Vyroba pozadovane nabojnice pretvarovanim z jine nabojnice

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

wolf00
Příspěvky: 275
Registrován: 15 kvě 2011 20:23
Bydliště: kladno Ceska Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Výroba požadované nábojnice přetvarováním z jiné nábojni

Příspěvek od wolf00 » 18 úno 2016 13:33

moc pekna prace,a co kdyby jsi nahodou mel kousek co ma razi .41 nebo .41 action expres ? u nas ne moc obvykla ..


"hatsan 90 .177"
"crosman 3576w .177
crosman tt .177
cz 236 .177
Uživatelský avatar
hides
Příspěvky: 357
Registrován: 26 bře 2010 14:36

Re: Výroba požadované nábojnice přetvarováním z jiné nábojni

Příspěvek od hides » 18 úno 2016 13:40

tak asi z nábojnice 40 Smith Wesson, nebo 45 ACP, z hlavy nevím rozměry, ale určitě bych si to vyřešil
Uživatelský avatar
wolf00
Příspěvky: 275
Registrován: 15 kvě 2011 20:23
Bydliště: kladno Ceska Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Výroba požadované nábojnice přetvarováním z jiné nábojni

Příspěvek od wolf00 » 18 úno 2016 13:55

https://en.wikipedia.org/wiki/.41_Action_Express , pro naganta[revolver nagant] byli jen,prvi partyzan naboje teoreticky by slo neco si udelat ,ale je to specificka raze
"hatsan 90 .177"
"crosman 3576w .177
crosman tt .177
cz 236 .177
Uživatelský avatar
hides
Příspěvky: 357
Registrován: 26 bře 2010 14:36

Re: Výroba požadované nábojnice přetvarováním z jiné nábojni

Příspěvek od hides » 19 úno 2016 11:36

Tak konečné řešení náboje 8 Lebel pro revolver je hotovo, nedalo mi to a jestliže originál náboje byly osazovány střelami o hmotnosti 9.3 - 9.6 g, ty původní 7.62 ze včerejška měly nízkou hmotnost a nedocházelo k čistému vyhoření, tak jsem vzal těžší olověnou střelu 9 mm Luger o váze 8.4 g, kdy při 6-ti kokile to jde rychle, střelu jsem zmenšil na požadovaný průměr, přetvaroval a zkalibroval na ráži 8 Lebel, nalaboroval 5 ACC a radost vystřelit. Končím s vývojem náboje 8 mm Lebel Revolver přetvarováním z nábojnice 38 Special.
Přílohy
14.JPG
15.JPG
Uživatelský avatar
Hanz Gruber
Příspěvky: 130
Registrován: 27 bře 2009 16:42
Bydliště: Východní Čechy

Re: Výroba požadované nábojnice přetvarováním z jiné nábojni

Příspěvek od Hanz Gruber » 23 úno 2016 04:22

Nemám slov!!! Super...
Uživatelský avatar
hides
Příspěvky: 357
Registrován: 26 bře 2010 14:36

Re: Výroba požadované nábojnice přetvarováním z jiné nábojni

Příspěvek od hides » 18 dub 2016 13:33

Tak praktická zkouška na 25 m - maximální spokojenost!!!!!! Na to, že to je fouknuto ze 100 let starého revolveru z I.WW licenčního SW1905 vyrobeného španělskou firmou pro Francouze v jejich ráži 8 mm rev. Lebel ....dost dobré resumé....
Přílohy
11.JPG
3.jpg
4.JPG
Uživatelský avatar
hides
Příspěvky: 357
Registrován: 26 bře 2010 14:36

