Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od j-k » 29 led 2017 17:00

Dnes jsem vyzkoušel i zásobníky a už konečně to funguje. Takže už mohu nabíjet i ze zásobníku a lítá to dost slušně aniž by něco uletělo jak se sem tam objevilo. Na 20m sem vystřílel 4 zásobníky a vše bylo maximálně do 9, stříleno z ruky a vestoje. Je jasné že se nemůže rovnat AA, HW,.... ale s těma úpravama to jde :D . Na plinkačku na šišky po lese to jde. Člověk se alespoň nemusí bát že flintu někde škrábne, za ty prachy 8) .

Obrázek


Něco by se už našlo :-)
Pavel_S
Příspěvky: 53
Registrován: 17 zář 2016 19:46

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od Pavel_S » 30 led 2017 21:09

Ahoj j-k. Díky za cenné informace.Ten vývrt D+0,3 jsi udělal až po kolmou díru transferportu? Jak jsi přidělal původní "tlumič" na hlaveň ze slávie? Slávistická má asi o 2 mm větší průměr ne?
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od j-k » 31 led 2017 05:22

Otvor v hlavni jsem zvětšil po otvor na stlačený vzduch. A přidělat původní zakončení není poroblém stačí soustruh a hlaveň upravit :D . Jediné co se ohledně zakončení týče, tak není zasunuto tak daleko na hlaveň jako bylo na původní hlavni. Hlaveň ze slávie je totiž kratší tak se s tím musí počítat. Veškeré úpravy dělám vratné, takže složit zbraň do původního stavu je otázkou několika minut.
Po poslední úpravě to už střílí obstojně, smrkovou šišku na 30m neminu. Co diabola to šiška na zemi :wink: .
Něco by se už našlo :-)
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od j-k » 10 úno 2017 22:43

Tak jak borci tuníte? :D . Já jsem dnes udělal rozborku dal tlustší okroužek na utěsnění nabíjecího trnu protože jsem měl dojem že to při výstřelu malinko podfukuje. Ještě zvažuju malinko silnější pružinu u kladiva. Jinak už to vypadá na docela ucházející pušku. Mám tvrdší spoušť, na to se však dá zvyknout. Jinak s ní střílím častěji jak s AA510 4,5. Na procházku do lesa je pro mě ideální, protože je lehoučká a nepronese se. Hlaveň si už také sedla a střelba ještě více zpřesnila. Hlavni chutná už i střelivo exact jumbo 5,52.
Nevím, jak je to možné, ale v přírodě při střelbě na šišky jsem s touto puškou přesnější jak s 510. Na terč s oporou je 510 samozřejmě lepší :lol: . Jediné co by chtělo vylepšit je malý zásobník vzduchu. Mít ještě větší objem zlepšil by se i určitě rozdíl v rychlosti střel, který tam jistě bude. To jediné si zatím ještě nemohu ověřit.
Něco by se už našlo :-)
bobpet
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2015 21:40
Bydliště: Nové Zámky, SK

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od bobpet » 11 úno 2017 10:01

j-k
ahoj. Ak som dobre pochopil, Ty teraz strielaš z PR900W, na ktorej máš osadenú hlaveň zo Slavie?
QB 78, cal. 4,5mm,
PR900W, cal. 5,5 s regom + Discovery VT-R 4-16x44SF,
Benjamin MAXIMUS cal. 4,5 + optisan Cobra
Snowpeak M25 + Discovery VT-Z 6-24x50SF
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od j-k » 11 úno 2017 14:44

Ano přesně tak. A asi jsem měl i kliku na dobrý kus hlavně :D .
Něco by se už našlo :-)
bobpet
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2015 21:40
Bydliště: Nové Zámky, SK

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od bobpet » 11 úno 2017 16:36

A ako sa správa pôvodná hlaveň PR900W, na ktorej si tiež ako píšeš, zväčšil otvor zo strany zasúvania diaboliek??? Konkrétne mám na mysli presnosť :D
QB 78, cal. 4,5mm,
PR900W, cal. 5,5 s regom + Discovery VT-R 4-16x44SF,
Benjamin MAXIMUS cal. 4,5 + optisan Cobra
Snowpeak M25 + Discovery VT-Z 6-24x50SF
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od j-k » 11 úno 2017 17:09

Přesnost se malinko zlepšila. Problém je však v tom že hlaveň je poměrně hodně měkká a stačí jí velice málo na ohnutí. Původní byla navíc ohnutá do šroubovice. I přes dlouhodobé rovnání nedosahovala přesnosti hlavně ze slávie.
Tím zvětšením otvoru jsem se vypořádal s nepřesností výroby uložení hlavně. Původně jsem měl problém nabít ze zásobníku diabolku. Diabolka se křížila, zasekávala a deformovala. Nabíjení přes adaptér na jednu to šlo až na občasné neúspěchy nabíjet. Nyní mě jde bez problému ze zásobníku nabíjet, aniž by se diabolky deformovaly. Vliv tohoto opatření na přesnost byl obrovský. S úlety se už nesetkávám a jediné co se mění je výšková korekce, za což může neregulovaný tlak.

