Derringer od fy Great Gun

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
5,2 vol
Příspěvky: 89
Registrován: 10 pro 2015 20:14

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od 5,2 vol » 05 zář 2017 21:38

Osobně si myslím, že výrobce pažbiček se vám snaží vyjít vstříc pro lepší úchop zbraně.

Ale on za to nemůže, že jsou rozličnosti v rámech jednotlivých zbraní. A je od něj fér, že nabízí dopasování pro vaši plnou spokojenost :wink:

Jako já jsem spokojený s větší pažbičkou na .45. A nechal jsem si ji udělat na zakázku z krásného višňového dřeva. Černý kov Great Gunu a k tomu červeně višňové dřevo s mosaznou podložkou pro šroub vypadá elegantně pro mou .45. :)


Edgun Leshiy 5,5mm
Air Arms S400 .117 s pažbou od www.lukyhenry.cz
Great gun .45 / 6" a zvětšené pažbičky.
Kuše Beast Hunter, optika Meopta - MeoStar - M2
palong74
Příspěvky: 1315
Registrován: 08 zář 2009 22:08
Bydliště: Doma

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od palong74 » 06 zář 2017 07:52

no prave ze ma kazdy jinou ruku.ja ji mam jako 2metrovej chlap :D
Prosport .22-Delta Titanium 4-16x42...u ceho jsem zacinal u toho koncim
MKO
Příspěvky: 24
Registrován: 09 úno 2017 18:27

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od MKO » 06 zář 2017 18:29

Taky me prisly pazbicky na .45 a sedi perfektne. Ale jsou u nich hodne zapustene sroubky a ty se pak nevejdou do zavitove diry v ramu. Musi se zkratit. Daji se u GG koupit nahradni? Kdybych chtel pak vratit puvodni strenky.
Uživatelský avatar
Martaskatap
Příspěvky: 153
Registrován: 15 črc 2008 15:30
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Martaskatap » 06 zář 2017 18:34

Já jsem si normálně zavolal do GG a během pár dní jsem měl doma zdarma celou sadu šroubků i s těmi vložkami v pažbičce.
perlufanda
Příspěvky: 39
Registrován: 11 led 2014 20:46

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od perlufanda » 19 zář 2017 12:16

Zdar,

dcerka ve školce, dovolená se blíží a tak jsem v Brně chtěl koupit Vesuvit LC. Zahájení mé černopraché budoucnosti už mám domluvené se správcem místní střelnice o dovolené. Byl jsem ve třech obchodech a nikde nic. Prý měli naposledy před půl rokem a momentálně se nevyrábí. To stejný zápalky SB 4 mm. Ty naštěstí mám ještě od Great Gun. Nevíte, jak to je? Máte stejnou zkušenost? Jen v jednom obchodě a to na Dornychu, měli černý prach Vectan PFN2 za 900,-Kč půl kila, tak jsem odešel s ním. Je Vectan srovnatelný s Vesuvitem LC nebo má lepší hoření a je spíš blíže ke švýcaru? Prodejce tvrdil, že prý podle zákazníků míň kouří(lépe hoří?) a je srovnatelný s Vesuvitem.....
namork1
Příspěvky: 67
Registrován: 03 led 2010 19:43
Bydliště: Vyškov

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od namork1 » 19 zář 2017 15:34

Ahoj zajeď si do ADDA - Lovecké potřeby Slovenská 510/10 779 00 Olomouc . Minulý týden jsem tam bral 2kg vesuvitu a 5 krabiček zápalek. Prach ještě asi má ale zápalky jsem bral poslední .. taky jsem je nemohl sehnat. SB prý je vyrábí né zrovna často...
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od DrobasMirek » 20 zář 2017 17:01

Muzete prosim poradit kokilu na liti kuli a ogivalu pro GG 9mm?
Planuju asi Lee od Strobla, ale rad si necham poradit. Konkretni odkaz potesi.. uz v tom lezim nejakou dobu a hlavu mam z toho v pejru
perlufanda
Příspěvky: 39
Registrován: 11 led 2014 20:46

