Kentucky rifle .45 - ucpava se

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

triska1
Příspěvky: 26
Registrován: 03 led 2010 11:51

Re: Kentucky rifle .45 - ucpává se

Příspěvek od triska1 » 24 srp 2011 08:41

Hovězí lůj

sice ho normálně v krámě nemaj, ale když člověk hodí milým úsměvem po prodavačce , tak ho bez problémů na příští týden objedná.
Je to pro ně fakt asi odpad, minule jsem dostal za 100 Kč loje, že jsem to odnášel nadvakrát.
Je jasný že to pro ně není žádný rejžo, ale nemají s tím žádný problém, jen se diví.
Byl jsem už asi ve 3 řeznictvích / postupem času/ a všude to za týden či dva bylo.
/podle toho kdy jim vezli maso/
Samozřejmě to asi nefunguje v supermarketech, ale v normálních malých krámech na maloměstě.


Chisum
Příspěvky: 34
Registrován: 16 úno 2016 19:19

Re: Kentucky rifle .45 - ucpává se

Příspěvek od Chisum » 30 lis 2016 19:12

[Ahoj. Sehnal jsem z druhé ruky od Armisportu Kentackian cal 50. Má zcela jiné složení součástek uvnitř zámku, než jaký má Ardesa. Kdybych chtěl vyměnit stávající spoušť, za spoušť s napínáčkem, poradil by mi někdo ? A zda to vůbec jde , nebo, kde sehnat třeba francouzský napínáček ? Dík za pomoc. Chisum.
mcrea
Příspěvky: 100
Registrován: 18 črc 2010 20:13
Bydliště: Havířov

Re: Kentucky rifle .45 - ucpává se

Příspěvek od mcrea » 01 pro 2016 10:55

Ahoj, tu flintu jsem dřív měl, teď ji má kolega. Spoušť s napínáčkem jsem normálně koupil v Ostravě, ale ten obchod je už zrušený. Chtělo to trochu přistrouhnout dřevo a jemně doladit zámek. Potíž je akorát v tom, že originální zámek nemá přemetku ani přípravu pro ni, takže jsem to nakonec řešil výměnou celého zámku - tuším, že to byla zrovna Arfesa, bohužel bez záruky. Pasovalo to tam bez úprav. Přemetku jsem vyráběl
Alfons
Příspěvky: 1
Registrován: 27 zář 2017 16:47

Re: Kentucky rifle .45 - ucpává se

Příspěvek od Alfons » 29 zář 2017 18:19

Zdravím všechny, jsem tady nováček, k černému prachu jsem ješte nepřičichl, ale pořídil jsem si kentucky cal 50 od Armi sportu. Původní majitel mi přibalil nějaké ogivální střely váhy 13g. Chtěl bych se zpeptat zde zkušenějších jakou mi doporučí rozumnou navážku k této střele a kdybych chtěl koupi nějaké kule, tak jaké a zase jakou navážku. Vyčetl jsem, že co střela, tak 1/10-1/5 z váhy střely je navážka u mě tedy 1,3-2,6g prachu. Chtěl bych poradit hlavně zlatej střed, abych hned na začátku nebyl zrazen například nevyšlou ranou apod. To zatím do začátku, další si samozřejmě osahám sám na střelnici, to asi jinak ani nejde. Díky předem za odpovědi.
Odpovědět