Prapodivny tvar naboje 6,35 zavady

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Voss69
Příspěvky: 67
Registrován: 11 zář 2011 14:08

Prapodivný tvar náboje 6,35 závady

Příspěvek od Voss69 » 16 pro 2016 18:23

Zarec
Chtěl bych se zeptat hlavně vlastníků malých cvrčků typu CZ 92,DUO,CZ 45 apod. zdali někdo někdy zkoušel "vyházet" plný zásobník opakovaným natahováním závěru bez výstřelu a podařilo se mu to bez zádržky??

Jedná se mi o to,že při tomto úkonu a vlastně občasně i při střelbě(DUO) se díky značně "přečnívajícímu" dnu nábojnice vytahovaná,vystřelená nábojnice sekne o zahrdlení nového náboje tlačeného ze zásobníku v půli cesty z komory a dojde k zádržce

Je to normální nebo je něco špatně?Při střelbě je pohyb dynamického závěru vzad natolik razantní,že to udělá jen občas,ale u ručního přetahování závěru s plným zásobníkem,to udělá vždy,závěr tak jde natáhnout jen napůl a náboje se o sebe vždy zaseknou díky ostrému rantlu u nábojů SB

Všiml jsem si,že náboje jiných výrobců,především ty starší komunistické mají zahrdlení provedeno až do drážky ve střele,tím pádem hezky dokulata,tam by problém nemusel nastat,ovšem kde takovéto střelivo ještě běžně sehnat?

No snad to půjde pochopit z přiloženého ledabylého nákresu:-)

Díky za každý poznatek či radu k problému
Přílohy
IMG_20161216_181438.jpg


Voss69
Příspěvky: 67
Registrován: 11 zář 2011 14:08

Re: Prapodivný tvar náboje 6,35 závady

Příspěvek od Voss69 » 17 pro 2016 12:14

Nikdo nikdy nezkoušel 6,35ku natáhnout několikkrát po sobě s naplněným zásobníkem?

:cry:
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: Prapodivný tvar náboje 6,35 závady

Příspěvek od FTC » 17 pro 2016 12:24

Nejjednodušší řešení je, aby si to nové střelivo zaškrtil na požadovaný tvar, ovšem pokud střela nemá škrtící drážku, tak akorát zhoršíš přesnost střeliva.

Nerozumím, proč se zabýváš zachytáváním při přetahování závěru. Když při střelbě funguje zbraň bez problémů, tak bych tu věc pustil z hlavy.

Pak jsou ještě dvě možnosti: Zkrátit pružinu zásobníku a vratnou pružinu závěru - závěr ti poletí dozadu rychleji a větší silou překoná odpor při zádržce a zásobník nebude tlačit moc velkou silou na náboje, měla by se funkce zlepšit. Ale v případě zkracování to nesmíš přehnat, aby si zachoval správnou funkci zbraně.
Voss69
Příspěvky: 67
Registrován: 11 zář 2011 14:08

Re: Prapodivný tvar náboje 6,35 závady

Příspěvek od Voss69 » 17 pro 2016 14:39

Hoj
Díky za rady a připomínky

1)Upravit tvar zaškrcení neumím,nemám na to forychtung,mohl bych tam zaleštit jakýsi náběh,ale hrát si s každým nábojem takto je nereálné.Na tomhle střelivu škrtící drážka právě že není,proto to není hezky zaškrcené s náběhem.
Nemám s tímhle střelivem moc zkušeností,ale dle selského rozumu by mělo fungovat všechno těhle parametrů nebo ne?Přec .25 auto se nevyrábí pro revolvery a pistole zvlášť??Nechce se mi těch pár krabiček těhle předražených zmetků vyhazovat

2)Ono to právě semtam udělá i při střelbě.To zaseknutí dna nábojnice o zaškrcení náboje je natolik silné,že nábojnice vyskočí z drápku vytahovače,závěr jede dále vzad setrvačností a při dopředném pohybu se zastaví o dno nového náboje v zásobníku=zádržka.V takovém případě zásobník musí ven,někdy jde blbě,protože je horní náboj v něm povyjetý dopředu,potom natáhnout závěr,pustit dopředu a novým natažením vyhodit teprve prázdnou nábojnici z komory nebo ji vytřepat-vyšprtat jinak.Takto s tím často rumplovat na střelnici je nepříjemné o nějakém použití v sebeobraně ani nemluvě.Zbraň by měla být absolutně spolehlivá věc,tam se chyby netolerují.Kdyby to aspoň při té střelbě fungovalo vždy bezchybně,asi bych to neřešil

