ryjes, ryjeme

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Cora
Příspěvky: 125
Registrován: 24 zář 2015 22:39

Re: ryješ, ryjeme

Příspěvek od Cora » 14 dub 2016 19:28

@FrantaB - k Tvým příspěvkům není co dodat, vidít to stejně... a protože celkem dost vidím i pod pokličku ČSS, tento spolek se musí po těch létech hybernace dost obrodit aby začal fungovat jak má... a otázka je zda je toho schopen. Pokud tam budou lidi co jsou tak je to něco jako je CAFTA...akorát se mzdama přes 12mil. Kč.. :(


Uživatelský avatar
Termit
Příspěvky: 714
Registrován: 07 bře 2010 21:38
Bydliště: Bystřany

Re: ryješ, ryjeme

Příspěvek od Termit » 14 dub 2016 23:15

Máte pravdu, já být váma tak provedu třeba defenestraci. Ve Starkově je vyházet z oken jídelny.... Nic jiného si nezaslouží! Co si ta Cafta dovoluje, vybírat od svých členů nějaké příspěvky. A ty špatné stanovy ! Četlas je Máňo? Musíme rychle něco napsat na fórum a ukázat jim jak to dělaj blbě.... co si to dovolujou, že vůbec něco dělají....a bez ČSS.... ještě že můžem všem okolo ukázat co je to za hnůj aby do stejnyho lejna nešlápli.
ps: Kdo to nepochopil,tak je to sarkasmus (wikipedie)
ps2: Nehulim,čtu....fórum....
jirka61
Příspěvky: 68
Registrován: 15 dub 2015 11:41

Re: ryješ, ryjeme

Příspěvek od jirka61 » 31 kvě 2016 22:53

každý kdo střílí HFT ví co je lehký a co těžký závod (z 6.4.16)

Jednoduchý.
,,Lehká sklopka je ta co SPADLA" :D .
Walther LG 300 XT Anatomic+Vortex Viper 2,5-10x32
Walther LG 300 XT Protouch+ Vortex Viper 2,5-10x32
Vulcan 5,5+Hawke 6-24x56
CZ 47
jirka61
Příspěvky: 68
Registrován: 15 dub 2015 11:41

Re: ryješ, ryjeme

Příspěvek od jirka61 » 31 kvě 2016 23:29

Ti co to berou jako koníček, oddych a dobrou zábavu(z 8.4.16)

Nejsem v tomto koníčku tak dlouho jako mnozí tady. Ale kdybych bejval věděl jak se v HFT dá ,,politikařit" nevim nevim..... Docela mě to štve. A když to čte někdo uplně neznalí ????? Tak jde asi rači na ty ryby.


Ti co chtěj střílet na bednu, tak to jako není už koníček a zábava ?????
Jak to čtu postupně dál, nestačím se divit.
Chtěl bych vidět poměr pseudohlasování pokud by bylo za C ,,Je mi jedno jesti okr. přebor nebo ligu, hlavně když je sranda a kolem sebe lidi stejné krevní skupiny" Myslim že pak by nebylo o čem hlasovat. Tečka.
Walther LG 300 XT Anatomic+Vortex Viper 2,5-10x32
Walther LG 300 XT Protouch+ Vortex Viper 2,5-10x32
Vulcan 5,5+Hawke 6-24x56
CZ 47
Uživatelský avatar
Termit
Příspěvky: 714
Registrován: 07 bře 2010 21:38
Bydliště: Bystřany

