Vysokotlaky kompresor

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od j-k » 19 pro 2016 20:50

Při představě o jaký objem vzduchu v atmosférickém tlaku se jedná to není tak špatné. Chce si to spočítat litráž a budeš se divit. Kdyby měl normální kompresor a ne ten šmejd tak by to měl možná i o něco rychleji.


Něco by se už našlo :-)
DFender
Příspěvky: 221
Registrován: 13 črc 2010 16:50

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od DFender » 20 pro 2016 13:44

Určitě by byl vhodnější nějaký dvoupístový.
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od j-k » 20 pro 2016 19:56

Dodal bych pomaloběžný dvoupístový. V dílně mě šlape už deset let a je ve skvělé kondici, přitom má slušný výkon a 10atm.
Něco by se už našlo :-)
OttoWinifer
Příspěvky: 59
Registrován: 18 zář 2016 17:59

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od OttoWinifer » 20 pro 2016 20:16

mipra píše:Tak nevím pochopil jsem to správně že za 4 hodiny nafoukáš 8 litrů ...tedy zvětšíš tlak o 120at a to se ti zdá jako dobré ?
Ano, pochopil jsi naprosto správně! To se mi zdá jako famózní, bez chlazení, připraveno do minuty, jsem naprosto nezávislý, pokud chci u potápěčů nafoukat 300 Bar, tak mají na 305 vypínání, tudíž tam láhev chtějí nechat přes noc, aby zaručili, že tam opravdu cca alespoň 295 Bar bude (přes 300 jsem nedovezl nikdy), což znamená dvě luxusní cesty po 50 kilometrech a doba foukání minimálně 16 hodin.
Pokud se to dobré nezdá tobě, moc rád si poslechnu tvoje revoluční řešení a jsem na něj upřímně natěšen :-)
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od Mini Me » 20 pro 2016 20:44

Take cim dal vice zvazuji koupi kompresoru od Altarose.Ono se to nezda ale dofoukat tech 120Bar v 8 litrove lahvi predstavuje 960 litru vzduchu a s vykonejsim kompresorem ty casy nejsou tak hrozne.Na Altarosovych strankach uvadi priklady kompresoru a s tim Schneiderem by se to zvladlo za 84 minut,coz je parada.Jinak take foukam 7L lahev u potapecu a trva to cca 10 minut,vzdy me tam foukne okolo 320Bar a po vychladnuti tam zustava tech 305Bar,ale jak rikas doma je doma :D
DFender
Příspěvky: 221
Registrován: 13 črc 2010 16:50

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od DFender » 21 pro 2016 15:31

Jasné, pomaloběžný je ideální a s 10 atm budeš na jiných časech ;-)
mipra
Příspěvky: 16
Registrován: 23 led 2011 09:31

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od mipra » 20 led 2017 10:41

Nechci tady nikomu nic vnucovat ani někoho přemlouvat o rychlosti či efektivitě foukání. Kompresor mám doma na polici pod ní je plastová nádrž s vodou na chlazení . Kdykoliv přijdu zapnu vypínač zastrčím pin a foukám moje kartuš 290cm3 je plná asi 1,5 minuty podle tlaku já plním na 220barů . Tato operace mi zabere cca pět minut.
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od Mini Me » 20 led 2017 11:44

Pokud to mas stale takhle pripravene a foukas jen kartus,tak se to vyplati.Pro moje potreby to vyuzivam opravdu minimalne,protoze potrebuji foukat velkou lahev,kdyz jedu strilet na vice dni tak ji mam v aute a jen doplnuji nebo prepoustim do mensich.Mam samozrejme i pumpu ale tu jsem uvrhnul v nemilost a ceka na svou prilezitost jako pumpa posledni zachrany :) Jeste se ale vratim k tomu cinanovi,ten filtr co je soucasti prislusenstvi je nedostacujici jelikoz ty kompresory ac se to nezda maji dost vlhky zduch.Pokud si sve PCP povazujes tak ji doprej poradny filtr ktery naplnis silika gelem a je vystarano.

http://www.airgunsofarizona.com/pcp-acc ... ir-system/
https://www.aliexpress.com/item/Dry-Air ... 1279&tpp=1
mipra
Příspěvky: 16
Registrován: 23 led 2011 09:31

