EU chce mit pod kontrolou i vzduchovky

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno
otta
Příspěvky: 28
Registrován: 07 čer 2012 08:41

Re: EU chce mít pod kontrolou i vzduchovky

Příspěvek od otta » 12 led 2017 08:57

mikiki,kdo to asi tak koupí?Já žádnou plynovku ani vzduchovku prostě nenahlásím a hotovo.


Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: EU chce mít pod kontrolou i vzduchovky

Příspěvek od mikiki » 12 led 2017 10:02

Např. tyto mohu prodat hned, zájem fakt je: Steyr LG100, limitky od Daystate GP a Midas nebo od AA 510LE, Giffard, Stella 36, B96, B97, Drulovy .... :D ale moc se mi nechce protože některé už pak nikdy neseženu :(
Toky
Příspěvky: 532
Registrován: 26 říj 2009 11:34
Bydliště: Košice

Re: EU chce mít pod kontrolou i vzduchovky

Příspěvek od Toky » 12 led 2017 10:47

Jediná vec, ktorá tým tĺkom bráni v zakategorizovaní do povinnej evidencie aj luky a kuše či fúkačky (ktoré mimochodom dokážu byť sakramentsky nebezpečnejšie ako vzduchovky) je to, že takúto zbraň si bežne dokáže zmajstrovať v kôlni aj 10 ročné decko s nožíkom a akou takou tetivou za pár šupov z decathlonu. A to by som chcel vidieť ako by taký samodomo luk chodil tatko toho decka nahlasovať k policajtom a oni by mu merali silu náťahu a podobné debiloviny.
Umarex CPSport .177
Crosman 2250XT AirSource .22, Nikko Stirling 3-9x40 AO Mountmaster
Picasso 1,6 HDi - ex, momentálne corolla 1,6 Valvematic
:-)
Uživatelský avatar
lukasz9
Příspěvky: 292
Registrován: 27 led 2009 23:30

Re: EU chce mít pod kontrolou i vzduchovky

Příspěvek od lukasz9 » 12 led 2017 11:48

Toky možno sa nenazdáme a o 4-5 rokov aj to bude realitou..teda ak nejaká EK ešte bude existovať :)
mikiki nič nepredávaj, to by tak bolo aby sme len tak hocikomu hneď nastavili chrbty a podali do ruky palicu...
Grand Power P1, Ruger SR22, CZ 858 Tactical
Diana 54 AIRKING, Air Arms Pro Sport, HW97k, Zoraki HP-01 Ultra, Gamo 440, Zbrojovka Brno Z II, Crosman MK-177
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: EU chce mít pod kontrolou i vzduchovky

Příspěvek od kesi » 12 led 2017 13:03

Já bych věřil tomu, že obyčejných vzduchovek (píst, PCP) do 16J se to týkat nebude.
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: EU chce mít pod kontrolou i vzduchovky

Příspěvek od Stainles » 12 led 2017 13:05

Ved ked už chcu aj do najnovšich aut benzinovych schvalit a inštalovat filtre pevnych častic, tak očo ide? len o looove ako ožobrat ludi.

A teraz važne :) ! Nezufajme Štat chce, len to najlepšie pre nas, chcu aby sme sa vyprdli na(flusatka) vzduchovky a rovno zakupili palne zbrane ( lebo stimto sa už rovno opati ist do ostrych) Proste chcu nas pripravit na terorizmus :) a aby aj oni mali niečo viac vo vrecku(ako vždy) ked sa zakon nepozera. Takže bude spokojny politik s kapsou(darmožrači) a aj občan trebarz z gulovnicov a papiermy viac ako flusatkom a papiermi (Z.P) :) .
Toky
Příspěvky: 532
Registrován: 26 říj 2009 11:34
Bydliště: Košice

Re: EU chce mít pod kontrolou i vzduchovky

Příspěvek od Toky » 12 led 2017 13:13

Tak keď to vezmem prakticky, mne nerobí problém dať dolu zo vzduchoviek tlmič a svetlo a ísť si dať tie moje tri kúsky zaregistrovať. Nemám ani zdvihnutý výkon. Len mi ide o princíp, mám to za formu zbytočnej šikany. Načo je nutné registrovať vzduchovky? Prečo je polícii treba vediať kto všetko má koľko a akých vzduchoviek? Keď si môžem dovoliť tipnúť, tak aj tí chudáci policajti nad tým nechápavo krútia hlavami. Koľko zbytočného papierovania zas bude treba navyše riešiť... To vážne si nejaký EU úradník myslí, že takouto hovadinou zvýši bezpečnosť v EU či úspešnosť vydohľadania páchateľov trestných činov či terorizmu?
Umarex CPSport .177
Crosman 2250XT AirSource .22, Nikko Stirling 3-9x40 AO Mountmaster
Picasso 1,6 HDi - ex, momentálne corolla 1,6 Valvematic
:-)
kiwiseek
Příspěvky: 41
Registrován: 08 říj 2016 15:34

