S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
petrulin1
Příspěvky: 49
Registrován: 14 zář 2016 18:24

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od petrulin1 » 24 zář 2016 18:40

Přečetl jsem pozorně celé vlákno.Tuto pistoli si objednám.Chci ji prioritně na destruktivní střelbu a až v druhé řadě na terčovku.Tedy mě logicky zaujala ráže 5,5 mm.Hned v úvodu vlákna kdosi uvádí energii 13,5 J.Alexxxus ve své recenzi taktéž uvádí možnou energii u 5,5mm verze cca 14J,byť recenzi prováděl na verzi 4,5mm.
Dál však většina z Vás uvádí energii u 5,5mm ráže kolem 8J.Když tedy budu počítat u 4,5 mm verze úsťovou rychlost kolem 160 m/s tak s použitím JSB Heavy o váze 0,670g je energie 8,5J. U 5,5 mm verze při váze střely cca 1g a výrobcem udávané rychlosti 130m/s je energie 8,5 J.Kolik je teda ta úsťovka u NEupravené,v současnosti prodávané pistole s levostranným nabíjením v ráži 5,5mm??
Takže se tážu,v čem je tedy výhoda kalibru 5,5mm ??Pokud by úsťovka byla u obou zbraní stejná,pak není co řešit.Ale takto? Tak ta větší ráže má jinou konstrukci?Nebo jde o verzi pistole?Někteří uvádíte u těch starších s pravostranným uzávěrem tu vysokou energii.Nebo,proč je u té 55mm verze menší ta rychlost?Je to váhou střely?Kdyby se tedy střílelo lehčími diabolkami,třeba RS,bude úsťovka Vyšší?Jenže pak zase stejně půjde energie dolů.Nalej vylej.Opravdu jsem z toho jelen.
Jestli tedy ale má být ta energie plus mínus stejná,koupím radši 4,5mm,u které se všichni shodujete,že je přesnější.
Díky za rozhřešení


Zoraki HP-01, .177 , Ultra
petrulin1
Příspěvky: 49
Registrován: 14 zář 2016 18:24

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od petrulin1 » 03 říj 2016 22:21

Nevím,jak upravit svůj příspěvek a mazat jej prý nemůžu,tak musím napsat další.

Pistoli jsem objednal v ráži 4.5 mm.Dnes dorazila,veskrze velká spokojenost.Pár dotazů a postřehů:

1.Na vstupu do hlavně se nachází o-kroužek,který těsní závěr.Mazat něčím tento o-kroužek kvůli nižšímu opotřebení? Případně udržovat mastný závěr?

2.V příslušenství jsem měl náhradní transferport,ale se stejným průměrem,tedy nevím k čemu?A v sáčku s ním je o-kroužek 8x0,8 ,který je tady o pár stránek dříve nazván jako "těsnění hlavně".Kam prosím patří? Nemám vůbec šajn.

3.Dost se tady řeší regulace citlivosti spouště.Já mám na své spoušti "štelovací" červík.Ale je tak šikovně schovaný.Musí se sundat pažba,ze spouště vysunout jeden kolíček a ten červík je zevnitř.A skutečně to funguje.Jde ovšem dost na volno,takže otázkou je,jestli se nebude za/vyšroubovávat. ??

4.Po vystřílení první bombičky mě chtě,nechtě čekala neplánovaná rozborka.Jelikož se mi s bombičkou podařilo vyšroubovat /rozšroubovat půlku tlakového válce.No,o to nic,aspoň jsem dokonale pochopil,jak pistole funguje.Ale tak mě napadá,nebylo by dobrý každou bombičku lehce máznout silikonovým olejem (vršek),kde se stýká s těsněním kolem jehly?Možné je,že můj kus byl celý nějak nedošroubovaný,ale možná,že když bude vršek bombičky mastný,tak se to vůči těsnění protočí a nebude to mít snahu rozmontovat půl pušky při vyšroubovávání.Faktem je,že tam byl trošku ještě tlak-vystřelil jsem 60 diabolek.Každopádně jsem to lehce pojistil.Vytáhl jsem celý válec,sešrouboval jej a ten spoj těch dvou půlek jsem dokola přelepil 1cm širokou tenkou průhlednou izolepou.Nevím,jestli to k něčemu bude,ale já z toho mám lepší pocit.

