PUSKOHLED GAMO 3-9X40 WR

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Pyshinger
Příspěvky: 2
Registrován: 25 lis 2016 19:57

PUŠKOHLED GAMO 3-9X40 WR

Příspěvek od Pyshinger » 25 lis 2016 20:07

Zdravím, mám prosbu na někoho zkušeného, koupil jsem si optiku GAMO 3-9X40 WR na který jsem namontoval lazer, a omylem jsem asi šrouby moc dotáhl a najedou když jsem chtěl zaměřit puškohledem tak je obraz rozmazaný a nejde ho seřídit tak se chci zeptat než to pošlu na opravu jestli se tím dá něco udělat nebo v čem by mohl být problém.Předem díky :)


spikelet
Příspěvky: 101
Registrován: 24 pro 2013 17:31

Re: PUŠKOHLED GAMO 3-9X40 WR

Příspěvek od spikelet » 28 lis 2016 17:27

Asi mas promackly tubus. Kamaradovi puskar promackl tubus pri montazi na pusku a prestala fungovat paralaxa. Puskohled se musel v servisu rozebrat, Protlacecim presnym trnem narovnat tubus, slozit, naplnit dusikem, odzkouset. Kolik to stalo uz nevim, ale obavam se, ze to prevysi cenu noveho puskohledu. Takze oprava se nevyplati.
Pyshinger
Příspěvky: 2
Registrován: 25 lis 2016 19:57

Re: PUŠKOHLED GAMO 3-9X40 WR

Příspěvek od Pyshinger » 03 pro 2016 13:27

Diky za odpovd toho jsem se prave bal
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: PUŠKOHLED GAMO 3-9X40 WR

Příspěvek od Albert 22 » 09 črc 2018 21:56

Má zde ještě někdo tento puškohled „Gamo 3-9x40 WR“ přibalovaný v Setu k některým vzduchovkám GAMO... :?:
Technických údajů u výrobce je opravdu poskrovnu. Jaké s ním máte zkušenosti?

Korekci paralaxy má patrně pevně nastavenou, ale nikde není napsáno na jakou vzdálenost. Také jak se u tohoto typu provádí zaostřování na různé vzdálenosti, či snad má tak velkou hloubku ostrosti už od 10yds do nekonečna?
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: PUŠKOHLED GAMO 3-9X40 WR

Příspěvek od Albert 22 » 13 črc 2018 21:34

Problematikou puškohledů s pevným nastavením paralaxy se zabývá také web "LOVECKÉ FÓRUM / MYSLIVOST" ... http://www.loveckeforum.info/viewtopic.php?f=19&t=1755

Ale jak je to u tohoto puškohledu "GAMO 3-9X40 WR" je stále nejasné !
mirekk
Příspěvky: 11
Registrován: 02 črc 2018 13:22

Re: PUŠKOHLED GAMO 3-9X40 WR

Příspěvek od mirekk » 14 črc 2018 22:05

Mam presne tento isty, ale je takmer nepouzitelny, po par vystreloch je na zahodenie, vnutorny kriz sa zacal otacat, raz som ho bol uz reklamovat a dali mi hned druhy, namontoval som ho a neprezil v poriadku ani 20 vystrelov, dostal som ho v sete so vzduchovkou inak by som ho samotny nekupoval, za mna davam palec dolu tomuto puskohladu. Treba kupit nieco poriadne sice o “ par “ korun ci eur drahsie ale aby to vydrzalo.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: PUŠKOHLED GAMO 3-9X40 WR

Příspěvek od Albert 22 » 14 črc 2018 22:26

Díky za info! No to tedy není moc povzbudivé. Takže jej preventivně dám na starou Slavii 631. Tam by mohl nějaký čas vydržet...
A to jsem dokonce někde četl, že má mít díky jednoduché konstrukci vysokou odolnost proti rázům. GAMO to totiž dodává v setech i s těmi jejich nejvýkonnějšími vzduchovkami. (... Jinak by se toho asi nezbavili!) :twisted:

