strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
grepet
Příspěvky: 68
Registrován: 11 zář 2012 21:48

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od grepet » 30 lis 2016 15:11

ak sa nelakaju baterky tak by to mohlo byt riesenie NV ti da moznost dostat sa na kratsiu vzdialenost a cas a ked ta nevidia tak ani nevedia pred cim maju utekat :-)


j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od j-k » 30 lis 2016 16:27

Ta vzdálenost je i kvůli hluku při střelbě. Nic je nebude plašit jen budou padat :lol: .
Něco by se už našlo :-)
grepet
Příspěvky: 68
Registrován: 11 zář 2012 21:48

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od grepet » 30 lis 2016 20:05

odskusaj si to aby si nebol sklamany je to dost daleko a na ciernobielom pri slabom svetle to mozno nebude ono
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od j-k » 30 lis 2016 21:09

Vždy se nechá použít přísvit v neviditelném spektru. Podle toho co jsem viděl na trubce, by to nemuselo bít zas tak špatné. Viditelnost s verzí L jako použitelnou všude uvádějí 100 a více metrů s vlastním přísvitem bez přidaných dalších. Někde jsem našel i daleko pozitivnější recenze. Verzi 4,6 jsem si ošahal, bohužel ve dne na krámě. To moc neřekne.
Mě by stačilo i 40m, vždy mám rad i jistou rezervu.
Škoda že se o těchto optikách zde moc nepíše. Hodně zde přítomných používá samé "luxusní" optiky a nikdo snad nezkoušel toto :?:
Něco by se už našlo :-)
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od Mini Me » 30 lis 2016 22:32

Pouzivam nocni videni skoro denne,mam jak podomacky delane tak origo.Photon jsem pouzival posledni 2 roky ale nakonec jsem ho vymenil za ATN x-sight ktery je v noci o neco horsi jak Photon ale zase pres den je lepsi a ma integrovanou kameru a wifinu.Pokud hledas vylozene na strileni v noci Yukon je jednoznacne lepsi volba.Na strileni do 50m staci Photon 4.6 s 1.7 doublerem,pokud trvas na 6.5 tak doubler 2.5x50 ktery ti da priblizeni 16x.Jeste pokud strilis s Photonem i ve dne tak dat predni krytku s 10mm -12mm otvorem a poslouzi taky i kdyz jen cernobile.

https://www.cameraking.co.uk/yukon-nvrs-2-5x50-doubler/
https://www.youtube.com/watch?v=nAun3Z716ws

Co se tyka IR prisvitu tak pouzivam jak 850nm tak 940 ale 850 ti to osviti mnohem lepe a pro potkany,zajice,lisky atd je stejne neviditelna jak 940 ,jen to cervene spektrum je vice viditelne
grepet
Příspěvky: 68
Registrován: 11 zář 2012 21:48

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od grepet » 01 pro 2016 08:02

s yukonom cez den to nieje nic moc
tym ze ten obraz je cierno biely tak sa stracaju detaily
805nm obraz je cistejsi a jasnejsi ale pri pohlade s predu vydno zdroj to znamena ze vydis akoby cervene oko na vecsiu vzdialenost nad 40 m by to ale nemuselo vadit na 20m sa bude potkan plasit a hlavne ked minies a spoji si oko, hluk a nieco okolo mna cinklo
940nm super ale polovicny dosah ak hovorime o rovnakej led
20m nieje problem 7w led
nad 30m napr osram C8S ale tam uz tiez trochu vydno zdroj
(na kratsiu vzdialenost to je prilis vela svetla) idealne mat dve a striedat podla situacie
Laser hmm no podla mna je to o sosovke pri lacnej sosovke nebude obraz taky cisty a ten co je sucastou photonu nepouzivat :-)
baterky to celkom papa v porovnani s noktovizorom ale to sa da riesit
a ked sa pouzije aj yukon mpr recorder tak sa to da pouzit aj pri treningu deti kedze vydis v realnom case na co mieri
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od j-k » 03 pro 2016 21:18

