strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od strelec3751 » 20 úno 2016 22:27

http://tn.nova.cz/clanek/drasticke-zabe ... -lide.html

http://www.cesbrod.cz/item/lov-volne-zi ... ych-holubu

Je to i na vláknu "událost", ale sem to pasuje.

Kdyby měl někdo zájem, může se přihlásit ma Městském úřadě. :roll: Určitě to nebude tak nápadné.


Uživatelský avatar
_Stalker_
Příspěvky: 859
Registrován: 11 črc 2007 23:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od _Stalker_ » 20 úno 2016 23:02

Jen se to nebude slučovat se zákonem.

Ale bylo by to určitě lepší a asi i účinější jak brokovnice.
Uživatelský avatar
karel743
Příspěvky: 242
Registrován: 14 srp 2008 15:31
Bydliště: v městě bez střelnice

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od karel743 » 29 úno 2016 10:30

Pokud se nemýlím, tak holubi se střílí z přivřených oken, aby netrčela hlaveň. U nás na sídlišti čas od času takovou oběť vidím na chodníku podél činžáků. Kupodivu jsem neviděl žádného s více vstřely. Tedy jako sundaného a dobíjeného na zemi. Diabolo vždy uvnitř, žádný průstřel.
Padáčková prasátková střelnička
Na flintu zrovna šetřím
Nádražák
Příspěvky: 25
Registrován: 05 bře 2015 19:38

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od Nádražák » 29 úno 2016 16:48

To video a celá kauza je z roku 2013, ale občas se tahle problematika probírá i jinde...jasné, že některé obyvatele to asi může prudit (rambajz a určité riziko, přes všechna bezpečnostní opatření), polemiku zda jo či ne a když jo, tak jak...tu nechám zapálenějším.

Diabolo uvnitř či durch závisí samo od flinty a vzdálenosti. Jestli to na sídláku někdo lupe ze staré slávky, tak se nedivím. Já chodím u nás na dědině na kostel (ano, samozvané tlumení; dávám střelené kusy kamarádovi sokolníkovi, který s nima krmí). Je to různě 15 - 30 metrů (můj odhad) a prý zatím všichni durch...
Weihrauch HW77K Match + Nikko Stirling 4-12x42
Uživatelský avatar
karel743
Příspěvky: 242
Registrován: 14 srp 2008 15:31
Bydliště: v městě bez střelnice

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od karel743 » 29 úno 2016 17:19

Podle všeho je to střelba na 35m z bloku na blok. Nikdy jsem na živé nestřílel, tak nemám o potřebných výkonech ponětí. A čím že to střílíš?
Padáčková prasátková střelnička
Na flintu zrovna šetřím
Uživatelský avatar
tronda
Příspěvky: 23
Registrován: 24 led 2016 21:36

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od tronda » 02 bře 2016 22:50

taky jsem měl na zahradě potkany v době kdy jsem neměl vzduchovku, pomohl jed přimíchaný do nudlí a pasti bez návnad položené u chodníčků a nor potkanů. Sklopec byl účinný jen jednou pak do něj nevlezl ani jeden.

https://youtu.be/D4J3q4oFe44
Slavia 620
Slavia 631(píst,pouzdro 634)/Simmons 4x32
kiwiseek
Příspěvky: 41
Registrován: 08 říj 2016 15:34

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od kiwiseek » 08 říj 2016 16:05

