Flobertka Norinco JW 15

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka Norinco JW 15

Příspěvek od Albert 22 » 16 úno 2017 12:56

Chci se jen zeptat majitelů, zda již dělali na Norinco JW 15A nějaké měření na Air Chrony ? Nenašel jsem na ni žádnou špatnou kritiku, takže všichni jsou zřejmě spokojeni.


prdik
Příspěvky: 14
Registrován: 24 kvě 2017 06:49
Bydliště: usti nad orlici

Re: Flobertka Norinco JW 15

Příspěvek od prdik » 24 kvě 2017 06:56

ahoj,tak sem siju taky poridil.Mate nekdo zkusenost z tim ze nejdou vytahnout spicaty naboje?Hrozne se nafoukne patrona jako by komora byla vetsi a spini se zaver takze komora vetsi asik bude?
Blaf
Příspěvky: 22
Registrován: 15 zář 2016 10:23

Re: Flobertka Norinco JW 15

Příspěvek od Blaf » 20 čer 2017 12:12

Albert 22 píše:Že by konečně dlouhým jednorankám už odzvonilo ?
Ze jsem tak smely, z kama maji tuten obrazek?
Blaf
Příspěvky: 22
Registrován: 15 zář 2016 10:23

Re: Flobertka Norinco JW 15

Příspěvek od Blaf » 20 čer 2017 16:35

prdik píše:ahoj,tak sem siju taky poridil.Mate nekdo zkusenost z tim ze nejdou vytahnout spicaty naboje?Hrozne se nafoukne patrona jako by komora byla vetsi a spini se zaver takze komora vetsi asik bude?
Jestli mas ocouzeny celo zaveru, tak bych to taky sacoval na netesnou komoru.
Jinak nabojnice mi taky nesly vytahnout (ale komora tesni), a po vytazeni sroubovakem byly zjevne sedrene od steny komory, tedy jsem soudil, ze se nafouknou a pridrou. Kupodivu, od te doby, co jsem dal novou pruzinu vytahovace, to nedela a hilzny litaji ven jak namazane. Jaky je za tim skryty fyzikalni mechanismus jsem se nedovtipil :)
prdik
Příspěvky: 14
Registrován: 24 kvě 2017 06:49
Bydliště: usti nad orlici

Re: Flobertka Norinco JW 15

Příspěvek od prdik » 21 čer 2017 16:05

Pruzinou vyhazovace myslis ten plechovy pasek prez vytahovaky?
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka Norinco JW 15

Příspěvek od Albert 22 » 25 čer 2017 16:50

Blaf píše:
Albert 22 píše:Že by konečně dlouhým jednorankám už odzvonilo ?
Ze jsem tak smely, z kama maji tuten obrazek?
Jó, tenhle obrázek? .... Obrázek

Tak to je jen taková menší provokace, pokus jak pohnout stojatými vodami. Ale nikdo se nechytá. Firma R&R a AFG stále prodávají Flobertku R&R-JW15A bez upraveného zásobníku a AFG hlásá, že je ten jejich vynález je dočasně nedostupný.

Před měsícem jsem po půl roce čekaní dostal flobertku Norinco JW-15A, ale byl to zmetek!! Samozřejmě od té pověstné fušérské firmy Daniel ***** (R&R) z České Třebové s neuvěřítelně nakřivo usazenou hlavní - pootočenou o 5°. Ten blbec co to svrtával musel být snad ožralý jako prase... !!

Tak mne to tak naštavalo, že jsem z toho zuboženého kusu ani nezkoušel střílet a tak šla hned druhý den poštou nazpět. Místo omluvy pan Daniel ***** zcela arogantně odpověděl že ..."Prodáme to 10x!" a vrátili mi peníze, že prý už nemají žádný kus na výměnu.

Ten zásobník by zcela jistě šel upravit. Zkoušel jsem ten kovový desetiranný naplnit několika náboji 22 Flobert CB se špičkou a docela bez problémů šly zasouvat do nábojové komory i vyhazovat. Takže chce to je pohrát si s doplňkovými díly a navinutím nové pružiny...

Ale kdo ví jak to dopadne s tím zákonem podle směrnice EU. Nevím však o nikom, kdo by měl v úmyslu s flobertkou běhat na střelnici, registrovat se na policii a ještě čekat, že zakrátko bude muset stejně dělat zkoušky na ZP, a do nekonečna už jen platit a platit další a další poplatky za jeho prodlužování. To si z destitisíců držitelů stát udělá prostě jen další dojnou krávu... !! A nebo spíš jen znepřátelené držitele zcela směšných nelegálních zbraní nesmyslného výkonu 7,5J...

Takže bude lepší zůstat u silnější vzduchovky, kterou se nemusím obávat vytáhnout na zahradu na škodnou.
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Flobertka Norinco JW 15

Příspěvek od skagerak » 25 čer 2017 17:07

kdybych chtěl být puntičkářský, tak bych asi doplnil něco v tom smyslu, že odstřel škodnou vzduchovku nemusí být podle každého orgánu zcela OK ...(pokud chceš být přesně podle zákona, a jeho eventuálních výkladů...., což předpokládám chceš)

ale jinak omluva za naprosté OT ........
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka Norinco JW 15

Příspěvek od Albert 22 » 25 čer 2017 17:56

skagerak píše: ... přesně podle zákona, a jeho eventuálních výkladů.
Žel naše zákony se mění kam zrovna vítr vane a o jejich výkladech ani nemluvě! A tak kdejaká škodná je už i zákonem chráněná...
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka Norinco JW 15