5.Redukce na 8g bombičky ,české sifonové funguje OK. http://www.r8g.cz/

Jestli pistoli doporučit? Tak to si pište,že jo.Koupil jsem za 2390,- verzi se zásobníkem,ten je sice zatím pro mě lehce krkolomný,ale to si asi sedne a podle mě je to za ty prachy absolutní luxus.Je to přesné !!
Zoraki HP-01, .177 , Ultra
petrulin1
Příspěvky: 49
Registrován: 14 zář 2016 18:24

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od petrulin1 » 09 říj 2016 21:05

Ještě další postřeh.Koupil jsem tu vratnou pružinu pro CZ75.No,to co mi poslali není z plochého drátu,ale z kulatého.Je tedy tužší,to určitě.Takže jsem usekl stejnou délku,jak je originál.Úsťová rychlost se asi zvedla,ale myslím,že ne o moc.Bohužel nemám možnost měření,takže mám pouze takovou referenční plechovku,do které tovární řešení udělá hodně hluboký důlek,s touto pružinou šla diabolka dovnitř.Spotřeba plynu se mi zdála zhruba stejná.Plyn ale neřeším,používám české sifonky,kde je cena směšná.
Celkový dojem je ale pro mě negativní a po dvou bombičkách šla zpět původní pružina.Proč? Natahování závěru je nepříjemně tuhé,až mám pocit,že té zbrani nějak ubližuju.Další nepříjemná věc je tuhost spouště.Je to vše samozřejmě logické,ale minimálně ta spoušť pro mě byla takovým negativem,že šla zpět origo pružina.
Jak už tu někdo psal,ta pistole je skvělá tak,jak je od výrobce,myslím,že netřeba nic tunit.Já se jen chystám vykutit nějakou pažbu,chtěl bych z toho udělat karabinku.Ale jinak funkčně myslím,že za "dvojku" s tou pistolí není co dělat.
Snad s tou muškou.Ta je fakt nízko.I když mám mířidla na doraz dole,střílí to lehce "nad".Takže buď tu mušku podložit,což se mi nelíbilo,nebo si zvyknout mířit lehce "pod".Určitě ale tu mušku doporučuji nějak zafixovat,je chycená jedním šroubkem a má tendenci k protáčení na tom šroubku,což má za následek rozhození mířidel.Pokud si pistoli nastřelíte ve svěráku,tak je to pak na nasrání.Tak jsem dal z každé strany té mušky malou ďubku takového průhledného lepidla Patex.
Zoraki HP-01, .177 , Ultra
keram1
Příspěvky: 50
Registrován: 18 zář 2016 00:39

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od keram1 » 03 lis 2016 12:25

Tato pistolka je za tu cenu fakt zaujimava... no znatelne vacsi vykon bez dlhsej hlavne z toho nedostanete. Par m/s naviac nanajvys. Vymenou pruzinky tazko - ako sa presvedcili viaceri, u 4.5 len zhorsenie vlastnosti a priliv vykonu ziadny. A u 5.5 silne pochybujem ze to perko z cz75 zrazu z toho spravi 16J a 180m/s. Reci mozu byt ale niekto to uz spravil a aj odmeral??? Ja som relevantnu referenciu nikde nebol schopny najst...
Postudoval som trochu net a aj sa bavil s anglickou firmou ktori predavaju nejake vlastne tuning diely na tuto pistolku, avsak len mi potvrdili ze pistolka sa da naladit na naozaj pozoruhodne parametre, ale len s dlhsou hlavnou. Tu vedia vyrobit podla poziadavky. Potom sa daju pouzit rozne ich diely pre doladenie vykonu. Akurat to ma jeden hacik - ta hlaven stoji viac ako samotna pistolka..... a tie dodatocne diely tiez nepatria medzi najlacnejsie, takze to moze skoncit aj cenovkou 150GBP za komplet upravu vratane hlavne....

Skoda, no pistolku si asi aj tak kupim. Za tie prachy je to naozaj slusne. Ale ak chcete poriadnu silu za slusne prachy na plinkanie ale aj celkom presnu strelbu a netrapit sa s tuningom, tak je tu zoraki hp01-ultra.
Uživatelský avatar
Laďa2
Příspěvky: 139
Registrován: 23 pro 2008 20:33

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od Laďa2 » 04 lis 2016 08:42

No, tak se mi ty reference nějak nezdály, proto jsem znovu změřil úsťovku a musím přiznat, že v příspěvku ze dne: pro 25, 2015 3:48 pm, píšu - jak se to řekne slušně - kokotiny. Bylo to způsobeno "mrakem" CO2, který šel přes čidla.
Tentokrát jsem měřil s použitím moderátoru, který CO2 spolkl. Předtím jsem důkladně vyleštil všechny třecí plochy mechanismu a diabolky jsem stříkl teflonem.
Správné výsledky jsou tyto: v0 =147 až 151 m/s při použití pružiny z placatýho drátu a diabolky 1,03g+PTF.
Přesto jsem s pistolkou spokojen.

Pokud jsem někoho zmátl, omlouvám se a za trest si dnes dám jen půl flašky vína. Houby - ještě by zkyslo - vyžeru ju celou. :P
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od skagerak » 07 pro 2016 13:51

Jak jsem pochopil, tak nejdříve se prodávaly pistole, které měly kliku závěru na pravé straně, až později byla klika na straně levé ?