Přeji hezký den , kolegové,
před týdnem jsem narazil na tohle forum , neb uvažuju o koupi Umarexu 850, tak to tady po nocích pročítám a náhodou jsem našel tohle vlákno...
Dopředu přiznám , že jsem to vlákno nečetl úplně celé , prvních 10 stránek flame co je a není etické kvůli střelbě na potkany mě docela vyčerpalo :wink:
Víte , já pracuju 25 let jako razič v podzemí , při ražbách a rekonstrukcích kanalizačních stok...všechno je to za plného provozu kanalizace , někam odklonit splašky jde zcela vyjímečně a ražbu nové větve "v suchu" jsem za tu dobu zažil asi 3x...
S potkany se vůbec nemazlím....sice jsme očkovaní na žloutenku , a bohatě stačí , že celý den dýcháme ty výpary....potkany střílím, na podniku jsou zvyklí , že nastupuji do auta s futrálem , obyvatelé ulic jsou s tím seznámení ( nikdy jsem se nesetkal s negativní reakcí )..
Střílím je ráno , než se nad stokou nastartuje bagr , vibrace je vyplaší , ale na kraj výkopu klidně vylezou , normální hluk ulice je neruší....mám možná tak tři metry od kraje stoky dovnitř , to je hranice , kde je potkan ještě vidět okem , přes mušku už je to špatný , slynou v šeru a jsou vidět jen tehdy , když se postaví a blýskne se břicho...střílím je pro tuhle práci naprosto nevhodnou vzduchovkou vz. 47 , sice super , že mám na ně páku , ale střílím ze světla do tmy a ještě musím mít slunce v zádech , pak není do ústí stoky skoro vidět (myšleno přes mušku )...a nechci do pažby téhle babičky vrtat žádnou montáž...
Potkan je nositelem spousty nemocí , my máme na rukách věčně nějaký oděrky a když lezete do domovní přípojky , která má 70cm na výšku a 50cm na šířku , do který ústí dvoustovka trubka z baráku , kterou musíte napojit a po zádech vám leze kilovej králík a vy se nemůžete ani otočit , tak je to prostě humáč....navíc pokud je potkan zatlačenej do kouta ( na konec přípojky ) a nemá kam utéct , tak zaútočí , aby se zachránil a klidně na vás skočí....řešíme to s kolegou , kterej mi svítí normální baterkou , ale v té stoce , kromě toho , že je málo místa pro jednoho , je navíc ještě mlžný opar z rozdílu teplot ve stoce a venku...
Takže to mám takový "extrémní" střílení a rozhodně ne pro zábavu....
Nicmémě vím , že tedy Umarexe rozhodně do tohodle prostředí tahat nechci , tak jsem se chtěl zeptat na nějakou vhodnou , levnější pušku se zásobníkem , protože mi je vz.47 líto tahat ji do tohodle hegeše...
Tohle moje "čištění" pracoviště je spíše psychickou záležitostí , protože na jednoho Pražáky připadá cca. 20 potkanů....no ale já mám aspoň na pár desítek minut klid na práci...
Strelec45
Příspěvky: 291
Registrován: 12 úno 2016 18:22

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od Strelec45 » 13 říj 2016 20:52

To by chtělo spíš větrovku se zásobníkem. Teda zásobníky. Tvou práci ti nezávidím. :?
EDITa: Ještě mě napadlo pro tvoje potřeby ... chtělo by to kolimátor a baterii na osvětlení cíle.
Prach, píst, ... vzduch a bombičky ZATÍM ne.
palong74
Příspěvky: 1315
Registrován: 08 zář 2009 22:08
Bydliště: Doma

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od palong74 » 13 říj 2016 21:15

....o je rec aspon jen do nich :D jen doporucim se zasobnikem a razi 5,5mm.samozrejme se zakonym limitem 16J udela potkan kotrmelec a budes mit trofej :D pokud bych bydlel v praze tak beru dovolenou a jdu ti pomoct do prace.kolimator dobra volba nez optika.predpokladam ze je strilis do 20 metru
Prosport .22-Delta Titanium 4-16x42...u ceho jsem zacinal u toho koncim
strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od strelec3751 » 13 říj 2016 21:43

Do těch stísněných prostor by se hodila nějaká pistolka.
Je jich k mání už dost, ideální by třeba byl Benjamin Marauder pistol.
Nebo třeba S.P.A. PP 700W.

Špatný by nebyl ani nějaký Bullpup, ale to je náročnější na finance.
Strelec45
Příspěvky: 291
Registrován: 12 úno 2016 18:22

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od Strelec45 » 13 říj 2016 22:37

Nebo i jen karabina, ono opřít si to o rameno není od věci. Pokud je řemeslně zdatný, tak i třeba tu pistoli ( není to malá nádoba ?) a může přepažbovat, jako třeba se dělá pro Drulov. :wink:
Prach, píst, ... vzduch a bombičky ZATÍM ne.
Uživatelský avatar
karel743
Příspěvky: 242
Registrován: 14 srp 2008 15:31
Bydliště: v městě bez střelnice

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od karel743 » 14 říj 2016 10:17

kiwiseek: Máš v práci přístup ke vzduchu nebo k CO2?
Padáčková prasátková střelnička
Na flintu zrovna šetřím
Strelec45
Příspěvky: 291
Registrován: 12 úno 2016 18:22

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od Strelec45 » 15 říj 2016 17:04

Máš na mysli něco takového? :)

p-crosman-1377c-177-t28096.html
Prach, píst, ... vzduch a bombičky ZATÍM ne.
Uživatelský avatar
Laďa2
Příspěvky: 139
Registrován: 23 pro 2008 20:33

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od Laďa2 » 15 říj 2016 18:03

kiwiseek: nakoukni do SZ
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1669
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od drát » 19 říj 2016 08:34

CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Odpovědět