Příspěvek od Albert 22 » 03 črc 2017 11:33

prdik píše:ahoj,tak sem siju taky poridil.Mate nekdo zkusenost z tim ze nejdou vytahnout spicaty naboje?Hrozne se nafoukne patrona jako by komora byla vetsi a spini se zaver takze komora vetsi asik bude?
Tak to je stejný problém jako u všech flobertových revolverů - ALFA, KORA i ZORAKI R1 cal.6mm - záměrně zvětšený průměr nábojové komory , aby to odfukovalo i dozadu. U normálně provedené komory je vůle nepatrná (pokud si nějaký fušerák z lenosti nespletl komorový výstružník s vrtákem 6mm ), nábojnice se při výstřelu rozpíná a utěsní komoru. Po poklesu tlaku by se pružností materiálu měl průměr nábojnice vrátit na původní hodnotu.

Ovšem u enormně zvětšených a převrtaných komor flobertek je už překročen modul pružnosti materiálu nábornice, ta pak zůstane nafouklá jak papuč a nastanou zmíněné problémy s očouzením a vytahováním! Ale tento problém a solidního prodejce by se snad u dlouhých flobertek neměl vyskytovat...

Doporučuji překontrolovat průměr nábojové komory - měl by být podle doporučení CIP Standard Rimfire ... H2=5,73mm. (List of TDCC - Tab V - Rimfire cartridges - Crusher ... http://www.cip-bobp.org/homologation/en ... _type_id=5) Pokud je větší - doporučuji ten zfušovaný kus bezpardonu vrátit panu prodejci!!
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 355
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Flobertka Norinco JW 15

Příspěvek od therion » 05 črc 2017 19:47

Deje se to i u Spilasky, výrobce nevyrobce...
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka Norinco JW 15

Příspěvek od Albert 22 » 05 črc 2017 20:12

U Špilbertky je vytahovač nábojnic řešen jakýmsi asi dost nespolehlivým drápkem... viz. http://www.alexxxus.cz/sites/default/fi ... ora_03.jpg

Nechápu proč se výrobce raději nedržel staré osvědčené konstrukce systémů Mauser či Mosin? Jaký je průměr a vůle v nábojové komoře by bylo vhodné také změřit!
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 355
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Flobertka Norinco JW 15

Příspěvek od therion » 07 črc 2017 08:31

Zminuje to primo výrobce ve vlaknu o spilasce. Udajne byl vytahovaci zub "ala malorajda" nespolehlivy a tak jej nahradili stavajicim půlměsícem. Ten osatne je nejcastejsim typem vyhazovace u jednorannych flobek. V nem samotnem problém není , ale v jeho provedeni u spilasky spolu s velkou komorou. Nejvic se to projevuje u mekkych nabojnic od fy RWS. Coz je skoda neb jde, co se presnosti spicatych tyce o asi nejlepší strelivo. Obzvlaste pri porovnanim s naboji osazenych sférickou strelou.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka Norinco JW 15

Příspěvek od Albert 22 » 07 črc 2017 11:32

Dost dobře nechápu revoluční vývojářský počin konstruktérů Špilasky, když systémy opakovačky Mauser tu byly již před více než 100 lety. No, ale asi to ty kluky od Špilasu strašně baví hrát si pořád na svém písečku a znovu objevovat dávno objevené... :lol:

Ale pokud se to nafukování projevuje také u měkkych nabojnic od fy RWS, pak by s tím měli konečně něco udělat a přizpůsobit rozměr komory podle výše zmíněného doporučení CIP. U revolveru ZORAKI R1 cal.6mm mi stačilo vymezit nadměrnou vůli komory vložením skrouženého proužku Cu-fólie tl. 0,10mm a rázem bylo po odfukování dozaru a nutnosti pracného vyrážení nafouklých nábojnic .22 Flobert CB mosazným kolíkem.

Pak se také ukázalo, že i náboje s kuličkou 6mm ME - Flobert SHORT mají výkon, jaký by měly mít! Takže to nafukování nábojů se špičkou vězí nikoliv v nějakém přidavku prachové nálože, ale v tvrdosti materiálu nábojnice a možná i v tloušťče toho mosazného plechu...

Žel, od výrobců se asi nedozníme jakou mosaz k tomu účelu používají - mělo by to být nějaká hlubokotažná bezolovnatá mosaz snad CuZn30.
prdik
Příspěvky: 14
Registrován: 24 kvě 2017 06:49
Bydliště: usti nad orlici

Re: Flobertka Norinco JW 15

Příspěvek od prdik » 09 črc 2017 12:15

Taky mne vytocilo proc u rehaka udelaj diru v komore jako .....,upravil sem si zasobnik na spicaty naboje a je mito k nicemu protoze se po vystrelu nafoukne hilzna a vytahuju ji ven sroubovakem :( ,na kulaty naboje zasobnik clovek neupravi sou kratky o dost a dela to porad paseku,kde ste prosimvas sehnaly tu cu folii?
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka Norinco JW 15

Příspěvek od Albert 22 » 09 črc 2017 14:44

Firma R&R je zřejmě nenapravitelná! Ještě 10x někoho s tou zmršenou flobertkou napálí, než jim tu fušerskou práci někdo omlátí o hlavu !!

Cu Folii 0,10 mm jsem kdysi dávno za mladých let používal na vymezení vůle v sedlech ložisek klikového hřídele u motocyklu. Kousek mi těch časů zbyl! Možná by to ještě mohla mít nějaká Mototechna…
Odpovědět