Model Hatsan Striker AR

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Petr Muk
Příspěvky: 5
Registrován: 02 bře 2012 00:10

Model Hatsan Striker AR

Příspěvek od Petr Muk » 06 črc 2017 15:08

Čaute objevila se tvarově moc hezká vzduchovka Model Hatsan Striker AR uvažuju o její koupi . Za tu cenu to asi nebude žádná sláva ale je tvarem jedinečná a výkonově normál. Ted jde o přesnost atd. Máte ji někdo ? Podělte se o zkušenosti ..


Uživatelský avatar
subo13
Příspěvky: 87
Registrován: 07 pro 2013 00:28

Re: Model Hatsan Striker AR

Příspěvek od subo13 » 06 črc 2017 18:10

no to je hnus velebnosti :D
SPA PP700SA (5.5mm) + Walther 2x20(Night mode - Laser sight :o) )
LOV 21 r.v. 2001 (4.5mm)
EX HW97T Black Line (4.5mm)
Peterko78
Příspěvky: 225
Registrován: 26 kvě 2016 18:50

Re: Model Hatsan Striker AR

Příspěvek od Peterko78 » 07 črc 2017 11:19

Zdravím,tento model jsem nedržel v ruce, ale měl jsem obyčejný model striker 1000s v 5,5mm. Nebyla to zas tak špatná vzduchovka co se výkonu a přesnosti týče, lehká, méně citlivá na změny držení než ostatní hatsany, spoušť kovová, ale ne quatro trigger, za to lepší než obyčejná plastová spoušť u gama.Nevýhodou zase složitější rozborka/sborka a velmi tuhé zavírání hlavně.
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Model Hatsan Striker AR

Příspěvek od Strix71 » 08 črc 2017 11:34

Proč nikdo nemá rád plastovou spoušť Gamo? Walther má taky plastovou. Glock taky.
Ale spoušť Gamo je mnohem lepší než má Hatsan. Mimochodem Striker původně byla kopii Gamo Hunter 440. Jenže turci udělali všechno možné, aby zkazili dobrou vzduchovku.

Místo dvoučlenné natahovací páky začali dělat jednočlenné.
Hatsan Striker (2)_800x532.jpg
Proto se stalo těžší vzduchovku natahovat. A nejhorší je, že pro výměnu těsnění pístu je potřeba odšroubovat šroub, který bez deformování odšroubovat nejde.
Hatsan Striker (1)_800x532.jpg
U všech Gamo a jejích čínských kopiích je poloměr na spoušťové páce, ale jen turci jej dali pryč. To hovoří o nepochopení konstrukce spouště. Proto je spoušť velmi těžká a nedá se s tím nic udělat, jen vyměnit spoušťovou páku.
Hatsan Striker (4)_800x532.jpg
Záskočka je ostrá a tenká a nemá správné úhly. To zapříčiňuje těžké zalamování hlavně a zavřít se dá jenom s "rozběhem".

No a obyčejné turecké problémy: špatné pružiny, 4mm přepouštěcí kanálek, hnusné těsnění pístu.

Samozřejmě se může říct, že je levná, co po ní chci?
Otázkou je pro jaký účel potřebujete vzduchovku? Pro letní zábavu na zahradě a pak vyhodit? Nevyjde ta levná hračka dráž?
https://strix071.wixsite.com/airgunup/hatsan
Peterko78
Příspěvky: 225
Registrován: 26 kvě 2016 18:50

Re: Model Hatsan Striker AR

Příspěvek od Peterko78 » 08 črc 2017 12:23

Strix71 píše:Proč nikdo nemá rád plastovou spoušť Gamo?
Plast mi nevadí. Když jsem měl ještě strikera, asi 5 let zpátky,tak mi odpor spouště vyhovoval již od výrobního nastavení.
Nebyla to žádná sláva, ale byla lepší než u mojí Gamovky, protože měla o něco menší odpor a kratší chod.
Můžu, ale s klidem říct, že po úpravě otvoru válce a výměně šroubu spouště za delší, je Gamo Big Cat 1000 lepší vzduchovka než Striker.
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Model Hatsan Striker AR

Příspěvek od Strix71 » 14 črc 2017 13:04

Ano, jsou vzduchovky Hatsan s lepší spoušti. Ale to je na tom, jaké budete mít štěstí. Rozdíl je v tom, jak jste správně napsal, že spoušť Gamo jde výrazně vylepšit, ale spoušť Hatsan ne.
Odpovědět