5ta Ceska Krysa 6, srpen 2016

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: 5tá Česká Krysa 6, srpen 2016

Příspěvek od Martin K » 08 srp 2016 12:07

Alexxxus píše:Děkuju všem s reportem to bude trvat ... jsem an tu nožku nějak kantáre.
Ty to píšeš nohama??? :shock: :shock:


dycky STEYR
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 5tá Česká Krysa 6, srpen 2016

Příspěvek od Alexxxus » 08 srp 2016 15:48

Nejsem schopen sedět ani na zidli - protoze se opiram o nožičku a fakt to bolí
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: 5tá Česká Krysa 6, srpen 2016

Příspěvek od Kubajzz » 08 srp 2016 16:32

Já bych chtěl také všem poděkovat za fajn společnost! :wink:

Musím pochválit, že oproti posledně jsou přebarvené původně černé sklopky na žluto a ty už jsou v lese vidět. To je fajn hlavně pro střelce s horší optikou, kteří to jinak mají problém vidět.

Jestli opět snesete trochu kritiky, tak se zase potvrdilo, že druhé kolo je o ničem. Opět část závodníků po prvním kole odjela domů a zbytek to chodí z povinnosti. Já jsem si po prvním kole zapsal vzdálenosti, druhé kolo šel jenom podle papíru a střelil jsem ho za komplet.
Ani jedna sklopka se ani neblížila maximu. Nejdále byly ta Dakarova krysa s diodou na pružině na 38 metrů a pak na na konci louky na 13-ce ta sklopka vlevo taky na 38 metrech. Ani tam nebyly 15mm killzóny přes 20 metr, místo nich tam bylo hodně 20mmKZ, ale taky blízko. Nejtěžší sklopky byly pavučina na 35 metrech, protože je to malá killzóna a pak ty dlouhé povinné polohy (stoj na 30 a klek na 31m) - ty jsou prostě těžké vždycky.
Stanoviště 11 bylo hodně vysunuté před ostatní, tam jsem se docela bál, ale spolehl jsem se, že budu mít šťastný den a nikdo mě netrefí.
Jinak začátek závodu o půl jedné a konec o půl sedmé... no k tomu se asi nedá moc dodat, nedivím se, že lidi po prvním kole jedou domů.

Koho zajímá, jak to bylo daleko, tak vlevo jsou sklopky jak jsem si je odhadnul a zapsal při prvním kole a vpravo jsou změřené dálkoměrem po závodě.
Obrázek
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
ranovak
Příspěvky: 902
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: 5tá Česká Krysa 6, srpen 2016

Příspěvek od ranovak » 08 srp 2016 16:40

Uživatelský avatar
xpetrx
Příspěvky: 661
Registrován: 20 dub 2013 15:24
Bydliště: Svitavy- Lány

Re: 5tá Česká Krysa 6, srpen 2016

Příspěvek od xpetrx » 08 srp 2016 17:45

Kubajzz píše:Jinak začátek závodu o půl jedné a konec o půl sedmé... no k tomu se asi nedá moc dodat, nedivím se, že lidi po prvním kole jedou domů.
Já zase nechápu proč se někde začíná v 10:00 - 11:00. Ve dvě je konec a co pak?
Máme to do CACu dál a já nejsem polikač stovek km. Takže vyrazit na pohodový výlet, nijak nestresovat, za 2 1/2 hodiny dorazit a ještě si můžu oddechnout. Pro nás to bylo veliké plus.
My si jeli zastřílet, toho se nám dostalo vrchovatě a bylo nám jedno, jestli je druhé kolo stejné jako první. Ovšem já se považuji za pouťového střelce.
Kubajzz píše:Ani jedna sklopka se ani neblížila maximu. Nejdále byly ta Dakarova krysa s diodou na pružině na 38 metrů a pak na na konci louky na 13-ce ta sklopka vlevo taky na 38 metrech. Ani tam nebyly 15mm killzóny přes 20 metr, místo nich tam bylo hodně 20mmKZ, ale taky blízko. Nejtěžší sklopky byly pavučina na 35 metrech, protože je to malá killzóna a pak ty dlouhé povinné polohy (stoj na 30 a klek na 31m) - ty jsou prostě těžké vždycky.
Střílelo 10 pružin z 44 účastníků. Nemyslíš, že k tomu stavitelé přihlédli?
Air Arms EV2 MK4 / Optisan CP 10x32P mil-MH10x
Slavie 620, Slavie 630
Je lepší to blbě dělat, než o tom chytře kecat.
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: 5tá Česká Krysa 6, srpen 2016