Hlaveň v kalibru 5,5 je při použití materiálu alá čína a průměru pouhých 12mm špatné řešení. Na 4,5 to asi stačí, ale na 5,5 by to chtělo 15mm. Tím by číňan vyrobil pušku za minimum nákladu a při tom i ve slušné kvalitě. Každopádně kam by se na ni hrabaly pružinovky za stejné peníze.
Něco by se už našlo :-)
Naxyl
Příspěvky: 3
Registrován: 21 úno 2017 17:00

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od Naxyl » 21 úno 2017 17:31

Zdravím, přemýšlím nad novou flintou v 5,5mm na plinkání na zahradě a celkem mě zaujala tahle. Na zahraničních fórech se mi o ní pod názvem airmax varmint (jestli je to teda ona, měla by být) podařilo sehnat celkem dost informací, ale téměř vždy končí diskuze tím, že lepší je za podobné peníze koupit crosman/benjamin discovery. A teď řeším dilema - kterou z nich? Discovery je prý přesnější, spolehlivější a do budoucna modifikovatelnější. Vadí mi na něm plastová spoušť a horší dostupnost (u nás ho mají jen dva obchody a jen v ráži 4,5mm). Pro PR900w hovoří o patnáct stovek nižší cena, kovová spoušť, malé plus je zásobník (který ale stejně asi nebudu využívat), trochu hezčí pažba. Ale prý se také stává, že chytnete blbou hlaveň a pak nebude soustřel "o něco horší než discovery", ale "o něco horší než gamo". Což by mě u větrovky docela mrzelo. Máte někdo zkušenost s oběma puškama a mohli byste je případně porovnat?
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od j-k » 23 úno 2017 21:08

Hlaveň se dá podle mě snadno nahradit za jinou. Po výměně jsem již naprosto spokojený a i zásobníky hojně využívám. Stačí si přečíst co jsem psal výše.
Poslední dobou dávám na jedno natlakování 4 zásobníky a přesnost se už výrazně zlepšila :lol: . Je pravdou že vnitřek je jednoduchost sama, ale pro úpravy je super a za přiměřenou cenu.
Diskovery neznám s tím nepomůžu jedině marauera, ale to je jež o dost výše.
Něco by se už našlo :-)
jiri38
Příspěvky: 28
Registrován: 26 kvě 2008 17:31

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od jiri38 » 25 úno 2017 14:17

Presne jak pise j-k. A pokud se k tomu jeste prida redukcak,nema to chybu.Osobne ho mam a chodi to jak hodiny.Na jedno naplneni to postaci dokonce na pet zasobniku.
Naxyl
Příspěvky: 3
Registrován: 21 úno 2017 17:00

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od Naxyl » 26 úno 2017 23:19

Výměně hlavně bych se chtěl pokud možno vyhnout, přecejen už samotná hlaveň na S634 stojí asi pátnáct stovek, plus řešit kdo mi to kde a za kolik napasuje, protože nemám soustruh a tak, a pomalu bych byl na ceně CZ200 :D Opravdu jsou na tom ty hlavně až tak špatně? Je to aspoň tak přesná, jako ta pistole PP700?
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od j-k » 27 úno 2017 13:03

S pistolí to porovnat nedovedu. Porovnávat jí mohu s jinými puškami a bylo to v 5,5 docela hrůza. 4,5 by mohla být lepší zbývá tam více materiálu a jak jsem si všiml zjistily to i prodejci a už zvyšují cenu. Chtělo by to hlaveň s průměrem 15mm a pak i v ty jejich kvalitě by to byla slušná hračka.
U CZ200 budou ještě další investice jako rychloplnění zásobníky s podavačem.. na konci z toho může vylézt 15t. Tady je to 5,5+něco za hlaveň podle toho co se sežene. Otázkou ale zůstává konečný účel použití. Na plinkání dobrá na terčovku bych sháněl v jiném rajonu a třeba i tu CZ200.
Něco by se už našlo :-)
Naxyl
Příspěvky: 3
Registrován: 21 úno 2017 17:00

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od Naxyl » 27 úno 2017 14:45

Na papir nestrilim, z toho mam komplexy :D Urcite bych to chtel v 5.5. Jak si stoji v porovnani treba s s634? Ja s ni strilim vestoje bez opory na 45m 1.5l petku temer kazdou ranou se strelivem lux light z kovohuti (nejhorsi strelivo co jsen kdy mel, dostal jsem ho darem, tak se ho strilenim snazim zbavit). Bude presnost se seriovou hlavni a exactama aspon takova, kdyz vyberu na prodejne kousek s nejrovnejsi hlavni?
Oťas
Příspěvky: 35
Registrován: 07 led 2017 19:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od Oťas » 27 úno 2017 14:49

S Exactama určitě.....
Odpovědět