Tak napíšu něco málo o Yukonu Photon XT 6,5x50L.
Včera jsem si ho přinesl domů a celý natěšený ihned vybalil a odzkoušel. Za dne se používá na objektivu krytka ve které je malinká dírka přes kterou čip snímá. Obraz po zaostření je sice černobílí, ale pro člověka co pamatuje černobílé televize a monochromatické monitory to není sebemenší problém :D . Hurá s ním na pušku a zastřílet. Pro montáž jsem měl připravené nějaké střední montáže čínského původu. Tak jak jsem psal zkouška na cca 60-70m. První rána a hodně dolů, tak překlikávám a překlikávám až jsem se dostal a maximum a stejně mě ještě kousíček chybí. Horizontálně to téměř sedí perfektně. Puška střílí se soustřelem 7cm což mě osobně stačí. Pár ran a než jsem se nadál je tma jako v ranci. Rozsvítil jsem přísvit. Při pohledu proti je vidět krvavě rudá bludička. Na vzdálenost 50m si toho snad ani nic nevšimne, jak se ztrácí mezi hvězdičkami a světelném smogu v okolí. Zato já vidím stejně jako ve dne. Na první stupeň bezpečně vidím na 70m, dal jen stíny. Na dvojku je vidět 150m při sněhu i do 200m a na trojku si svítím na les cca 300m daleko. V té dálce jsou vidět pasoucí se srny u lesa :lol: . Chápu zájem myslivců v okolí o tento přístroj. V otevřené krajině naprostá paráda, jen baterky rychle ztrácí energii. Ze zvědavosti jsem se mrknul na kraj do lesa a tam je už horší pohled. Vzdálenost dohledu stejná, ale netrénovaný se rychle ztrácí v přesvětlených stromech poblíž a méně osvětlených v dálce.
Zkrátka jsem naprosto spokojený a yukon předčil moje očekávání. Na vzdálenost 40-50m ani myška nebude vědět odkud to přilítlo :twisted: a bude v pánu.
Něco by se už našlo :-)
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od Mini Me » 03 pro 2016 21:29

Gratuluji k predcasnemu Jezisku a hodne streleckych a loveckych zazitku :D Jen jedno minus to ma, budes ted v noci vic venku jak v posteli.Tak jestli je tam mlada zena tak at se nezacne sama nudit :lol:
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od j-k » 04 pro 2016 08:11

Díky :lol:
Stejně jednu třetinu života trávím po nocích v práci tak se těch pár nocí v tom už ztratí :twisted: .
K druhé poznámce. Jelikož slečny jsou v této době velice pohodlné a u nás doma to s leností nikam nedotáhneš, vyhýbají se mě obloukem :D . Takže si užívám svobody :wink: , a nejsem nijak omezován.
Něco by se už našlo :-)
PetrKad
Příspěvky: 58
Registrován: 26 pro 2016 11:40

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od PetrKad » 27 pro 2016 21:33

