí se mi její tvar a vypadá dost hrozivě jako opravdová. Jen mě odrazují zde popsané nedostatky.
Fox Lady
Slavia 630
Cobra
Derringer Vosa
pellerm
Příspěvky: 850
Registrován: 26 čer 2013 11:02

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od pellerm » 01 úno 2018 11:47

Já mam pistoli i pušku od pana Kozumplíka asi čtyři roky a obě střílí bez problémú.Problém s nafukováním nábojnic nastal,když jsem se začal vrtat do odfukú a místo nábojú s kuličkou používal špičku.Nenafoukla se ovšem každá,jen některé.To ovšem nejde svádět jen na pistoli,ale i na kvalitu střeliva kdy je některá rána silnější než ostatní a pak je to vidět i na terči.Toto není tak markantní rozdíl,když se flobertka používá tak jak byla vyrobena na stanovený limit a používá se doporučené střelivo.Rozdíl ve výkonu jednotlivých nábojú je poznat v okamžiku jak se začne využívat plný výkon náboje.Myslím si,že výrobce nábojú by se měl více zaměřit na kvalitu již takhle předraženého střeliva.Omlouva se za to u s čárkou,ale nemam českou klávesnici.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od Albert 22 » 01 úno 2018 15:14

Stále jsme se tu nedozvěděli, co nebo kdo vede pana Kozumplíka (a také Turky) k vyvrtávání silně nadkaliberní nábojové komory (průměr Ø 6,0mm !). Ale souhlasím, že problém je jednoznačně ve špatném materiálu nábojnic u nábojů se špičkou!

Podle mých měření na chronu mají flobertové náboje s kuličkou téměř stejný průměrný výkon (...jako ty se špičkou), ale nenafukují se nikdy !!!!!
Ovšem občasné odchylky výkonu až do -50% jsou u floberťáků S&B asi standadní kvalita ! :mrgreen:

A mimochodem, ucpané odfuky s tím nemají nic společného - nábojnice se totiž nafoukne už v době, kdy je střela ještě v nábojové komoře... :idea:
pellerm
Příspěvky: 850
Registrován: 26 čer 2013 11:02

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od pellerm » 01 úno 2018 16:38

Jednou jsem to s panem Kozummlíkem řešil,a vede ho k tomu zkušebna.Dozvěděl jsem se,že na zkušebnu se posílají flobertky na zkoušku s náboji s kuličkou a odfuky nestačí na snížení výkonu na požadovanou mez. Tak ještě nadkaliberní komora aby část plynú utekla. Samořjejmě by bylo lepší udělat rozšíření až za komorou v místě odfukú tzv.expanzní dutinu. Tohle je ale jednodušší na výrobu a to druhé řešení má patentováno jiný výrobce.Proto ani pan Kozumplík ani pan Pejčoch výrobci českých flobertek jej nepoužívají.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od Albert 22 » 01 úno 2018 17:40

Díky! To jsem tušil, že v tom má prsty zkušebna! U tureckého revolveru Atak Streamer R1 cal. 6mm je stejný nesmysl. Pak aby člověk vytloukal ty nafouklé nábojnice kladivem. Všechno odfoukne dozadu a pak se divíme, proč ty předepsané náboje s kuličkou mají sotva 3,5 až 4J.
Ale když už se i tom bavíme, jaký průměr mají ty odfukové dírky? U flobertky Norinco JW-15A vrtají 2x Ø2,6mm těsně za komorou a stačít to...

Tu expanzní dutinu v hlavni maji jen flobertky od Dreslera a HSA Junior Royal 6mm. Pejčoch má zase jiný system, pokud jsem to správně pochopil, tak za komorou odvádí vyvrtaným kanálkem větší část plynů do velké expanzní komory v tubusu kolem hlavně...
pellerm
Příspěvky: 850
Registrován: 26 čer 2013 11:02

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od pellerm » 01 úno 2018 19:08

Nevím jestli je nějaké nařízení jak snížit výkon u pušky nebo pistole.Rozdíl snížení výkonu u RK Guns ale je.Pistole je řešena dvěma odfuky 2,5až 2,6mm s mojí prastarou šuplerou se mi to přesně nepodařilo změřit a předimenzovanou komorou. Puška má komoru v pohodě. Hlaveň s komorou jde po vyklepnutí čepu vyjmout z pouzdra závěru a za nábojovou komorou je vyfrézovaná drážka asi 8mm široká hloubku už si nepamatuji a vní jsou dva odfuky jeden hned za nábojovou komorou a druhý asi dva cm dál. Ta drážka je tam zřejmě jen proto aby puška nešla upravit :D za prvé tam není dost materiálu na závit a zaslepení odfukú a za druhé v případě pokusu o prodloužení komory třeba na 22lr se dotyčný provrtá hned do drážky a múže to celý zahodit. Samozřejmě jako jde z malorážky udělat flobertku jde to i opačně ale na to chce už slušné strojní vybavení a hlavně papír o odborné úpravě aby to šlo přihlásit.Já osobně bych pušku od RK guns v 22lr chtěl mít doma.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od Albert 22 » 01 úno 2018 20:06

Jak vidno pan Kozumplík umí udělat dobré výrobky, bylo by nemístné jej obvyňovat z nějakého fušerství, jak se tady zprvu zdálo. Ale na vině jsou pedantští pánové ze zkušebny a ta naše nesmyslná legislativa !!

Takže puška od Kozumplíka má nábojovou komoru normálního průměru! Ale jak z ní jdou vytahovat ty nafouklé nábojnice od špiček? ... Vsadil bych se že zcela snadno! ... pokud se nemají kam roztáhnout problém nevznikne. Alespoň tak jsem si to ověřil u Turka - po provizorním vymezení nadbytečné vůle v nábojové komoře se výkon špiček nezměnil, ale bylo po problémech!
pellerm
Příspěvky: 850
Registrován: 26 čer 2013 11:02

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od pellerm » 01 úno 2018 20:39

Ani jednou jsem neměl problém s vytažením náboje,ve vlákně flobertky mám fotku pušky RK guns a nástřel na 30 a 50m s optikou takhle jsem ji testoval za přítomnosti Kavyho. str.167 Nástřel vypovídá jak puška střílí ne jakej má výkon :? Taky jsem tu četl,že pistole neodpaluje na první ránu.Tohle je možné taky mi to dělala jedna krabička nábojú ale není to problém.Po sejmutí pažbičky je vidět trubička ve které je bicí pružina a červík stačí trohu přitáhnout a je po problému :D a na chodu spouště to není znát.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od Albert 22 » 01 úno 2018 21:48

Od flobertkové flinty nelze očekávat nějaké zázraky, výkon 7,5J mluví sám za sebe! Nástřel je parádní vzhledem k nekonzistetnosti střeliva!
Samozřejmě neodpalujou jen ty flobertové náboje s kuličkou, které jsou z tvrdšího mosazného plechu. Tedy právě ty které se ani nenafukujou. A dělá to tak 1 náboj z 10 a na druhý pokus již odpálí.
A už jsem to tu někde psal, u Turka to rozhodně není špatným nastavením úderníku či zápalníku, když nábojky START 6mm prosekává skrz. Takže opravdu to je větší tvrdostí materiálu !
Blanka
Příspěvky: 105
Registrován: 30 lis 2017 17:14

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od Blanka » 08 úno 2018 10:47

To je dost divný proseknout zápalku, není to nebezpečné?
Fox Lady
Slavia 630
Cobra
Derringer Vosa
Odpovědět