CZ SKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Din
Příspěvky: 51
Registrován: 14 črc 2015 23:18
Bydliště: kousek od Kolína

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od Din » 26 kvě 2016 21:17

Rickey: Na střelnici se dostanu nejdříve někdy v příštím týdnu, nebo až v tom dalším, pak dám vědět, jaký ,,poklad" zdobí můj trezor... Jen konstatuji, že Škorpík co jsem si vybral a přivezl, není a nemůže být samozřejmě nějaká funglovka, ale není to ani viditelně šrot, dokonale vyčištěný nebyl, ale ani zahumusený... No, uvidíme...
Din


Prý odpouští Bůh a navíc je někdy i milosrdný..., ale já jsem jen člověk a k tomu v širším slova smyslu pragmatický realista...!
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od Harquebusier » 27 kvě 2016 13:53

jjosephh píše:No jo... otázka zůstává, kam se poděli škorpíci v úloženkovém stavu... Že by vývoz? :(
Myslím, že ne. Krátké zbraně v 7,65 Br. se bojujícím stranám jako podpora moc nehodí. Ale pokud mohu mluvit za sebe, tak ZS měl nestřílené uloženky ještě relativně nedávno. Zdali ten stav stále trvá, ale netuším... :?:
Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 51
Registrován: 14 črc 2015 23:18
Bydliště: kousek od Kolína

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od Din » 18 čer 2016 23:37

Tak jsem se konečně dostal s koupeným SA 61S na střelnici. Při mém vetchejším zraku staršího bobra jsem několik pětiraných sérií s oporou ladil lajnu oko - nezvykle blízká mířidla - terč, celkem ke spokojenosti... Na 25 metrů do pistolového terče se vejdu od osmičky po desítku (poslední pokus byl jen devět a deset) a to jsem jen rekreační střelec, jiní by asi byli přesnější... Škorpík je mazel a chci si ho užít, než mi ho nějaký eurodarebák křiváckým befelem případně sebere... Ale k tomu snad nedojde...................... :)
Prý odpouští Bůh a navíc je někdy i milosrdný..., ale já jsem jen člověk a k tomu v širším slova smyslu pragmatický realista...!
jjosephh
Příspěvky: 21
Registrován: 08 úno 2016 21:41

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od jjosephh » 19 čer 2016 08:09

Tak to střílíte rozhodně líp než já, mně to jde horizontálně perfektně, ale vertikálně od 6ky do 1ky, tj. měl bych to o něco zvedat a nebo si překlopit mířidlo. Pokud si na to myslím a krapet zvednu, tak se trefuju. Jinak bych hypotetického nepřítele, pokud bych mířil na střed těla, asi kastroval. :lol:
S revolverem to samé, takže se bude jednat o nějakou začátečnickou chybu v držení/postoji.
To samé při střelbě na 50 metrů jako přes kopírák na 25 metrů. Vždycky jsou střely nahuštěné v "linii" od 6 do 1 ať už je to 25 nebo 50 m. Co s tím? :|
Všechno střelba ve stoji bez opory s opěrkou do ramene (samozřejmě ne u revolveru).
jjosephh
Příspěvky: 21
Registrován: 08 úno 2016 21:41

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od jjosephh » 19 čer 2016 09:01

Ještě poznámka k zásobníkům. Naládoval jsem 3 nově koupené zásobníky na 20 ks a ani jeden nešel zasunout do zbraně. Když jsem z každého zásobníků ubral tak 3 - 5 nábojů, tak už to šlo a střelba proběhla v pořádku. Myslíte, že to může být způsobeno velkým odporem pružiny v zásobníku? Jde to nějak poladit nebo je třeba zásobník "opotřebit" častým používáním? Může být příčina stáří a únava pružiny?
ropak
Příspěvky: 58
Registrován: 31 led 2016 19:48
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od ropak » 19 čer 2016 10:19

zkus ho tam dat se zaverem v zadni poloze tak jako když vystrelis poslední naboj
Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 51
Registrován: 14 črc 2015 23:18
Bydliště: kousek od Kolína

