Vyber vzduchovky do 4000kc

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: Výběr vzduchovky do 4000kč

Příspěvek od strelec3751 » 01 led 2014 01:32

To QB 78-79 bych úplně nazatracoval. Novou už asi nekoupíš, ale občas někdo prodá už potuněnou a pak za ty peníze to může být super věc. Je tam jeden problém, když budeš chtít střílet vzduchem tak jsou tam další náklady. Ale když ti stačí CO, tak je to za pár drobných.


Zbek
Příspěvky: 147
Registrován: 29 bře 2013 15:43

Re: Výběr vzduchovky do 4000kč

Příspěvek od Zbek » 01 led 2014 12:48

QB už čínani nedělají ?
low end PCA, PCP, Pružina
strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: Výběr vzduchovky do 4000kč

Příspěvek od strelec3751 » 01 led 2014 12:56

Už jsem jej dlouho neviděl nikde nabízet.
Uživatelský avatar
zdendaxxl
Příspěvky: 1343
Registrován: 19 zář 2012 13:12
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vzduchovky do 4000kč

Příspěvek od zdendaxxl » 01 led 2014 15:06

milius píše:
zdendaxxl píše:"Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci".....a u vzduchovek to platí dvojnásob, ale každý si tím musí projít aby pochopil, tak jako většina z nás........je paráda koupit jen tak něco a prohánět po zahradě plechovky ale jen do doby kdy přijde někdo a střílí právě ty kostky cukru na 50m....pak je veškerá radost pryč, a začne ten kolotoč....myslím, že v tomhle jsme všichni stejní.....a pokud někdo tvrdí že ne, je lhář :wink:
Nic proti tobě,ale proč si každý myslí,že ten druhý musí mít to nejlepší?Mám Forda a brácha Mercedes,ale není to důvod mít taky Mercedes.Taky nemám nic proti ještě lepším autům,ale nejsem tak bohatý nebo spíš mám takové osobní normy,abych musel mít nějaký Shelby,když chci jen jezdit.Myslím,že stejní nejsme.Dotyčný může být klidně hasič,co místo na xtým místě kdesi uprostřed lesa s drahou vzduchovkou vytáhne dítě z bouračky.On kolotoč je až v tom lese,kdy se mu takovouto diskusí ta drahá vzduchovka přímo vnutí.Je tu jen někdo,kdo si chce jednoduše za barákem zastřílet ze vzduchovky a ne strácet čas tím,jak trefit ten cukr.
Byla tu spousta vzduchovkářů,co jezdili na strazy a už nejezdí,ale určitě to není tím,že by neměli na drahou,ale spíš tím,že po nějaké té zábavné střelbě se musí vrátit ke každodenním starostem jako práce, rodina a možná i ty finance.
No možná jsem to s tím citátem trochu přehnal, ale tvé přirovnání k autům mi přijde také dost mimo mísu, auto Tě totiž, pokud mu dáš to co potřebuje, doveze do cíle téměř vždycky, bez ohledu na to jestli je to Lambo, nebo 120tka :D U vzduchovky je to jiné a zpravidla většinou těch levných ten cíl(cukr :D ) mineš :lol: To by jsi tady za chvilku mohl doporučovat Příbramské kovohutě, s těmi se také občas trefíš a na tu rekreační střelbu přece stačí....Já Tady nikomu necpu vzduchovku za desetitisíce :roll: a když už jsme u té hranice 4tyček tak proč utrácet takové peníze, dá se koupit starší Slávka nebo nový Magtech 750 za nějakých 15-17stovek a na tu rekreační střelbu za barákem je v pohodě, měl jsem ho, tak vím, že než kupovat cokoli do 2-3-4-5-6-7 tisíc je vlastně zbytečné, stejnou radost a defacto i přesnost muže dát právě ten Magtech za pár stovek a když už teda pístovou vzduchovku na úrovni tak bazarové HW97. Nic víc, nic míň........A mimochodem, v podstatě stejní jsme, vše je jen otázkou priorit :wink: :wink:
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
Steyr LG110FT Custom Hunting/Sightron SIH TAC 4-12X40 AO HHR
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/ .Změnil jsem nick na "Zdendaxx"
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Výběr vzduchovky do 4000kč

