O vzduchovkach Gamo

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
EDDA
Příspěvky: 6
Registrován: 28 srp 2016 21:11
Bydliště: Nymburk

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od EDDA » 05 říj 2016 21:17

Jo, jo míval jsem Gamo Maximu 4,5. Tak mi alespoň zpětně někdo vysvětlil, proč se mi tak často křivila origo pružina. Bylo zajímavé se snažit střílet přesně s brokovnicí na jeden brok. Už bych to nechtěl zažít. Nakonec jsem jí vzteky ohnul hlaveň, šlo to překvapivě snadno, jen jsem při natahování trohu víc zabral. Gamovka prostě nejní vzdůša pro choleriky :D I po půl roce mám občas podvědomě snahu při střelbě z větrovky kompenzovat ten kopanec, který už ale nepřijde a já tu ránu utrhnu :lol:


EDgun Matador R3M + OPTISAN EVX 10x44i
AA S510 Ultimate Sporter Carbine + HAWKE SIDEWINDER 8,5-25X42
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Strix71 » 12 říj 2016 19:44

Tady je ještě jedna nová pružina z nové Gamo.
Gamo CFX.JPG
Ale i tak vzduchovky této firmy nemají sobě rovných ve své třídě. Ukažte ještě vzduchovku s dobrou spoušti, do které se dá vložit plynové pružina, kvalitně vyrobenou s dobrým železem. Ano, vyžadují vylepšení a doplnění, ale myslím si, že v poměru cena-kvalita nemaji sobě rovných.

Porovnani Gamo CFX a Hammerli Hunter Force 900
http://strix071.wixsite.com/airgunup/ga ... er-force-9
Uživatelský avatar
karel743
Příspěvky: 242
Registrován: 14 srp 2008 15:31
Bydliště: v městě bez střelnice

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od karel743 » 13 říj 2016 10:08

Radost pročíst :-D
Padáčková prasátková střelnička
Na flintu zrovna šetřím
Uživatelský avatar
skorec
Příspěvky: 866
Registrován: 09 zář 2009 09:50

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od skorec » 13 říj 2016 11:48

Mna zaujalo hlavne tototo
"skoro sportovní spoušť"

No ja nemam sice CFX ale mam Gamo CF-30 a ta spust je hrozne ale hrozne tvrda.

Znedostatku inej zabavky som ju vcera rozobral a zistil som ze pruzina je zase ako vzdy skryvena.
Transfer port mal priemer 3mm tak som ho zvacsil na 4mm a strunu som narovnal a skratil.
AA S510 .177 + Delta titanium 6-24x42 AO
Gamo CF30 .177 + Gamo sporter 4x32
Norinco JW-15A .22LR + Bushnell 3-9x40
Tarus PT22
Ansutz 1517S BR .17HMR + Nikko Stirling Platinum Nighteater 6-24 x 56 AG 30mm
CZ83/7,65
jiri38
Příspěvky: 28
Registrován: 26 kvě 2008 17:31

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od jiri38 » 13 říj 2016 15:30

Ahoj
Zkraceni pruziny neni dobre a k nicemu to nevede.Nevim sice jaky je na Gamu spousteci mechnismus ale jite by to mohlo jit trochu postelovat ci poupravit aby nesla tak tvrde.No a misto pruziny by se spise hodila plynova vzpera.Nic se nebude krivit ani nijak kroutit a vysledky budes mit jiste o poznani lepsi.Kdosi tu plynovou vzperu tady nabizel za celkem rozumny peniz na na vsechny typy vzduchovek.Jinak otvor pro pruchod vzduchu bych uz nezvetsoval,muzes tem celou vzdusu lehce dotat do nezadoucich parametru.
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Strix71 » 02 lis 2016 17:24

Mna zaujalo hlavne tototo
"skoro sportovní spoušť"
Upřesníme
a s menším vylepšením to je skoro sportovní spoušť
Jde o spoušť nového typu. Spoušť starého typu se dá vylepšit, ale je s ní víc práce.
A SAT (Smooth Action Trigger) je ještě lepší. Nikdy to nebude Record nebo T06, ale je nesrovnatelně lepší jak Hammerli.
Mimochodem přesně spoušť starého typu je zkopírován v Crosman a Hatsan 1000.
http://strix071.wixsite.com/airgunup/gamo-trigger
Přílohy
Gamo trigger tuning.jpg
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Strix71 » 17 lis 2016 15:45

Vznikají problémy při odšroubovávání šroubu hlavně u Gamo Hunter 440 a u všech vzduchovek s takovou osnovou (Hunter 440-890, Maxima,Shadow, Whisper, Viper). Obvykle je strhávají anebo lámou v nich bit. Podělím se tajemstvím. Před odšroubováním je třeba zalomiv hlaveň stáhnout konce rohů válce svěrákem. Je lepší podložit hliníkové destičky aby nezůstaly nějaké stopy.
V případě, že je šroub stržen, uděláme prohloubení o průměru 5mm a zatloukejte bit T30. V takovém přípaě bude třeba šroub vyměnit. Může se koupit nový nebo udělat z M8, který se hodí.
Gamo Hunter 440.jpg
Gamo Hunter 440 (21)_500x332.jpg
Gamo Hunter 440 (16)_500x332.jpg
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od j-k » 20 lis 2016 13:17

