Vyroba plynovych pruzin (gas spring, nitro piston, vortex)

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Výroba plynových pružin (gas spring, nitro piston, vorte

Příspěvek od Strix71 » 12 črc 2016 21:05

Jak to udělat? Na pouzdře lihovkou označte, kde je v průřezu kraj pístu viditelný, poté natáhněte vzduchovku a ještě jednou označte kraj pístu - vzdálenost mezi značkami je zdvih pístu.

Není nutné to dělat pro obyčejné sériové vzduchovky (Hastan, Gamo, Crossman, Hammerli atd.). Tyto rozměry znám.
Pro fotky byly značky udělány tlustou lihovkou. Pro přesnost je potřeba tenká lihovka. Na příkladu Slavia 620.
Přílohy
Gas spring size (6).JPG
Gas spring size (5).JPG
Gas spring size (4).JPG


Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Výroba plynových pružin (gas spring, nitro piston, vorte

Příspěvek od Strix71 » 23 črc 2016 22:17

Začalo se diskutovat na fórumu o Slavii. Už jsem dávno nestřílel ze vzduchovky se závitovou pružinou.
Ale abych změřil rychlost, jsem udělal pár výstřelů. Chci s Vámi sdílet rozdíl zvuku výstřelu.
Mikrofón se přistavil k pažbě.
http://strix071.wix.com/airgunup#!blank-4/bshuc
Strelec45
Příspěvky: 291
Registrován: 12 úno 2016 18:22

Re: Výroba plynových pružin (gas spring, nitro piston, vorte

Příspěvek od Strelec45 » 24 črc 2016 09:23

Rozdíl tam je, o tom žádná. Ale musím přiznat, že jsem to čekal tak poloviční proti pružině vinuté. V reálu to možná vypadá líp. Tady spíš půjde o průběh výstřelu, jak se chová vzdůša, než o hluk. A Gamo bude mít asi lehce vyšší výkon, což může taky ovlivnit hluk výstřelu.
Prach, píst, ... vzduch a bombičky ZATÍM ne.
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Výroba plynových pružin (gas spring, nitro piston, vorte

Příspěvek od Strix71 » 24 črc 2016 18:36

Vzduchovka se chová úplně jinak. Je to tím, že při vložení plynové pružiny není potřeba zatěžovat píst.
Úsilí stlačení plynové pružiny je více rovnoměrné. Zkusíme stlačit závitovou pružinu.
Ze začátku to jde lehce a na konci je potřeba významně větší úsilí. Aby se pohyb pístu stal rovnoměrným se dělá zatěžování.
V plynové pružině je rozdíl v úsilí stlačení na začátku a na konci nepřevýšuje 25%.
A nepotřebuje těžký píst. Proto vzduchovka s plynovou pružinou méně cuká.
No a samozřejmě úplně chybí vibrace pružiny.
Výkonnost zapsaných vzduchovek je různá. Gamo je na 5J silnější a můžete si představit jak zněla se závitovou pružinou.
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Výroba plynových pružin (gas spring, nitro piston, vorte

Příspěvek od Strix71 » 05 srp 2016 18:11

Konečně jsem našel díly hodící se pro Slavii 620. Zezačátku jsem vložil plynovou pružinu. Ale dosáhnout normálního výkonu s koženým těsněním pístu není možné. Vložil jsem kovový hříbek, ale na něj je těžké navléct těsnění pístu, když se udělá menší velikosti - těsnění pístu nedrží. Plus zbytečné grammy v pístu. Řešení se našlo jednoduché a ne drahé. Plastový hříbek se šroubem. Dobře drží a není těžké navléct těsnění pístu. Vybral jsem kolečko pro hlaveň. Od 630/1/4 se nehodí - netlačte. Hledejte v obchodech O-kroužek 6x2,5 mm. 6 - vnitřní průměr, 2,5 - tloušťka. Po vložení plynové pružiny JSB Exact 4,50 letí 186-191 m/s. Nastřílel jsem už více jak 5 tisíc - pořád drží. Zájemci mohou objednávat. Montáž není těžká, ale pokud je nějaký problém - posílejte vzduchovku. Jen upřesněte jaké těsnění pístu. Když taková,
tesneni pistu slavia800x532.jpg
tak se nemusí vyměnit. Nebo předělávat píst. Foto zde.
http://strix071.wixsite.com/airgunup/slavia-620
Pokud jsou zájemci koupit těsnění pístu takového typu
Slavia 620 těsnění pístu.jpg
tuning oprava vzduchovky Gamo SFX těsnění pistu.JPG
pište, budu vyrábět. Zvláště se hodí výměnit u Gamo. Zpravidla dává 1J navíc, ale ne u všech vzduchovek.
brkon74
Příspěvky: 8
Registrován: 27 říj 2014 11:28

