SKS Simonov

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Jim » 12 zář 2017 22:35

Hm, se chystáš do války? :roll:


Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Rejsek
Příspěvky: 80
Registrován: 31 led 2017 15:13

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Rejsek » 13 zář 2017 08:41

Co by sis přál, abych ti na tuhle hloupou otázku odpověděl? :) Ten pás k té flintě patří. Napsal bys tohle i borcovi, který má starou sumku od kosy na 120 párátek? Myslím, že další OT je zbytečný.
》》》》》FORTES FORTUNA ADIUVAT《《《《《
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Jim » 13 zář 2017 12:22

Rejsku, Rejsku, zbytečně se čílíš. Moje otázka byla spíš podivením nad sdělením, že aspoň uneseš větší množství munice. Opravdu s tím pásem plným, či prázdným hodláš někde běhat? A pokud píšeš, že k té flintě ten pás patří, tak bych si troufal podotknout, že k ní patří určitě bodák. :roll:
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Rejsek
Příspěvky: 80
Registrován: 31 led 2017 15:13

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Rejsek » 13 zář 2017 18:41

Já se nečílím. Jen soudím dle emotikonů, jelikož jinak z internetové konverzace nelze poznat rozpoložení toho druhého. A :roll: určitě není udivení, ale spíš takové to "co ty jsi za blázna?!". Což mi tady, na střeleckém fóru, přijde celkem smutné. Proto ta odměřená odpověď. Srovnával jsem to zpětně hlavně kapacitně a pohodlím, jelikož jsem tu předtím propagoval nepraktické zásobníky a nakonec se teď raději vrátil k origo schránce. Prostě se mi to líbilo, SKS je moje srdeční záležitost, tak jsem si to koupil. Fakt by mě nenapadlo, že tu někdo bude řešit moje pohnutky. To bych čekal tak maximálně od sluníčkářů, kteří chodí občas rýpat na Facebook LEXu :)
Tady jsem se pochlubil taky hlavně proto, že by se to nějakému majiteli SKS, dle mě, mohlo líbit. Už tak mi lidi píšou skrz tu pažbu. Takže to tu beru jako inspiraci pro ostatní, jelikož věřím, že SKS je srdcovka nejen pro mě. Ve tvém příspěvku, alespoň v tom prvním není zájem, ale rýpání, nic víc.
A ano, bodák k ní určitě patří. Ale bohužel, SKS s bodákem (kromě těch v tuningu za pevnejch 15 litrů), byly nedostatkové zboží, už když jsem ji kupoval. Až na tu amputaci je to super kousek, takže nelituju.
Teď už jsi s odpovědí spokojený?
》》》》》FORTES FORTUNA ADIUVAT《《《《《
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Jim » 13 zář 2017 23:34

Ale jo, nešlo o moji spokojenost, bylo to skutečné rýpání, ale myšleno spíš přátelsky. Tak jsem si říkal, co bys asi řekl na zrychlený přesun pár kilometrů s takovou váhou střeliva na sobě. Soudím, že na vojně jsi nebyl, já si ještě po víc jak padesáti letech na to pamatuji, kdy jsme proklínali každý deko výstroje a výzbroje, co jsme museli táhnout. Hodně dlouho po vojně jsem nic vojenskýho vidět nemusel. Takže jsem nějak nedovedl pochopit to tvoje nadšení.
Každý strůjcem štěstí svého jest a proti gustu žádný dišputát.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Rejsek
Příspěvky: 80
Registrován: 31 led 2017 15:13

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Rejsek » 14 zář 2017 09:24

To soudíš fakt špatně :wink: Stále nechápu, co máš furt s tou válkou/vojnou :-D Vždyť ty války, do kterých bych si tuhle těžkou, neohrabanou bestii mohl vzít, končily v době, kdy jsi byl ještě dítě :D
SKS je spíš taková odolná lovecká survival flinta do postapokalyptické pustiny, když už bychom chtěli teoreticky hledat trošku akčnější využití. A tam by se rozhodně hodilo více střeliva, než desítky kg výstroje :-) V případě války bych ji rozhodně nechal doma rodině a nafasoval raději erární ÚP.
Ale věř, že co se týče pohodlnosti nošení, tak vojáky Vietkongu a vojáky ostatních válek, kde se SKS objevila, fakt není třeba litovat. Ta váha, něco málo přes 3 kg, je moc hezky rozložená. Nikde to netlačí a rozhodně je to z taktického hlediska lepší, než řemení MNS 2000 se sumkama, co ti při běhu skáčou na opasku, při zalehávání se ti občas vyvěsí pod báchorem a při přebíjení vleže otravně taháš kvůli rozložení váhy magy z obou stran opasku - a to je erár výbava AČR. Proto si taky každý rozumný bigoš koupí za svoje molle vestu a nosí magy na hrudníku, ne na bokách kolem pasu. Samozřejmě nesrovnávám modulární tak. vestu a hrudní pás SKS, ale soudruzi holt věděli už tehda v minulém století, co je pohodlné :-)
》》》》》FORTES FORTUNA ADIUVAT《《《《《
trabi_fun
Příspěvky: 269
Registrován: 22 bře 2011 16:19

