Nestrannost CT

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Rejsek
Příspěvky: 80
Registrován: 31 led 2017 15:13

Nestrannost ČT

Příspěvek od Rejsek » 09 čer 2017 12:27

Vyjádření pana Davida Karáska z oficiálního FB LEX, k nestrannosti veřejnoprávní televize, kterou všichni povinně dotujeme ze svých daní. Jelikož jsem to nenašel ani tady v jejich vlákně, ani na stránkách LEX, tak mu prosbu z konce jeho vyjádření, o šíření mezi střeleckou veřejností, tímto milerád plním. Obrázek si udělejte sami.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
K pořadu České televize "Právo na zbraň"
Když mne oslovil Jiří Leschtina z pořadu Reportéři ČT, přišel s pokornou žádostí o pomoc. Fňukal, že chtějí natočit reportáž o držení zbraní, ale jak řeknou, že jsou reportéři z Česká televize, tak se s nimi nikdo nechce bavit. Po vysvětlení, že lidé mají prostě špatné zkušenosti, protože investigativní novináři je vždycky očernili a prezentovali jako psychopaty a militanty, nastala smršť ujišťování, že on takový není, že chce natáčet objektivně a nestranně atd. Tak jsem věnoval svůj čas a úsilí, abych mu pomohl, přemluvil jsem několik málo lidí, kteří byli ochotni i po těch špatných zkušenostech mluvit před kamerou, domluvil střelnici (kterou jsme platili my) a věnoval jim celý den.
Výsledek jste viděli sami.
K tomu, co v reportáži zaznělo, se vyjadřovat nebudu, o tom si jistě každý udělá obrázek sám. Možná ale stojí za to říct, co tam nezaznělo. Nezaznělo ani slovo z půlhodinového rozhovoru se mnou, kde jsem vysvětlil, proč nám evropská směrnice vadí, jaký je účel ústavní změny a jakým způsobem přesně (včetně paragrafových odkazů na základní smlouvy EU) tato změna eliminuje špatné důsledky směrnice. Zadání bylo jasné - divákům se musí říct, že ústavní změna nepomůže, tečka. Také tam nezaznělo, že v redakci Charlie Hebdo teroristé použili špatně znehodnocené zbraně, později nelegálně opravené, a zbraně teroristů v Bataclanu byly automatické, pocházející z jugoslávských válek. Jiří Leschtina naopak v reportáži tvrdí, že šlo o poloautomatické zbraně - a vědomě tím lže, protože tohle jsem mu říkal. Lidem je prostě potřeba říct, že Evropská unie zakazuje ty zbraně, kterými se vraždí. Co na tom, že je to lež - od toho si přece Českou televizi platíme.
Částečně je to i moje chyba, protože mne to mělo napadnout. Nabízel jsem mu pro reportáž se zástupcem klubů vojenské historie, na které směrnice dopadne také; to ale odmítl, že historie ho nezajímá, že on chce ty poloautomatické pušky. A že kdyby to mohli natáčet raději s chlapem než s ženskou (protože ze ženy s dítětem se militant dělá dost špatně). Když pak během rozhovoru na kameru několikrát řekl "já bych potřeboval, abyste řekl...", bylo mi už jasné, co je to za lidi - ale bohužel už bylo natočeno.
Reportéři ČT tedy opět předvedli, jak vypadá novinářská etika v podání České televize. "Řekněte co chcete, my si co chceme vybereme - a když neřeknete to, co chceme slyšet, najdeme si někoho jiného, kdo to řekne." Bohužel se zase ukázalo, že ti, kdo čekali podraz a pošpinění, měli naprostou pravdu.
Proto prosím rozšiřte tuto zprávu mezi držitele zbraní i jejich příznivce, ať všichni vědí, co mohou od reportérů ČT čekat.
David Karásek
------------------------------------------------------------------------------------------------------------


》》》》》FORTES FORTUNA ADIUVAT《《《《《
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Re: Nestrannost ČT

Příspěvek od glock69 » 09 čer 2017 15:22

A nestálo by za to podat podnět na slavnou radu?
mischanek
Příspěvky: 21
Registrován: 05 bře 2013 18:16

Re: Nestrannost ČT

Příspěvek od mischanek » 09 čer 2017 20:35

k poradu se vyjadruji uz i na strankach Ministerstva vnitra ČR - http://www.mvcr.cz/clanek/reakce-na-nep ... ri-ct.aspx
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Nestrannost ČT

Příspěvek od Jim » 09 čer 2017 23:29

Na slavnou radu nemá smysl nic posílat. Posílal jsem stížnost na tu slavnou radu na nevyváženost moderování a po měsíci mi odepsali, že se mám obrátit na ČT, jelikož to byl jejich pořad. To jsme to dopracovali co? Jsou to hadi zaprodaný, válí si tam šunky za naše peníze a normálně nás považují za obtížný hmyz. S takovou nadutostí jsem se setkal naposled za komančů. Zvysoka na nás serou. A to by si ČT chtěla zvyšovat ještě poplatky.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: Nestrannost ČT

Příspěvek od strelec3751 » 20 čer 2017 22:56

Pro získání novinářského průkazu by měly být daleko přísnější podmínky než na získání zbrojního průkazu. Dá se s jeho pomocí nadělat daleko víc škody. A nepomůže ani balistická vesta.
Rejsek
Příspěvky: 80
Registrován: 31 led 2017 15:13

Re: Nestrannost ČT

Příspěvek od Rejsek » 22 čer 2017 18:11

Jen k tomu smyslu podávání stížností. Níže je odkaz na vyjádření RRTV, která na jejich základě vyzývá ČT k podání vysvětlení. Je to na přelomu stránek 6-7.

http://www.rrtv.cz/cz/files/press/TZ_11_17.pdf

Takže smysl to určitě má. Bez ohledu na výsledek z toho ČT alespoň pocítí, že jí lidi nežerou všechny slinty, co pustí do světa a že jí to za odměnu dají sežrat. Proto apeluji na vás všechny, kteří k tomu nejste úplně lhostejní - stěžujte si!!! Nejen na ČT, ale kdykoliv a na jakékoliv stanici zjistíte jakékoliv neobjektivní, tendenční a podobné informace.
Na webu RRTV je na to přímo jednoduchý systém, jehož vyplnění nezabere moc času.

http://www.rrtv.cz/cz/static/rada-on-li ... /index.htm

Nenecháme ze sebe přeci, jako z nadstandartně zákonně prověřené skupiny, dělat magory. Je to právě ta nečinnost nás slušných a zákona dbalých lidí, co jim dovoluje znovu a znovu vysílat tyto demagogické reportáže :!:
》》》》》FORTES FORTUNA ADIUVAT《《《《《
Odpovědět