Povrchova koroze u zbrane v zaruce

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
spawn.martin
Příspěvky: 3
Registrován: 06 bře 2017 18:38

Povrchová koroze u zbraně v záruce

Příspěvek od spawn.martin » 06 bře 2017 18:42

Dobrý den,

mám asi 2 roky novou kulovnici používanou pro myslivost. V terénu byla asi 5x jinak je zavřená v trezoru a vůbec není používaná. Nedávno jsem si všiml, že se na hlavni tvoří povrchová koroze. Rád by jsem se zeptal, zda se na tuto korozi vztahuje záruka?
Jedná se o tikka t3 tac

Děkuji


qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Re: Povrchová koroze u zbraně v záruce

Příspěvek od qwer » 07 bře 2017 18:04

Hele, vem to tak, kdyby jsi ty stál za pultem a přišel by ti borec s takovou reklamací, co by jsi mu asi řekl. :D
Asi bude nutné počínající lišku dobře rozleštit a povrch ošetřit vhodným olejem. Vzdušná vlhkost v místnosti se vždy vysráží na nejchladnějším předmětu. Doporučuji zbraň před příchodem do bytu uzavřít do igelitového obalu a nechat vyrovnat teploty, teprve pak volně uložit do trezoru. Budeš mít jistotu, že se neorosí.
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Re: Povrchová koroze u zbraně v záruce

Příspěvek od MARKONY » 07 bře 2017 19:26

No nevím ale do igelitového obalu ? Dle mého lepší nechat v pokojové teplotě pak otřít suchým hadrem a použít vhodný konzervační přípravek , před uložením do trezoru .
SUHL 150 Anschutz m54 Ruger 161 Glock 43 K 100 X-Calibur Walther PPK .22LR
onevan74
Příspěvky: 124
Registrován: 12 bře 2010 16:25

Re: Povrchová koroze u zbraně v záruce

Příspěvek od onevan74 » 08 bře 2017 10:47

Otřít, vysušit, nakonzervovat olejem. A do trezoru Ceresit v sáčku. Až zgelovatí tak vyměnit. Ještě mi tam nikdy nic nezrezlo i po závodech v dešti.
A ještě navíc:
The T3 TAC rifle is in a class of its own. The free-floating match- grade barrel is made of CrMo Steel with a manganese surface that is phosphatized for a lasting protection against external conditions.
Takže tys tý Tice musel ublížit :-)))
spawn.martin
Příspěvky: 3
Registrován: 06 bře 2017 18:38

Re: Povrchová koroze u zbraně v záruce

Příspěvek od spawn.martin » 08 bře 2017 15:02

Děkuji za odpovědi.

Jaký olej na své zbraně používáte? Já doma našel nějaký konkor ve spreji, ale nevím, zda je to to pravé ořechové. Olej jsem nanesl na vatu a vatou potíral hlaveň.

Je to takto dostačující? Ceresit do trezoru vyzkouším.
Jinak v terénu byla ta zbraň opravu pouze párkrát, jinak stále v trezoru

Děkuji
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Povrchová koroze u zbraně v záruce

Příspěvek od skagerak » 08 bře 2017 15:20

bude záležet, jak byla zbraň ošetřena předtím (jestli nějaký zbytek mastnoty nebo ne), jak máš v místnosti kde je trezor(resp v trezoru) vlhko, a nebo taky na tom jak agresivní máš pot (nebo ten kdo se zbraně dotkl) jsou lidé, kteří když něco chytnou, tak do druhého dne tam je "vyleptaný " otisk ...

osobně mám celkem rád brunox - voní :lol:
sapér vodička
Příspěvky: 53
Registrován: 04 říj 2015 20:36

Re: Povrchová koroze u zbraně v záruce

Příspěvek od sapér vodička » 08 bře 2017 15:24

A tys to nějakým olejem před ukládáním ošetřoval, a nebo to s tou vatou bylo až teď po vzniku problému?
spawn.martin
Příspěvky: 3
Registrován: 06 bře 2017 18:38

Re: Povrchová koroze u zbraně v záruce

Příspěvek od spawn.martin » 08 bře 2017 15:36

S olejem jsem začal až teď, když se začala vyskytovat lehká povrchová koroze ;)
SansLogique
Příspěvky: 70
Registrován: 04 srp 2013 19:56

Re: Povrchová koroze u zbraně v záruce

Příspěvek od SansLogique » 08 bře 2017 20:28

skagerak - tobě voní Brunox??? Já používám Konkor, kterej není skoro cejtit a když jsem zkoušel Brunox, tak jsem málem padnul.
munition
Příspěvky: 7
Registrován: 22 črc 2013 10:32

Re: Povrchová koroze u zbraně v záruce

Příspěvek od munition » 10 bře 2017 20:14

Jestli jsi na flintu použil poprvé olej po dvou letech, tak se nediv, že ti chytá lišku :wink: Nezáleží ani tak na tom, jak často ji bereš ven. Venku prostě nasbírá nějakou vlhkost a hlavně se jí dotýkáš holýma rukama, takže na ní zůstává pot, který je poměrně agresivní. Každá flinta občas potřebuje přejet hadrou s olejem.
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Povrchová koroze u zbraně v záruce

Příspěvek od Jim » 10 bře 2017 23:18

Stejně je to zajímavý, že rezavěj jen zbraně. Ostatní předměty z oceli nemusí mít ani brynýr, maká se na ně furt, nebo občas a nezrezaví ani náhodou. Nejspíš to bude tím trezorem. Vzduchovka opřená v koutě taky nezrezaví, ohmatává se taky a nikdo ji nepatlá olejem.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Re: Povrchová koroze u zbraně v záruce

Příspěvek od Fandaks » 11 bře 2017 02:59

spawn.martin
Martine podívej se na stránku 193 a uvidíš tam moje dva dost rozsáhlé testy olejů které jsem dělal před lety. Hodí se přesně na tvůj případ povrchové koroze!! Až si to přečteš, budeš vědět!
Nebo si nahoře na stránce klikni na tlačítko Hledat a napiš tam Fandaks test olejů a ono ti to ukáže oba dva mé testy.

Nebo klikni tady:
p-edovky-t4256-2895.html?hilit=test olejĹŻ#p258899

 
Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
munition
Příspěvky: 7
Registrován: 22 črc 2013 10:32

Re: Povrchová koroze u zbraně v záruce

Příspěvek od munition » 12 bře 2017 15:13

Nejsem odborník na materiály, ale hádal bych, že za sklonem k rezivění u hlavňoviny budou příměsi, použité u těchto druhů ocelí.
Odpovědět