Re: EU chce mít pod kontrolou i vzduchovky

Příspěvek od kiwiseek » 12 led 2017 15:18

Však už my , co vlastníme ZP, víme, jak taková mediální masáž funguje :evil:
O vzduchovkách řeknou , že je třeba registrace proto , že je to tichá a tudíž zákeřná zbraň...
Pak se časem najde blbec , kterej zlamovačkou bude v paneláku střílet na lampu z balkonu a rozjede se mašinerie....
Novináři najednou zjistí , že spousta vzduchovek má i zásobníky a hysterie dosáhne vrcholu , kde pro pár vteřin slávy před kamerou budou vystrašení lidé supům typu Janotky z NOVY ( nebo Primy) se smrtelným potem na zádech líčit , jak se bojí vyjít z domu...
A tak Vás , některé čistokrevné vzduchovkáře ,bez ZP, my , majitelé ZP , budem moct přivítat do stále se zvětšující rodiny vyvrhelů a potencionálních potížistů , jak o nás mluví taťka Junckler :wink:
Tak vítejte do rodiny :wink:
petrulin1
Příspěvky: 49
Registrován: 14 zář 2016 18:24

Re: EU chce mít pod kontrolou i vzduchovky

Příspěvek od petrulin1 » 12 led 2017 16:13

Tak otázkou je,jestli pak zároveň nepřijde i novelizace,díky které se totálně ztíží získání ZP.Případně další vydávat nebudou vůbec.
Osobně bych dal do kategorie D i krátké pistole cal 22.Aby se člověk ubránil třeba rozzuřenému psovi.A mrsknout 22LR potenciálnímu útočníkovi do nohy by taky mohlo mít v mnohých případech zastavující účinek.Prosím,zdržte se polemik o tom,co má a co nemá zastavovací účinek.Stojím si za tím,že pistole v ráži 22LR v kapse by vytvořila mnohým lidem dobrý pocit a ne falešný.Klidně bych ji považoval jako účinnou osobní zbraň.Nepotřebuje každý vyrvat protivníkovi půl zad projektilem,který vzadu letí ven.
A na ZP pak větší ráže automatických zbraní.A ty předovky?No vždyť ale to má logiku.Tak ČZ 7,65 na ZP a cal 45 derringer bez? A to co je za logiku? Tím derringerem nezabiju?
No ale pak mi někdo vysvětlete jejich uvažování.Minulý týden chovanec (schválně s malým ch) pustil informaci,že vnitro připravuje novelu,aby se držitelé ZP mohli bránit teroristovi a použít na něj bez okolků svou legálně drženou zbraň.A teď by chtěli registrovat vzduchovky.Hmm.
Zoraki HP-01, .177 , Ultra
PetrKad
Příspěvky: 58
Registrován: 26 pro 2016 11:40

Re: EU chce mít pod kontrolou i vzduchovky

Příspěvek od PetrKad » 12 led 2017 16:33

přesně jak říká otta ,nikam s něma nepojedu a se.. na ně !To je normální šikana ze strany EU! komíny ,kotle a ted ještě tohle..hlavně klid a nepo.... se z nich
pellerm
Příspěvky: 850
Registrován: 26 čer 2013 11:02

Re: EU chce mít pod kontrolou i vzduchovky

Příspěvek od pellerm » 12 led 2017 16:43

Někdy mi vymýšlení takových krávovin ze strany EU přijde jenom jak odvrátit pozornost lidí od skutečných problémů.Člověk kterej je zaměstnanej vyřizováním debilních nařízení EU /revize na komín,kotel,zbroják na vzduchovku/ nemá čas sledovat kde se co děje.
PetrKad
Příspěvky: 58
Registrován: 26 pro 2016 11:40

Re: EU chce mít pod kontrolou i vzduchovky

Příspěvek od PetrKad » 12 led 2017 16:46

horší to asi budou mít lidi co se vzduchovkama jezdí po nějakých soutěžích ,tam možná může přijet nějaký magor a chtít nějaký papír o registraci ,ale ja s tím střílím kolem baráku na soukromém pozemku a tak na ně kašlu
pellerm
Příspěvky: 850
Registrován: 26 čer 2013 11:02

Re: EU chce mít pod kontrolou i vzduchovky

Příspěvek od pellerm » 12 led 2017 17:00

No já občas po soutěžích jezdim,otázka je jestli se s tím jako s Céčkem nebude muset jen na střelnici a co když mi jako u ostré zbraně neprodají bez zbrojáku diabolky :lol: :lol: :mrgreen:
PetrKad
Příspěvky: 58
Registrován: 26 pro 2016 11:40

Re: EU chce mít pod kontrolou i vzduchovky

Příspěvek od PetrKad » 12 led 2017 17:07

Kurna asi běžím vykoupit obchod s diabolkama at mam zasobu! :lol: Jsme češi vždycky se to nějak udělá :lol: Máme kamarády se ZP
Uživatelský avatar
Jetson
Příspěvky: 449
Registrován: 28 kvě 2009 17:44
Bydliště: Buštěhrad
Kontaktovat uživatele:

Re: EU chce mít pod kontrolou i vzduchovky

Příspěvek od Jetson » 12 led 2017 18:34

Klid, aktuálně spíš bude na pořadu dne zákaz náklaďáků až do uvedení autopilota, který nebude najíždět do lidí (popřípadě jen do skupin rasově a genderově vyvážených).
Air Arms S410 Classic Beech .177 & Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MilDot
Walther LG400 Blacktec .177 & Vortex Viper PST Gen II 2-10x32 FFP EBR-4
Weihrauch HW97K .177 & Leapers AccuShot 4-16X56 SF I Extended MilDot
Zamčeno