Weihrauch HW97k (HW77)

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Nakadah
Příspěvky: 281
Registrován: 26 pro 2006 22:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nakadah » 12 dub 2007 11:11

Kdyz tak koukam na to prkno, Kubajzi splnuje tvuj novy luftgewehr limit 16J nebo je to na registraci? :) Nak


CZ 634 .177
Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 12 dub 2007 11:28

Nakadah:
Urcite splnuje. Ja mu verim.

:twisted:
Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 281
Registrován: 26 pro 2006 22:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nakadah » 12 dub 2007 11:55

Andy: pravda je nazor vetsiny, pokud o tom kolektivne rozhodneme tak to splnovat bude :D:D Nak
CZ 634 .177
Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 12 dub 2007 15:27

myzrael píše:Přesně tento model má M. Varga v nabídce v E-shopu, možná si jich nechal přivést více a teď to má na skladě. Já jen když by to někdo chtěl teď hned.

Cena je dost vysoká, ale nejspíše půjde o hodně kvalitně zpracovanou vzcuchovku, tak proč ne. Větrovka od Weihrauch, tj. teprve pálka, no škoda.
Já bych za to moc nedal, že na té fotce u Vargy na http://www.euroshooting.eu/index.php?id ... vzduchovky je ta moje. :wink: Podle mě je skladem nemá.
A ta cena souhlasí s tou, kterou jsem s ním uhádal, původně chtěl o litr víc. :wink:
Ale jinak klobouk dolů před tím jak tu firmu vede. Odezva na maily byla do 24 hodin, často odpovídal i osobně. A i během těch dvou měsíců čekání se mnou neustále udržovali kontakt a informovali mě co se zrovna děje. To je podstatný rozdíl oproti jiným obchodům, kde vám po čtrnácti dnech odpoví na první mail, a to ještě jen pokud to vypadá jako objednávka, pak se dva měsíce neděje nic a najednou zjistíte, že máte na poště nějaký balík na dobírku, ani nevíte co to je. :evil:
U Vargy mě pořád informovali, přeposílali odpovědi dodavatele, napsali, že už je na cestě z Německa, že je u nás, den kdy ji odesílají... Bylo vidět, že se o to starají. Prostě takhle nějak si představuju nakupování obtížněji sehnatelné věci, co není běžně skladem. Příště vezmu vzduchovku zase od něj. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

W

Příspěvek od Barys » 12 dub 2007 22:49

Měřil jsi rychlost?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 13 dub 2007 12:09

Ne, neměřil, nemám čím.
Dal jsem tam pružinu, která byla ke vzduchovce přibalena a prošla přes zkušebnu zbraní, stejně jako každá jiná dovezená vzduchovka.
Takže to má míň než 16 joulů a víc o tom nehodlám diskutovat.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

W

Příspěvek od Barys » 13 dub 2007 20:47

Moc jsem o této vzduchovce snil.Tak si ji alespoň prohlédnu na srazu,pokud ji pan majitel půjčí z ruky a nic do toho nepřijde,abych nemohl jet.Chtěl jsem ji koupit,ale vyhrala CZ a druhou drahou si nemůžu dovolit. Kubajzz dej potom vědět jak jsi dopadl s tou ocel. montáží.Mám na pístovce taky lacinou montáž a problém stejný.Dík
flipr11
Příspěvky: 218
Registrován: 03 lis 2006 19:23
Bydliště: Vimperk

Příspěvek od flipr11 » 30 dub 2007 22:08

Kubajz nechtěl by jsi, samozřejmě až budeš mít čas, nastřílet nějaký terčíky do online soutěžě?Jsem hrozně zvědavej, pístovka takový třídy tady ještě nebyla.
Hatsan105 1,77+Delta 4X32AO
QB 78 0,22 +Delta 4X32AO
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 15 kvě 2007 15:46

Tak jsem zase po delší době střílel.
Hned dopředu musím říct, že moje pocity neustále oscilují mezi nadšením a nasráním.
Tu hliníkovou montáž jsem dal pryč a koupil v Opletalce jednodílnou ocelovou za necelých 1200,-. Kupoval jsem to už s tím, že ji budu muset upravit, protože jsem věděl, že má rovnou základnu, kdežto Weihrauch má kulatý vršek.

