CZ G2000

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

ČZ G2000

Příspěvek od Návštěvník » 28 úno 2005 01:11

Zdravím! Máte někdo zkušenosti s CŽ G2000? Jak byste ji hodnotili v porovnání s třeba (i když dražšími) Glock-em (17, 19), IMI Jericho 941 nebo "klasickou" CŽ 75 (BD)? Díky za jakékoliv info.


Návštěvník

re:ČZ G2000

Příspěvek od Návštěvník » 28 úno 2005 12:07

jedním slovem: "nejhorší"
Návštěvník

re:ČZ G2000

Příspěvek od Návštěvník » 28 úno 2005 14:24

A co takhle popsat zkušenosti s ní? Někdy mě připadá, že podobné komentáře sem píší lidé kteří nastříleli všehovšudy tak 50 ran - se vzduchovkou Gamo ....
Návštěvník

re:ČZ G2000

Příspěvek od Návštěvník » 28 úno 2005 18:18

Musím dát zapravdu kolegovi. G2000 je snad to nejhorší z sériově vyráběných zbraní, co jsem v ruce držel. Přesnost nevelká, spolehlivost také nikoliv excelující(spíš naopak) - já sám jsem při 100 ranách měl asi sedm závad - kvalita zpracování nedobrá. I Číňani umí vyrobit podstatně kvalitnější zbraně. Ač nerad, musím přiznat, že já jsem touto zbraní byl velmi zklamaný.
O tom, že asi nelžeme svědčí jednak nemnoho prodaných zbraní a také fakt, že jich je mnoho (z těch pár prodaných) už měsíce po komisích a obchodech se zbraněmi.
Návštěvník

re:ČZ G2000

Příspěvek od Návštěvník » 01 bře 2005 12:09

Ale ano, já tomu věřím, ale když se někdo ptá na zkušenosti, tak se s odpovědí "nejhorší" asi moc nespokojí. Já bych si ji taky nekoupil, ale pro ňáký jantary z ochranek je to za ty peníze až až.
Návštěvník

re:ČZ G2000

Příspěvek od Návštěvník » 01 bře 2005 15:08

No, to bych jantarům z ochranky radějc koupil ČZ 110, nebo ČZ 75. To opravdu není zbraň ke střelbě.
Návštěvník

re:ČZ G2000

Příspěvek od Návštěvník » 03 bře 2005 12:34

v katalogu pistolí časopisu Zbraně a náboje je o ní napsáno , že byla vyrobena pro armádu a 100 % zaměnitelnost z ní dělá skvělou armádní a služební zbraň

Ale tohle mi připadá spíše jako reklama na skoro neprodejný výrobek.

Je to jen teorie ale praxe je prý jiná
Návštěvník

CZ-G2000 9mm Luger

Příspěvek od Návštěvník » 16 črc 2005 11:46

Zbraň CZ-G2000 mám od roku 1999 a sem s ní velmi spokojen.Jsem členem střeleckého klubu a touto pistolí prošlo více než tisíc nábojů od různých výrobců.Všechny výstřely proběhly bez jediné zádržky.Pistole neměla dodnes žádnou poruchu.
Zdenek

Příspěvek od Zdenek » 16 črc 2005 16:27

Každý máme svůj názor, před pár lety jsem ji chtěl kupovat a namlsaný z Glocku(u kterého mi zas vadí pojistka na spoušti) jsem si vyzkoušel střelbu z
G2000 a budu upřímný docela jsem se zhrozil. Jsem puškař, tak lecos na pistoli toleruji, první dojem držení zbraně a pak si dá člověk pár ran. Je to jak s autem, někomu sedí někomu ne, ale G2000 je opravdu nejhorší pistolí co jsem měl v ruce a z které jsem alespoň trochu střílel. Že má být armádní zbraní? Hm..to už to s tou fabrikou musí být fakt špatný, že vůbec vypustí na trh takový přístroj, všimněme si také, jak poklesla cena za dobu co se prodává, asi ji hodně kupují a výrobce slevou ji chce dopřát nejširším masám. Nikoho však nechci odrazovat, jsem přece víc na ty pušky.
koldar
Příspěvky: 1
Registrován: 28 lis 2012 15:07

Re: ČZ G2000

Příspěvek od koldar » 28 lis 2012 15:28

Zdravím cz G 2000 už mám několik let a nastříleno nepočítaně vystřelů cca 2000 .Nemůžu o ní říct nic špatné ,pokud se mě zasekl náboj ve vyhazovači( asi 1ks ze100 výstřelů) tak to dělali jen přebíjené náboje.Zbraň není určena ke sportovnímu střílení ale kamarád po doladění ji používá i k tomu učelu .Můj názor je že zbraň byla vyráběna na rychlo( měla jít do výběrovky jako zbraň PČR) a mohla být zpracována lépe ale já na ni nedám dopustit .Hodně lidí o ní plácá jak je špatná a nejhorší a bla bla , a umí akorát papouškovat co kde slyšeli( ne všichni somzřejmě věřím že některý kus stál za h...). Na 20m mám při mířené střelbě všechno " 9 ,10" a to se na to nijak nepřipravuji- střílím bojovku-. Vím že čz 75 atd. to není ale já jsem rád že ji mám. 8)
Nick.c
Příspěvky: 1
Registrován: 10 čer 2015 15:26

