Tip na knihu: aktualizovano

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 29 bře 2007 21:16

Tak jsem si dnesk nedočkavě zakoupil Dábelská garda II Znovu v zeleném pekle. Pro informaci vyšel i dotisk prvního dílu s názvem Ďábelská garda. Autor George Robert Elford. Ten první díl je téměř kultovní kniha. Měl by to být autentický příběh skupiny příslušníků SS, kteří bojovali v Indočíně. Je to spíš pro lidi co zajímá military a mají trochu silnější žaludek :wink: Nicméně ten první díl je super, o druhým poreferuju.


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 30 bře 2007 08:37

Já poslední rok celou dobu přemýšlím a vypomínám, jak se jmenuje kniha, kterou jsem kdysi čet, co napsal nějaký esesák o tom jak po válce, aby zakryli totožnost, vstupovali příslušníci SS do francouzské cizinecké legie a pak bojovali ve Vietnamu. Ve finále tam byla snad celá jedna divize složená výhradně z Němců, o tom se málo ví. Začíná to jak těsně po válce utíká z ruské zóny někde od Liberce až do Švýcarska, pak do Francie a odtud do Indočíny. Bylo to fakt husté a překvapující čtení.
Je to ono?
Jestli jo, tak to jdu hned koupit.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 30 bře 2007 09:52

Ano ano, přesně tohle to je. V Indočíně z nich byla celá jednotka "Prapor prokletých" bojovali bez konvencí a bez slitování. Je to zajímavý čtení. Nevím jestli i ten druhý díl je autentický. Spíš se mi to trochu zdá jako nastavená kaše, ale možný to je. V tom druhým díle tu jednotku znovu sestavili pod krycím názvem Task force G a měli překlenout období mezi odchodem Francouzů a příchodem Američanů.
Ten první díl je opravdu "fajn" četení :wink: už ho mám z dřívějška a nebyl dlouho k sehnání, ale teď vyšel ten dotisk, tak neváhejte.
Oba díly co vím mají v Luxoru za cenu okolo 250Kč.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 30 bře 2007 12:12

Kua, co já jsem si nalámal hlavu, když jsem vzpomínal jak se to jmenuje .... :twisted:
Tak konečně jsem po letech zjistil název. Furt jsem hledal něco jako Krvavý prapor nebo tyhle variace. Já si ty knihy co přečtu budu muset fakt začít zapisovat.
Dík :lol: , jdu to koupit.
Koho zajímá o čem to zhruba je tak koukněte tady:
http://www.militaria.cz/index.php?ac=re ... l&pozice=0
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 30 bře 2007 15:46

To:Kubajzz

Když nejsi myslivec,ani se příliš o myslivost nezajímáš tak nemůžeš hodnotit jestli někde ve světě dělají lepší myslivost než u nás v Čechách. A jedno bys ale měl vědět.Řadový člen Českomoravské myslivecké jednoty nedělá pravidla,jenom je musí dodržovat.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 30 bře 2007 16:57

To J.Laser: Trochu OT nemyslíš? :lol:
To Kubajzz: No vídíš, a stačilo se zeptat. Kdybys ten hrubej popis knihy poslal do fóra tak bys měl odpověď hned. Teď znáš odpověď a navíc v době kdy jsou obě knihy k dispozici :wink:
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 30 bře 2007 19:15

2 Kubajz, Dabelska Garda, je super knizka doporucuju precist, druhej dil uz mne prijde jako glorifikace ss jednotek nasazenych v indocine, pricemz jsou tedy obe dve knihy fakt dobre napsane.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 01 dub 2007 01:53

[quote="Silencer"]To J.Laser: Trochu OT nemyslíš? :lol:

To byla reakce na Kubajzzův zápis z 23.10. 2006.
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Příspěvek od Jim » 01 dub 2007 12:21