Ale jak fungovala ta paralaxa? To bych potřeboval vědět, tedy pokud vůbec fungovala?? Mohl bys to ověřit, tedy pokud ještě nějak použitelný?
Předpokládám, že když ta optika má tak velkou hloubku ostrosti od 10yds až po nekonečno, že i paralaxa by měla fungovat ve stejném rozsahu... :?:
Smazaný uživatel 26679

Re: PUŠKOHLED GAMO 3-9X40 WR

Příspěvek od Smazaný uživatel 26679 » 15 črc 2018 10:18

Kamarád koupil před časem GAMO Quiet Cat Set 4,5mm, myslím že je v něm tato optika. První odešla po týdnu, pak reklamace, výměna za stejnou a výsledek taky stejný... Uvolněný (pootočeny) zamerny kříž. Lepší bude určitě pevné zvětšení, já jsem na něj přešel u sve vzduchovky taky.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: PUŠKOHLED GAMO 3-9X40 WR

Příspěvek od Albert 22 » 15 črc 2018 11:42

U některých GAMO Quiet Cat Set 4,5mm je variábl 3-9X40 WR, jiní to dodávají s pevným zvětšením 4X32 WR. Uvolněný zamerný kříž se může utrhnout a pootočit asi u obou typů. Otázkou je proč GAMO tyhle laciné šmejdové optiky vůbec vyrábí a nutí koupit i se vzduchovkami? :mrgreen: Při takovém počtu reklamací na tom vydělává snad jen Česká pošta! :twisted:

Měl jsem na Gamovce něco podobného - puškohled NS 4-12x50 AO ve stejné cenové relaci. Už při prvních 20 ranách bylo divné, že nedrží nástřel déle než na 3 výstřely. Po roce zbytečného laborování a hledání závady, zda je u vzduchovky čiv optice, praskla pružinka klikání v jednom komínku a bylo rozhodnuto! Servisy to vůbec neopravují, bylo by to dražší než nový kus. Jsem rád, že prodejce neměl náhradu a vrátil mi peníze...

Zkusil jsem i kolimátor. Vůbec však nefungoval, záměrný bod rajtoval po terči, kam jsem jen pohnul hlavou mimo optickou osu, ... šel taky nazpět! Ti Číňani si z nás dělají prostě legraci... :lol:
mirekk
Příspěvky: 11
Registrován: 02 črc 2018 13:22

Re: PUŠKOHLED GAMO 3-9X40 WR

Příspěvek od mirekk » 15 črc 2018 15:23

Aj ja som ho mal v sete s Quiet Cat, a presne rovnaka story, ba dokonca som aj zabudol ze ten co bol v krabici ako prvy, tak zamerny kriz vobec nemal :-( ale rozbaloval som ho az doma a v obchode ani mna ani predavajuceho nejako nenapadlo puskohlad kontrolovat nakolko sme prezerali samotnu vzduchovku, na druhy den som sa do predajne vratil kde sa na tom celkom pobavili ze nieco take sa im este nestalo a podla ich slov po tisicoch predanych kusov uz im teda konecne prisla aj prva reklamacia na tento skvely a nikdy nereklamovany puskohlad, dostal som hned druhy ten isty model, namontoval som a po cca 20 vystreloch sa zamerny kriz pootocil, teda dalsia reklamacia na tento skvely produkt, v predajni okamzita vymena za dalsi kus, doma namontovanie a po par vystreloch cuduj sa svete to same, pootoceny zamerny kriz a este k tomu ako by bol aj v strede pretrhnuty takze namiesto pekneho kriza je v strede trosku rozstrepeny, uz sa mi do obchodu ani nechce ist lebo ked mi ho vymenia desat krat tak sa tam desat krat vratim a nakolko som ho kupil v sete tak sa samotny puskohlad neda vratit.

