Flobertka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Flobertka

Příspěvek od skagerak » 08 kvě 2017 12:19

reagoval jsem na příspěvek JuroNR...

nicméně hloubka průniku do desky nemusí automaticky vypovídat o výkonu.... ( byť tento ukazatel rozhodně nezatracuji ...)


Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka

Příspěvek od Albert 22 » 08 kvě 2017 18:07

Před necelým rokem jsem testoval po reklamaci vyměněný revolver Flobert Zoraki R1 Streamer 6 mm s novou kvalitní 12-ti drážkovou hlavní - prý z České zbrojovky... 22-flobert-6-mm-me-flobert-short-t47-90.html#p373467
Albert 22 píše: ... Proto jsem se rozhodl ověřit si praktickou penetraci pro sérii různých nábojů flobert výroby S&B do poměrně konzistentního bloku pórobetonové tvárnice

A kupodivu střelivo doporučované pro výše uvedený revolver náboje Flobert 6 mm ME s kuličkou se jeví jako průbojnější než náboje 5,6 (.22) Flobert se špičkou. Tedy alespoň v mém případě, což je paradox, neboť podle katalogu výrobce S&B by kulička měla mít 33J a špička 39J. Kulička vyvrtala díru hlubokou 20-25 mm, kdežto špička jen kolem 15 až 18 mm.…
A když k tomu ještě připočteme fakt, že nábojnice od těch (údajně výkonnějších) .22 Flobert - špiček se nafouknou jako bačkora a spolehlivě utěsní nábojovou komoru, pak musím konstatovat, že jsem také zrovna trefil na nějakou blbou šarži!! Naproti tomu údajně slabší kuličky cal.6mm si klidně odfouknou zhruba 50% (ověřeno také měřením) svého výkonu dozadu kolem nábojnice (proto jsou tak očouzené!), ale i přesto se jevily jako průbojnější !! :twisted:

Co mi později ukázalo měření úsťovky výkonu na Air Chrony - Muzler MK1, raděj nekomentovat! Rozdíly ve výkonu až 150% jsou u flobertového střeliva z provenience S&B přece zcela normální. S tím se u flobertek holt musí počítat, i když je to 2x dražší než náboje 22LR :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Flobertka

Příspěvek od JuroNR » 08 kvě 2017 20:26

Co som nameral to som napisal. Flobertkove naboje som kupoval minuly rok niekedy na jeseň(podzim) takže neboli stare. Tie s guličkou nemaju prach tekže vykon bol jednoznačne vyrovnanejši, tie so špičkou zase boli vystrelene s dostatočne dlhej hlavni aby sa spalil všetok prach. Išlo mi len o to dokazať aj meranim že deklarovanych 40Jaulov tie naboje nemaju ani nahodou, su neskutočne poddimenzovane preto aj vo flob. revolvere maju mizernych 5J.
Robert69
Příspěvky: 176
Registrován: 22 bře 2008 18:56

Re: Flobertka

Příspěvek od Robert69 » 08 kvě 2017 20:35

Stáří jim nevadí pokud jsou v suchu ted jsem se díval a některé krabičky mám 10/2013 a fungují bez problémů.
Žádné zbraně nevlastním akorát šavli po dědovi.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka

Příspěvek od Albert 22 » 08 kvě 2017 21:17

Ten výkon je u flobertových nábojů S&B deklarován pro hlaveň dlouhou 200mm. To znamená, že u dlouhé malorážkové pušky bude samozřejmě větší díky dalšímu dohořívání výmetné nálože a urychlování střely. U dlouhé odvětrané flobertky nikoliv...

Ošizený výkon a nekvalita flobertových nábojů je už delší dobu diskutovaným problémem. Důvody neznáme, že by to bylo nařízeno z politicky korektních důvodů, jako příprava na chystaný "Evropský Den díkůvzdání"? ... jinak už si to nedovedu vysvětlit!
Uživatelský avatar
BadUncleSam
Příspěvky: 13
Registrován: 19 kvě 2017 22:20
Bydliště: Štatl

Re: Flobertka

Příspěvek od BadUncleSam » 21 kvě 2017 17:17

Dobrý den,

Splnil jsem si "klukovský sen" a koupil flobertku Voere v ráži 4mm (původně jsem jel k pánovi koupit obyč. vzduchovku Slávii 630), ale když sem uviděl tuto krásku od Voere, tak bylo vymalováno :D . Ale proč sem vlastně píšu, nejsem vůbec schopný na internetu dohledat jakékoliv info nebo typ, existují nějaké stránky na kterých bych našel bližší info?
Snad nebude vadit, že jsem přiložil foto k případné identifikaci, je to sice ráže 9mm, ale vypadá skoro stejně jako má 4mm (nemám to teď bohužel čím nafotit, 4mm má pouze jinou mušku a hledí .... tělo,závěr a spoušť jsou stejné). Jakmile budu moct, dodám origo foto. Předem velice děkuji.
Přílohy
255955-kulovnicka-jednoranna-voere-9-mm-flobert--2.jpg
255955-kulovnicka-jednoranna-voere-9-mm-flobert--3.jpg
255955-kulovnicka-jednoranna-voere-9-mm-flobert--0.jpg
* Slavia 634 -> Nikko Stirling 3-9x40 IRAO -> Bipod *
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka

Příspěvek od Albert 22 » 26 kvě 2017 12:19

Což takhle zkusit pátrat přímo u výrobce, ... mají tam i něco v archívu a z historie:

VOERE Präzisionstechnik GmbH - Waffentechnik
http://www.voere.com/de/waffentechnik.html

Obrázek
pavel.kot
Příspěvky: 142
Registrován: 21 led 2008 20:00

Re: Flobertka

Příspěvek od pavel.kot » 05 lis 2017 17:44

mají všechny flobertky Alfa 6mm to osazení ve válci?
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka

Příspěvek od Albert 22 » 06 lis 2017 12:08

Ty starší ALFY 6mm to asi ještě neměly, ale pak to soudruzi konštrukéři začali vylepšovat a vylepšovat ... Také mezeru mezi válcem a hlavní udělali kolem 1,5mm. Zkrátka je to absolutně bezpečná zbraň, která by ani kuřeti neublížila!!