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od mipra » 21 led 2017 09:25

Dík za radu . A co filtr z pumpy HIIL?
OttoWinifer
Příspěvky: 59
Registrován: 18 zář 2016 17:59

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od OttoWinifer » 22 led 2017 15:14

mipra píše:Nechci tady nikomu nic vnucovat ani někoho přemlouvat o rychlosti či efektivitě foukání. Kompresor mám doma na polici pod ní je plastová nádrž s vodou na chlazení . Kdykoliv přijdu zapnu vypínač zastrčím pin a foukám moje kartuš 290cm3 je plná asi 1,5 minuty podle tlaku já plním na 220barů . Tato operace mi zabere cca pět minut.
Nikomu nic nevnucuješ, kartuši násobič také zvládne za chvilku, v řádech minut a to plním na 280 Bar. Zkus tím svým kompresorem foukat 2x týdně 7 litrovou láhev na 315 Bar a pak dej vědět jak dlouho s tebou sdílel společnou domácnost :-) a jestli je někdo schopen ho dát zase do pořádku, respektive jaké zázemí pro případné opravy a reklamace Ti distributor nabízí :-) pak můžeme porovnat ty aspekty z první věty :-)
mipra
Příspěvky: 16
Registrován: 23 led 2011 09:31

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od mipra » 23 led 2017 12:47

Tak přesně takovou odpověd jsem čekal . Někdy je lépe nic nepsat a starat se sám o sebe .
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od Altaros » 22 úno 2017 19:52

Jelikož se neustále snažíme zkvalitňovat jak kompresorový násobič tak i informovanost váš uživatelů o funkci kompresoru, tak jsme ve spolupráci s youtuberem Mekanizmalar nechali udělat toto animační video, které by mělo ještě více osvětlit princip a funkci našeho kompresorového násobiče. Za vytvoření videa takto veřejně děkuji panu Seyhan Ersoy za velmi dobré zpracování tohoto animačního videa:
https://youtu.be/fVcZmZXEFhY

Také bych se chtěl vyjádřit ke zmíně diskuzi dole. Ottovi se náš kompresor hodně libí a proto to píše jak to cítí, na což má právo. Navíc to co píše není moc od věci. Nevěřím tomu, že by Číňan souhlasil s reklamací kompresoru i kdyby si člověk platil dopravu jen tam, jelikož by to bylo finanční harakiri při té váze.
Zároveň chci poděkovat Ottovi, že mě poskytl některá data, na jejihž základně jsem udělal příklad toho, že koupě kompresoru může být pro někoho i vhodná investice s celkem rychlou návratností. Zde je kopie příkladu z našich stránek:

Koupě kompresoru často zdaleka není jen o pohodlnosti střelce, ale může mít i charakter vhodné investice s rychlou návratností prostředků. Úpravou vstupních dat v příkladu si můžete sami spočítat, jak rychle se Vám koupě vrátí. Kromě čistě finančích záležitostí koupí především získáte pocit nezávislosti a ten je pro spoustu lidí k nezaplacení.

Data obsažená v tomto modelu byly dodána od uživatele Otto Winifer, za což mu tímto děkuji. Tyto data odpovídají pro Ottu. Pro jiného uživatele budou jiné, jelikož bude mít jinou cenu plnění, jinou vzdálenost, jiné množství vzduchu za měsíc a samozřejmě je na každém jak si cenní svůj čas, proto jsem použil pouze statistický průměr mzdy.
Cena za naplnění láhve v plnírně: = 18Kč/l x 7l =126Kč + příplatek při plnění do 7l 35Kč = 161Kč/láhev
plnírna vzdálená od domu 23Km x2 = 46km x 3.9Kč/km (náhrada při používání soukromého vozidla pro rok 2017) =180Kc

Čas dopravy láhve do plnírny 40min = 1h 20min + 10 min u plniče= 1,5h x median čisté mzdy = 18393Kč/měsíc / 160h/měsíc = 114Kč/h poníženo na 100Kč/hod = 150Kč
Celkový součet:
Cena plnění 161Kč

Cena dopravy láhve k plnírně 180Kč

cena času 150Kč

——————————

= 161Kč+ 180Kč + 150Kč = cca. 500Kč / láhev

Cena plnění 7l láhve (elektřina) přes Altaros kompresor 1,5kW x 4h x 4Kč/kWh 24Kč .