CZ G2000

Příspěvek od Nick.c » 10 čer 2015 15:46

Stal se ze mne majitel této pistole,
první zkušenost je ...
ale to nevadí, začátky jsou vždy těžké, drahé a složité.
Pomohlo by pokud máte někdo dokumenty (rozkres dílů. návod....)
Také zdroje náhradních dílů nebo to co pasuje z jiných zbraní.
Miluláš
Miluláš
wattses
Příspěvky: 1
Registrován: 16 dub 2017 19:55

Re: ČZ G2000

Příspěvek od wattses » 16 dub 2017 20:32

ahoj,
rád bych přidal pár poznatků ohledně cz g2000. Pořídil jsem si ji jako první zbraň. A to z několika důvodů. Cena, novou trezorozvu jsem pořídil za 5000,- i se zárukou z komisního prodeje v kamenném obchodě. Abych vůbec zjistil, jakou zbraň vlastně chci, musel jsem z něčeho vycházet. Recenze jsou sice fajn, ale člověk k tomu musí dojít vlastní cestou. Další důvod byl vzhled, decooking a ráže. Předem jsem věděl, že jde o problémovou zbraň. Což mne v žádném případě neodradilo. Na naučení není nic lepšího. Prvních 200 ran (používám jen přebíjenky z Frenštátu) bylo hrůzostrašných. Jako laik jsem byl vytřepaný z každého záseku. Co 5 ran mi nedovřel závěr. Bral jsem to ovšem jako klasické pořekadlo. Těžko na cvičišti, ...........
Každopádně s panem Googlem jsem provedl pár stupidních úprav a následných 1000 ran mám bez závady.
1. umělé unavení pružiny zásobníku. 14 dní jsem nechal zásobníky plné.
2. lehké namazání vodící tyčky vratné pružiny vazelinou.
3. totéž u všech kluzných ploch.
4. pro lepší držení jsem koupil gumové botky zásobníku ze CZ75.

Což ovšem nic nemění na tom, že chod spouště je na hovno. Ergonomie OK, lučík blízko (mám menší dlaň a delší prsty)
Přesnost silně převyšuje mé schopnosti, ale pokroky jsou znát. Dále co mi vadí, je nepříjemný úchop se spocenou rukou. Zbraň mi klouže. Určitě by to vyřešil nějaký gumový návlek, ale to jsem zatím nezkoušel.

S CZ G2000 jsem se naučil zacházet, střílet a přišel jsem na to, co chci po dospělácké zbrani. Tak že splnila přesně to, co jsem od první zbraně chtěl.
raduco69
Příspěvky: 2
Registrován: 26 čer 2017 18:05

Re: ČZ G2000

Příspěvek od raduco69 » 26 čer 2017 18:19

Tato pistole mě dělala zezačátku menší problém kvůli dlouhému chodu kohoutu, ale zvykl jsem si. Pro mě samotného je pistolka docela lehká a tudíž soustřel docela rozhozený. Naproti tomu moje manželka si ji nemůže vynachválit a na 25 m s ní střílí do černého, jako já s 75kou. Je to jenom o zvyku a na tom, jak si prostě do ruky sedne.
tomsacek1
Příspěvky: 1
Registrován: 27 dub 2017 10:56

Re: ČZ G2000

Příspěvek od tomsacek1 » 25 zář 2018 19:56

Zdravim.Jsem majitelem g 2000 a nemuzu souhlasit z nekterymi z vas.Ze zbrane mam sice nastrileno jen zatim nejakych 500 ran ale a z toho vseho vsudy max.5 zavad a strilim tovarni sb.Jasne kazdy ma na vse svuj nazor ale ja bych tu zbran tolik nehanil,taky kazdemu sedne neco jineho jak v ruce tak presnosti atd. a jak uz tu bylo psano kazdy si na svoji zbran po nejakem case zvykne a nauci se sni a ja muzu rict ze jsem sni spokojen.Pouze a jenom sem se docetl ze u G praskaji ramy takze zbran po kazde strelbe vycistim zkontroluju ram a zatim je vse v poradku.Proste vec nazoru.Ave
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: ČZ G2000

Příspěvek od skagerak » 26 zář 2018 09:39

5z 500 tovarnich neni malo, ale pokud ji neminis nosit k ochrane. Zivota zdravi majetku, proc ne...
Odpovědět