3)O tom jsem uvažoval,pružiny vypadají originálně,akorát pružina závěru mě přijde nějaká silná,musím hmatníky držet opravdu hodně velkou silou,aby mě při natažení až nadoraz nevyklouzly z pařátů.Na takovou sílu nejsem z jiných i větších pistolí vůbec zvyklý.Na tak malém želízku pro baby by to mělo jít asi poměrně dost lehce,ne?Nemám možnost vyzkoušet jinou podobnou pistolku nikdo nic tak malého v okolí nevlastní,ale ta pružina závěru se mi nezdá.Pravda,že když funguje,nabíjí dobře,takže nevím
Do pružiny zásobníku se mi moc rejpat nechce,ta vypadá,že je tak akorát,nenapadená a funguje

Ještě bych chtěl napsat,že zásobník+vývodky vypadají v pořádku,náboje se nezvedají ani jinak nezadrhují v zásobníku

Drápek vytahovače je taky OK,je pěkně ostrý,čistý i pod ním,pružinka dostatečně silná,není zhoblovaný ani natažený

Zápalník i čelo závěru vypadají OK

Vypůjčil jsem si z netu pár obrázků,kde je to hezky vidět,zeleně jsem označil ideální stav.Nechápu,proč jsou takto odlišné výroby těchto nábojů a pak to dělá tenhle průser :roll:
Přílohy
3360.png
bulletimage.1344945819.jpg
bulletimage.1344945819.jpg (10.06 KiB) Zobrazeno 3276 x
8125665.jpg
8125665.jpg (57.69 KiB) Zobrazeno 3276 x
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Prapodivný tvar náboje 6,35 závady

Příspěvek od Igrlik » 17 pro 2016 15:30

Dno nábojnice by malo mať (podľa CIP) vypracovaný úkos 0,3mm x 45° (viď tá Tvoja prvá fotka náboja). Ten by mal zabezpečiť, okrem toho festovného zakrimpovania, aby k zaseknutiu nedošlo.
Pokiaľ sú nábojnice šlendriánsky vyrobené a ten úkos nemajú, znamená to, že výrobca šetrí na nákladoch a se*ie na spotrebiteľa aj na normy CIP!
O použití náboja 6,35 v sebaobrane sa už dávno ani neuvažuje. V časoch, keď 6,35 bola voľne predajnou zbraňou pre "spořádaného a zákona dbalého občana" za účelom sebaobrany, sa strela poctivo zakrimpovala "roll-krimpom" do drážky, čiže vznikla oblá hrana (viď Tvoje prvé foto). Dnes sa na to zvysoka se*ie a obyčajný "taper-krimp" musí stačiť - je to jednoduchšie a lacnejšie čo do technológie...

Moja rada - je to síce mizerné a predražené strelivo, ale snáď sa dá vystrieľať s trochou sebazaprenia a možno aj radosti nad tým, ako nadobúdaš zručnosť v odstraňovaní závad :D
Voss69
Příspěvky: 67
Registrován: 11 zář 2011 14:08

Re: Prapodivný tvar náboje 6,35 závady

Příspěvek od Voss69 » 17 pro 2016 20:33

hm :? Je to humus

Zkusím ten úkos 45 stupňů vypracovat na těch nábojích na stojanové vrtačce a zbavit se toho balastu při první návštěvě střelnice.Snad to něco pomůže,se zakrimpováním bohužel nic neudělám,nejde to díky rozšířenému dnu nijak rozumně upnout.Potom se budu muset poohlídnout po něčem kvalitnějším,třeba fiocchi nevím,jak to mají,možná správně...

Do revolveru bych s tím neviděl problém,ale v pistoli je to vážně o ničem
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: Prapodivný tvar náboje 6,35 závady

Příspěvek od FTC » 17 pro 2016 22:05

Proboha, co chceš vytvářet s ostrým střelivem za pomoci stojanový vrtačky?????????? Připadá mi to, jako škrtat sirky u benzínu.
CIP normu střelivo S&B splňuje, jinak by to nešlo na trh. Nejlevnější varianta je koupit si krimpovací matrici pro danou ráži a s citem střelivo přiškrtit, ovšem ti vzrostou tlaky střeliva(potom by to chtělo po úpravě nechat změřit pár ran rychlosti na hradlech a kontrolovat zápalky, jestli se nenafukujou). Matrice stojí něco okolo 600 Kč a nestojí to moc času. Nemám po ruce rozkres náboje 6,35 br., ale snažit se řešit úkos dna nábojnice se stojanovkou je blbost, zapomeň na to.
Jestli ti ta stříkačka dělá problémy, tak úplně nejrozumnější řešení pro tebe bude zbavit se jí a koupit spolehlivější plivátko a nevymýšlet takový hovadiny!!!
SamuelColt1
Příspěvky: 69
Registrován: 29 led 2013 20:49

Re: Prapodivný tvar náboje 6,35 závady

Příspěvek od SamuelColt1 » 18 pro 2016 16:19

ad FTC: Nutno ještě připočíst cenu lisu a shell holder - min. 2 000,-Kč :roll:
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: Prapodivný tvar náboje 6,35 závady

Příspěvek od FTC » 19 pro 2016 07:59

Je pravda, že by to převýšilo cenu zbraně, ale lis je dobré mít doma, když bereš střelectví alespoň trochu vážně.