Re: SKS Simonov

Příspěvek od trabi_fun » 14 zář 2017 22:49

Ta pazba neni nic nedostupneho - dela ji TimberSmith a da se sehnat od 125(jinde)-155$ (primo od nich)...uz jsem ji vezl nekolika kamaradum. Za ty prachy...

http://www.timbersmithusa.com/products/ ... oductId=35
Rejsek
Příspěvky: 80
Registrován: 31 led 2017 15:13

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Rejsek » 14 zář 2017 23:28

To je krásné, že jezdíš do USA a vozíš to kamarádům, ale tady z toho asi těžko bude mít někdo užitek. Pokud to teda nebyla nabídka :) Z USA to máš pro běžného smrtelníka + clo a poštovné. Což tu cenu skoro zdvojnásobí. Je to nejjednodušší objednat vedle od němčourů z eshopu.
》》》》》FORTES FORTUNA ADIUVAT《《《《《
trabi_fun
Příspěvky: 269
Registrován: 22 bře 2011 16:19

Re: SKS Simonov

Příspěvek od trabi_fun » 15 zář 2017 10:17

Nepodcenoval bych ceske pistolniky, je spousta lidi, co si umi privezt veci z USA(a nejen odtamtud), aniz by narikali na clo a VATku. Pokud je k mani v Nemecku, o to lepe...
Rejsek
Příspěvky: 80
Registrován: 31 led 2017 15:13

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Rejsek » 15 zář 2017 12:04

Já vůbec nikoho nepodceňuji. Ale asi to nebudou ti, co mi tu píšou SZ :-) Kdyby sem někdo napsal, že s domluvou přes SZ zajistí dovoz pažby za takových podmínek, určitě by mu lidi utrhli ruce. A blázna, co si nechal poslat z USA pažbu, pomalu v ceně pušky, by se nikdo neptal :lol: Na ty Němce jsem bohužel přišel až pak, ale i tak je to celkem ranec.
》》》》》FORTES FORTUNA ADIUVAT《《《《《
Uživatelský avatar
Hanz Gruber
Příspěvky: 130
Registrován: 27 bře 2009 16:42
Bydliště: Východní Čechy

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Hanz Gruber » 16 zář 2017 17:16

Ahoj, kdyby náhodou někdo potřeboval mám tu jednu na víc...
Přílohy
1.jpg
.
2.jpg
..
faust22
Příspěvky: 7
Registrován: 21 zář 2017 20:14

Re: SKS Simonov

Příspěvek od faust22 » 21 zář 2017 20:32

Jdu takhle nedávno náhodou kolem prodejny se zbraněmi s tím, že tam jen nakouknu a odnesu si SKS po myslivci, který s ním moc nestřílel . Vše je sčíslovené a nepoškozené - akorát jí trochu upravím, hlavně tu pažbu po myslivci, origo je na mě krátká. První co šlo dolu tak ten parůžek.
Optika s montáží je na 11 mm liště při sundání pomocí 4 imbusu nevadí originálním mířidlům a montáž zpět nerozhodí nastřelení :
Přílohy
20170703_113009 – kopie.jpg
Po sundání botky alá parůžek.
20170630_100812 – kopie.jpg
V obchodě
Rejsek
Příspěvky: 80
Registrován: 31 led 2017 15:13

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Rejsek » 25 zář 2017 10:37

Ehm? Můžu se zeptat na důvod smazání konce vlákna, kde se řešily raily? Pokud vím, tak tam nebyl žádný komerční odkaz.
》》》》》FORTES FORTUNA ADIUVAT《《《《《
Rejsek
Příspěvky: 80
Registrován: 31 led 2017 15:13

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Rejsek » 25 zář 2017 19:19

Jejda, sorry. Spletl jsem si fórum. Tady kolega faust je tam totiž taky :D Asi jsem přepracovanej :roll: Když tak ten můj zbytečný vzlyk smaž admine, dík :wink:
》》》》》FORTES FORTUNA ADIUVAT《《《《《
faust22
Příspěvky: 7
Registrován: 21 zář 2017 20:14

Re: SKS Simonov

Příspěvek od faust22 » 20 říj 2017 20:52

Myslivecká pažba upravena pažbařem -obroušený "rybiny" přeražený znaky a čísla z originální pažby ( tu si nechávám nevyhazuji jen mi nesedí ).
Pažba dále dostala novou povrchovou úpravu a dopasován zpět bodák s úpravou pažby.
Plus nastřelení optiky včetně zkoušky po rozborce a znova nastřelení, několikrát vyzkoušeno a je tam znát malá vůle ale na závody to nemám a na střílení do papírového terče do středu s optikou co tam teď je to stačí. ;)
Přílohy
IMG_4044 – kopie.JPG
Odpovědět