Re: Výroba plynových pružin (gas spring, nitro piston, vorte

Příspěvek od brkon74 » 05 srp 2016 19:36

šlo by to dostat do pistole slavia ZVP ?
Slavie 631 model 77
Lov 21
Gamo Black Bull IGT cal. .177 + Gamo 4x32 WR
Umarex 850 AirMagnum cal. .22 + Raven 3-9x40
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1141
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Re: Výroba plynových pružin (gas spring, nitro piston, vorte

Příspěvek od Erix » 06 srp 2016 15:39

Zdar, koukám, že kolega Strix71 se pěkně rozjel.
Já bych měl jen takové malé doporučení k montáži podložky těsnění pístu, resp. "hříbku" pro S620. Když jsem měnil těsnění pístu, tak jsem použil k zajistění šroubu podložky zevnitř pístu samojistnou matici M5. Oni totiž rázy mohou šroub postupně uvolnit a to potom není nic pěkného. Jen nevím, jestli matice nebude vadit při použití plynové pružiny. :wink:
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Výroba plynových pružin (gas spring, nitro piston, vorte

Příspěvek od Strix71 » 06 srp 2016 22:25

Na ZVP se dát dá, ale potřebuju pomoc. Je pár složitých věcí. Nemám ZVP, TEX 086 a TEX mod. 3. Dle mých starých zápisů půměr válce u ZVP je 26 mm. Takže těsnění pístu od Slavie se hodít nebude - je potřeba dělat novou. Mimo toho bylo vydáváno několik variant pístu a těsnění hlavně (jak u Slavia 620). A ještě v TEX 086 je šroubovák, který se mi zdá, že bude překážet při vložení plynové pružiny - také je potřeba přemýšlet a zkoušet. U ZVP takový problém není.

Co ohledně nákladu? Cena plynové pružiny je kolem 1000 Kč. To je v tom případě, že se dělá hned více jak 10 ks. Levněji to nijak nevychází. Mnozí-li budou chtít jí vložit do nedrahé pistole? Více jak 110-120 m/s 0,45 g to nedá. Na druhou stranu, udělat delší život takovým věcem je vždy příjemné. Cokoliv podobné tomu za takovou cenu, se teď nevyrábí. Pro plinking na 10 m anebo střelba v bytě, více ani není potřeba.

Například pro experimentování jsem si koupil Slavii 620, teď se s ní nechci loučit.
Vnější vzhled je nic moc, ale je pohodlná a balanc je dobrý, ne velké úsilí nátahu… O víkendu vyzkouším jak se bude hodit dětem.

Erix děkuji za podporu. Přípravuju z Vašeho podání velkou recenzi na 630/1/4. Myslím, že dopíšu po menší dovolené.
Hříbek drží perfektně, tak jak těsnění pístu zavřeného typu. Mimochodem kope míň. Více jak 5000 výstřelů - nic se neodšroubovalo. Matice nebude překážet, jelikož tam ještě je místo, ale ne každý jí bude moct upevnit - hluboko. Je lepší dát na zajištění šroubových spojů. MODRÝ!

Takže, pište, kdo potřebuje - budeme přemýšlet společně. A ještě prosba pokud má někdo problém se stránkou http://strix071.wixsite.com/airgunup (fotky zakrývají text aj) - napište do SZ. Je líto když všechno informace se ztrácí. Mimochodem kdo chce kopírovat na svoje stránky - prosím. Budu rád když s odkazem.
Uživatelský avatar
KAKO
Příspěvky: 286
Registrován: 24 úno 2013 17:01

Re: Výroba plynových pružin (gas spring, nitro piston, vorte

Příspěvek od KAKO » 07 srp 2016 14:59

Ja som to na Texke vyriešil takoto- https://youtu.be/8MweHABCf78 Vypada to divne ale je to lepšie vyvažene natahuje sa to uplne lahučko je to aj trochu presnejšie ale žiadne zazraky sa nedeju hlavne ak ide o výkon už sa z toho neda vytiahnut viac. Ide to urobit aj do vnutra aby to stale vypadalo tak isto ale malo by to moc malý objem a nechcelo sa mi s tym moc hrat. Ale ako pišem u dlhej ma piest velky vyznam ale u pištole to až tak neni poznat čakal som viac z hračky sa stala trochu lepšia hračka.
Kalibrgun Cricket custom .35, Hatsan 135 .25 custom LW, Hhf 900, VZ.47, S.P.A. PP 700W 4,5, Walther Century Varmint 5,5,Slavia 630,Crosman 1322, HKp30co2,XDM-9 5,25".