Zdravím Strix71
Mám dotaz ohledně gamo shadow. Jde i do této zlamovačky zamontovat plynovou pružinu? A vyplatí se to, respektíve na kolik vyjde přestavba?
Ohledně plynové pružiny jak dlouho vydrží bez úniku tlaku. V práci co používáme plynové pružiny v nástrojích tak vím že vydrží 5-8 let, někdy ani to ne a pak se musí vyměnit. Je tam samozřejmě nepoměr zdvihů (cca 1mil) a jistě jiné průměry a délky.
Jinak tomuto nápadu fandím a bude to asi budoucnost, vůbec kdyby tyto pružiny šly tlakovat v domácích podmínkách.
Něco by se už našlo :-)
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Strix71 » 20 lis 2016 20:48

Jde i do této zlamovačky zamontovat plynovou pružinu?
Do všech Gamo se dá vložit plynová pružina.
Do některých se hodně doporučuje. A u všech je doporučené hned vyměnit těsnění pístu.
A vyplatí se to....
Počítejte: plynová pružina vydrží kolem 15 tisíc výstřelů bez obsluhy anebo víc jak 20 s obsluhou každých 5-7 tisíc výstřelech. Obsluha je zadarmo, platíte jenom poštovné.
Čísla závisí na různých podmínkách od výkonů až do počasí, proto jsou velice příbližné.
Ceny jsou zde:
http://strix071.wixsite.com/airgunup
Závitová pružina je zpravidla ze začátku křivá anebo se zakřiví po několika výstřelech. Více jak 5 tisíc výstřelů nevydrží - to je v lepším případě.
Možná keram1 napíše svůj názor - má Shadow DX.
Jinak tomuto nápadu fandím a bude to asi budoucnost, vůbec kdyby tyto pružiny šly tlakovat v domácích podmínkách.
To už bylo. Vkládali takové do Theoben, jsou v HW 90. Drahé, nepohodlné, vyžadují častou obsluhu. A takhle vyměnil a hotovo - střílej dál.

Tady je ještě něco napsané.
vyroba-plynovych-pru-in-gas-spring-nitr ... 27214.html
http://strix071.wixsite.com/airgunup/gas-spring
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od j-k » 21 lis 2016 12:03

Na těch stránkách jsem už byl, ale těch cen jsem si nevšimnul až teď. To je slušná nabídka. Jak dořeším větrovky, tak se určitě ozvu.
Něco by se už našlo :-)
keram1
Příspěvky: 50
Registrován: 18 zář 2016 00:39

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od keram1 » 21 lis 2016 12:15

vzduchovku som mal u Strix71 (shadow dx) na montaz plynovej pruziny a vylepseneho tesnenia.
Nedavno mi dosla, no bohuzial som ju nemal moznost vyskusat cez vikend ako som planoval, z dovodu inych povinnosti.
Takze co najskor sa to pokusim zrealizovat a dam potom vediet. Samozrejme v sklepe som skusal strielat, a mozem povedat ze zlamovanie je super, ide naozaj lahucko s linearnou silou, bez akychkolvek pazvukov a vystrel je rozhodne omnoho kultivovanejsi a tichsi. Kedze ta flinta je naozaj lahka a kompaktna a myslim ze teraz sa s nou bude strielat vynikajuco.
Predtym som na nej uz dvakrat menil pruzinu, prvykrat sa rozpadla a zlomila, bola cela zdeformovana, dal som novu, po asi 1000-1500 vystreloch vykon poklesol na 11-12J, vybral som ju von a bola zdeformovana, pokrutena, na dlzku mala menej nez 26cm, pricom original pruzina ma takmer 29cm. Taktiez bolo znicene tesnenie piestu.
Takze som rad ze teraz je tam ta plynova pruzina ktora nieco vydrzi bez toho aby nejak enormne klesal vykon vzhladom na deformaciu mechanickej pruziny....
Neskor napisem ked z toho trosku postrielam :)

Na fotke pruzina ktoru som vybral zo vzduchovky po cca 1500 vystreloch (odhad). 25.7cm na dlzku, pricom v novom stave ma takmer 29cm
Přílohy
IMG_7961 (Medium) (Small).JPG
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Stainles » 17 pro 2016 14:38

Zdravim,chcem sa opytat vlastnikov gama ktory maju vzduchovku z igt strunov,či maju prietokovy kanalik tiež škrteny plombou? ako to byva škrtene u "clasik" verzii zo (strunou),či u igt, ten prietokovy kanalik nieje škrteny? Dakujem.
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Strix71 » 18 pro 2016 10:32

Zpravidla v IGT je namontovaná slabá plynová pružina, a přepouštěcí otvor je 3mm
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Stainles » 18 pro 2016 14:48

OK. Dakujem, to som potreboval vediet(aj som tušil,že piestiki budu slabšie, ale až o tolko?!) Ano skusal som Gomo z igt dokonca Hatsa z vortexom (no nevšimol,zabudol som si na nich všimnut či nieje škrteny kanalik) a tieto flinty disponovali, tak štandart 12,5J. A u toho Hatsana bola neskutočna odchylka v konzistencii, ktora sa pohybovala občas aj od 8-10m/s!!
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od j-k » 20 pro 2016 20:10

Musím poděkovat Strix71. V neděli jsem objednal a dnes to přišlo. Gamo shadow 1000 dostalo dnes vánoční dárek, nové těsnění a plynovou pružinu. Ještě jsem nestřílel na terč, tak nedokážu říct jaká bude přesnost, sílu má stejnou jako nová možná i větší. Při montáži pokud to děláte sami použijte na zmáčknutí pístu upínací popruh se šíří 25mm. Jde to s tím snadno, rychle a hlavně bezpečně. Na díl se spouští co se zajišťuje čepem stačí položit malý váleček a stáhnout to přes hlaveň popruhem s ráčnou. Pak jde čep vložit snadno po dotažení popruhu.
Něco by se už našlo :-)
Odpovědět