Tady je o tom něco málo psáno... Časopis – „STŘELECKÁ REVUE“ Speciál č. 7_2011 - Flobertky pro každého


Obrázek

Download:
https://www.uloz.to/!KLrtTyeeW/streleck ... azdeho-zip
Blanka
Příspěvky: 105
Registrován: 30 lis 2017 17:14

Re: Flobertka

Příspěvek od Blanka » 30 lis 2017 17:27

Prosím, doporučil by mě někdo flobertku pro dámu? Aby nebyla moc velká a těžká, při tom elegantní a pokud možno i jednoduchá na ovládání a přesná v cíli. Děkuji ;)
Fox Lady
Slavia 630
Cobra
Derringer Vosa
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Flobertka

Příspěvek od skagerak » 01 pro 2017 10:31

Malo informaci ... pušku?, pistoli/revolver ?? .... cenove rozpeti ... atd .... jaka presnost se povazuje vyhovujici ....atd.
Blanka
Příspěvky: 105
Registrován: 30 lis 2017 17:14

Re: Flobertka

Příspěvek od Blanka » 01 pro 2017 14:03

Spíše něco do kapsy nebo kabelky a kvalitní aby to vydrželo. Na sport a zábavu :shock:
Fox Lady
Slavia 630
Cobra
Derringer Vosa
Uživatelský avatar
Blažena
Příspěvky: 382
Registrován: 05 kvě 2017 15:42
Bydliště: Hodonín

Re: Flobertka

Příspěvek od Blažena » 01 pro 2017 15:00

Milá Blanko, do kabelky se Vám vleze i revolver s 6" hlavní. Sport a zábava? To je nebe a dudy, i když se to vzájemně nevylučuje. Sportovní střelba vyžaduje přesnou zbraň a v ní se odráží také její cena.(kolik chcete za tu "hračku" utratit)? Zmiňovala jste jistou eleganci, takže spíše dřevěné střenky a ne plast. Jakou ráži by si milostivá přála?

Pánové poraďte dámě, já se v tom moc nevyznám. :(
HW 97k black line cal. 4,5 + Athlon talos 6-24x50 ATMR1 SFP IR-MIL
SPA CP1-M Artemis cal. 4,5 + kolimátor
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Flobertka

Příspěvek od skagerak » 01 pro 2017 15:05

Možná kouknout, do tohoto vlákna : dreslerovy-flobertky-t4442.html

spojení "do kapsy nebo kabelky" ve mně spíše evokuje něco na obranu, nicméně pokud je výslovně psáno že sport/zábava, tak jen pro jistotu ve stručnosti: flobertky nejsou na obranu vůbec vhodné, u nás musí mít energii do 7,5J, což je méně než řada vzduchovek(zákonný limit 16J) ... , tedy tady by bylo vhodné se poohlédnout po něčem jiném...

jinak flobertka oproti vzduchovce/větrovce nabízí(obecně) nižší výkon, menší přesnost, větší cenu střeliva, a nejspíš větší hlučnost....
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka

Příspěvek od Albert 22 » 01 pro 2017 15:44

Doporučuji k přečtení Časopis – „STŘELECKÁ REVUE“ Speciál č. 7_2011 - Flobertky pro každého

na který odkazuji na této stránce jen o něco výše ... https://www.uloz.to/!KLrtTyeeW/streleck ... azdeho-zip

Do dámské kabelky by se hodily snad jen opravdu malé a lehké FLOBERTKY ze sortimentu pana Dreslera (str.14 až 21). Jsou však převážně jen jednoranné, ale zaručeně výkonné a kvalitní. Ovšem také jejich cena je tomu úměrná !

Flobertové revolvery ALFA a KORA jsou sice vybaveny válcovým zásobníkem s 9 nebo 8 náboji Flobert cal 6mm, ale ani autor článku (Str.6 až 13) se netají s tím jak jsou Alfy ošizeny na výkonu či nepřesné díky hlavni bez drážkování u Kory!

Mnohem povedenější jsou 9-ti ranné revolvery od Turecké firmy Atak Arms např. Flobertka ZORAKI Sreamer R1 cal.6mm jsou osazovány kvalitními hlavněmi z České Zbrojovky s drážkovaným vývrtem ve třech délkách 3" - 4,5" - 6". Při výkonu 7,5J jsou relativně přesné, mají na výšku i na šířku stavitelné hledí.
Ovšem při hmotnosti blížící se 1kg je to již docela slušná zátěž do dámské kabelky použitelná pak i k sebeobraně - úderem do útočníkovy hlavy !! :lol: ... http://www.hunting24.cz/galerie/1_31379 ... iginal.jpg

Video: https://www.youtube.com/watch?v=7YEQpIvfHS4

Viz. také recenze ... http://www.alexxxus.cz/Revolver-atak-ar ... t-ME-saten
Odpovědět