Re: ryješ, ryjeme

Příspěvek od Termit » 26 říj 2016 01:54

Nechci zakládat nové vlákno,sem by se to docela mohlo hodit.....
Z HFT.CZ mi přišel mail s odkazem na anketu ohledně startovneho http://www.hft.cz/component/mijopolls/p ... skriminace
Díky tomuto článku jsem pochopil co je to diskriminace. Hned zítra si jdu stěžovat na dopravní podnik,že lidé co mají předplacené průkazky mají levnější jízdné. Půjdu si stěžovat do Billy že ti s Billakartou mají levnější nákup. Do lékárny DrMax že mají levnější léky...A půjdu vrátit rozdíl co jsem ušetřil u operátora diky výhodnému pausalu.... Na tuto anketu se jako na ostatní od Karlika nedá bez zaujetí odpovědět. Článek pod záštitou kamarádství a sbližovaní Hftáků působí propagandisticky a je štvavý vůči jedné komunitě lidí. Místo již řečeného"stmelováni" naopak rozdmychává svár. Jelikož jsem Cafťák tak mě i uráží. To je jako by o mě někdo tvrdil že jsem zloděj. Pokud klub pořádá veřejnou akci je zcela normální že členové toho klubu mají slevu či to mají mnohdy zadarmo. V čem je tedy špatné vybírání rozdílného startovného? Nebo je to jen zaminka a jedná se jen o zášť vůči jednotlivcům....
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: ryješ, ryjeme

Příspěvek od Martin K » 26 říj 2016 09:28

Ono je potřeba na to pohlédnout i z jiného úhlu.
Je rozdíl pokud CAFTAci dostanou slevu oproti standardní ceně a nebo ostatní normální :) smrtelníci, kteří nejsou v CAFTA dostanou přirážku oproti standardní ceně- to by zavánělo onou diskriminací. Podle mě se zde však jedná o ten první případ-o slevu pro členy s.r.o. :lol:
dycky STEYR
Uživatelský avatar
Dunkar
Příspěvky: 197
Registrován: 17 črc 2015 14:27

Re: ryješ, ryjeme

Příspěvek od Dunkar » 26 říj 2016 12:31

2 Termit:
On to Karlik myslí dobře, je to duše čistá, já ho znám. Představ si třeba, že se dohodnete v klubu, že nebudete vybírat členské poplatky, ale zvolíte si, že pro členy budou klubové závody dražší, než pro veřejnost. CAFTA 300 a ostatní třeba 200, aby tedy ti členové něco odvedli. Jedna z prvních věcí, která se stane, bude to, že vás Karlik bude, jako členy, bránit. Serve ze zdi rudou záclonu a ve stylu Clarka Kenta poběží se vztyčnenou rukou ke klávesnici vypsat anketu pro vaší podporu. Vedle ve vlákně shání lidi do auta, protože Budějovice jsou daleko. Myslím, že pokud je nesežene, má Ranovak co dělat s diskriminací, protože sice pořádá závod za měně, ale je to daleko. Nebo si představ závod, kde všichni platí stejně, ale neschopný organizátor nedokázal zajistit, že všichni za stejné peníze, také stejně nastřílí. Už vůbec nemá smysl debatovat o tom, že závody jsou o víkendech. To je jasná diskriminace ostatních dní v týdnu a navíc lidí, co o víkendu nemohou.
Walther LG 300 + MTC Connect
EFH
Love is in the air
Karlik
Příspěvky: 458
Registrován: 04 čer 2014 20:27

Re: ryješ, ryjeme

Příspěvek od Karlik » 26 říj 2016 13:12

V prvé řadě dát svobodné vyjádření lidí do vlákna o rýpání je smutné :( Ta anketa vznikla na základě mailů od soutěžícíh, tak mě začalo zajímat, kolik lidí toto trápí.
Ať si má každý slevové karty a ceny jaké chce, přečti si to prosím ještě jednou, hlavně to červeně.

http://www.hft.cz/2-uncategorised/106-anketa

Je to jen anketa, která ukáže, co si i jednotlivci, kteří se veřejně neprezentují myslí, jestli to pro ně je nebo není diskriminace nic víc, nic míň. Když už je tady link, tak prosím hlasujte i další.
Stav: do tohoto okamžiku hlasovalo 28 lidí a 82,1% se cítí veřejnými dvojími cenami diskriminováno. Prosím hlasujte, vašeho názoru ať je jakýkoliv si vážím.