Příspěvek od Martin K » 08 srp 2016 18:20

Ještě jsem se chtěl omluvit, že jsem se tak po anglicku a téměř bez rozloučení vypařil, ale měl jsem večer ještě nějaké neodkladné povinnosti. :wink:
dycky STEYR
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: 5tá Česká Krysa 6, srpen 2016

Příspěvek od Kubajzz » 08 srp 2016 18:36

Xpetrx:
Já nemám žádný problém začínat později, my začínáme obvykle v 11, tak aby stihli přijet i lidi, co jedou přes půl republiky. Problém mám s tím, že když vím, že závod bude trvat 6 hodin, tak nezačnu ve 13.
Pohodový výlet je u mě přijet na 10, střelit si na zeru, začít závod v 11, skončit v 14:30, pak si opéct párek, pokecat s ostatními, jít si třeba střelit sklopky, co mi nešly, nebo se jenom jít podívat jak byly ty sklopky daleko. A když se mi bude chtít tak zůstanu do večera.

Nebo podle tebe je pohodový závod, že přijedeš v 11, začneš ve 12:30, skončíš v 14:30, pak máš 30 minut na to, abys rychle zhltnul oběd a pak jdeš další skoro 3 hodiny na trať abys tam střílel na ty samé sklopky, co jsi na ně střílel v prvním kole? Skončíš v 7 a už ani nestihneš si dát pivo.
Kdyby tam aspoň v tom druhém kole třeba byly napsané vzdálenosti, aby lidi měli šanci něco se naučit nebo zjistit, kde udělali chybu. Pak bych to v klidu pochopil. To druhé kolo není zábava - to druhé kolo je nuda. A HFT není nuda.

Pružiny se často uvádí jenom jako záminka, protože i ty pružiny se dokážou vcelku dobře trefit. Nevidím logiku v tom dělat speciálně závod pro 10 pružin, když je na startu 34 větrovek. A jestli někdo netrefí 25ku na 35 metrů nebo velkou KZ na 40 metrů, tak ji netrefí ani na těch 38.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
xpetrx
Příspěvky: 661
Registrován: 20 dub 2013 15:24
Bydliště: Svitavy- Lány

Re: 5tá Česká Krysa 6, srpen 2016

Příspěvek od xpetrx » 08 srp 2016 19:21

jít si třeba střelit sklopky, co mi nešly, nebo se jenom jít podívat jak byly ty sklopky daleko.
To jako opravdu děláš? Při jednokolové akci možná, jestli to pořadatel nestihne uklidit, ale u dvoudenních akcí tam asi nemáš co dělat pokud nejsi pořadatel. Ano sklopky se předělávají, ale ne všechny.
skončit v 14:30, pak si opéct párek, pokecat s ostatními,
To za předpokladu, že se účastníci nerozjedou a alespoň někdo tam zůstane.
Ona ta debata je stejně zbytečná. Každý pořadatel si dělá a bude dělat závody po svém a nám ostatním nezbývá než si vybrat co mu lépe vyhovuje. :wink:
Air Arms EV2 MK4 / Optisan CP 10x32P mil-MH10x
Slavie 620, Slavie 630
Je lepší to blbě dělat, než o tom chytře kecat.
ranovak
Příspěvky: 902
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: 5tá Česká Krysa 6, srpen 2016

Příspěvek od ranovak » 08 srp 2016 20:19

No naštěstí si můžeme vybrat kam chceme jezdit. A naštěstí ne do všech akcí může kecat nějaký předseda...
Karlik
Příspěvky: 458
Registrován: 04 čer 2014 20:27

Re: 5tá Česká Krysa 6, srpen 2016

Příspěvek od Karlik » 08 srp 2016 20:22

Jako vždy moc hezký závod s báječnou atmosférou. Kdo byl večer a přes noc, tak se jistě také dobře bavil jako já u táboráku na One man show pana Dunkara :D a báječný večer při Lariho kytaře a našem lahodném zpěvu :) :) až do půlnoci :D .
Díky všem pořadatelům i soutěžícím za skvělou společnost a gratulace vítězům.
Uživatelský avatar
Glyk
Příspěvky: 937
Registrován: 10 bře 2013 18:54
Bydliště: Sever Čech - Teplice