Dá se někde sehnat provedení s klikou na pravé straně ? (otázka kvůli osobě "levoruké" kde by to asi bylo pohodlnější , nebo se poohlédnout po pist. crosmen, LOV 21 nebo něco dalšího...)
Uživatelský avatar
Laďa2
Příspěvky: 139
Registrován: 23 pro 2008 20:33

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od Laďa2 » 07 pro 2016 21:08

skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od skagerak » 07 pro 2016 21:59

nevim, no píšou :
Pouze u nás model SPA CP1-M 5,5mm v luxusním provedení pažbičky s rybinou a s nabíjecí pákou vlevo
Uživatelský avatar
Laďa2
Příspěvky: 139
Registrován: 23 pro 2008 20:33

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od Laďa2 » 08 pro 2016 04:55

Jo, promiň, já jsem to nečetl, čučel jsem jen na fotky. Stav jejich stránek je asi stejný jako skoro všude. Asi to chce telefon.
Uživatelský avatar
krouzik
Příspěvky: 721
Registrován: 17 led 2014 17:13
Bydliště: Reichenberg

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od krouzik » 10 pro 2016 21:00

.....
Naposledy upravil(a) krouzik dne 10 pro 2016 21:01, celkem upraveno 1 x.
Hatsan Bullboss,PCP, 5,5 +10-40x50 EG
Zoraki HP-01 ultra cal.4,5mm+5,5mm+moderátor +kolimátor
CZ 803-4,5mm
Zoraki 925 full auto 9mm
Umarex Morph-4,5mm
SPA-CP1-5,5mm
Walther P 22
SPA PP700 S-A 4,5mm
Teleskopický obušek ESP
Niemals kapitulieren!
Uživatelský avatar
krouzik
Příspěvky: 721
Registrován: 17 led 2014 17:13
Bydliště: Reichenberg

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od krouzik » 10 pro 2016 21:01

no já mám páčku napravo 8)
ale ted jsem pistoli nechal měsíc v dílně kde se netopí a chytla trošku rez :x
Hatsan Bullboss,PCP, 5,5 +10-40x50 EG
Zoraki HP-01 ultra cal.4,5mm+5,5mm+moderátor +kolimátor
CZ 803-4,5mm
Zoraki 925 full auto 9mm
Umarex Morph-4,5mm
SPA-CP1-5,5mm
Walther P 22
SPA PP700 S-A 4,5mm
Teleskopický obušek ESP
Niemals kapitulieren!
craobs
Příspěvky: 10
Registrován: 17 pro 2013 19:18

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od craobs » 17 led 2017 17:48

dnes mi prisli oneskorene vianoce :) kupil som rovno aj kolimator.. daju sa nejak rozumne demontovat povodne mieridla? je to tam vzadu dost natesno, takze ten cm co zavadzaju na liste mieridla by pomohli..
Branik
Příspěvky: 36
Registrován: 09 led 2017 10:33

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od Branik » 20 led 2017 09:56

Zdravim, mam na ceste postou CP1-m 5,5mm a chcel by som niekde kupit tu vratnu pruzinu, viete mi prosim poradit aku? Na nete su rozne, pre CZ75 Compact, Shadow... ci su vsetky rovnake? Vopred dik za radu.

Este nieco k reducii R8g, mam ju uz, pouzivam v Crosman vigilante, bojim sa ze pri zaskrutovavani sa bude bombicka toct a moze poskodit tesnenia... nejaka skusenost?
petrulin1
Příspěvky: 49
Registrován: 14 zář 2016 18:24

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od petrulin1 » 23 led 2017 18:16

Pružina ti nepomůže v ničem.Projdi toto vlákno,trochu dozadu to popisuji.
Redukci v pohodě používám-tu originál R8G.Doporučuji i redukci i bombičku vždy před použitím máznout silikonovým olejem.
Mířidla jdou v pohodě demontovat.I hledí, i muška.
Zoraki HP-01, .177 , Ultra
Uživatelský avatar
krouzik
Příspěvky: 721
Registrován: 17 led 2014 17:13
Bydliště: Reichenberg

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od krouzik » 23 led 2017 19:43

mušku sundáš povolením imbusu ,hledí povolením šroubu.já své původní dokonce prodal někomu tady...
Hatsan Bullboss,PCP, 5,5 +10-40x50 EG
Zoraki HP-01 ultra cal.4,5mm+5,5mm+moderátor +kolimátor
CZ 803-4,5mm
Zoraki 925 full auto 9mm
Umarex Morph-4,5mm
SPA-CP1-5,5mm
Walther P 22
SPA PP700 S-A 4,5mm
Teleskopický obušek ESP
Niemals kapitulieren!
Odpovědět