https://www.youtube.com/channel/UCNth75 ... subscriber
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1141
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Re: Výroba plynových pružin (gas spring, nitro piston, vorte

Příspěvek od Erix » 07 srp 2016 16:43

:shock: masakr, pokud je to přímo tvůj vynález, tak klobouk dolů. Nedestruktivní instalace a možnost individuálního nastavení, prostě super. :wink:
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Výroba plynových pružin (gas spring, nitro piston, vorte

Příspěvek od Strix71 » 20 srp 2016 12:20

Po demontáží prarodiče plynové pružiny pro vzduchovku - Teoben se předsvědčil, že jdu správnou cestou.
Moje pružiny jsou levnější, více universální a také se nastavují pro každou vzduchovku. Tady něco o nastavení
http://strix071.wixsite.com/airgunup/mo ... ve-pruziny
Zde něco o Hammerli Hunter Force 900
http://strix071.wixsite.com/airgunup/hammerli
a zatím jen foto Hatsan
http://strix071.wixsite.com/airgunup/hatsan

Jde-li o manžety . Pro Teoben SLR 98 je potřeba zvláštní těsnění pístu.
Originální stojí 25,00£+poštovné. Chtěl jsem namontovat těsnění pístu od Diana - 6,95€+pošta, ale já potřebují více kusů, což je drahé.
Jen ja jsem tak chudý a chamtivý? Nikoho nezajímají těsnění pístu ktere nejsou horší než original za skvělou cenu?
Theoben SLR 98.jpg
webbot
Příspěvky: 28
Registrován: 23 úno 2015 19:48

Re: Výroba plynových pružin (gas spring, nitro piston, vorte

Příspěvek od webbot » 16 zář 2016 21:50

Tak mam na Hammerli Hunter Force 900 s plynovou pruzinou nastrileno cca 300 ran a dojem je velmi dobry. Vedel jsem zhruba do ceho jdu mam i original Crosman Remington Vantage NP s "nitro piston" a protoze jsem s ni spokojeny, chtel jsem podobneho chovani dosahnout i na Hammerli HF 900. Natah je plynuly, vykon vetsi, razy a hluk mensi, presnost se zlepsila. Mimo vymeny pruziny za plynovou jsem vymenil i dodane tesneni (v dodavce bylo tesneni pistu, tak i tesneni pouzdra pistu a hlavne) navic jsem zmensil otvor v pouzdru pistu, ktery nevim proc byl 4mm a redukcni podlozka chybela (vlozil jsem podlozku s otvorem 3mm)

V priloze terc na 30m s JSB Exact RS 4.52 > nejsem moc dobry strelec, ale pred vymenou jsem tohoto nedosahnul. Ta dira s krizkem je prvni rana po precvaknuti puskohledu > neni nikdy OK > musi se "utrepat" > on ten original puskohled neni zadny zazrak > pres kriz na tech 30m skoro nevidim cerne pole.
Přílohy
Fotografie0261.jpg
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Výroba plynových pružin (gas spring, nitro piston, vorte

Příspěvek od Strix71 » 22 říj 2016 17:49

Příšlo mi na e-mail několik otázek, napíšu odpověď pro všechny.
Otázka: “Může se vložit plynová pružina do Diana 350, aby vyšla Diana 350 N-TEC?”
diana-news.jpg
http://www.sportwaffen-schneider.de/pro ... s_id/35144
http://www.pyramydair.com/s/m/Diana_350 ... /4171/7968
Teoretický to možné je ale praktický ne.

Pro vložení plynové pružiny do této vzduchovky se musí vyměnit píst a spoušť. Neprodávají se odděleně od vzduchovky (zatím). Také Diana 350 N-TEC se v Evropě neprodává, ikdyž to je nejlepší vzduchovka třídy "super magnum".
Bohužel naše vláda (Evropy) si myslí, že jsme nezažili dobu "divokého západu"
https://cs.wikipedia.org/wiki/Divoký_západ
a ozbrojiv se těmi velice silnými (až do 40J) vzduchovkami, se staneme neovladatelnými killery.
killer1_500x375.jpg
Přílohy
killer2.jpg
cardoalex
Příspěvky: 1
Registrován: 09 lis 2016 17:48

Re: Výroba plynových pružin (gas spring, nitro piston, vorte

Příspěvek od cardoalex » 09 lis 2016 18:05

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli vyrábíte píst i do vojenské vzduchovky vzor 47?
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Výroba plynových pružin (gas spring, nitro piston, vorte

Příspěvek od Strix71 » 24 lis 2016 17:15

Bohužel to není možné. Tam prostě není kam vložit plynovou pružinu.
Odpovědět