Re: 5tá Česká Krysa 6, srpen 2016

Příspěvek od Glyk » 08 srp 2016 21:12

Kubajzz píše:Pružiny se často uvádí jenom jako záminka, protože i ty pružiny se dokážou vcelku dobře trefit. Nevidím logiku v tom dělat speciálně závod pro 10 pružin, když je na startu 34 větrovek. A jestli někdo netrefí 25ku na 35 metrů nebo velkou KZ na 40 metrů, tak ji netrefí ani na těch 38.
Kubo, nevim jak teď ale před každou stavbou trati, nám Aleš říkal jak to má bejt těžký!!!!
Věděl kolik přijede nováčků s PCP a kolik s pružinou a klad nám na srdce ať ty lidi neodradí hned první akce které se účastnily a na bejkárny nám nechal tak 4 sklopky - většinou! :wink:
Výše dosaženého vzdělání,neznamená automaticky přirozenou inteligenci

Není lepší školy života, než moci zblízka a dlouhodobě sledovat blba ve vedoucí funkci
Pak totiž jasně vidíte, jak se věci nemají dělat.

EFH - VÍC jak Pražská Diabolka
dycky Most
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 549
Registrován: 08 srp 2013 19:59

Re: 5tá Česká Krysa 6, srpen 2016

Příspěvek od Jura » 08 srp 2016 21:40

njn když oni mistři v HFT mají jiné ambice... 8)
Kubajzz bude prosazovat furt formát závodu 30 x jedna sklopka a vše ostatní je špatně...
no a představte si že formát na dvě kola se taky líbí a lidi na něj jezdí...takže Kubajzzi kritizuješ to co jsi už kritizoval minule...nic nové
Daystate Huntsman Regal .177 + MTC Genesis HMD
Anschutz 9015 FT + Burris Timberline MD
Air Arms Pro Sport + Sightron S3 MMD
Weihrauch 97 + Discovery HD 10x44 SFIR
Weihrauch 98 + Hawke Sidewinder 10x42 MMD
http://jelenteam.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: 5tá Česká Krysa 6, srpen 2016

Příspěvek od Kubajzz » 08 srp 2016 23:37

Xpetr:
Na našich závodech (Česká sklopka) je vcelku běžné, že po závodě je příležitost si vyzkoušet sklopky, které ti nešly. Pro dvoudenní závody stavíme dvě tratě - letos měli zájemci možnost si potrénovat po sobotním závodě ve Stárkově i v Bohumíně. A dokonce například letošní pohárové závody Cafta v Lipové a v Jeseníku se druhý den šel jen tak se vzdálenostmi napsanými na stanovištích, aby měli všichni, příležitost zjistit, kde udělali chybu. Nic lepšího se pro nováčky udělat nedá. Škoda, že jste tyto akce měli od vás tak daleko a nemohli jste přijet.

No, jinak vidím, že i dobře míněnou a slušně podanou kritiku snášíte poměrně emotivně, včetně toho, že si ji na sebe vztáhnou i lidi, kterých se netýká...
Obraťme tedy list a zkuste pro změnu uvést třeba nějaké argumenty. Napište například, co vás baví na tom druhém kole. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 5tá Česká Krysa 6, srpen 2016

Příspěvek od Alexxxus » 09 srp 2016 11:05

Děkuju za pěkné soukromé zprávy.
A ano možná už pár lidi nikdy neuvidím ...
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Dunkar
Příspěvky: 197
Registrován: 17 črc 2015 14:27

Re: 5tá Česká Krysa 6, srpen 2016

Příspěvek od Dunkar » 09 srp 2016 13:30

Ahoj všem, co byli na sobotní Kryse. Byl jsem autorem převážné části závodu, proto tady taky něco málo napíšu. Předem bych chtěl poděkovat všem, kterým se to alespoň trochu líbilo a samozřejmě pogratulovat všem, kteří stáli na stupních vítězů. Neměl bych zapomenout ani na pana Dakara a jeho skvělé sklopky.
Závod byl postaven na rovině - myšleno bez úhlů, které by mohly nějak ovlivnit běžnou balistiku. Vítr foukal jen velmi málo. Za těchto podmínek se závod, podle mého názoru, už o moc těžší postavit ani nedá, i kdyby k tomu byl důvod. Mě osobně na trati chyběly velmi krátké sklopky a to jsem to vlastně stavěl. Došlo mi to až později. Každý závod je prostě jiný a tenhle konkrétně se zřejmě, dle reakcí na místě i SZ řiditeli závodu, většině lidí líbil. Prostě to byla taková klasická dvoukolová Česká Krysa. Na závěr musím napsat, že absolutně souhlasím s Kubajzzem, že HFT rozhodně není nuda.
Walther LG 300 + MTC Connect
EFH
Love is in the air
Odpovědět