Příspěvek od milius » 01 led 2014 15:27

Myslím,že by sis měl dát ještě kafe :wink: :)
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
zdendaxxl
Příspěvky: 1343
Registrován: 19 zář 2012 13:12
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vzduchovky do 4000kč

Příspěvek od zdendaxxl » 01 led 2014 15:32

To máš recht, jdu si ho dát :D :wink:
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
Steyr LG110FT Custom Hunting/Sightron SIH TAC 4-12X40 AO HHR
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/ .Změnil jsem nick na "Zdendaxx"
Samson
Příspěvky: 190
Registrován: 04 kvě 2008 13:19

Re: Výběr vzduchovky do 4000kč

Příspěvek od Samson » 12 led 2014 13:38

Ahoj, doporucili by jste neco jineho misto Crosmana 1077 na plechovky? Cena do 3000Kc, a aby to melo zasobnik. Nic lepsiho jsem nenasel, ale mozna mi neco uniklo. Diky za tipy.
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Výběr vzduchovky do 4000kč

Příspěvek od milius » 12 led 2014 14:17

Crosman 2100?
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Druck
Příspěvky: 1
Registrován: 13 kvě 2014 23:49

Pružina nebo CO2? (cenově kolem 4 tis)

Příspěvek od Druck » 14 kvě 2014 00:01

Ahoj,
rád bych začal s rekreačním střílením - jakožto kratochvílí na chalupě na cca 30 metrů, časem i třeba s optikou na delší vzdálenosti. Co se týče možností, jsem naprostý laik - maximálně dnes celý den ležím v nejrůznějších fórech.

Rád bych se tak zeptal, zda do začátku do cenové hladiny cca 4,5 tis zvolit pružinu nebo CO2. A zda v případě pružiny volit zalamovací nebo s pomocnou pákou (některé varianty jsou údajně i nebezpečné - jakožto kytarista bych nerad přišel o prsty :-)).

Napadají mne tři možnosti, jak svůj nový koníček zahájit:
1) QB78 + případný budoucí tuning (velmi mne zaujala možnost zásobníku na 10 ran, zvýšení výkonu atp... a nákup dostatečného množství bombiček (neřešme primárně náklady na jeden výstřel)
2) Hammerli Hunter Force 900, která mne zaujala zpracováním, kladnými reakcemi a výkonem. Oproti tomu je dražší a relativně těžká (střílení baví i mojí 50 Kg vážící přítelkyni :-)
3) Koupě "osvědčené klasiky" lámací Slavie - zde ale předpokládám, že konkurence i třeba z Číny bude na mnohdy už lepší kvalitě

Díky moc za jakoukoliv radu, případně za tip na úplně jinou pušku, které jsem si třeba zatím nevšiml...
K_O_S_A
Příspěvky: 1
Registrován: 30 pro 2012 12:54

Re: Výběr vzduchovky do 4000kč

Příspěvek od K_O_S_A » 30 bře 2017 11:26

Ahoj, chtěl bych trochu oživit téma. Mám stejné požadavky jako DRUK, rekreační střelba 20-25m na terč. Dokázal by mi prosím někdo poradit jaká by byla ideální volba nyní v roce 2017 ? Témata jsem tu pročítal ale mnoho zajímavých komentářů je z roku 2011 a přeci jen nabídka zbraní se lehce změnila.

Původně jsem myslel že našetřím a pořídím Benjamin 397 ale po domácí rozvaze nebude na tu střelbu tolik čas Takže vyloženě rekreačně když mě to popadne vzít zbraň a zastřílet si na terč případně sklopky hlodavců mám doma. Chtěl bych sehnat relativně přesnou stabilní pušku. ( Kdybych se do toho jednou zbláznil tak půjdu rozhodně do PCP CZ 200s ale to je 15000+ s nutným vybavením)

Proto mám limit cca 3500,- za vzduchovku (nepočítám optiku která určitě přibude)

Nevím zda jít do přužinové (s optikou mi to moc nejde dohromady - jedině s pevnou hlavní ale zase v této ceně neseženu)

další Varianta je CO2 (měl jsem ruční Berettu a soustřel sel maximalně u prvních 8 ran pak už hodně padali)

takže nakonec mě nejvíce láká až vypadá skoro jako dětská PCA puška Crosman 2100, za ty peníze co stojí ji celkem chválí i na střední terčovou vzdálenost.

