SKS Simonov

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: SKS Simonov

Příspěvek od FTC » 27 úno 2016 15:16

Přesně tak, jak říká Kentan. Simonov v dobrém stavu s originálními miřidly zvládne podstatně lepší výsledek. Tenhle dědeček nebyl stavěnej pro střelbu s puškohledem. Připomíná mi to snahy osadit kosu optikou, naštěstí jsem zavčasu z blbýho nápadu vystřízlivěl. Pevná miřidla jsou nejlepší.
Tvůj výsledkek na 50m není 5cm. Dobrá, ale na 300 takhle netrefíš ani stodolu, natož chlapa. Normálně na 300m musíš každou ranou trefovat siluetu klečící postavy (rozměry si již nepamatuju, ale do 40cm opsané kružnice by ses měl vejít).


vasek666
Příspěvky: 60
Registrován: 26 zář 2015 10:41

Re: SKS Simonov

Příspěvek od vasek666 » 27 úno 2016 17:09

Pokud umíš číst, tak jsi se dočetl, že jsem to teprve nastřeloval, a až ty poslední rány šli do středu. Ale ty máš samozřejmě pravdu, sem asi špatnej střelec. Puškohled z mosina jsem tam našrouboval proto, že muška a hledí jsou na sks dost daleko od sebe, a když jsem na to koukal, tak jsem to na terči viděl rozmazaně. To byl jedinej důvod. A s tím puškohledem je to o hodně lepší míření.
Grand Power P1, Simonov SKS 45
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Jim » 27 úno 2016 22:30

Hoši, v klidu, taky jsem koupil SKS a k tomu krabici čínskýho střeliva, 250 ks. Na střelnici jsem byl docela nemile překvapen výsledkem. Doma jsem hrábl do těch nábojů, abych se ujistil na fóru, že je to čínská produkce a zjistil jsem, že je to směska nejméně tří druhů nábojů, a dokonce mě bylo sděleno, že se jedná i o různé výrobce. Takže jsem neblahý výsledek v terči připsal střelivu.Příště je roztřídím a budu mít jasno, zda tomu tak je či ne.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Zajic » 28 úno 2016 16:53

Vasek666: Ono asi nas bylo vic, co proste (prehlidlo) ze jsi mezi fotkama napsal jak jsi co strilel a co uz nebyl nastrel :!: Preci jen, kdyz tady vmastis fotky XXXL tak se to spatne ne jen sleduje ale lehce se to prehlidne. Takze ja osobne jak jsem to videl, tak jsem si taky rikal, no sakra to je vyuziti celeho terce. Podle me je to proste tady nedorozumeni, ale stacilo by proste kdyz uz vkladas fotky, tak je davat v normalni velikosti, takhlee to je pak hodne neprehledne a pak se to tady muze takhle zamotat. :wink:

Jinak jsem sledoval, ze v BVS.cz jsou uz sks za 6200,- :shock: Asi jim dochazeji zasoby, jsem zvedav kolik bude ta flinta stat za pul roku :D
meda.pu
Příspěvky: 13
Registrován: 14 lis 2015 08:54

Re: SKS Simonov

Příspěvek od meda.pu » 03 bře 2016 21:53

Ahoj ve spolek, nevíte kde by se dalo sehnat kompletní nadpazbi, popřípadě by mi stačila jenž ta trubka c v ní litá pistek. Díky moc.
Pajik_CZ
Příspěvky: 189
Registrován: 04 pro 2015 21:34

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Pajik_CZ » 05 bře 2016 19:48

šikovný soustružník Ti ji vyrobí, jinak sehnat nevím...
Stevens_USMC
Příspěvky: 1
Registrován: 30 dub 2016 19:49

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Stevens_USMC » 30 dub 2016 20:03

Zdravím,
pořídil sem si sks a po cca 200 ranách se mi ohnul píst viz.foto. Nevíte někdo prosím čím to může být způsobené a já tu závadu odstranit? Diky moc za odpověď
Uživatelský avatar
Hanz Gruber
Příspěvky: 130
Registrován: 27 bře 2009 16:42
Bydliště: Východní Čechy

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Hanz Gruber » 03 zář 2016 18:03

Ahoj kdyby někdo někdy potřeboval komplet pažbu a nadpažbí, tak přenechám za tisícovku :wink: Mám jeden komplet navíc a překáží ve skříni...
Uživatelský avatar
plingr2
Příspěvky: 147
Registrován: 16 dub 2011 15:18

Re: SKS Simonov

Příspěvek od plingr2 » 05 zář 2016 16:21

FTC píše:Přesně tak, jak říká Kentan. Simonov v dobrém stavu s originálními miřidly zvládne podstatně lepší výsledek. Tenhle dědeček nebyl stavěnej pro střelbu s puškohledem. Připomíná mi to snahy osadit kosu optikou, naštěstí jsem zavčasu z blbýho nápadu vystřízlivěl. Pevná miřidla jsou nejlepší.
Tvůj výsledkek na 50m není 5cm. Dobrá, ale na 300 takhle netrefíš ani stodolu, natož chlapa. Normálně na 300m musíš každou ranou trefovat siluetu klečící postavy (rozměry si již nepamatuju, ale do 40cm opsané kružnice by ses měl vejít).
Takže ty říkáš že na 300m nasázíš přes otevřená mířidla vše do 5,3 moa pomocí SKS? Promiň, ale pokud nemáš výběrovou pušku a nějaké lepší střelivo, tak ti to prostě nežeru.
GP K100,Gazela 58,Beretta 70/71,ZKM456
Mrogurt
Příspěvky: 4
Registrován: 06 zář 2016 09:46