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od perlufanda » 24 zář 2017 20:15

Je to tady, tuhle hračku jsem zaregistroval ve vývoji už pár let zpátky a hle, vývoj byl dokončen a derringer great gun má přímou konkurenci pro lidi, co hodlají perkusák nosit u sebe na sebeobranu. A hle, mně se to líbí ve smyslu, že na denní nošení a případnou sebeobranu v praktické situaci to má smysl(bezpečnost, spoušť bum bum) a dvojvýstřel bez nutnosti přeřaďovat....Cena? To je otázka diskuze. Pán měl vývojové náklady, pokud se jedná o cnc výrobu a návratnost, tak asi OK....Podnikatelské záměry pána a ale asi naruší směrnice EU. :lol:

http://www.czechguns.com/
Uživatelský avatar
Martaskatap
Příspěvky: 153
Registrován: 15 črc 2008 15:30
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Martaskatap » 24 zář 2017 20:25

Pro:
Není přeřaďovač střelby = jednoduchá obsluha
Velmi skladný
Kryté pistony
Proti:
Lepší by byl ocelový rám i kdyby to mělo vážit víc
Hlavně nemají drážky i když vím že je to na malou vzdálenost byl bych raději kdyby tam byly
Cena je trochu vyžší oproti GG jistě dá se říct velkovýroba proti malovýrobě

Každopádně zajímavé osvěžení trhu a nějaká zajímavá alternativa ke GG. S tou novelou se uvidí každopádně nemám z ní dobrý pocit jakožto člověk bez ZP který do těchto zbraní vrazil nemalé peníze.
cernunos
Příspěvky: 453
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od cernunos » 25 zář 2017 18:51

Tak podle mě se to na GG ani zdaleka nehrabe.Je to hnusné vzhledově,bez drážek v hlavni, takže přesnost a výkon dost pozadu oproti GG(s kterým,ač je to "jen" deringer lze celkem slušně trefovat i na 15 a víc metrů!) nemluvě o ceně,která je skoro 2x vyšší.Deringery od GG jsou krásné,kvalitní a hlavně už několika lety praxe ověřené od mnoha uživatelů.Jediná výhoda by mohlo být to rychlé spouštění a kryté pistony,což pro obranu je dost zásadní.Při střelbě s GG po prvním výstřelu často doluji zbytky zápalky z prostoru mezi pistony a kohoutem před druhým výstřelem,nezkoušel jsem,zda to může znemožnit rychlý druhý výstřel... :shock:
cernunos
Příspěvky: 453
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od cernunos » 25 zář 2017 18:55

A ještě poznámka pro ty,kteří se zde obávají unií zmršené nové legislativy - vymažte si z profilů svůj arzenál,předovky,moderní zbraně a snad radši i vzduchovky a nikde a nikdy se nechlubte co doma máte,ono třeba opravdu nebude dlouho trvat a bude se to dohledávat policií,co kdo má nebo by měl mít doma.Ono se vůbec chlubit ostrými zbraněmi je dost přihlouplé(bez urážky :) )
5,2 vol
Příspěvky: 89
Registrován: 10 pro 2015 20:14

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od 5,2 vol » 25 zář 2017 19:41

Plně souhlasím s kolegy.
GG je nádhera !!! Každý vyrobený kus je raritou a dělaný mistry řemesla zbrojířského !!!!
Ano, také jsem již viděl tu ....... a nechci hanět práci jiných, ale ta cena, když to mrskají na CNCčkách :roll: :roll: :roll: A, že nemá drážkované hlavně. A, že rám je z lehkých slitin :roll: :roll:
Jo nápad je to dobrý :wink: Jen ty nedostatky.
Kdyby GG bylo cenově srovnatelné s tím ..... :mrgreen: Stejně bych se rozhodl pro GG :D :D
Protože v tom je kus lidské práce, prošel rukou mistra oboru. :wink:
Edgun Leshiy 5,5mm
Air Arms S400 .117 s pažbou od www.lukyhenry.cz
Great gun .45 / 6" a zvětšené pažbičky.
Kuše Beast Hunter, optika Meopta - MeoStar - M2
Uživatelský avatar
Martaskatap
Příspěvky: 153
Registrován: 15 črc 2008 15:30
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Martaskatap » 25 zář 2017 20:36