Tak jsem dal na davy a knížku Ďábelská garda jsem si koupil. Jsem asi ve čtvrtině a začínám litovat, že jsem těch 229 investoval. Připadá mě to lehce pitomoučký, se skutečností to zřejmě má pramálo společného. Jednak je tam údaj o likvidaci 3000 českých partyzánů, což je podle mě blbost. Silně pochybuji, že u nás bylo vůbec tolik partyzánů, snad až po válce. Dále ten průnik jednotky v takovém množství i se zbraněmi přes naše území již po kapitulaci by asi neproběhl bez povšimnutí i historiků a pamětníků. Určitě měli šanci jednotlivci, popřípadě velmi malé skupinky. Navíc, kdosi tady píše, jak je to dobře napsané, blbost. Napsané to je tak pro 15-tileté děti chtivé dobrodružství, příhody jsou velice naivní, vůbec se divím, že se našel nakladatel. Knihu samozřejmě dočtu, pak ji někomu nabídnu za půlku ceny. Ale ty, kteří si ji nekoupili varuji. Je to snůška naivních smyšlených hovadin, na kterých je pravda snad to, že se "hrdinovi" podařilo dostat se se zdravou kůží do cizinecké legie. Je to i pod úroveň rodokapsů, které se za 1. republiky prodávaly za 1,50 Kč.
Uživatelský avatar
Lala
Příspěvky: 129
Registrován: 22 bře 2006 06:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lala » 01 dub 2007 12:35

Zatím jsem se dostal a přečetl jen předmluvu, ale tam se píše že během pěti let války popravili všeho všudy něco přes 1000 partyzánů, nevím kde je údaj o 3000 a to jen českých partyzánů :?
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 01 dub 2007 16:02

Add Dabelska garda, zase takova snuska pitomin to neni, je to docela dobe odpovidajici, a partyzanu jsem tam taky 3000 nenasel. Dokonce s pomoci netu jsem zjistil ze jmena jsou celkem odpovidajici.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Příspěvek od Jim » 01 dub 2007 20:19

No, asi jsi to nečetl dost pozorně, už jenom z toho plyne, že tě to moc nezaujalo. Je to na straně 25 nahoře, čtvrtý řádek odshora."Jejich čeští spojenci čekali na tenhle den sedm let a ani jsem jim to nemohl mít za zlé. Jen v roce 1944 jsme zabili přes tři tisíce jejich partyzánů." tolik citace. Jestli i tak nevěříš, nafotím ti to a pošlu.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 02 dub 2007 08:00

Tenhle údaj přitaženej za vlasy je, ale záleží co tím autor myslí - jestli to, že za Protektorátu zlikvidovali Němci 3000 Čechů tak to možná až tak nadsazený není. Kdyby bral čistě partizány tak je to pitomost, protože tak zdatný a početný odboj jsme neměli.
Ke stylu knihy - osobně jsem nečetl autobiaografické válečné vzpomínky, které by byly napsány jinak. Ať už to byla, druhá světová, Korea, nebo Vietnam všechny věci co jsme četl byly napsány vpodstatě stejně - strohý vojenský styl, takový chlapský vyprávění. Jde o to, co člověk čeká. Autoři jsou většinou vojáci, ne profesoři jazyka. Rozohodně to není nějaký intelektuální čtivo ve stylu třeba Umberta Eca nebo tak :wink:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 02 dub 2007 11:41

Já jsem to četl asi před deseti lety, měl jsem to půjčené z knihovny. Vím, že se mi to tenkrát líbilo. Dneska bych se na to možná díval střízlivěji, nevím, musím si to koupit a uvidím.
Jinak je fakt, že vojáci nejsou historici, většinou ví prd kolik kde bylo partyzánů, kolikrát ani přesně neví jak se jmenovaly místa, kde byli, kromě toho mají vždy subjektivní pohled a přikrášlují si události jak se jim to hodí. Opravdu to není ani historická kniha ani literatura faktu. Jsou to jak píše Silencer "jen" autobiografické vzpomínky.


J.Laser píše:To:Kubajzz

Když nejsi myslivec,ani se příliš o myslivost nezajímáš tak nemůžeš hodnotit jestli někde ve světě dělají lepší myslivost než u nás v Čechách. A jedno bys ale měl vědět.Řadový člen Českomoravské myslivecké jednoty nedělá pravidla,jenom je musí dodržovat.
Četl jsi tu knihu?
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Příspěvek od Jim » 02 dub 2007 16:15

Jestli si ji hodláš koupit, já ti ji za půlku ceny nechám.
Odpovědět