Z ankety:
"Bylo by vhodné zamyslet se nad touto věcí, děláme minoritní sport a ještě dělat mezi tím málem rozdíly je přinejmenším smutné. Zastávám názor, ať se slevy na různé průkazky vyřizují až u pokladny při samotné platbě, aby nebyly veřejně dělány rozdíly mezi námi HFŤáky. Prezentováno by mělo být jedno jediné startovné pro všechny kamarády!"
Uživatelský avatar
Dunkar
Příspěvky: 197
Registrován: 17 črc 2015 14:27

Re: ryješ, ryjeme

Příspěvek od Dunkar » 26 říj 2016 13:45

Karliku, ty mě asi nepřestaneš nikdy udivovat. Ta poslední pasáž slohu se ti tedy vyvedla nadmíru. Pokud máš pocit, že by bylo správné, že všichni budou platit stejně, jakoby na oko, nebo chceš-li "veřejně" a pak by si to členové někde kompenzovali bokem, udělej na to prosím anketu. Výsledek by mě zajímal.
Walther LG 300 + MTC Connect
EFH
Love is in the air
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 549
Registrován: 08 srp 2013 19:59

Re: ryješ, ryjeme

Příspěvek od Jura » 26 říj 2016 14:23

tak socializmus skončil někdy v r. 1989... :lol: :lol: :lol:
v každém obchodě když platím , tak se mně pokladní zeptá jestli mám jejich kartičku kvůli slevě a kdybych měl mít všechny kartičky všech obchodů musel bych mít extra peněženku jen na kartičky.... 8)
každý ať vybírá jaké chce vstupné ....když se mi zdá vstupné a náklady spojené s cestou vysoké tak tam nejedu a pokud bude mít pořadatel na závodě malou účast třeba vstupné sníži....a třeba ne a řekne si že mu to takto vyhovuje....
jednotné vstupná je stejná utopie jako jednotné ceny v obchodech... :idea:
Daystate Huntsman Regal .177 + MTC Genesis HMD
Anschutz 9015 FT + Burris Timberline MD
Air Arms Pro Sport + Sightron S3 MMD
Weihrauch 97 + Discovery HD 10x44 SFIR
Weihrauch 98 + Hawke Sidewinder 10x42 MMD
http://jelenteam.webnode.cz/
dakar
Příspěvky: 392
Registrován: 20 dub 2015 13:01

Re: ryješ, ryjeme

Příspěvek od dakar » 26 říj 2016 15:48

Sudkulatýrystupijetujekáratentoryje.
Vteřina a všechno je jinak...
AGNES™ & EFH™
...a přišla žízeň!
Uživatelský avatar
Termit
Příspěvky: 714
Registrován: 07 bře 2010 21:38
Bydliště: Bystřany

Re: ryješ, ryjeme

Příspěvek od Termit » 26 říj 2016 17:12

Jura: takhle to chápu i já.....Myslím že by se spíš mělo polemizovat o výši té normální ceny a neřešit problém že má někdo klubovou slevu. Dává smysl řešit zda je 200 či 250 moc nebo ne. a né kolik komu a za co dám slevu. Jelikož většina z vás má problém s Caftou jako organizací ,je to váš boj. Za dobu co jsem členem se mi ještě nikdy nestalo že bych na to doplatil nebo byl jimi nějakým způsobem omezován.Naopak mnou zaplacený roční poplatek se mi několikrát vrátil. Jelikož všichni členi Krušnohorského klubu jsou zároveň členi Cafta,umožňujeme ostatním členům Cafta závodit u nás za cenu sníženou oproti té standartní. Ostatní kluby si mohou cenu za startovné,její vybírání či nikoliv určit samy. Diskriminace by byla kdyby přijel Karlík k nám střílet a musel jako jediný zaplatit 500.- :lol:
Uživatelský avatar
bimHObim
Příspěvky: 711
Registrován: 07 úno 2011 20:27
Bydliště: Schliersee (D) , Krnov :-))))