Re: Výroba požadované nábojnice přetvarováním z jiné nábojni

Příspěvek od hides » 15 črc 2016 09:17

Je tady návod na domácí výrobu náboje a nábojnice v ráži 455 Webley pro tyto staré miláčky rážované touto již nepoužívanou impozantní ráží....
1/vezme se nábojnice 45 COLT, která se zkrátí na požadovanou délku - já ji napasoval přímo na délku komor válce, aby byla střela co nejblíže hlavni, původní náboj má délku tuším kolem 19.5 mm, tyhle jsou dlouhé 25.5 mm
2/ musí se zužit rantl nábojnice, neboť revolvery Webley MArk VI mají opravdu spáru mezi válcem a rámem úzkou a původní náboje 455 Webley také mají rantl užší než běžné náboje 45 Colt
3/vezme se běžná olověná střela pro náboj 45 ACP váhy kolem 15 g, ta se přetvaruje a zkalibruje, střelu jsem přetlačil přes válec a tím jsem zjistit správný průměr střely a podle toho jsem si nechal vyrobil požadovaný kalibr, střela se namaže
4/Nutno míti pouze držák nábojnice pro páži 45 Colt a jinak jde vše zkompletovat na matricích pro náboj 45 ACP, žádná věda, tedy zalisování zápalky, vhodná prachová náplň, osazení střelou a.... tak jak vypadá, tak i střílí, ještě je zde vidět střela která již prošla hlavní......

Je tady návod na levnou výrobu náboje 455 Webley za který v krámě již nebudete muset platit 35 - 40,-Kč, ale zápalka 0.60,-hal, olovo mám z dopadové plochy střelnice, prach "XY" mám za 500/1kg, do náboje jej vleze 0,5 g tedy za 50,-hal, nábojnice jsem koupil nové po 9,- ale ty mi zůstavají na dlooouho tak to nepočítám a jeden výstřel, pokud budu počítat i elektriku na tavení v pícce, tedy vyjde na 1.50,-Kč, no nedělej to, když je to tak levné a ...hlavně to tak baví a je zde kvalitní běžně dostupný náboj pro staré zbraně. Pro názornost je vidět, jaký je to impozantní náboj v porovnání s nábojem 6.35 mm a nábojnice 45 ACP.
Přílohy
1.JPG
2.JPG
3.JPG
Naposledy upravil(a) hides dne 15 črc 2016 09:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
hides
Příspěvky: 357
Registrován: 26 bře 2010 14:36

Re: Výroba požadované nábojnice přetvarováním z jiné nábojni

Příspěvek od hides » 15 črc 2016 09:18

další
Přílohy
4.JPG
5.JPG
6.JPG
Uživatelský avatar
hides
Příspěvky: 357
Registrován: 26 bře 2010 14:36

Re: Výroba požadované nábojnice přetvarováním z jiné nábojni

Příspěvek od hides » 15 črc 2016 09:19

další
Přílohy
7.JPG
8.JPG
9.JPG
Uživatelský avatar
hides
Příspěvky: 357
Registrován: 26 bře 2010 14:36

Re: Výroba požadované nábojnice přetvarováním z jiné nábojni

Příspěvek od hides » 15 črc 2016 09:33

A ještě jsem na matricích 45 ACP zkalibroval pouze přední první třetinu nábojnice, aby zbytek nábojnice zůstal nezměněn a nebyl menšího průměru a aby co nejvíce vytěsnil komoru válce, kdy při každém dalším výstřelu se více přiblíží tomuto průměru komory a zůstanu u kalibrování pouze přžední části nábojnice, kde je usazována střela.....aby tak byl eliminován na co nejmenší míru a také byl řízen směrem pouze dopředu únik plynů při výstřelu
vesmirek
Příspěvky: 24
Registrován: 29 lis 2015 21:30
Bydliště: Bystritz ob Pernstein

Re: Výroba požadované nábojnice přetvarováním z jiné nábojni

Příspěvek od vesmirek » 06 říj 2016 21:41

Wdog píše:chlapi, nechci tady dělat reklamu :-) ale v Německu je firma Johannsen Jagd, a ta má v nabídce opravdu obrovské množství nábojnic různých ráží, i velmi exotické, které můžete použít buď přímo, nebo třeba na vytvarování jiné podobné nábojnice. Zasílají i do CZ. Samozřejmě je to vždy taky otázka ceny, například ten Kropáček tam stojí cca 3,-EUR za 1ks nábojnice. Pak si můžete každý spočítat, dle svých časových a technických možností, jestli samovýroba stojí za to.

