Vyber puskohledu na vzduchovku

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
WhiteS
Příspěvky: 44
Registrován: 26 úno 2013 22:53

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od WhiteS » 01 lis 2016 20:26

Původně jsem chtěl Optisan Taipan 6-24x..., ale přestal se vyrábět. Deltu jsem zavrhl kvůli korekci u předního okuláru (mně to prostě nesedí a špatně se mi s tím manipuluje). Pak mě už napadá jen ten Hawke.

Klidně poraďte konkrétní modely, popř. odkazy, budu jedině rád! :-)


Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Mini Me » 01 lis 2016 20:33

V teto cenove relaci bych se nebal jit do Optisan EVX 6x24x56

http://gun.cz/31186-Puskohled_Optisan_EVX_6-24x56i/

Sam vlastnim EVX 5x20x50 a EVX 4x16x44F1 a naprosta spokojenost.
WhiteS
Příspěvky: 44
Registrován: 26 úno 2013 22:53

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od WhiteS » 01 lis 2016 20:42

Vyplatí se řešit rozdíl mezi F1 a klasikou? :-)
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Mini Me » 01 lis 2016 21:23

V tomto je tezko radit,nekomu to zmensovani a zvetsovani osnovvy u 1. ohniskove vzdalenosti vadi,vyhodou je porad stejny ,, true mildot ,, pri jakemkoliv zvetseni.Vyhoda hlavne pri lovu nebo caste zmene vzdalenosti priblizeni.Chce to proste vyzkouset. :)
WhiteS
Příspěvky: 44
Registrován: 26 úno 2013 22:53

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od WhiteS » 01 lis 2016 21:33

Vzhledem k tomu, že mám nyní Optisan Viper 10x44 SCB, takže pevné zvětšení, a i další puškohled nastavím nejspíše na největší zvětšení a mlet s tím nebudu, tak mi postačí klasický model (bez F1) :-). Střílím zejména větší vzdálenosti (40 metrů+).
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Mini Me » 01 lis 2016 21:37

keram1
Příspěvky: 50
Registrován: 18 zář 2016 00:39

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od keram1 » 16 lis 2016 03:13

Mam jednu speci-otazku, jedna sa sice o lacny puskohlad 4x32 Gamo ale napriek tomu:
Nastavim si puskohlad, strielam s oporou na 20m a mierim na stred terca - vsetko v poriadku, vsetky moje strely idu tam kam mierim (cca). Flintu vezme druha osoba a striela taktiez z rovnakej pozicie s oporou, vsetky strely idu cca 20cm dole a 5cm doprava.... Osoba mieri taktiez na stred terca samozrejme.
Ta druha osoba si nastavi puskohlad podla seba a striela na stred terca, vsetky strely idu do stredu. Flintu vezmu ja, a strielam na stred terca a vetky strely mi idu 20cm hore a 5cm dolava...
No a teraz by som nato potreboval vysvetlenie - v com je problem..... :roll: :mrgreen:
Obe osoby, teda ja aj ta druha, tvrdia ze do puskohladu cumia najlepsie ako vedia tak aby bolo vidno cely kruh spravne atd atd.... Kde je kua problem? Odchylka je jednoducho enormna na taku malu vzdialenost. Ja jednoducho nedokazem do puskohladu cumiet tak, aby som videl kriz na tej vystrielanej grupe ktora je 20/5 mimo od mojho nastrelu druha osoba taktiez.... Zrejme nejaka chyba v oku niekoho.... Myslite ze toto by poriesil puskohlad s paralaxou???

No a teraz by som to potreboval poriesit a zarovnen aj chcel odporucanie na schopny puskohlad pre silnu pruzinovku ako je GAMO Shadowdx /Diana 350 n-tec. Strielanie na vzdialenosti povedzme 30-80m....
Vedeli by ste mi odporucit nejaku najlepsiu volbu do cenovej relacie max 300eur? podmienka je paralaxa, kvoli problemu popisanemu hore. Aby bol vhodny na taku flintu co dava statocne kopance... Poskuloval som po Leapers UTG 4-16X44 30mm Compact, avsak zasa som tu niekde cital ze stoja za velke hovno.... Ma niekto s tymto skusenost? Alebo mi prosim nieco odporucte.... v tomto som laik, nemam sajnu....
Taktiez montaz.... Ma niekto skusenost s tymi odpruzenymi od diany BULLSEYE?

https://www.krale-schietsport.nl/en/mou ... etail.html

Alebo to stoji taktiez za nic ?
vopred dik za vase odpovede :)
pellerm
Příspěvky: 850
Registrován: 26 čer 2013 11:02

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od pellerm » 16 lis 2016 10:57

S tím puškohledem je to nornální zvláště jednáli se o pružinovou vzduchovku. :D Každej má oko jiný,taky u téhlé optiky bude velká chyba paralexy a taky hodně u pružinovky záleží na úchopu zbraně. Stačí pár centimetrů na předpažbí dopředu nebo dozadu a už to lítá jinam taky pružina musí v předu na ruce jen ležet aby si mohla sama odskočit a staží aby ji jeden držel víc druhý míň a je to hodně znát. Já mam pružinovku nastřelenou na sebe a když ji pujčím tak to taky lítá jinam. to UTG nekupuj měl jsem ho a jsou to vyhozený peníze. Diana je obecně znmámá kobyla co rozkope kdejakou optiku. :D Já osobně bych doporučil Optisan Viper 10x44 kterej je prověřenej ale sehnat někde na bazaru ten starší model tyhle nový co jsou v prodeji v současné době jsou dost drahý a pokud vím nejsou ani pořádně odzkoušený co vydrží. O té odpružené montáži nic nevím.
keram1
Příspěvky: 50
Registrován: 18 zář 2016 00:39