zdravím pánové,jsem v tomhle vláknu nový a nejsem žádný vědator a tak bych se chtěl jen podělit s pár zkušenostma .mám na vzduchovce jak ,,laserové ukazovátko" tak jsem zkoušel i kolimator ,tak i samo domo noční vidění a tady je pár zkušeností ..kolimátor je dle mě ta nejhorší volba pro noční střílení ..musíte vidět aspon obrys škodné ,ale jakmile rozsvítíte kolimátor i na nejslabší intenzitu,hned Vám oslní oko že přestanete vidět cíl ..jde k tomu rozsvitit baterku ,pak je to jiné ale ne všechna škodná po rozsvicení baterky stuhne ,ale vezme nohy na ramena ..pak laser ,,ukazovatko" mnohem lepší ,pokud vidíte aspon obrys škodné ,daleko rychleji zamíříte ,v podstatě můžete pálit od boku ..měl jsem to nastavené že laser běžel s hlavní ,jen jsem řešil stranovou korekci ..pak jsem také střílel tak že jsem koupil kameru na barak ,zjistil jsem že kamera laser ,,ukazovatko "normalně v noci vidi jako červeny bod a tak jsem se díval na monitor a kam jsem poslal červený bod ,tak tam to šlo,nevýhoda ,chtělo by to kameru se zoomem když už najdete cíl aby se to dalo přitáhnout ..pak jsem si udělal noční vidění podle internetu z couvací kamery,na you.... se toho dá najít dost ,koupil jsem si IR přísvit z vyzařovacím úhlem asi 60 stupnů a použil z něj v podstatě jen diody s elektronikou ,tu mam nad puškohledem a pak jsem musel koupit jiny objektiv do té couvací kamery ,protože s tím původním je moc širokoůhlý objektiv a v podstate to vidi jen stěny puškohledu ,,za dalsí je potřeba koupit bud prední kameru do auta a nebo monitor ,kde je možné přehodit obraz z narmalního na otočeny ,bohužel ja to neudělal a mam obráceně obraz ,leva prava strana ,ale dá se na to zvyknout ..vyhoda koukate přes zaměrný kříž ,co chcete trefíte ,nevýhoda zmenšene zorné pole ,musíte cíl pořad hledat..s tím mým přísvitem vidim v noci asi na 40 metrů ,mám přísvit 840nm s 940nm se mi to neosvedčilo ,kamera mi to nebrala a nebo jen na par metrů..další parada je ,že pokud míříte na škodnou ,krásně jí svítí oči od přísvitu ,takže se nádherně prozradí :) a ted mě hlavně neukamenujte :D
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od Mini Me » 27 pro 2016 22:37

Akorat jsen se vratil ze strilacky a chystal se u telky cistit pusku ale jak jsem videl ze se tu tema pekne rozebehlo tak jsem jeste vybehnul ven a poridil tyhle fotky.Terc je siroky 7 cm a vzdalenost je 45m,puskohled je na priblizeni 10x a 14x,kamera sony E700,prisvit t38 850nm na druhy stupen vykonu.display za300Kc z Ebay v krabicce od tomtomu.
20161227_204004.jpg
20161227_204055.jpg
20161227_204118.jpg
PetrKad
Příspěvky: 58
Registrován: 26 pro 2016 11:40

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od PetrKad » 27 pro 2016 22:58

Pekné Mini Me :D Já to psal tak všeobecně ,čím jsem prošel aby případní zajemci aspon trochu věděli co je na co dobré,takové ty obyčejné věci..koupil jsem třeba kolimátor bylo zklamání a pod.aby lidi měli malinko nadhled :)
ludo
Příspěvky: 53
Registrován: 28 úno 2012 08:14

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od ludo » 28 pro 2016 08:34

Ahoj mohol bi si popísat ako máš urobene NS s tou kamerov Sony E 700
FrantaB
Příspěvky: 41
Registrován: 20 úno 2016 23:15

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od FrantaB » 29 pro 2016 00:14

Která "Sony E700"? Snímač? Procesor? Jako E700 se na ebay i Ali označuje celkem minimálně asi 20 kombinací chipsetů, přitom jen jeden je zřejmě "béčko" od KTC&C E700, která sama je patrně postavená z horšího binu součástek pro Watec 902. Tohle nevypadá vůbec špatně, jak je to na menší vzdálenost s přepalováním, nebo neschopností kamery pobrat rozdíly kontrastu? IR filtr na čipu zůstal, nebo je vyloupnutý?
razoo
Příspěvky: 51
Registrován: 05 úno 2009 22:30

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od razoo » 29 pro 2016 10:33

Zdravím pánové. Dnes jsem objednal toto: http://www.digitalnightstalker.com/prod ... 8822688dae
Pročetl jsem všechny recenze na ebay a vypadá to na povedený výrobek. Až dorazí a odskouším ho, tak poreferuji. Vím, šlo by to i poskládat doma ze součástek z DX, ale zase tak zručně se necítím..
Odpovědět