Vyroba pozadovane nabojnice pretvarovanim z jine nabojnice

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

kavecko
Příspěvky: 59
Registrován: 24 led 2012 15:23

Re: Výroba požadované nábojnice přetvarováním z jiné nábojni

Příspěvek od kavecko » 22 říj 2016 10:22

Mohu se zeptat, čím a jak řežete nábojnice na délku před finální úpravou?

Díky


Wdog
Příspěvky: 100
Registrován: 27 črc 2010 13:37

Re: Výroba požadované nábojnice přetvarováním z jiné nábojni

Příspěvek od Wdog » 25 říj 2016 21:17

kavecko:
já používám zkracovačku RCBS trimmer, viz. ilustrační obr. níže. Při zkracování odšroubuji kličku a vyčnívající část osy upnu do vrtačky, větší zkracování se tak hodně urychlí. Zkracovačka vezme vše až do cal. 50. Nadbytečnou část nábojnice prostě odfrézuje. Jediné, co je nutné řešit, zda na dotyčnou nábojnici sedí upínací držák nábojnice - ty jsou různé na různé rozměry.
RCBS zkrac.JPG
vesmirek
Příspěvky: 24
Registrován: 29 lis 2015 21:30
Bydliště: Bystritz ob Pernstein

Re: Výroba požadované nábojnice přetvarováním z jiné nábojni

Příspěvek od vesmirek » 11 pro 2016 00:47

Wdog píše:
vesmirek píše:
Wdog píše:chlapi, nechci tady dělat reklamu :-) ale v Německu je firma Johannsen Jagd, a ta má v nabídce ..............
Zdravím, děláte sice reklamu, ale zbytečnou. Ano, tento e-shop existuje (http://www.johannsen-shop.de/), ale při vložení hilzen do košíku a následné objednávky lze jako stát objednatele zadat pouze Německo a Rakousko, tudíž nezasílají do EU... podobné postupy volí i americké firmy, které do zámoří nezasílají (třeba BuffaloArms.com)..............

.
Ale já jsem nic nepsal o e-shopu této firmy. Zrovna přede dvěma týdny mi od nich došla zásilka nábojnic. Do CZ normálně zasílají, pouze cca před rokem zakázali posílání nábojnic US výroby mimo území Německa. Některé nábojnice taky mají v katalogu a nemají v e-shopu. Jejich e-shop skutečně neumožní nastavit jinou zemi. Chce to více přemýšlet, jak získat německou adresu, buď se tam odstěhovat :-), nebo sehnat německého kamaráda, a nebo jako radil kolega výše. Nábojnice většiny ráží, co sháníš, mají v nabídce, jen pozor na rozdíl mezi "lieferbar" a "bestellbar". Ceny za ty .577 jsou brutální, možná by šly udělat z mosazné brokové 24ga.
Hm, tak to by mne zajímalo, jakým způsobem proběhla platba a objednávka, když z e-shopu do ČR normálně nezasílají. 24 gauge jsou taky nesehnatelné, navíc pak člověk musí ještě dokoupit matrici na tvarování. Osobně jsem jednou objednával z webu firmy Frankonia, kde jde platit VISA, ale jejich nabídka hilzen k přebíjení je hodně omezená, a na mosazné gauge kalibru 12 a 16, co jsem si objednával, čekám dodnes a to i přesto, že garantovali 4 týdny na dodání. U nás je největší dovozce Štrobl a ten tyto poptávané hilzny v nabídce rovněž nemá. Takže je s tím sehnáním docela problém, ale kamoš má tetičku v Německu, takže to možná bude pro mne jediná cesta, jak sem tu německou objednávku dostat. A zákazu prodeje US hilzen mimo Německo už teprve nerozumím. Že by další restrikce z Bruselu postavená na palici?
slavetin
Příspěvky: 18
Registrován: 06 říj 2011 14:52

Re: Výroba požadované nábojnice přetvarováním z jiné nábojni

Příspěvek od slavetin » 02 pro 2017 11:09

Nedokázal jste někdo vyrobit přetvarováním nábojnice nábojnici 7,62 Nagant (pro revolver Nagant nebo revolver TOZ 36)?
Odpovědět