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od keram1 » 16 lis 2016 12:28

dik, na tie optisany sa mrknem. Rozhodne nechcem kupovat nejaky rozkopany puskohlad z bazaru, jedine novy.... Nikdy nevies co uz moze mat za sebou....
takze na pruzinovku vyhradne s pevnym zvacsenim, ziadny variable?
este pls nejake navrhy :)

ohladne tej montaze - je to podla mna super vec, ale otazka znie - presnost... Teda ak pozostava z dvoch dielov voci sebe pohyblivym a odpruzenym, otazka je ako to je vsetko spracovane a co s presnostou..... Takze jednoducho len niekto co to ma a vie posudit z praktickych skusenosti....
pellerm
Příspěvky: 850
Registrován: 26 čer 2013 11:02

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od pellerm » 16 lis 2016 13:33

Já používam na Slávii 634 a B 3 nikko stirling 6x40AO a zatím drží je tam cca jeden rok na Waltheru LGU mam vipera s ocelovou montáží tři roky a taky v pohodě.
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 549
Registrován: 08 srp 2013 19:59

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Jura » 16 lis 2016 21:15

zdar

já na svoji pružinovce AA Pro Sport používám Sigtron S III 10 x 42 s křížem MMD , montáž dvoudílná BKL a jsem spokojen ... 8)
věřím že nento puškohled pružinu vydží...
Přílohy
20161116_210734.jpg
20161116_210710.jpg
Daystate Huntsman Regal .177 + MTC Genesis HMD
Anschutz 9015 FT + Burris Timberline MD
Air Arms Pro Sport + Sightron S3 MMD
Weihrauch 97 + Discovery HD 10x44 SFIR
Weihrauch 98 + Hawke Sidewinder 10x42 MMD
http://jelenteam.webnode.cz/
keram1
Příspěvky: 50
Registrován: 18 zář 2016 00:39

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od keram1 » 26 lis 2016 03:09

no jo, akurat ze ten Sigtron S III 10 x 42 stoji majland..... 750eur za puskohlad nemozem dat, jedna sa o plinkanie :D (len jedno z mojich mnohych hobby.....)
Kedze som sa rozhodol ze puskohlad budem na spominanu dianu/ar8 blaser n-tec montovat na odpruzenu montaz bullseye, tak si myslim ze pojdem do variabilneho zvacsenia...
Svojim prieskumom som vybral par modelov, neviem sa rozhodnut, ale bude to zavisiet asi aj hlavne o dostupnosti u jednotlivych predajcov.

Delta optical 4-16x42AO MD
http://www.puskohlady-optika.sk/scripts ... _mod=title

Sightron SIH-TAC 4-12X40 AO
http://gunzone.sk/31609-Puskohlad_Sight ... X40_AO_MD/

Optisan MTC Mamba Lite 4-16x44 - ten asi vylucujem lebo nemozem najst shop v sk/cz kde by bol skladom..... tyzdne sa mi cakat nechce.....

Hawke Vantage IR 4-16x50 MD
http://www.sportwaffen-schneider.de/pro ... s_id/34540


Pls napiste co z toho by ste brali :D
Do vianoc casu malo a potrebujem dat vediet mangelke co potrebujem :)
Uživatelský avatar
Marťyn
Příspěvky: 1126
Registrován: 09 říj 2008 23:37
Bydliště: Hustopeče (u Brna)

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Marťyn » 27 lis 2016 00:23

Hawke Sidewinder 30 - uz bych si ho nekoupil. Tezky a na kvalitu skla hooodne predrazeny
Hawke Valiant - to byl nejhorsi puskohled jaky jsem kdy mel moznost poznat
Delta - nevim jak dnes, ale mel jsem jeden ze starych [japonskych] kusu a az na chybu paralaxy skvely puskohled
SIH - za starou cenu 5400 s MD krizem byl slusny, mensi chyba paralaxy nez Delta, silnejsi kriz.
To jsou moje zkusenosti.

Pokud neresis penize, vzal bych Deltu. Ekonomicka varianta je SIH, u toho si ovsem nejsem jisty kolik vydrzi na pruzinovce.
Na zvířata nestřílím, masa jsou plne obchody.
Jsou jine způsoby jak dokázat, že jsem člověk.
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od jama » 27 lis 2016 16:59

SIH na pružinovce vydrží. Měl jsem ho na Prosportu, i na HW97.
z ho.na bič neupleteš
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 549
Registrován: 08 srp 2013 19:59

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Jura » 27 lis 2016 19:28

Ano i já mám SIH a to s kříži HHR , Mil Dot a Duplex
ten s Duplexem mám dokonce na in line perklusní pučšce Thompson Impact cal .50 a v pohodě takže na pružině vydrží určitě 8)
nebál bych se toho

dál bych ti doporučil Hawke Sidevinder 10x 42 má kříž MMD a pokud ho seženeš taky nešlápneš vedle
Daystate Huntsman Regal .177 + MTC Genesis HMD
Anschutz 9015 FT + Burris Timberline MD
Air Arms Pro Sport + Sightron S3 MMD
Weihrauch 97 + Discovery HD 10x44 SFIR
Weihrauch 98 + Hawke Sidewinder 10x42 MMD
http://jelenteam.webnode.cz/
Odpovědět