vyber vzduchove zbrane

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od skagerak » 13 zář 2017 10:58

u nás v podstatě nelze (podle předpisů) střelit vzduchovkou ani myš....... (ale nechápat to... zcela 100%)

nicméně myslím, že vzhledem k tématu "výběr vzduchové zbraně " už jsme dos OT


Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Jakou vzduchovku?

Příspěvek od Albert 22 » 13 zář 2017 11:52

skagerak píše:... myslím, že vzhledem k tématu "výběr vzduchové zbraně " už jsme dos OT
Teda fakt, zase jsme OT ! Já jdu po zabijácké lišce a přemnožených krvelačných kunách, o které s myslivci nezajímají, ale ono bylo hned v úvodu řečeno: "výběr vzduchové zbraně " na zajíce ! ... :lol:
Geronimoo píše:Ahoj,potřeboval bych poradit jakou vzduchovku.Chci dostat zajíce z parcely :o) Myslíte že je tento typ v odkazu při dobré ráně jen nepolechtá? Díky http://www.finexhobby.cz/index.php?typ=FXA&showid=77
Už v úvodu
Uživatelský avatar
Blažena
Příspěvky: 382
Registrován: 05 kvě 2017 15:42
Bydliště: Hodonín

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Blažena » 13 zář 2017 12:16

Kucíí,tady je to jak na pytlácké stezce a pod jezevčí skálou.Jen už ten trnkový keř :lol:
HW 97k black line cal. 4,5 + Athlon talos 6-24x50 ATMR1 SFP IR-MIL
SPA CP1-M Artemis cal. 4,5 + kolimátor
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od kesi » 13 zář 2017 12:56

Cože? Tak tady je ...

Obrázek

Co ještě tu není? :mrgreen:

Líbí se mi Strixovo doporučení Obrázek
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od skagerak » 13 zář 2017 13:29

Albert, to že se vybírá kvér někdy ke konkrétním účelům (sport střelba pro zábavu, lov něčeho atd......)
beru, ale asi už je mimo téma řešit komu kde co jaké zvíře zahubilo...... jestli 10 neb 100 holubů, slepic, kuřat, a kolik z nich odtáhlo a kolik jen zabilo
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Albert 22 » 13 zář 2017 13:47

Jo, jo, holt jsme jako národ za bolševiků zpohodlněli. zvykli si, že všechno vyřeší soudruzi, na vše je nějaký zákon, škodnou zastřelí myslivci, občana chrání armáda a stát!...
A najednou to není, v EU nic nejde a nefunguje! Ohlodávají nás zajíci, dáví lišky a kuny kradou vajíčka a vysávají krev, a městům hrozí invaze divokých prasat! Nikde není bezpečno!!

Obrázek

Tak co nám zbývá? Je třeba to vzít do vlastních rukou, jinak nás ti vetřelci sežerou...
Viděl jsem fotku, že i divočáka lze zabít vzduchovkou, nevíte někdo co to bylo za zbraň?
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Hellboy » 13 zář 2017 19:51

od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
Smazaný uživatel 26679

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Smazaný uživatel 26679 » 13 zář 2017 20:39

Uživatelský avatar
Blažena
Příspěvky: 382
Registrován: 05 kvě 2017 15:42
Bydliště: Hodonín

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Blažena » 13 zář 2017 21:51

Super video.Taky si nějaké sestříhám,Hatsan vz Brachiosaurus :lol:
HW 97k black line cal. 4,5 + Athlon talos 6-24x50 ATMR1 SFP IR-MIL
SPA CP1-M Artemis cal. 4,5 + kolimátor
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Albert 22 » 13 zář 2017 22:10

Ovšem ta Gamovka "G-MAGNUM 1250 WHISPER IGT MACH 1" je výkonem trochu jinde než ty naše hračky ... 36 J - 45 J.
A po Beskydech prý už zase chodí nějaký medvěd...
Obrázek
Uživatelský avatar
Blažena
Příspěvky: 382
Registrován: 05 kvě 2017 15:42
Bydliště: Hodonín

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Blažena » 13 zář 2017 23:25

Jdi po něm :twisted:
HW 97k black line cal. 4,5 + Athlon talos 6-24x50 ATMR1 SFP IR-MIL
SPA CP1-M Artemis cal. 4,5 + kolimátor
juraj_k
Příspěvky: 11
Registrován: 27 úno 2017 12:15

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od juraj_k » 14 zář 2017 13:10

Pozdravujem
Ak ešte mate chuť a čas tak prosím poraďte... Som rozhodnutý pre systém Vortex (technológia Nitro Piston), už som takmer objednal Hatsan Striker Edge so systémom Vortex. Dnes som však bol pozrieť v kamennej predajni kde mali síce iba pružinový Hatsan Striker Edge ale hlavne som chcel pozrieť plast z ktorého je vyrobená a musím povedať že na mne nezanechal príliš dobrý dojem.
Mám otázky, ak mate skúseností tak mi prosím poraďte:
- je rovnaký plast na pružinovej aj na Vortex,
- ak áno tak poraďte niečo podobné v dreve
- mate niekto dlhodobejšie skúseností s tým piestovým systémom (Vortex, Nitro Piston a pod.) Napr. že ako dlho to vydrží, či to niekto repasuje alebo je potrebná výmena a pod.
- ak by ten piest mal krátku životnosť, alebo by som bol inak nespokojný s tým ako funguje, dá sa potom puška jednoducho prestávať na pružinovú?