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Mrogurt » 06 zář 2016 10:15

Zdravím ve spolek :) Taky jsem si nedávno pořídil SKS, Ruská verze, rok výroby 1954, Tula. Hlaveň tvrdochrom. Bohužel bez držáku a bodáku... Má velice krásné dřevo, a nějak mi pomalu začíná jít k srdci, ale ruku na srdce, pořádně sní střílet ještě neumím :D Co se týče spouště, má tvrdý chod, ale co mi bylo řečeno, tak ta spoušť je prý stále ještě dobrá, a jiné SKS ji mají odost horší. :D Má to dobrou a jednoduchou rozborku, a je snadná i na údržbu.

Prošel jsem celé vlákno, přemýšlím časem nad optikou, ideálně z Mosina, žádnou loveckou nebo nedej bože moderní tam dávat nebudu. Ovšem to uchycení, no, to bude problém... :D
Chtěl bych sehnat držák a jeho bodák, přesto to k ní patří...
Dále možná, možná 20 ranný zásobník, ale více kapacitní ne, to už je moc.
Co se týče převleku do "moderního kabátku" se mi nelíbí, a dle mého to kazí historii zbraně, a výkon to nepřidá.
Lidé se jich teď docela hodně zbavují, a jejich spousta na prodej.

A ještě jedna taková třešnička na dortu, setkal jsem se už z hodně názorama, že je přesnější než Vz.58 kvůli delší hlavni. Ale neměl jsem možnost posoudit.
vasek666
Příspěvky: 60
Registrován: 26 zář 2015 10:41

Re: SKS Simonov

Příspěvek od vasek666 » 07 zář 2016 09:25

No já zase slyšel, že jen málo jich má spoušť tvrdou. Já si nemohu stěžovat. Je mi super.
Grand Power P1, Simonov SKS 45
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: SKS Simonov

Příspěvek od FTC » 07 zář 2016 12:49

plingr2 píše:
Takže ty říkáš že na 300m nasázíš přes otevřená mířidla vše do 5,3 moa pomocí SKS? Promiň, ale pokud nemáš výběrovou pušku a nějaké lepší střelivo, tak ti to prostě nežeru.

Ty si asi nebyl minulý rok na MČR souboje trojic 100-300m na Doupově :lol:.
Občas si zajeď na vrcholový soutěže KVZ a pak říkej co je reálný a co ne.
Co je podle tebe výběrová puška? To je jen prázdnej pojem o ničem nevypovídající. BXN Vlašim je v pohodě střelivo a puška s upraveným spoušťákem a hlavní v pořádku - to není nereálný.
Nicméně, nikdy jsem neřekl, že takový soustřel zvládnu, ale puška jo.

Když jsem měl kosu s dioptrem, tak na 100m s BXN jsem měl soustřely 5-6cm, dobrej simonov by měl být o něco málo přesnější.
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Jim » 07 zář 2016 13:23

Co je to dobrej Simonov? Jsou dobrý a špatný? V jakým asi poměru? Neber to jako ironii, ale zřejmě o tom dost víš, tak bych rád věděl, jak to je. Měl jsem zato, že zbraně co jdou z fabriky by měly být kontrolovány zkušebním nástřelem. Jsou snad rozdíly mezi zbraněmi tak výrazný? Jak to myslíš hlaveň v pořádku?
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Mrogurt
Příspěvky: 4
Registrován: 06 zář 2016 09:46

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Mrogurt » 08 zář 2016 07:43

To vasek666

Ne že by šla z tuha, ale jak ji zmáčkneš tak je taková tvrdá. Ale možná by ji tu chtělo jenom vyleštit :-) Nevim ktčemu bych jí přirovnal, abys měl představu jak to myslím :-)
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: SKS Simonov

Příspěvek od FTC » 08 zář 2016 08:03

Nástřelný list je dokladem funkčnosti, nikoliv přesnosti. Viděl jsem lidi, jak vybírají kosu podle nástřeláku a měla sežraný ústí a stejně si jí vzali.
Divil by ses, jaký jsou u kos a SKS výrobní tolerance. Známý koupil SKS, tak přišel, abych mu upravil spoušťák. Měřil jsem ústí kalibrem a byl úplně parádní, tohle byla opravdu krásná uloženka. A taky jsem viděl jiný, který byly úplně otřesný se sežraným laufem. Tyhle laufy většinou začínají odcházet od přechodovýho kuželu do drážek a taky na ústí. Kolikrát si toho člověk ani nevšimne, že má náběh do drážek sežranej, dělají to ty zkurvený rtuťový zápalky. Není uloženka jako uloženka.
Odpovědět