Vady a Zavady CZ 75

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
jirin
Příspěvky: 3
Registrován: 09 bře 2015 13:52

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od jirin » 10 bře 2015 16:50

Dobre, diky za vase odpovedi. Ten nakup semicompactu si jeste rozmyslim. Ja to pro zacatek nosit nechcu vubec, protoze s tim neumim. Chci to jen pro zabavu na strelnici a postupne se naucit aspon trochu strilet. Navic ohledne skryteho noseni, pro me by byl problem schovat i 75 Compact :D


tslaby
Příspěvky: 119
Registrován: 17 pro 2011 13:16
Bydliště: Petrovice

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od tslaby » 10 bře 2015 17:12

Tak na střelnici bude podle mě vhodnější koupit klasickou 75, nebo případně 75B. Ta je na střelnici i případné soutěžení naprosto v pohodě. Myslím že Semicompact je takový kočkopes, který má nevýhody v kratší hlavni a tudíž záměrné a zároveň dlouhé pažby. I já bych si dneska už nákup takového modelu dost rozmyslel. Sám teď řeším co koupit na střelnici a na soutěžení. A mimo všechny nevýhody máš u full 75 větší možnost výběru, protože je jich všude spousta, kdežto semicompactů zase tolik nebude.
Má-li někdo zbraň a snaží se vás zabít, je přiměřené bránit se střelbou z vlastní zbraně.
retep
Příspěvky: 3
Registrován: 28 říj 2015 20:26

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od retep » 28 říj 2015 20:37

Zdravím místní čezetáře :-)
Nedávno jsem si pořídil CZ 75, rv. 92. Mám však problém se zasekáváním vystřeleného náboje. Přijde mi, že nestihne vyjít komorou, dříve než jde "nový, plný" do hlavně a kousnou se mezi sebou.... Zpočátku jsem vinu přikládal starým nábojům, které jsem dostal při koupi (co zásobník, to dva až tři záseky). Avšak nyní se to občas stane i s novými Seilery. Cca 40nábojů, 2-3 záseky.

čím by to mohlo být? Silná pružina?

Případně znáte nějakého šikovného zbrojíře z Vysočiny? (ždár nad sázavou, tišnov)

Děkuji předem za reakce.
fivajs
Příspěvky: 24
Registrován: 31 led 2015 19:04

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od fivajs » 08 lis 2015 09:29

Spíš bych vinu přikládal ne silné (nelogické), ale naopak slabé pružině, když se závěr vrátí moc rychle.
Ještě bych zkusil jiný zásobník
Mr.Nobody
Příspěvky: 272
Registrován: 24 črc 2007 22:54

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od Mr.Nobody » 08 lis 2015 09:50

Možná bych taky rozebral, vyčistil a zkontroloval vytahovač.
retep
Příspěvky: 3
Registrován: 28 říj 2015 20:26

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od retep » 11 lis 2015 18:01

Zdravím, tak dneska opět na střelnici....
Vyzkoušel jsem kamarádův zásobník a vratnou pružinu. Výsledek stejný, náboje se sekají. Kamarádovi, v uplně stejné zbrani můj zásobník a pružina chodily normálně, bez problému.
Pak jsem vrátil své díly do své zbraně...
Katastrofa...z pěti nábojů, z kterých jsme stříleli na terč, vždy 2-3 záseky!!!

Takže ji asi raději svěřím zbrojíři... víte někdo o někom? Vysočina?

Díky.
Azazel
Příspěvky: 1
Registrován: 21 kvě 2016 12:36

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od Azazel » 21 kvě 2016 16:46

Zdravím, doufám, že jsem k řešení svého problému našel správné vlákno.
Chtěl jsem se zeptat, jaký důvod mohl mít bývalý majitel pro provrtání závěru na CZ 75, jaké následky na funkčnost může vrt mít z dlouhodobého hlediska. Když jsem hledal fotky dalších Cz75 vyrobených ve stejném období, nenašel jsem, že by v těch místech byl nějaký šroubek.
Budu rád za každé info od zkušených majitelů CZ a předem za ně děkuji.

https://ctrlv.cz/35zQ
https://ctrlv.cz/cfUZ
Grand Power K100 MK12 9mmL, CZ 75B 9mmL, Beretta 71 22LR
spikelet
Příspěvky: 101
Registrován: 24 pro 2013 17:31

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od spikelet » 15 čer 2016 16:48

