Chovani pri rutinni kontrole policejni hlidkou

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
rukay
Příspěvky: 5
Registrován: 26 črc 2016 15:58

Chování při rutinní kontrole policejní hlídkou

Příspěvek od rukay » 14 srp 2016 16:14

Dobrý den,

jsem poměrně čerstvým majitelem ZP a pistole, proto doufám, že moje otázka nebude do očí bijící hloupost.
Už delší dobu mi trochu vrtá hlavou, jak bych měl ideálně jednat, pokud jej, například v autě, zastaví běžná hlídka policie. U nás v obci je to celkem obvyklá věci, člověk ukáže doklady, někdy vystoupí, dýchne atd. Jsou to městští nebo státní (jak kdy), běžné kontroly - obvykle u příležitosti problematických dnů typu Nový rok atd.

Vím, že dle zákona nic nemusím, ale říkal jsem si, jestli by třeba člověk neměl policisty o tom, že je ozbrojen uvědomit. Prostě říct, "mám na boku legální zbraň doklady k ní zde."
Někdy mám zbraň v pouzdře na boku, někdy v přihrádce u spolujezdce, čili možnost, že si ji hlídka všimne je podle mne skoro 100%. Každopádně když budu vystupovat, tak určitě, protože když sedím v autě a je počasí na to aby měl člověk bundu či sako, není zbraň skrytá. (Dělám to tak, že si při vystupování přes ní hodím tričko, pak se obleču a pak opět tričko zahrnu do kalhot. Zatím jsem nevymyslel lepší způsob, každopádně to není určitě kdovíjak elegantní a když by se někdo pozorně koukal, tak si určitě pistole všimne).

Co mám ZP a zbraň, tak mne ještě nestavěli - říkal jsem si, že až to udělají, tak se jich prostě zeptám - aby se člověk prostě vyhnul nějakému nedorozumění - to je to jediné o co mi jde.


onevan74
Příspěvky: 124
Registrován: 12 bře 2010 16:25

Re: Chování při rutinní kontrole policejní hlídkou

Příspěvek od onevan74 » 18 srp 2016 14:06

Nikomu nic neříkej a neukazuj.
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: Chování při rutinní kontrole policejní hlídkou

Příspěvek od Bonanza » 22 srp 2016 15:45

Pokud vidíš PČR, že Tě zastavuje, uprav si oděv tak, aby zbraň byla skrytá a na nic se neptej a neukazuj, jak píše onevan74.
strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: Chování při rutinní kontrole policejní hlídkou

Příspěvek od strelec3751 » 22 srp 2016 19:52

To jestli si přečte policejní prezident tak se rozpláče nad takovou "důvěrou" ve své podřízené.

Ale jinak samozřejmě souhlas.
onevan74
Příspěvky: 124
Registrován: 12 bře 2010 16:25

Re: Chování při rutinní kontrole policejní hlídkou

Příspěvek od onevan74 » 23 srp 2016 18:50

To není o nedůvěře policii ale o odpovědném chování občanů našeho státu.
pavv
Příspěvky: 51
Registrován: 14 čer 2016 16:02
Bydliště: Ivanovice na Hané

Re: Chování při rutinní kontrole policejní hlídkou

Příspěvek od pavv » 23 srp 2016 21:15

nosit skrytě. i v autě během jízdy. nic neříkat.
--------------
poučný příběh: jeden známy jel autem a cezetu měl položenou na sedadle vzadu. samozřejmě ho zastavila hlídka a dostal hroznej pojeb. byli hodní a nehlasili to na úsek zbraní a střeliva.
jenže se to stalo před 9/11 a lidi (včetně PČR) nebyli tak vystresovaní jako dnes.....
dnes by mu to už neprošlo
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Chování při rutinní kontrole policejní hlídkou

Příspěvek od skagerak » 24 srp 2016 17:19

ale tak, třeba se díky viditelnému kvéru odvede pozornost od prošlé lékárničky a podobných detailů :wink:
strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: Chování při rutinní kontrole policejní hlídkou

Příspěvek od strelec3751 » 24 srp 2016 22:40

Jestli se policie bude vážně zabývat tím jestli nosím v autě zbraň skrytě, nebo je vidět, tak chápu, že ji nezbyde čas na chytání zlodějů.
onevan74
Příspěvky: 124
Registrován: 12 bře 2010 16:25

Re: Chování při rutinní kontrole policejní hlídkou

Příspěvek od onevan74 » 25 srp 2016 07:57

Myslim, že to tady zbytečně rozebíráte. Oni jsou ti chlapci od policie jenom v práci a dělají co mají. Když tě preventivně zastaví např. kvůli dechové zkoušce tak jim přeci nebudu cpát, že mám u sebe kvér. Nebo se jich nebudu ptát, jestli náhodou nemám sjetý gumy. Nebo jestli mám všechny věci v lékárničce. Prostě udělám co po mě chtějí, nebudu je prudit a znervózňovat pitomejma otázkama. A pak jedu pryč. Nebo se chcete chlubit, že máte u sebe nabitej, velkej, lesklej, težkej kvér? Bože.
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: Chování při rutinní kontrole policejní hlídkou

Příspěvek od Bonanza » 25 srp 2016 12:16

Vidím, že tato debata je jen neznalost zákona, plkání o ničem a plevelení serveru. Howgh!
Odpovědět