BTW: Nemám rád, když se mnou v obchodě mluví jako s debilem, sice chápu, že jim tam chodí nakupovat různí exoti, co nemají o zbraních šajn, ale jeden člověk z deseti se vyzná a ví přesně co chce a tak když už ho neumějí poznat, tak by se měli chovat příjemně ke všem. Příjdu tam a říkám, že bych chtěl montáž na vzduchovku a než jsem stačil doříct, že má být jednodílná a mít 11mm, tak mi skočil takový dědek do řeči "No jo, ale na jakou vzduchovku?" takovým tím tónem neotravuj, stejně si vystřelíš oko. Tak jsem si ho vychutnal (když frajírek nechce vědět rozměr rybiny) a říkám že weihrauch 97 a odmlčel se. Čuměl jak puk a nevěděl co má říct, tak jsem mu prozradil to tajemství, že má 11mm a že bych chtěl tu samou co je na malorážku. Na to on "No jo, ale jakou má ta vzduchovka základnu?", říkám že kulatou a zase než jsem řek, že si ji ubrousím tak on "Tss". Kua měl jsem chuť mu tu montáž hodit do xichtu. Naštěstí situaci zachránil ten druhý prodavač, který když to viděl, že dědek nemá svůj den, tak ho odstavil a začal se se mnou bavit normálně. S ním už byla normální řeč a ještě jsem si přibral dvě krabky exactů. Dneska se tomu směju, ale tenkrát už sem chytal nerva.
Stejně tak u Brýmové, když jsem řek, že chci 11mm montáž na vzduchovku a ta ženská bez mrknutí oka vytáhla v plastu zatavenou dvojdílnou montáž Gamo a řekla, že tohle je to pravé. Jenom jak to hodila na stůl, tak jsem se lekl a zalapal po dechu. A tak říkám, že bych chtěl Kozap a ona prý "A to si myslíte, že je lepší?", tak říkám, že jo myslím a ona "No když myslíte..., ale ty nemáme". Pak ještě chvilku nadávala jak Kozap blbě dodává a že jejich dealer nepravidelně jezdí, což měla jistě pravdu, protože ani telefony neberou a na mail se odpovědi vůbec nedočkáte, ale mě to v tu chvíli moc nezajímalo a tak jsem šel zase pryč.

No, tak jsem tu montáž vzal na chatu, opatrně jsem ji vzal bruskou a pak už radši jen pilníkem a zachvilku to šlo nasadit.
Obrázek
Utáh jsem to, ta šrouby jsou fakt blbé, budu je muset vyměnit, a šel střílet.
Dal jsem deset ran na 12 metrů a všechno to šlo do jednoho místa, tak jsem dal dalších deset a furt to bylo to samé, je to moc blízko na to aby se dalo něco poznat.
Obrázek
Tak jsem odkrokoval 30 pořádných kroků (pak jsem to změřil, bylo to 31m), nastřelil, dal nový terč a dal deset ran.
Obrázek
Není to tak špatné, ten horizontální rozptyl je bych řekl tím, že jsem to měl opřené o takovou rovnou bednu, takže mi to chodilo doleva a doprava. Pak jsem to podložil vaťákem.
Ale stejně jsem si časem všiml, že se mi to postupně posunuje vpravo dolů. Sere mě to čím dál víc a podle mě je to optikou nebo fakt neumím střílet. Prostě střílím střílím a vidím jak se to co ránu po milimetrech posunuje jinam. Tak jsem toho nechal, ale to jsem netušil, že ke střílení dostanu až v den odjezdu, abych rychle odstřílel aspoň jednou online soutěž. No rekord v lámačkách padl napoprvé, ale je na tom přesně vidět, co to dělá. První terče v pohodě a na posledních už je to o centimetr vpravo dole. Dost u toho foukal vítr, nějak jsem na to celou dobu neměl štěstí. Je vidět, vzhledem k těm soustřelům, že ta puška nese perfektně. Konzistence rychlosti diabolky, jak jsem ji měřil na srazu na deseti ranách je +- 1m/s, což je hodnota o které se může i větrovkám zdát.
No ale co z toho, když optika nedrží nástřel, že? :evil:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 15 kvě 2007 16:39

Skoro zazrak Jakube. "Asi dobrej oddil" ta vzducharna! ;-)

K ty CZUB v Opletalce. Poradim ti.... NECHOD TAM!
Je to na infarkt.