Jinak pro vytváření méně dostupných nábojnic jsou pro mne nenahraditelné zejména tyto informační zdroje: CIP výkresy s rozměry jednotlivých ráží, a potom "The Handloaders Manual of Cartridge Conversions" (Donnelly, Towslez).
Zdravím, děláte sice reklamu, ale zbytečnou. Ano, tento e-shop existuje (http://www.johannsen-shop.de/), ale při vložení hilzen do košíku a následné objednávky lze jako stát objednatele zadat pouze Německo a Rakousko, tudíž nezasílají do EU... podobné postupy volí i americké firmy, které do zámoří nezasílají (třeba BuffaloArms.com).

Dal jsem ale trošku práci a našel další e-shop, http://triebel-shop.com/, ti sice zasílají do zahraničí, ale u nábojů do starých pušek mají u toho tři hvězdičky a stejně napsáno, že není na skladě, takže je to jako u našeho Štrobla, který taky málokdy něco na skladě z těchto starých ráží má.

Já aktuálně sháním Werndl 11,15 mm x 58 R, Egyptian Remington 11,3 mm x 50 R, Snider .577, Martini Henry .577/.45, Wänzel .53 a za Boha nemohu nikde dohledat, a to ani od renomovaných výrobců Bertram a Horneber, všechny e-shopy to na skladě nemají... tak kdyby někdo měl zaručené info, kde tyto hilzny sehnat, uvítám je.
mischanek
Příspěvky: 21
Registrován: 05 bře 2013 18:16

Re: Výroba požadované nábojnice přetvarováním z jiné nábojni

Příspěvek od mischanek » 07 říj 2016 16:58

strycu a pro tyto ucely slouzi sluzby jako https://www.mailboxde.cz/ - zridis si postovni schranku v Nemecku a z teto si nechas zasilky nasledne preposlat do CR..
bibros
Příspěvky: 398
Registrován: 31 led 2009 13:42

Re: Výroba požadované nábojnice přetvarováním z jiné nábojni

Příspěvek od bibros » 09 říj 2016 11:33

Kynoch stále vyrábí náboje 577/450 MH nebo 577 Snider. Máš-li někoho v Anglii, kdo by Ti to poslal, je s nimi dohoda možná i o nábojnicích. Kamarád mi poslal střely v ráži .333 u nás nesehnatelné. Cena ???
Wdog
Příspěvky: 100
Registrován: 27 črc 2010 13:37

Re: Výroba požadované nábojnice přetvarováním z jiné nábojni

Příspěvek od Wdog » 09 říj 2016 18:07

vesmirek píše:
Wdog píše:chlapi, nechci tady dělat reklamu :-) ale v Německu je firma Johannsen Jagd, a ta má v nabídce ..............
Zdravím, děláte sice reklamu, ale zbytečnou. Ano, tento e-shop existuje (http://www.johannsen-shop.de/), ale při vložení hilzen do košíku a následné objednávky lze jako stát objednatele zadat pouze Německo a Rakousko, tudíž nezasílají do EU... podobné postupy volí i americké firmy, které do zámoří nezasílají (třeba BuffaloArms.com)..............

.
Ale já jsem nic nepsal o e-shopu této firmy. Zrovna přede dvěma týdny mi od nich došla zásilka nábojnic. Do CZ normálně zasílají, pouze cca před rokem zakázali posílání nábojnic US výroby mimo území Německa. Některé nábojnice taky mají v katalogu a nemají v e-shopu. Jejich e-shop skutečně neumožní nastavit jinou zemi. Chce to více přemýšlet, jak získat německou adresu, buď se tam odstěhovat :-), nebo sehnat německého kamaráda, a nebo jako radil kolega výše. Nábojnice většiny ráží, co sháníš, mají v nabídce, jen pozor na rozdíl mezi "lieferbar" a "bestellbar". Ceny za ty .577 jsou brutální, možná by šly udělat z mosazné brokové 24ga.
Znipper
Příspěvky: 209
Registrován: 19 úno 2014 18:50

Re: Výroba požadované nábojnice přetvarováním z jiné nábojni

Příspěvek od Znipper » 09 říj 2016 18:25

577 snider sa daju pretvarovat prave z tychto mosadznych brokovych :-)
Odpovědět