Vopred všetkým vďaka :)

PS: "skagerak" sľubujem, že už nebudem písať o holuboch zahúbených kunou :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Strix71 » 15 zář 2017 22:24

juraj_k píše:Ak ešte mate chuť a čas tak prosím poraďte...
Už lituji OT, který jsem napsal. Protože hlavní myšlenky si nikdo nevšiml. Doporučení bylo pro Vás.
Napíšu znovu, pro všechny, kteří si vybírají vzduchovku. Normálně střílet z Hatsan Striker se může pouze po vylepšení. Hlavně to platí pro začátečníky.
Když se vezme špatná vzduchovka se špatnou optikou, tak nepoznáte svoje chyby a dlouho nebudete chápat proč se na závodech trefuje do 4cm na vzdálenost 50m, a vy se netrefíte ani do plechovky z 10-ti metrů. Dobrá vzduchovka nemusí být drahá. Uvedl jsem několik příkladu ne drahých, ale dobrých vzduchovek. Ano, nemají ten výkon, kteří teď všichni chtějí. Ale mají dobrou spoušť, hlaveň a ergonomii.

Na druhou stranu Hatsan Striker se také dá vylepšit. Ale Hatsan 55S je lepší než Striker. Není o moc dražší, ale je se dřevěnou ořechovou pažbou a dobrou spoušti. Škoda jen, že za tolik let Hatsan nevyměnil ostrou a tenkou záskočku.

O plynové pružině je napsáno zde:vyroba-plynovych-pru-in-gas-spring-nitr ... 27214.html
https://strix071.wixsite.com/airgunup/gas-spring
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Albert 22 » 16 zář 2017 11:14

Strix71 píše:... Škoda jen, že za tolik let Hatsan nevyměnil ostrou a tenkou záskočku....
To stejné je asi u všech Gamovek, a nebo jen u těch levnějších?

KDO LEVNĚ KUPUJE - DVAKRÁT KUPUJE !!

... Mám novou zlamovačku GAMO Shadow DX cal.5,5mm, ale netušil jsem, že i u tak výkonné vzduchovky ( … 16J a původně konstruované na 24J) by mohla být plastová kostka kloubu sklopné hlavně!

Ale co pak udělá se zásahy na terči navíc ještě ta zmršená klechtající plastová záskočka, snad asi ani sám výrobce netuší! Anebo zřejmě nechce!… Zkrátka zaklapne to pokaždé jinak! To pak šťastný novopečený majitel může dlouhé měsíce tápat nad správným držením zbraně, zpětnými rázy a nad tím, proč na pouhých 15m to má chvílemi rozptyl až 5cm, jestli ujíždí puškohled a nebo něco jiného?

O kvalitě mechanických mířidel svědčí klechtající plastové hledí – 1,5mm nahoru a dolů, 1mm do stran! Nezapomněli tam „náhodou“ dát nějakou pružinku alespoň pro vymezení vertikální vůle?
Také spoušť je dost tuhá a regulační šroub u ní naprosto k ničemu, ale nechci do toho rýpat, dokud je to v záruce! To člověk neví, co se na tom ještě rozsype a nebo praskne!!
Peterko78
Příspěvky: 225
Registrován: 26 kvě 2016 18:50

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Peterko78 » 16 zář 2017 12:23

Střílíte přes optiku nebo přes mířidla? Má nezlomená hlaveň velkou vůli do stran? Co střeva, jak to uvnitř vypadá? Jaké konkrétní střelivo používáte?

Se svojí Gamovkou střílím jen přes mířidla, které jak popisujete mají taky vůli, ale problém s přesností, musím zaklepat nemám. Optiku jsem na ni ještě neměl, ani ji neplánuji, takže nemůžu posoudit přesnost střelby s optikou.
Jako střelivo se mi nejvíce osvědčilo jsb jumbo exact rs a jumbo exact express, případně jumbo straton. Jiné diabolky měly rozptyl jak z brokovnice. Moje vzduchovka kope taky dost, po úpravě zvětšení otvoru válce o trochu méně, ale kope stále dost. Po výměně šroubu spouště za delší, je odpor spouště o hodně lepší. Hlavně dávat pozor při regulaci, když se šroub zašroubuje moc, tak vzduchovka vystřelí ihned při zavření hlavně.
Gamo Big Cat 1000 - 10 metrů vleže s nepřímou oporou- 5 ran Exact Jumbo RS 5,52mm.jpg
Odpovědět