Len potom uz som troska zufaly lebo absolutne uz neviem co kupit aby to vydrzalo, poradte mi lebo uz ma z toho ide slak trafit...
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: PUŠKOHLED GAMO 3-9X40 WR

Příspěvek od Albert 22 » 15 črc 2018 16:07

Tak tady je asi dobrá rada nad zlato! :idea: Najde se však alespoň jeden jedinný z majitelů těch "tisíců" kusů prodaných Setů s puškohledem "GAMO 3-9X40 WR", komu to vydrželo? :lol:

Já jsem koupil nakonec kvalitnější puškohled dokonce s "doživotní" zárukou v ceně kolem 6000Kč v domnění, že to bude bez problémů. Ale není, vyskytla se závada v zaostřování, takže také čekám na výměnu. :mrgreen: S těmi Čínskými výrobky je to fakt loterie... Oni rozjeli šíleně levnou velkovýrobu, ale správné seřízení a výstupní kontrola se dělá za poklusu... :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: PUŠKOHLED GAMO 3-9X40 WR

Příspěvek od Albert 22 » 15 črc 2018 17:10

Skvělá recenze Gamo 3-9x32WR:
https://www.nejlepsiceny.cz/tema/puskohled-gama.html

Neudrží nástřel
S tímto puškohledem na pružinové vzduchovce16J není možné docílit nástřelu.Osobně jsem ho reklamoval a byl mi vrácen s tím,že je v naprostém pořádku.Přestavěl jsem Gamo na plynovou pružinu ,kde je ráz o polovinu menší. Nyní vydrží v průměru 20 výstřelů,většinou si ale dělá co chce,začne uhýbat do prava,když ho seřídím,tak se zase rozhodí vertíkálně.Při střelbě ještě začne chodit přiblížení.Takže ho budu reklamovat přímo u Gama.Protože OBLÍBENÁ ODPOVĚD NA REKLAMACI JE:Tak Vaše vzduchovka má více než 16 j.ale to je naprostý nesmysl,vzhledem k PCP,kde se dá použít i ten nejlevnější puškohled a kde je možné dosáhnout mnohem většího výkonu,ale nemá žádný ráz. Takže pro mě VYHOZENÉ PENÍZE! :mrgreen:
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: PUŠKOHLED GAMO 3-9X40 WR

Příspěvek od Mini Me » 15 črc 2018 17:22

Tak jako neexistuji vily,hejkalove,certi,vodnici a jina pohadkova havet,tak neexistuje,, kvalitni,,puskohled pod 7 tisic a to kvalitni pisu jen v uvozovkach.Tak se s tim uz proste smirte :D
Dobre sklo a kvalitu zpracovani si kazdy necha dobre zaplatit.Pokud ale nechces utracet tak na pruzinach si na zahranicnich forech pochvaluji u tech levnejsich Hawke Varmint,Panorama,Vantage nebo Airmax a taky dost chvali BSA - ja sam s nema zkusenost nemam

http://www.lovecke-zbrane.eu/puskohledy ... -doprodej/
mirekk
Příspěvky: 11
Registrován: 02 črc 2018 13:22

Re: PUŠKOHLED GAMO 3-9X40 WR

Příspěvek od mirekk » 15 črc 2018 18:09

Ja som pozeral ze kupim NS Airking 4-12x42 ktory by mal byt priamo stavany na vzduchovku s razmi, ale negativne reakcie som nasiel aj na NS, v podstate mi uplne nezalezi ci si priplatim za nieco lepsie co vydrzi ale tu uz je problem ze co je to “nieco lepsie” , a zas davat na vzduchovku meoptu alebo swarovskeho za 2500 eur by uz bolo troska cez hranicu rozumu :) :) :)
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: PUŠKOHLED GAMO 3-9X40 WR

Příspěvek od Albert 22 » 17 črc 2018 18:03

Stále je mi u toho "GAMO 3-9X40 WR" nejasné čím se tam vlastně zaostřovalo. Našel jsem jakýsi univerzální manual na ty "zázračné" Gamo Scopy... viz. obrázek níže.
Manual_Visor GAMO 6-24x50 AO.JPG
V popisech prodejců panuje dokonalý zmatek k čemu slouží ty vroubkované točítka A, B, C ...
A - by měla být dioptrická korekce, ale jinde se píše že zaostřování.
B - Gamo zde píše že nějaký zámek? Nechápu! Tohle by mohlo být zaostřování a paralaxa.
C - Kroužek nastavení zvětšení - ZOOM. To jedinné je jasné!

Můžete mi to prosím někdo upřesnit? ... Díky!!!
Odpovědět