vyber vzduchove zbrane

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Peter 72
Příspěvky: 64
Registrován: 08 srp 2011 21:06

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Peter 72 » 24 zář 2017 19:57

Ahojte, netreba sa tu škriepiť jednoducho každému vyhovuje iné najlepšie je vyskúšať /prípadne premyslieť kolko som ochotný zainvestovať/ mal som AAPP a HW77 z týchto dvoch môj názor AAPP je ergonomicky lepšia a aj krajšia ale drahšia... nenarážam v zlom ale čo píše cannis o nabíjaní AA je blbosť je to sila zvyku nabíja sa rovnako dobre ako HW jednoducho si človek zvykne páku ťahám ľavou rukou a diabolo vkladám pravou u oboch a nikdy som nemal potrebu to meniť a vkladať diabolku nejak z vrchu alebo z ľavej strany .... tak šťastnú ruku pri výbere.


Peterko78
Příspěvky: 225
Registrován: 26 kvě 2016 18:50

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Peterko78 » 24 zář 2017 21:24

Bohužel mám pořád dilema s výběrem:
1.HW97
2.Walther LGU
3.Air Arms TX 200 MK3
4.Air Arms Pro Sport

Čím více čtu a zjišťuji více informací, tím více jsem si nejistý s výběrem. Byl jsem rozhodnutý pro HW, ale pořád mi to vrtá v hlavě.
Uživatelský avatar
Blažena
Příspěvky: 382
Registrován: 05 kvě 2017 15:42
Bydliště: Hodonín

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Blažena » 24 zář 2017 22:50

Kup si to, co se líbí hlavně tobě :) Jestli se někomu něco nelíbí, to neznamená,že je to špatné.Pokud máš obě ruce zdravé(ne jak já) :cry: ,tak to bude v pohodě :wink: .Nerozhodní často přeberou!! Ať tvé střely najdou vždy svůj cíl 8) .
HW 97k black line cal. 4,5 + Athlon talos 6-24x50 ATMR1 SFP IR-MIL
SPA CP1-M Artemis cal. 4,5 + kolimátor
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od jama » 25 zář 2017 09:39

Měl jsem jak Prosporta, tak HW97. Nabíjení bylo zhuba nastejno. Snad jediný problém (pro mně) byl, když jsem použil clonu na objektik a zakryl si částečně nabíjecí otvor, ale s puškohledem, který nezasahuje až nad nabíjecí otvor, není co řešit.
z ho.na bič neupleteš
Marysh
Příspěvky: 244
Registrován: 06 lis 2014 20:48

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Marysh » 25 zář 2017 21:54

cannis píše:To co píšeš je blbost od začátku až do konce.
V čem je HW 97 stejná jako Slávie?! V ničem! -Jsou to naprosto rozdílné zbraně.
A když porovnám jak se nabíjí HW 97 a TX 200, tak je to jasná výhra pro HWéčko. nabít AA je kumšt a chtěl bych vidět kdo ji dokáže nabít levou rukou. Absolutně nemožné už při tom pidi okénku. Tak raději dál pokračuj ve čtení a učení a nesmol zde bláboly :mrgreen:
Jsi divný pacient.
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od kesi » 26 zář 2017 11:12

Peterko78 píše:Bohužel mám pořád dilema s výběrem:
1.HW97
2.Walther LGU
3.Air Arms TX 200 MK3
4.Air Arms Pro Sport

Čím více čtu a zjišťuji více informací, tím více jsem si nejistý s výběrem. Byl jsem rozhodnutý pro HW, ale pořád mi to vrtá v hlavě.
Pěkný výběr. Měl jsem Prosport a nabíjení mi přišlo v pořádku, TX200 bude stejné. TX200 halt není diky další pojistce pro leváky, pravák nebude mít problém. Je to sice vcelku zbytečná obstrukce, ale podle mě je to zase nejhezčí pístová vzduchovka.
Kromě většího nabijeciho okénka má HW97 možná ješte jednu malou výhodu. Zatlačíš na konci a vyskočí ti natahování páka, nemusíš cpát nikde prsty. Prosport chce zase více úsilí pro natažení (při stejném výkonu, díky kratší páce), ale to jsou všechno spíše drobnosti a zdravý člověk s tím nebude mít problém, zvláště, pokud se mu ta vzduchovka prostě líbí. 
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od kesi » 26 zář 2017 14:25