U brymu se ke me chovaji slusne, nikdy jsem nemel problem.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 15 kvě 2007 16:54

Však jsem tam byl asi po třech letech. Prostě jsem někde potřeboval rychle koupit tu montáž než odjedu a tak mi nic jiného nezbylo. :roll:
No asi mě tam zase pár let neuvidí.
Kromě toho je to asi jediný obchod v Praze, kde nemají otevřeno v sobotu (!). V CZUB je fakt ještě pořád komunismus nebo co, nějak to nechápu. Nejen že tam prodávají namachrovaní prodavači, tak ani vedení není schopno tam zavést sobotní prodej a to i když je to na tak lukrativním místě u metra a 50 metrů od Václaváku! Přitom kdysi dávno tam v sobotu měli otevřeno.
Kdyby to nebyli blbci, tak tam bude každý den tlačenice jako u Brymové a tržba se jim nevejde do pokladny.
Už se mi na to ani nechce myslet. :(
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Botsman
Příspěvky: 17
Registrován: 15 zář 2006 23:37

Příspěvek od Botsman » 15 kvě 2007 17:59

To Kubajzz
Ahoj, podle fotek vidím, že sis pořídil pro radost téměř stejnou sestavu jako já. Já ji ale mám v ráži 5,5. Potřeboval jsem pro větší komfort natáhnout pažbu - viz foto pro možnou inspiraci - na firmu dodělejdoma to snad není tak špatný. Ale k výsledkům střílení. Mám, nebo možná měl jsem, stejné problémy. Zásahy mi jakoby putovaly po terči. Takže následovala výměna duralové montáže za ocelovou - stejnou jako máš Ty. Střelivo jsem zkoušel následující - vzdálenost 20m, krytá střelnice:
- GAMO Match - nááprostej úlet a demonstrace vyhozených peněz - na dvacet metrů rozptyl cca 8 cm, každá jinam
- JSB Exact 5.5, 5.51 - rozptyl se vešel zhruba do 2,5cm takže ještě nic moc, ale už téměř jedlý
- JSB Straton 5.52 - překvapení na konec. Při použití tohoto střeliva to lítá prakticky jednou dírou /když pominu občasné střelecké chyby pana majitele/
Takže mě to tak připadá, že ty naše německý kvéry jsou hodně vybíravý na střelivo. Delty Titanium jsou ve vzduchovkářských kruzích hlavně v Polsku hodnoceny dost vysoko, pár se jich rozsypalo na vzduchovkách Diana, ale nikde jsem nenašel popis závady - putování zásahů po terči, jako u tebe, nebo u mě. Jestli budeš mít čas a chuť, tak vyzkoušej víc druhů střeliva a napiš jak to dopadlo.
Přílohy
posuvná botka pažby.jpg
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 15 kvě 2007 20:35

Kubajzz dedek v Opletalce je hustej, musis trosku koktat pak te deda vezme na milost nebo vyhodi kdyz si bude myslet ze se mu smejes :-)
Ale faktem je ze Dedek ma i svetle okamziky, a docel ja jsem si vybral montaz ale dvojdilnou.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

d

Příspěvek od Barys » 15 kvě 2007 21:23

Dědka v Opletalce mám docela rád,jestli to nebude tím,že má rád oholený a ne vousatý :lol: . Teď vážně mám také deltu titan. na větrovce,kde jsou otřesy mnohem menší a čas od času se mi nástřel hne.Přikládal jsem to své chybě a tak jsem to doklikal.Tím,že střílim na velké vzdálenosti jsem to sváděl i na vítr.Je pravda,že oba máme přesnou pušku,pevnou montáž,ale každý něco jinýho a stejnej dalekohled.Má někdo s tímto dalekohledem stejný problém?
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 15 kvě 2007 21:38

S Alexxxem máme stejnou Deltu 4-16x50 AO MilDot a zatím nevím o problému. Možná je to taky tím, že poslední dobou nemám moc na střílení čas a na 10m ve stoje se to tak neprojeví. Ale když jsem jí dones domu a testoval tak vážně nebyl problém, třeba po převozu na chatu, nebo po větším harcování jsem musel o jeden dva kliky dorovnat, ale ne že by se mi nástřel hýbal permanentně. Za tu dobu jsem vystřílel cca pouze ostudných 1500,- diabol :(
Jinak v Opletalce jsem kupoval nějaký díly na S631 a v poho. Děda taky celkem jde, má dobrej sípavej hlas :) On je problém, že málokdo z obchodníků ví o vzduchovkách víc než hrdí majitelé těhcto hraček pocházející z tohoto fóra. Akorát by pak nemuseli machrovat a měli by si uvědomit, že člověk není žádnel blbec.
Odpovědět