Otto předtím plnil svoji 7l láhev v průměru 3x měsíčně a jak psal, dost ještě foukal pumpou. S naším kompresorem aktuálně plní okolo 6 láhví měsíčně.

Návratnost pro Otta by při plnění 3x měsíčně byla :

500Kč/láhev x 3 =1500Kč – 3 x 24Kč = 1428Kč/měsíc

Cena kompresoru 14800Kč / 1428Kč = 10,36 měsíce.

Z příkladu je tedy patrné, že i při původním plnění 3 láhví za měsíc by se mu cena za kompresor měla vrátit do necelého jednoho roka. Při aktuálním plnění 6 láhví za měsíc, je návratnost do půl roku.
mipra
Příspěvky: 16
Registrován: 23 led 2011 09:31

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od mipra » 10 bře 2017 14:49

mipra píše:Také bych se chtěl vyjádřit ke zmíně diskuzi dole. Ottovi se náš kompresor hodně libí a proto to píše jak to cítí, na což má právo. Navíc to co píše není moc od věci. Nevěřím tomu, že by Číňan souhlasil s reklamací kompresoru i kdyby si člověk platil dopravu jen tam, jelikož by to bylo finanční harakiri při té váze.
Zároveň chci poděkovat Ottovi, že mě poskytl některá data, na jejihž základně jsem udělal příklad toho, že koupě kompresoru může být pro někoho i vhodná investice s celkem rychlou návratností. Zde je kopie příkladu z našich stránek:

Koupě kompresoru často zdaleka není jen o pohodlnosti střelce, ale může mít i charakter vhodné investice s rychlou návratností prostředků. Úpravou vstupních dat v příkladu si můžete sami spočítat, jak rychle se Vám koupě vrátí. Kromě čistě finančích záležitostí koupí především získáte pocit nezávislosti a ten je pro spoustu lidí k nezaplacení
Dobře napsaný článek jen bych ho doplnil že tady nejde o názory druhých ale jen o názor skupiny lidí kteří se snaží o prosazení svojí pravdy .On ten čínan je hrozný darebák
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od Mini Me » 09 kvě 2017 19:39

Denne si procitam Airgun Nation forum a kompresor od Altarose si tam prevazne pochvaluji,oproti ShoeBoxu je to i s postovnym podstatne levnejsi a kvalitou minimalne stejne ne-li lepsi.Na to se ted zameruje firma Air Venturi a prichazi s novym ,, power boostrem ,, s cenou pod 700 $ . Takze se uvidi jaka bude jeho popularita na domacim americkem trhu

http://www.pyramydair.com/s/a/Air_Ventu ... _Unit/7367
http://hardairmagazine.com/news/new-air ... ompressor/
Uživatelský avatar
KAKO
Příspěvky: 286
Registrován: 24 úno 2013 17:01

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od KAKO » 09 kvě 2017 22:39

Ta obsluha vypada podla videa tak prehladnejšie aj časy plnenia podobne. Ale je to už drahe asi kvoli tej skrini ale aj tak škaredej :lol: . To ze je od Altarosa zosilovač v tom kufriku je super. Ale to pochopi až človek ktory s nim fuka X modelov pcp. Plne priehriadky (šufličky) rychlospojjiek quickfilov o kružkov nič sa mi nestrati. Ked nefukam mam aj vo vnutri uložene vazelinku napriklad, tanierove podložky a x dalšich servisnych veci. Takže to použivam ako kufrik na špecialne sučiastky ktory dokaze aj tlačit 300bar :wink: Kde da toto američan neviem ,, Ale čo dnešny svet ide na obrazok a dizaj.
Kalibrgun Cricket custom .35, Hatsan 135 .25 custom LW, Hhf 900, VZ.47, S.P.A. PP 700W 4,5, Walther Century Varmint 5,5,Slavia 630,Crosman 1322, HKp30co2,XDM-9 5,25".

https://www.youtube.com/channel/UCNth75 ... subscriber
Odpovědět