Re: ryješ, ryjeme

Příspěvek od bimHObim » 26 říj 2016 21:18

nez kolik za startovne, coz si myslim muze kazdy rozhodnout sam, jestli si pujde zapicat nebo ne , me zajima ten "czech national team" . kdyz Anicka, Pepik a ja zalozime klub a prihlasime se na MS v HFT nekde v zahranici jako ten "cesky narodni team" , pak se tam prihlasi nekdo z kostohulek , ktery taky bojuje za cesko, pak treti atd....,
jak to potom je? oni, treba anglani muzou byt zmateni.
ja tady strilim s trema kamosama. kazdy ma po trech sklopkach a minule jsme si rekli , ze udelame MS. takovy mischung mezi FT HFT a co se komu chce. jenom mi tri. a svete zbor se, ja vyhral. takze prosim v budoucnoti me oslovovat "mistre sveta" :D . u kamaradu akceptuji jen "mistre" :D
HW35, HW40, HW45, HW70
HW97 K - Nikko Stirling Gold Crown Airking 4-12x42
HW100T Carbine - Hawke Sidewinder Tactical 8.5-25x42
Cora
Příspěvky: 125
Registrován: 24 zář 2015 22:39

Re: ryješ, ryjeme

Příspěvek od Cora » 26 říj 2016 22:52

standardem je že pokud je nějaká disciplína celosvětově organizovaná, existuje i organizace která to celosvětově zastřešuje a má ji chráněnou. Ve střelectví je to např. ISSF (zejména olympijské disciplíny, ale i ostatní jako je kuše, mizivé cíle na 300m apod), FITASC (nejstarší střelecká organizace, dnes hlavně broky/kombinovaná střelba). Pak se zakládají národní organizace, jež jsou členy této hlavní a které mají na tyto soutěže pak i licenci. Dvě z jedné země být členy nemohou.

Jak je to s HFT netuším, otázka je zda v USA, Austrálii či Asii toto vůbec znají. Pokud někde na nějakém kontinentě HFT jako disciplína chybí, pak je otázka validity i regulérnosti organizovat MS a pokud by sis ho v tomto případě udělal duplicitně v Horní Dolní, případný soudní spor bys asi ustál.

Co se startovněho týče, obvyklé jsou stejné ceny pro všechny střelce (je to jedním z principů fair play, tzn. rovnosti podmínek pro všechny závodníky), pokud jsou nižší ceny např. pro nominované závodníky (typicky reprezentace), je cena doplácena tím kdo repre na soutěž vysílá.

Druhým modelem je soutěž jen pro členy té které organizace, většinou nazvaná Český pohár. Tam je také jedna cena, ovšem účast možná pouze pro členy. Proto třeba v brokařině musím být členem ČSS a ASAT, každá má jiné disciplíny které zaštiťuje

PS: tyto organizace mají jasná a demokratická pravidla, což se s CAFTA a jejich stanovami naprosto nedá srovnat (např. neodvolatelnost vedení, volba na 10 let apod.). Ale o tom už zde řeč byla na vedlejším fóru
Uživatelský avatar
Mysak_Bob
Příspěvky: 14
Registrován: 28 říj 2015 11:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ryješ, ryjeme

Příspěvek od Mysak_Bob » 30 říj 2016 16:06

Jsem sice u HFT novacek a nejak nechapu, proc se ruzne tabory provozujici stejny druh sportu napadaji (mimo sportovni postuchovani). Zaujala mne anketa na HFT.CZ ohledne diskriminace, zvlaste po dodatku z 30.10. (zvyrazneny bod 5)chci se zeptat, jak ruzne startovne ovlivni ferovost zavodu v padani sklopek. Kdo zaplati vic nebo min, tak bude mit vetsi killzony? ;-)

Edit: myslim, ze startovne a ferovost zavodu spolu nesouvisi.
Odpovědět