Nejlepsi plynova pistole na sebeobranu

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

noc_s_vlky

Nejlepší plynová pistole na sebeobranu

Příspěvek od noc_s_vlky » 05 dub 2007 18:47

Dobrý den. Je mi 16 let, a v poslední době jsem se dostal několikrát do konfliktu s početnější skupinkou osob. Proto bych si chtěl pořídit plynovou pistoli, díval jsem se na katalog a nejvíce se mi zalíbila VOLTRAN TUNA černá, cal. 8mm Knall. Je malá, pěkná a vcelku laciná. Nicméně, já jsem lajk a chtěl bych poradit od zkušenějších, jakožto vy jistě jste.
Nejspíš bych si do ní pořídil pepřové náboje PV (ty nejsilnější). Když jsem to někomu říkal, že bych chtěl pistoli, tak mi řekli, že pro mne, jakožto nezkušeného by byl lepší revolver (s tím umí zacházet většina lidí). Dále můj jeden kamarád má ostrou pistoli, a když jsem viděl, jak ji čistil, tak ji celou rozebral asi na 5-7 dílů.

Proto bych vás chtěl požádat o odbornou radu, kterou bych ale pochopil i já. Potřebuji cenově dostupnou, ale za to ucházející plynovku. Prosím, zdržte se narážek a srovnávání s ostrou. Děkuji všem za odpovědi!


Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 05 dub 2007 18:55

Zdar! Ačkoli chápu tvoje pohnutky, plynovka je podle zákona taky zbraň - a to skupiny D. Mám takovej pocit, že by Ti mělo být 18let, abys neměl potíže se zákonem. Srovnání s ostrou...no, nechci moralizovat, ale kdyby měl někdo z tý partičky co Ti ztrpčuje život opravdovou hromovou hool, nejspíš Ti udělá díru do žaludku. Pozor na to. Zkus se třeba podívat po tekutých střelách...a nejlepší ze všeho je snažit se konfliktním situacím předcházet.... :wink:

Jinak, pokud už plynovku, tak bych se asi taky spíš zaobíral revolverem. Hlavně stran spolehlivosti.
Uživatelský avatar
FRENKY
Příspěvky: 182
Registrován: 29 led 2007 16:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FRENKY » 05 dub 2007 18:59

V 16ti letech ti to žádný zodpovědný prodejce neprodá. Musí ti být nejmíň 18. Nejsem si teď úplně jistý, ale myslím že se to týká i pepřových sprejů.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
noc_s_vlky

Příspěvek od noc_s_vlky » 05 dub 2007 18:59

Childeater: To máš jistě pravdu, ale jelikož mě napadají skupinky cikánů, kteří mají nanejvíš nože, nepočítám s tím, že by měli mít ostrou. Ikdyž říká se , že podceňovat nepřítele je chyba :!: Jinak tekutou střelu mám, mám i boxera a v případě napadení bych se to snažil kombinovat, ale jistě uznáš, že pistole působí lepší dojem. Jinak objednal bych ji třeba na kámoše, kdyby mi ji nechtěli prodat :roll:
noc_s_vlky

Příspěvek od noc_s_vlky » 05 dub 2007 19:13

Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 05 dub 2007 19:15

nechceš se radši těm cikánskejm bandám vyhýbat?
noc_s_vlky

Příspěvek od noc_s_vlky » 05 dub 2007 19:16

alfonss: Nemůžu se jim dosmrti vyhýbat a navíc je to skoro nemožné. Lepší je se jim postavit!
Jinak prosimtě tyhle připomínky jsem zrovna myslel, že byste si mohli odpustit.. ještě jsem se tu nic nedozvěděl :roll:
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 05 dub 2007 19:18

z boje se neutika...
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 05 dub 2007 19:21

Dozvěděl ses to, že:
1) plynovku díky věku nesmíš vlastnit
2) lepší je prevence
3) radši revolver
4) je nebezpečné tahat plynovku

Jinak, o plynovkách je tady celej thread, poměrně obsáhlej. Doporučuji prostudovat.

Pokud čekáš jenom schválení Tvýho rozhodnutí pořídit si plynovku, myslím že asi moc nepochodíš... :wink:
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 05 dub 2007 19:22

kdo mluví o utíkání z boje, měl jsem na mysli konfliktu předcházet než jej řešit takhle nešikovně.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 05 dub 2007 19:25

Na cikány vždycky platil velkej pes... :D
noc_s_vlky

Příspěvek od noc_s_vlky » 05 dub 2007 19:26

Alfonss: Pověz mi prosím, jak mam předejít konfliktu, když na tebe skočí sedm negrů? "tak chlapci, serte na to, zajdeme na pivo"? :arrow:
noc_s_vlky

Příspěvek od noc_s_vlky » 05 dub 2007 19:27

prosím berte to, že jako bych nenapsal, že mi je 16 :roll:
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 05 dub 2007 19:30

Ale to není o věku...
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 05 dub 2007 19:31

Jo, ty jdeš poklidně po ulici a najednou zničeho nic se zjeví "7 negrů" a skočí na tebe. Předtím jsi je ani nezahlídl, nevšiml sis jich.......
Rozumný člověk se snaží konfliktům vyhýbat a ne je řešit věcí která je nebezpečná pro něj samýho. Tebe omlouvá jedině Tvůj věk, taky jsem měl podobně mylný a zvrácený představy o řešení konfliktů.
Odpovědět