Chtěl bych poděkovat všem za postřehy k tomuto tématu a případnou pomoc s výběrem za málo peněz.
( po tom co jsem prodal slavii , a berettu před 6 lety mi zbyla doma pouze nějaká polská lámací ludra 5,5 (kde na hlavni je made for Germany) kterou využíval nyní po 2 roky kolega na odstřel potkanů (úspěšný) Ale na 15m byl problém 3x zasebou trefit red bull plechovku i s optikou která byla dodávaná k setu k tomu. ( nakonec byla přesnější bez ní )

Ještě jednou bych chtěl poděkovat všem co mi dokáží poradit. :)
:D
Smazaný uživatel 5179

Re: Výběr vzduchovky do 4000kč

Příspěvek od Smazaný uživatel 5179 » 08 dub 2017 01:15

V limitu 3500,- bych na ptiku rychle zapoměl.
Být tebou, zůstal bych v mantinelech toho crosmana a kliďo si ho kup, osobně bych 5,5, bude výkonější..
Střílet s pumpičkou je radost, nekope, na potkany a zahradu paráda
ganmiki
Příspěvky: 160
Registrován: 25 pro 2013 17:27
Bydliště: okolo Nymburka

Re: Výběr vzduchovky do 4000kč

Příspěvek od ganmiki » 08 dub 2017 09:24

Petanus píše:...........na potkany a zahradu paráda
A i na terče? Nevím, nevím, píše 25m a terč a to mi s těmito výrobky moc nejde dohromady, bez optiky z terčů opravdu nebude mít radost. Takže ano, potkani a plechovky.
Artemis CR600W .177 + Nikko Stirling 3-9x40 AO
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vzduchovky do 4000kč

Příspěvek od Strix71 » 09 dub 2017 23:04

To chybný názor, že zalamovačka není tak přesná jako nezalamovací vzduchovka. Dobře udělaná zalamovačka, s dobrým těsněním pístu není méně přesná. Příklady: Walther LGV, praktický všechny modely Weihrauch, Slavia, BSA, a dokonce i Gamo a některé modely Hatsan.
Většina správně nastavených vzduchovek jsou přesnější než střelec. Kromě toho, tím, že se koupí dobrá vzduchovka a dá se na ní špatná optika se nedá dosáhnout dobrá přesnost.

Napíšu několik svých preferencí pružinných vzduchovek.

Slavia 631 - dá se koupit z druhé ruky v dobrém stavu. Když se trochu vylepší, tak vydá 12J, což je dostatečné pro terč i odstřel potkanů.
Nevýhody - koupě z druhé ruky je loterie, lasta 14mm, nemá nejlepší rovnováhu kvůli délce hlavně.

IŽ 61 - zajimavá, pěti ranná vzduchovka, hodící se pro střelbu na terč. Moc přesná, lehka, Vyhovuje různým lidem, dobrá spoušť.

Hatsan 55S - dostatečně dobrá a výkonná vzduchovka, více se hodí pro plinking a na potkanů, ale po vylepšení není špatná i na terč.

Crosman Remington Vantage - ne špatný klon Gamo Hunter. Také vyžaduje vylepšení, ale vcelka za tyto peníze to není špatná volba. Nevýhody - je potřeba hned vyměnit těsnění hlavně a těsnění pístu.

Co dle mého názoru nestoji za shlédnutí.
Hatsan Striker (1000, 1100, Apach) - v nových vzduchovkách udělali jednočlennou napínací páku. Kvůli tomu je natahování těžší. Spoušť je těžká a nedá se s tím skoro nic dělat.

Hammerli 500, 600, 750, 880, Ruger, Browning - pořád ta stejná čína s trochu lepší kvalitou za velké peníze.
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vzduchovky do 4000kč

Příspěvek od kesi » 10 dub 2017 14:07

Velmi dobře napsáno Obrázek Ještě jednou bych zmínil Weihrauch, dělá i levnější přesné vzduchovky ve vysoké kvalitě. Pro lepší výsledky je vhodný set od Vortek, V-Mach, nebo ji prostě poslat někomu šikovnému. :wink:
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vzduchovky do 4000kč

Příspěvek od Strix71 » 10 dub 2017 20:09

Weihrauch HW 35S je nádherná vzduchovka pro střelbu na terč. Ale cena včetně dopravy je kolem 5-ti tisíc. A nemá cenu do ní vkládat V-mach Kit, jelikož víc než 12J nedá.
Odpovědět