Edit: měl jsem na mysli úsilí nátahu mezi TX200 MK3 a Prosportem - viděl jsem i čísla, jinak to bude podobné, vlastně ne tak docela. Napínací páka Prosportu je blíž u těla. Někomu to vyhovuje, dalšímu ne - v jiném místě namáháš ruku, pak jsou odlišnosti v těžišti a hmotnosti. Na to taky může být a je odlišný názor.
Osobně bych bral HW97 a vyměnil pružinu,  nebo Prosport a střílíš, jak se říká po vytažení z krabice.
Na internetu jsou různých názorů, srovnání i recenzí tuny, ale nikdo se za tebe nerozhodne.

https://youtu.be/KYAqkSkNhe0
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
avalanche8
Příspěvky: 22
Registrován: 28 črc 2017 11:13
Bydliště: Nova Paka

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od avalanche8 » 26 zář 2017 16:45

A proc neni ve vyberu,dle mne top pruzina a to hw98?Kontrukce a peclivost vyroby,dava zapomenout na bolistky slavii.Take jsem vahal zda hw97/98,pro sport/tx200.Za mne ladovani zlamovacky nema chybu,a celkove natah a prace s tlustou hlavni je supr,presnost a spoutove ustroji no problem,stavitelna licnice je take plus.Ale dle gusta kazdeho.
AA S400f,Evanix blizard s10 mk2 ,vse .cal .177
POWERED by Hill Mk4+filter
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od kesi » 26 zář 2017 17:32

OK, je to další top pístová klasická konstrukce, která může v tomto provedení jen překvapovat. :wink:

Edit: spouště jsou dobré, lepší než origo LGU, co čtu... :oops:
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
kirk
Příspěvky: 82
Registrován: 25 říj 2011 17:39

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od kirk » 26 zář 2017 19:34

Páni moji, toľko rečí... Reálne som pravák, ale strieľam z ľavej strany, kvôli chybe zraku. Strieľal som niekoľko mesiacov z HW77 aj z AA TX200Mk3 - súčasne. A ani mi nenapadlo, že AA TX je nejako "blbá". Áno, nabíjacie okienko je užšie, párkrát mi diabolka pri nabíjaní vypadla z prstov, ale kvôli tomu som TX200 nijako nezatracoval, mám svoj spôsob nabíjania, ktorý mi príde celkom prirodzený. A ani tá poistka ma nijako neznervózňuje. Oveľa väčší problém pre mňa predstavovala pravácka pažba. Na HW je aj pravostranne robená pažba pre ľaváka oveľa príjemnejšia než u AA. U mňa boduje AA vďaka pohodlnej rozborke (ale HW je mi bližšia srdcu 8) ).
HW 50S (7,5 J)
Peterko78
Příspěvky: 225
Registrován: 26 kvě 2016 18:50

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Peterko78 » 26 zář 2017 20:27

Walther má prý plastový uzávěr pouzdra válce a pojistku, preferuji spíše kov, ale co jsem četl tak je to prý dobrý konstrukční kompromis mezi HW a AA. Prosport je zase cenově dražší, HW-čko je mi asi nejpřívětivější, ale líbí se mi hodně pažba Prosportu a TX v ořechu. Chci něco se spodním nátahem, ne lámačku.
Uživatelský avatar
cannis
Příspěvky: 2000
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od cannis » 26 zář 2017 20:53

pro všechny co tady píšou svoje srdeční dojmy. Základní požadavek je ve výběru z kterého nejlépe vychází HW97. Bohužel některé zklamu ale nikdo se neprosil o to jak se komu co líbí ale o funkčnost. A to má s cenou i dostupností ND nejlepší poměr cena/výkon bohužel pro vás vy patlalové To zatracované HW97. Kecy o tom, že si na nějaké nabíjení zvykne jsou absolutní nesmysl. prostě komfort nabíjení u HW97 versus AA TX 200 je nesrovnatelně lepší v prospěch HW. To je fakt se kterým prostě neuděláte nic. AA nehaním, pouze popisuji realitu. Nic víc, nic míň.
P. S. Marysh pacient tu je ale asi to nebudu já :mrgreen:
Ev2 MkIV + Vortex Viper HS LR 2.5-10x32 FFP XLR MOA
Teď už se můžu vymlouvat maximálně na špatnou serii diabolek
https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/18/1 ... .jpg?ver=0
Peter 72
Příspěvky: 64
Registrován: 08 srp 2011 21:06