cernunos píše:Tak podle mě se to na GG ani zdaleka nehrabe.Je to hnusné vzhledově,bez drážek v hlavni, takže přesnost a výkon dost pozadu oproti GG(s kterým,ač je to "jen" deringer lze celkem slušně trefovat i na 15 a víc metrů!) nemluvě o ceně,která je skoro 2x vyšší.Deringery od GG jsou krásné,kvalitní a hlavně už několika lety praxe ověřené od mnoha uživatelů.Jediná výhoda by mohlo být to rychlé spouštění a kryté pistony,což pro obranu je dost zásadní.Při střelbě s GG po prvním výstřelu často doluji zbytky zápalky z prostoru mezi pistony a kohoutem před druhým výstřelem,nezkoušel jsem,zda to může znemožnit rychlý druhý výstřel... :shock:
Já zbytky nedoluju a ještě se mi nestalo že by kvůli tomu druhá rána selhala. Dám dvě rány a až pak se zajímám o zbytky kapslí.
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od pelanj » 26 zář 2017 08:15

Já bych to viděl tak, že GG je hezčí (prostě klasika) a určitě bude přesnější. Ten nový by šel určitě lépe nosit a je podle mě praktičtější pro obranné účely. K výhodám bych přidal skrytý kohout a DA mechanismus. Takže kohout se nemůže nikde zachytit při tasení a nemůže dojít k výstřelu, pokud člověk opravdu nestiskne spoušť. Obojí má své místo na trhu - GG na střelnici a do vitrínky, CG do pouzdra u pasu. Pokud bych nehleděl na cenu, tak ideální by bylo vlastnit obojí:)
perlufanda
Příspěvky: 39
Registrován: 11 led 2014 20:46

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od perlufanda » 26 zář 2017 11:47

pelanj píše:Já bych to viděl tak, že GG je hezčí (prostě klasika) a určitě bude přesnější. Ten nový by šel určitě lépe nosit a je podle mě praktičtější pro obranné účely. K výhodám bych přidal skrytý kohout a DA mechanismus. Takže kohout se nemůže nikde zachytit při tasení a nemůže dojít k výstřelu, pokud člověk opravdu nestiskne spoušť. Obojí má své místo na trhu - GG na střelnici a do vitrínky, CG do pouzdra u pasu. Pokud bych nehleděl na cenu, tak ideální by bylo vlastnit obojí:)

Já to vidím obdobně, určitě další výhoda čekgánu je to, že lze jednoduše zbraň vybít(a to i celkem bezpečně), což se ocení zas pro denní nošení nebo při selhači a čištění. Přiznám se, že jsem měl nutkání ho dát do košíku místo GG 9 mm, ale pak jsem si řekl, že počkám, jak se projeví ta směrnice a na uživatelské zkušenosti. To platí i pro GG 9 mm. Pokud se dokopu dělat zbroják, protože předovky nebudou D bez papírů, čekgán ztrácí smysl, zatímco GG si hodlám nechat na furt pro zábavnou střelbu a pro krásu. Mimochodem, pán na rozpadu nabízí i titanový rám, neb si spešl verzi bude dělat sám pro sebe a lze se domluvit i na dalších kusech za cca 2x vyšší cenu. Drážky v hlavních při téhle délce a předpokládané střelbě do 5 metrů asi fakt nemají smysl vzhledem k údajnému navýšení už tak obrovské ceny. Střelba v obraně na delší vzdálenost by asi byla snad i vražda. Trochu se obávám, že mechanismus bude docela složitý a životnost pružinek a různých dalších udělátek nebude v porovnání s GG celoživotní(ale furt velká vzhledem k počtu předpokládaných výstřelů). Jen nechápu, jak to že se jim osvědčily ogivální střely do hladkých hlavní a výkon 200 J na hradlech ze vzdálenosti 3 metry a 1,6 g vesuvitu LC.
Odpovědět