Kdyz jsem se podival na google na obrazky, tak vsechny CZ 75 B tam tu diru maji. Jen v te dire je pruzny kolik. Bude to mit neco spolecneho s udernikem. Patrne jeho jisteni. Abys mohl vyndat udernik, tak musis ten pruzny kolik vyrazit. Takze predesly majitel ho tam asi nedal.
Pokud se pletu, tak mne nekdo jiste opravi.
Tady je neco o pistoli a jsou tam i nakresy.
http://forum.valka.cz/topic/view/12478/CZE-CZ-75
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od Igrlik » 15 čer 2016 21:28

Do tej diery skutočne patrí kolík 57, viď http://www.czub.cz/media/attachment/fil ... 5_r_cs.pdf
Pokiaľ chýba, tak zápalník (nie údernik!!!) drží na mieste iba blokácia (58) a pri súčasnom stlačení spúšte a manuálnom natiahnutí kohúta vyputuje zápalník von...
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od DrobasMirek » 16 říj 2016 20:43

Tak jsem si vcera prinesl z prodejny CZUB v Opletalce prinesl CZ75D Compact (alu ram, bez railu, ktery jsem vubec necekal, ze sezenu). Musi pochvalit pani prodavacku, vyborny pristup, dekuji.

Pistoli jsem na prodejne nerozebiral, zvenci vypada skvostne. Ale uvnitr? No to by jeden blil.. V kolejnici ramu, ve ktery jezdi zaver zapecena barva, takovy hnusny bublinky, kdyz se na to clovek soustredi, tak je citelny, ze zaver v tech mistech pridrhava. Je znat, ze ram nekdo tuknul (je na nem zevnitr takovej malej sekanec). Pistole byla promazana tak, ze byl je uplne nacucany vystlani kufriku, takze kdykoliv ji vyndam, jsem zprasenej jak automechanik:-)

Zasobniky jsem musel hodne premlouvat, aby vyskocily ven. Celkove mi ty zasobniky prijdou odflaknuty, lugerum se do nich vylozene nechce. Na levnejsi HS-9 jsou zasobniky uplne jina liga

Nicmene krome toho tukance se to vsechno ochodi a nebude problem. Jen me prekvapuje, ze to za takovy penize klidne pusti do sveta

Nicmene prodlouzena zaruka po registraci na webu je prijemna:-)
fivajs
Příspěvky: 24
Registrován: 31 led 2015 19:04

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od fivajs » 17 říj 2016 07:22

Mě hodně vadily moc tuhé pružiny v zásobníku. Bez nabíječe není možno do něj ty náboje dostat. Fakt je to o prsty.
Říkali mi, že je to schválně, jako to chápu, ale takto moc ne ( CZ75 TS Orange). Zato mě překvapilo zpracování - perfekt - nicméně u TS bych nic jiného nečekal
Tu "výrobní" prasárnu bych okamžitě reklamoval, vezmi si, že to budeš mít celý život a možná Tvoje děti
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od DrobasMirek » 17 říj 2016 07:26

Jinak co me prekvapilo asi nejvic a trochu i namichlo jsou zase zasobniky. Dela to jenom me, ze kdyz napaskuju 10 naboju a zasobnikem zahybu, tak v nem naboje chrasti, jak v plechovce? Nebo ma nekdo stejnou zkusenost?
tslaby
Příspěvky: 119
Registrován: 17 pro 2011 13:16
Bydliště: Petrovice

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od tslaby » 18 říj 2016 19:49

Pokud nabiju 15 nábojů do zásobníku u Shadow, taky tam náboje rachotí. Je to dáno tím, že vysoký sloupec nemá takovou tuhost jako třeba 5 nábojů a taky to, že vnitřní délka dutiny zásobníku je delší než délka náboje.
Má-li někdo zbraň a snaží se vás zabít, je přiměřené bránit se střelbou z vlastní zbraně.
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od Igrlik » 18 říj 2016 21:04

Myslím, že je to vlastnosť väčšiny dvojradových zásobníkov s jednoradovým vyústením. Jednoducho geometria nepustí a vždy sa nájde konfigurácia, kedy je jeden náboj voľný a rachtá... Niekedy pomôže stlačiť a uvoľniť náboje v zásobníku, niekedy ich to naopak rozrachtá. Takže - "keep calm" :D
fivajs
Příspěvky: 24
Registrován: 31 led 2015 19:04

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od fivajs » 19 říj 2016 07:13

Je to hodně divné. Pružina v novém zásobníku CZ75 je hodně hodně tuhá. Ručně ho celý nenabiješ ani náhodu. proto nechápu, proč by měly náboje v něm rachtat
Odpovědět