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Peter 72 » 26 zář 2017 21:30

canis, tu si nikto na nabýjanie pri AA nemusí zvykať neviem čo ty s tým stále máš??? je to tak intuitívne ako na HW ved každý kto má takúto vzduchovku tu píše v podstate rovnako že nabíjanie nie je problém len ty si tu melieš svoje :D niečo o nejakom vymaslenom komforte :D dobre môže byť ale komfort je skôr o ergonómii ako o nabíjaní...
Naposledy upravil(a) Peter 72 dne 26 zář 2017 21:33, celkem upraveno 1 x.
ranovak
Příspěvky: 902
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od ranovak » 26 zář 2017 21:33

Peterko78: No LGU bych konstrukčím kompromisem rozhodně nenazýval. Výrobním kompromisem ano. Tam je vidět na první pohled, že do dělají u Umarexu někde v Číně. Plastových dílů je tam víc, např. spoušť s omezenou možností nastavení (v UK verzi je kovová s dvěma červíky, tady si ji musíš koupit jako tuningový díl). Táhlo od nabíjecí páky pod hlavní není z masivního železa ale vyseknuté z plechu a asi pět takových plechů je k sobě stáhnuto nýtkem. Na konci natahovací páky je jen tak navlečený o kroužek, který vymezuje mezeru mezi touto pákou a hlavní. Dále (alespoň první kusy) měly problém s přepouštěcím kanálkem z pístu do hlavně. Musel se převrtávat z 2,6 na 3,2 mm nebo tak nějak, už si to přesně nepamatuji. Jinak puška střílela jen okolo 220 m/s, měla nekonzistentní výkon a brzo na ní praskala pružina (mám podezření že se k nám dovážely kusy původně vyráběné jako 7,5J a jen do nich dali 16J pružiny). Při střelbě se ale chovala o něco klidněji než HW97 s originální průžinou a podle fór z UK a PL to po tuningu byla dobrá puška a někteří recenzenti o ní hovořili v superlativech. Osobně bych se jí ale kvůli té čínské výrobě vyhnul.

TX200 je moc krásná vzduchovka, konstrukčně asi i lépe provedená než HW77/97 ale také jsem si na zbytečně moc pojistek a malé nabíjecí okýnko nezvyknul. Na HW je velké okénko jednoznačně výhodou.

HW97 je trochu více humpoláčtěji vyroběná (např. některé zavařené čepy hlavně apod., ne zcela rovné kovové výstupky k uchycení pažby atd. Rozborka je náročnější a potřebuješ k ní svěrák a hrubou sílu (alespoŇ na poprvé). Dostupnost náhradních dílů je dobrá zejména v SRN a puška je celkově lety prověřený držák. Zejména po výměně pružiny ze V-mach kit, kdy se i průběh výstřelu zklidní. Na soutěžích FT a HFT v zahraničí mírně převládá nad ostatníma pružinovkama a jednozně vede z pohledu výsledků. To asi hovoří samo za sebe. A je o dost levnější. To že jich je tolik na bazaru není z důvodů že by byla tak nekvalitní jak tu kdosi nedávno tvrdil, ale protože jich je mezi lidmi zdaleka nejvíce a mnoho lidí po přičichnutí k pružině chce rychle PCP. Ono totiž drahá a kvalitní pružinová vzduchovka stále nestřílí sama od sebe samé desítky. S pružinou je třeba hooodně trénovat. S PCP to jde v porovnání s pružinou skoro samo.

Oproti AA ProSport není HW97 tak náchylné na změnu nástřelu se změnou místa úchopu pažby při střelbě v různých polohách. AA PS je z tohoto pohledu extrémně náchylný. Tam je základem držet ho pokaždé naprosto stejně.

Osobně bych vybíral mezí AA TX200 a HW97 podle osobních preferencí co se ti víc líbí. Pokud to chceš v budoucnu na soutěžní střelbu HFT, tak je asi lepší HW protože je s ní více zkušeností, na zahraničních fórech najdeš mnoho odkazů na nejrůznější tuning, je zde výběr mnoha doplňků, typů pažeb (ať už fabrických nebo custom) se snadnější dostupností těchto dílů. Střílel jsem ze všech, i tu HW98 jsme měl (a možná zase mít budu) a stejně skončil u HW97 a rukama mi prošlo asi 10 dalších HW97 v nejrůznějších pažbách na servis a tuning, tak vím o čem píšu :wink:
Naposledy upravil(a) ranovak dne 26 zář 2017 21:36, celkem upraveno 1 x.
ranovak
Příspěvky: 902
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od ranovak » 26 zář 2017 21:35

Peter72: Já si na nabíjení TX200 také nemohl zvyknout, tak to zase tak nebagatelizuj. Kromě malého okénka mi vadila i ta pojistka, kvůli které jsem musel po nabíjení přehmatávat ruku. Totéž platilo i pro LGU
Odpovědět