Vraceni zabavene zbrane policii ?

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
asperus
Příspěvky: 1
Registrován: 17 lis 2016 14:25

Vrácení zabavené zbraně policií ?

Příspěvek od asperus » 17 lis 2016 14:39

Před 11 léty jsem při výkonu strážní služby použil leg.drženou pistoli jen pro výstražné vástřely. Policie a soud to vyhodnotil jako výtržnictví a byl jsem podmíněčně odsouzen. I když jsem byl v právu, nechal jsem to plavat a neodvolal jsem se. Podle zákona jsem jako osoba stíhaná musel pistoli odevzdat na PČR.
Žádné usnesení o zabavení zbraně soud nevydal. Trest je dávno vymazán a můj tr. rejstřík je čistý a jsem tedy způsobilý k nošení zbraně (samozřejmě po znovuzískání zbrojního průkazu). Až do současnosti jsem o vrácení zbraně neměl zájem.
Lze považovat odevzdání pistole na PČR jako "dání do úschovy" a mohu o ni nyní požádat? Mám šanci, že mi bude vrácena zpět?
Dík za každou radu


skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Vrácení zabavené zbraně policií ?

Příspěvek od skagerak » 18 lis 2016 21:56

Pokud ti soud neuložil trest tzv "propadnutí věci" (podle toho co píšeš předpokládám, že ne ), tak by zbraň měla být i přes odsuzující rozsudek tvoje - teď je také otázka - jestli nebyly nějaké snahy od PČR tě vyzvat, abys zbraň převedl, či dal do úschovy jinam atd..... plus event. další možné problémové body .....
(co jsi za okres ? - klidně do sz.)
glock1719
Příspěvky: 125
Registrován: 04 dub 2007 21:50

Re: Vrácení zabavené zbraně policií ?

Příspěvek od glock1719 » 27 lis 2016 19:26

Mám pocit , že se po 5 letch likviduje.Pokud se neprodá nebo nepřevede.
Štěstí přeje připraveným.
Odpovědět