Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
pparatkoo
Příspěvky: 83
Registrován: 16 zář 2015 19:03

Re: Předovky

Příspěvek od pparatkoo » 12 říj 2016 10:44

"mujtaj"

Děkuju. Těch šest ran do minuty udělat jde jen když mam před sebou prach odměřenej v patronách,kuli připravenou na flastru a zápalky vyndaný z krabičky. Nejpomalejší je nasazení zápalky a jak mi upadne tak je to konec.
Jinak ale nabíjim a střílim pomalu a s rozvahou jako u každý zbraně.
Věřim že u GG by se takhle taky dalo nabíjet ale jen kuli s flastrem a to je zase asi škoda když jsou ty hlavně dělaný na ogivál.


foxy
Příspěvky: 59
Registrován: 09 črc 2013 22:04

Re: Předovky

Příspěvek od foxy » 03 lis 2016 22:11

Zdar pánové ! Otázka, bolo by to moc veľké zhanobenie - namontovať na deerhuntera svetlovodné mieridlá ?!?
Uživatelský avatar
Snajpr
Příspěvky: 82
Registrován: 11 dub 2014 22:04
Bydliště: Vysočina

Re: Předovky

Příspěvek od Snajpr » 04 lis 2016 21:58

Smysl (praktický) by to mělo, pokud bys s tím chodil lovit. Vzhledem k tomu, že se předovkama nesmí, tak je to na nic (pokud nemáš problém se zrakem). Čili akorát tím pušku zmrvíš. To je můj názor.
LOV 21, TEX Mod.3, SPA CP1M Artemis, S 631 Lux, S 634 + 3-9x42 AO Optisan Cobra, Derringer GG .45 3,5", Buckskinner .45
foxy
Příspěvky: 59
Registrován: 09 črc 2013 22:04

Re: Předovky

Příspěvek od foxy » 05 lis 2016 00:25

Presne tak, súhlas, to ma len napadlo pri pohľade na,,Kresadlová puška Pellets,, od Ardesy !
Zrak je v pohode, ale pár krát som šupol z inline evolutiona a ...parádne mierenie, ale ostávam verný klasike !
Uživatelský avatar
Martaskatap
Příspěvky: 153
Registrován: 15 črc 2008 15:30
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Předovky

Příspěvek od Martaskatap » 26 lis 2016 14:36

Ahoj, prosím máte někdo vyzkoušenou tuto maznici na střely? Vím že pro dlouhé ogivaly pro pušky funguje perfektně ale co pistolové krátké?
http://www.davide-pedersoli.com/scheda- ... easer.html
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Předovky

Příspěvek od Jim » 26 lis 2016 16:15

Vyzkoušenou zrovna tuto nemám, ale nutně musí fungovat pro každý ogivál, jestli je dlouhý, nebo krátký nerozhoduje. Podobnou jsem si vyráběl a bez problémů. Střely Real maže do všech drážek.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Uživatelský avatar
Martaskatap
Příspěvky: 153
Registrován: 15 črc 2008 15:30
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Předovky

Příspěvek od Martaskatap » 26 lis 2016 16:26

Super díky moc to jsem fakt rád že se ta investice vyplatí. Stále sbírám informace a zkušenosti než poprvé vystřelím z derringeru od GG. Už jsem mazal .45 real lithiovkou normálně v rukou a bylo to všude jen ne tam kde to má být :lol: navíc jsem byl celý opatlaný.
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Předovky

Příspěvek od Jim » 26 lis 2016 16:28

Teď jsem našel fotku z mého mazacího přípravku: Ještě dotaz, kolik stojí ten tovární přípravek?
Přílohy
DSCN0578.JPG
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Uživatelský avatar
Martaskatap
Příspěvky: 153
Registrován: 15 črc 2008 15:30
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Předovky

Příspěvek od Martaskatap » 26 lis 2016 16:30

Je to pálka vychází to na 65 eur.
Chisum
Příspěvky: 34
Registrován: 16 úno 2016 19:19

Re: Předovky

Příspěvek od Chisum » 26 lis 2016 21:03

Ahoj. Náhodou nějaký nákres by jsi nemohl zveřejnit ? Dík. Chisum.
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Předovky

Příspěvek od Jim » 26 lis 2016 23:07

Svůj nákres i s mírami jsem dávno pozbyl. Jako vzor mě sloužil tento obrázek co mě poslal kamarád. Zveřejňoval jsem to na konkurenčním fóru, takže tento obrázek je odtud. Netušil jsem, že bude zájem, býval bych si to schoval. V principu je to něco jako mazací lis na kuličkový maznice-dekalamitka, co se dodával ke každý motorce v začátku padesátých let minulého století, taky jsem něco podobného dostal k pile Husqvarna cca před 25ti roky. Zmáčkne se na střelu, ta zajede a pak se ještě dotlačí a pustí. Pružina vytlačí namazanou střelu ven.
Ještě podotýkám, že jsem se držel svých možností, tedy materiálu, co dům dal. Použil jsem dural.

http://www.strelectvi.cz/forum/download ... &mode=view
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Uživatelský avatar
Marťyn
Příspěvky: 1126
Registrován: 09 říj 2008 23:37
Bydliště: Hustopeče (u Brna)

Re: Předovky

Příspěvek od Marťyn » 26 lis 2016 23:59

Koupil jsem Ard. Deehunter v nalezovem stavu. Docela des-bes, ale pujde dat do hromady, prebousit pazbu, precernit hlaven, novou musku, co je ze zinku bude z mosazi atd.
Mam drobny poblem: ozub kohoutu [orech] se nekdo snazil upravovat, prvni zachyt drzi kohout tak nizko, ze na nej zapalka jde opravdu jen s nejvetsim soustredenim a na duhem zachytu je obrany a chybi mu staveci sroubek. Sroubek problem neni, blbe je, ze druhy zachyt zachranit nejde, je uz moc opilovany. Dival jsem se na stranky Brymove, tam ma orech kentucky a ja nevim jestli je stejny. Popr. koupit cely zamek, ale ten taky nevim jestli je stejny.
Mate nekdo zkusenost?
Na zvířata nestřílím, masa jsou plne obchody.
Jsou jine způsoby jak dokázat, že jsem člověk.
Uživatelský avatar
Martaskatap
Příspěvky: 153
Registrován: 15 črc 2008 15:30
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Předovky

Příspěvek od Martaskatap » 27 lis 2016 11:34

Ještě takový začátečnický dotaz. Jaký prach se používá pro křesadlové zbraně na pánvičku? Dá se někde zakoupit? Vím že je to jemný střelný prach ale nikde jsem neviděl že by se prodával všude je jen Vesuvit. Děkuji.
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Předovky

Příspěvek od Jim » 27 lis 2016 12:33

Snaž se nějakým způsobem sehnat jemný švýcarák, třeba na inzerát. Možná budeš mít štěstí a někdo se o něj s tebou podělí.
Jinak Vectan PNF4
http://www.zbrane-dave.cz/katalog-zbran ... erny-prach
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Uživatelský avatar
Martaskatap
Příspěvky: 153
Registrován: 15 črc 2008 15:30
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Předovky

Příspěvek od Martaskatap » 27 lis 2016 13:37

Díky pokusím se sehnat Vectan. Jinak do hlavně se používá klasický Vesuvit že?
Odpovědět