Otázkou je proč mít doma taky takový šroty, jako CZ 92,DUO, CZ45? Na obranu to není ani náhodou - i 22LR má větší výkon, na soutěže už vůbec ne a na mířenou střelbu se člověk líp trefí i prakem. Možná tak to mít jak přívěsek na klíče :lol:
Voss69
Příspěvky: 67
Registrován: 11 zář 2011 14:08

Re: Prapodivný tvar náboje 6,35 závady

Příspěvek od Voss69 » 19 pro 2016 22:18

Ach jo,zase se to zvrtlo na 6,35 a sebeobranu apod. kraviny.Mám 6.35 prostě rád,něco jako srdeční záležitost.Je to stejné jako bych se ptal,proč si někdo nechává krnku a nehodí to do rybníka,když na sebeobranu i na levné postřílení je to k lejnu nebo proč se nikdo netahá s P08 ve skoro "plnotučné" ráži na sebeobranu a přesto si ji každý nechá.
Navíc jsem nepsal,že se s tím chci za každou cenu bránit,jen jsem psal,že je to v tomto kontextu nespolehlivé :wink:

Ten náběh na dně nábojnice jsem normálně strouhnul v +- 45 stupňovém úhlu od ruky přiloženým RADECEM na upnutém náboji v hlavě stojanové vrtačky,nenapadlo mě u toho absolutně nic,co by se mohlo rovnat škrtání sirkou nad kanistrem,dokonce bych řekl,že samotné přebíjení nábojů je nebezpečnější :D Celá akce na 1ks trvala tak 20 vteřin...
Ruční přebíjení už funguje dobře,lehce to ještě vázne o tu hranku u střely,ale na to už kašlu
V týdnu to prubnu snad

Matrice+lis atd. je samozřejmě v porovnání s cenou DUOvky kravina :roll:

Pokud,jak psal kolega musí dle normy CIP střelivo splňovat požadovaný tvar a mít vypracované nutné náběhy,jako na té fotce,tak toto nesplňuje CIP ani náhodou,reklamace už není bohužel možná

Nemáte někdo zkušenost s nějakým spolehlivým výrobcem tohoto střeliva,který má vypracovaný tvar,jak má být?
glock1719
Příspěvky: 125
Registrován: 04 dub 2007 21:50

Re: Prapodivný tvar náboje 6,35 závady

Příspěvek od glock1719 » 20 pro 2016 19:37

Na rovinu .Toho sráče se zbav a kup si normální pistoli.
Štěstí přeje připraveným.
Pajik_CZ
Příspěvky: 189
Registrován: 04 pro 2015 21:34

Re: Prapodivný tvar náboje 6,35 závady

Příspěvek od Pajik_CZ » 20 pro 2016 20:35

co mu do toho rejete? řekl, že má 6,35 rád, tak tyhle de**lní kecy si nechte od cesty...
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: Prapodivný tvar náboje 6,35 závady

Příspěvek od FTC » 20 pro 2016 22:21

glock1719 píše:Na rovinu .Toho sráče se zbav a kup si normální pistoli.
Glock to vidí asi stejně, jako já. Ovšem já jsem se nejdříve snažil pomoci za použití přeškrcení střeliva, anebo úpravou pružin. Když mi někdo oponuje tím, že je to nákladný a je chyba ve střelivu, tak je opravdu na místě: ZBAV SE TOHO SRÁČE. Čau Jirka.
Voss69
Příspěvky: 67
Registrován: 11 zář 2011 14:08

Re: Prapodivný tvar náboje 6,35 závady

Příspěvek od Voss69 » 21 pro 2016 15:14

Tak dneska jsem to byl odzkoušet,kdyby to třeba někoho zajímalo,tady jsou postřehy

Ty upravené SB s vytvořeným náběhem na dně,jak má být,fungovaly bezchybně,při prohlídce nábojnic jsem nenašel ani žádné stopy oděru z toho mizerně zaškrceného krčku

Potom jsem na zkoušku na místě zakoupil krabičku Geco a to byla tedy absolutně jiná liga,náboje řádně zaškrcené do drážky ve střele,pěkný "kulatý" rantl a na dně hezky vypracovaný náběh.Ty šlapaly hned naprosto bez problémů při střelbě a dokonce i při pomalém přetahování rukou,lítalo to ven úplně samo,ani známka zadrhnutí.
Čili za mě,ty nové 6,35 SB jsou brak,nevím,jestli to byla nějaká mizerná várka či co,ale pokud si s tím člověk nechce hrát jako idiot,ale nabít a střílet,tak za mě už nikdy,ne tuto ráži,z jinýma mám u SB dobré zkušenosti
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Re: Prapodivný tvar náboje 6,35 závady

Příspěvek od 4mike » 23 pro 2016 07:38

a co třeba šuple s míň rozevřenými vývodkami ??
Odpovědět