CZ75 TS ORANGE

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: CZ75 TS ORANGE

Příspěvek od FTC » 23 bře 2017 16:27

fivajs píše:Změřil už někdo odpor té spouště?
Je fakt brutálně jemná. Kolik je dovoleno na soutěžích
Na IPSC limit není, pouze musí být bezpečná, na soutěžích KVZ je minimum 1,36kg, na LOS myslím, že je to obdobně, jako na KVZ, ale nejsem si úplně jistý. Rozhodně je nejrozumnější mít alespoň 1,4kg, aby si prošel všude a zvyknul si na neměnný odpor.

Andrypa:
Je důležitý uvědomit si, jakou divizi v IPSC chceš s pistolí střílet! Dále je důležitý vybrat správnou ráži, protože ve standartu s ráží 9Luger si ani neškrábneš. Podle toho pak vybrat železo. Orange jsou rozhodně líp spasovaný, než základní modely, myslím že je pasuje pan Rezek pro CZUB. Ale pořád je to bahnitej matroš od zbrojovky. Pokud trváš na pistoli od CZUB, tak by bylo nejrozumnější koupit základní model a svěřit ho panu Zendlovi, začal bych u hlavně od Lothar Walther s polygonním vývrtem a podle potřeby(velikosti ruky) si nechat upravit rám a spoušťák. Lothar s polygonem vydrží opravdu VELMI dlouho a pan Zendl tu bouchačku vyťuká opravdu precizně. Už jsem měl od něho upravovaný TSko s nerezovou hlavní a musím říci, že to bylo opravdu znát. Akorát měla oproti standartní hlavni o dost kratší přechodovej kužel z nábojovky do drážek, to ale není pro žádnej problém.

Pak je tu další varianta, kup si Tanfoglio Stock 2(jako Shadow), anebo limited Custom( jako TSko) a máš bouchačku do konce střelecký kariéry a hlavně z pořádnýho matroše a s kvalitní nerezovou BULL hlavní Lothar Walther.


fivajs
Příspěvky: 24
Registrován: 31 led 2015 19:04

Re: CZ75 TS ORANGE

Příspěvek od fivajs » 26 bře 2017 19:38

Já jsem se mimochodem zasmál nad dodávaným origo čištěním k Orange. Délky kartáčků jsou kratší, než hlaveň. Takže k ničemu :?
onevan74
Příspěvky: 124
Registrován: 12 bře 2010 16:25

Re: CZ75 TS ORANGE

Příspěvek od onevan74 » 31 bře 2017 09:03

A ty máš CZ75 TS Orange? U mojí jsou v kufru standartní kartáč a vytěrák v dostatečný dýlce. Takže nevím cos viděl.
riven74
Příspěvky: 23
Registrován: 19 črc 2015 22:28

Re: CZ75 TS ORANGE

Příspěvek od riven74 » 07 lis 2017 13:35

Je fakt ta CZ TS 75 Orange na hovno?
Zvažuji i Sig Sauer X-Five Classic, ten je ale o půlku dražší než Orange.
Mířenka 15-25m, možná časem zkusim i IPSC.
Tanfoglio nereaguje, takže tu jsme vyřadil.
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: CZ75 TS ORANGE

Příspěvek od FTC » 08 lis 2017 10:38

Promiň, ale pořád nechápu, proč lidi stále donekonečna upřednostňují výrobky CZUB.
Nebudu znova rozepisovat, jak žalostný lícování dílů mají pistole CZUB. To se týká i Shadowů a TS Orange. Musim uznat, že spoušťový mechanismus je parádní, ale to je jediná věc, která mi vyhovuje. Když chceš orange, tak s odporem spoušťě bez úprav stejně neprojdeš měřením na soutěžích SVZ.

Tanfoglio určitě nezatracuj, zkus se zeptat na dovoz (nechci dělat reklamu, ale dovézt se dají, jestli tě to zajímá, napiš mi SZ). Jejich zbraně jsou kvalitativně mnohem lepší, než CZUB a náhradní díly se v ČR dají sehnat do 2 dnů. Sig X-five je taky super, ale problém je s náhradními díly a jejich dostupností.

Pokud chceš poměrně levnou pistoli na terčovou střelbu a chceš zrovna CZUB, tak někde sežeň starý vystřílený TS(nebo CZ75) a u Zendla si nech ručně nalícovat nerez Lothar Walther hlaveň + srazit ten debilní originální checkering na rámu a upravit úchop. Není to nic levnýho, ale kvalitativně na tom bude líp, než ten šíleně předraženej orange. Takto upravený TS jsem měl a asi bych ho měl dodnes, kdybych náhodou nenarazil na Tanfo Limited Custom HC :mrgreen: .

Jestli to myslíš se střelectvím vážně, tak nemá cenu šetřit, doporučil bych třeba STI Edge, Tanfoglio Limited (Custom, Stock 2,3), SPS Pantera, Sig X-five, Kimber, další už mě ani nenapadají. Budou drahý, ale vydží ti celou střeleckou kariéru.
Odpovědět