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od Din » 19 čer 2016 20:23

Pouze pro doplnění... a pokud je to už v některém dřívějším příspěvku uvedeno, tak se omlouvám... Jsem krátce majitelem SA 61S z CZUB a snažím se podělit o zkušenosti s možnými problémy, nastíněnými v předchozí diskuzi...
Vlastním povícero deseti a hlavně dvacetiranných zásobníků. Po příspěvku od jjosephh jsem si dal práci s jejich otestováním v prázdném, skoro plném i plném stavu (ještě teď mě bolí prsty), teda co se týká zasunutí (zacvaknutí) do zbraně. Výsledek byl u všech (s náboji z Vlašimi) stejný:
Prázdné zásobníky jdou do zbraně spolehlivě lehce ,,zacvaknout" při přední i zadní poloze závěru.
Plně naládované zásobníky jdou do zbraně lehce ,,zacvaknout" při zadní poloze závěru, při závěru v přední poloze je potřeba do zásobníku zespoda rukou přiměřeně klepnout, aby do zbraně ,,zacvaknul".
Zásobníky naládované cca -3 náboje jdou při zadní poloze závěru samozřejmě v pohodě do zbraně ,,zacvaknout", při závěru v přední poloze celkem taky, maximálně stačí do zásobníku zespoda jen lehce rukou klepnout.
Je to u jiných Škorpíků podle zkušeností dlouhodobějších uživatelů obdobné...?
Din
Prý odpouští Bůh a navíc je někdy i milosrdný..., ale já jsem jen člověk a k tomu v širším slova smyslu pragmatický realista...!
jjosephh
Příspěvky: 21
Registrován: 08 úno 2016 21:41

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od jjosephh » 19 čer 2016 21:04

Dine děkuju za testování. Musela to být makačka. Mě z toho na střelnici tekla krev z prstů, jak jsem se snažil dloubat náboje z plných zásobníků a různě s tím laborovat.

Poznatky jsou tedy tyto: plný zásobník při závěru v přední poloze nasadit a narazit prásknutím dlaně do spodku zásobníku. Matně si pamatuji, že jsem tento "pohyb" viděl v Matrixu nebo v nějakém jiném akčňáku :) . A co si budeme povídat, herci v akčních filmech vystřílí něco nábojů (třeba můj oblíbený seriál Profesionálové), takže si ke zbrani musí najít velmi důvěrný vztah.

Pokud zásobník nepůjde nacvaknout dlaní, tak stáhnout závěr, zachytit závěr (záchytem závěru), nasadit zásobník a pustit závěr tím, že jej uvolním natažením a pustím. Pružina závěru je natolik silná, že by si s tím měla poradit a zásobník bude dobře "usazen" s nábojem v komoře připraveným k výstřelu. 8)
jjosephh
Příspěvky: 21
Registrován: 08 úno 2016 21:41

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od jjosephh » 19 čer 2016 21:08

Ještě bych chtěl doplnit, že u původních zásobníků, které jsem dostal se zbraní, nebyl problém. Koupené tři zásobníky na 20 náb. vypadají absolutně nepoužívaně a před použitím jsem je procákal olejem a procvičil pružinu. A samozřejmě po naládování jsem zkontroloval otvory na zadní straně zásobníku a také jsem otestoval pružení tlakem prstu na poslední náboj. Pružení bylo dost tuhé, ale bylo tam. :roll:
ropak
Příspěvky: 58
Registrován: 31 led 2016 19:48
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od ropak » 19 čer 2016 21:44

ono je to totiž tak ze 20 rany zasobnik se obvykle v akci nasazuje az po vystrileni zakladniho 10 raného a to je zaver v zadni poloze takze tam jde nasadit snadno
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od Igrlik » 19 čer 2016 22:35

jjosephh píše:... Mě z toho na střelnici tekla krev z prstů, jak jsem se snažil dloubat náboje z plných zásobníků a různě s tím laborovat.
...
Vďaka konštrukcii - dvojradý zásobník s dvojradým vyústením - ako aj použitému náboju - "polookrajový" - patria zásobníky škorpa k tým vôbec najhoršie manuálne vybíjateľným zásobníkom vôbec! To už radšej vystrieľať a nabíjať nanovo... (alebo použiť šrubovák či iný primeraný nástroj, neničiť si prsty) :twisted:
Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 51
Registrován: 14 črc 2015 23:18
Bydliště: kousek od Kolína

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od Din » 26 čer 2016 00:46

Doplnil jsem aktuálně vnitřek pažbičky svého SA 61S z CZUB z roku prodeje 2016 zpomalovačem kadence a pružinou zpomalovače..., jen tak pro materiální kompletnost... Nesnažím se o vytváření nějakého nezákonného provedení ve stylu full auto, koupený Škorpík je podle příslušného zákona posvěcený značkou zkušebny..., ale chci mít jen svého Škorpíka ve zcivilněné semi auto verzi co nejblíže k originálu... Mám Škorpíka jen krátce a chci se zeptat zkušených a moudrých, zda ve střelecké praxi může do této (podle zákona vykuchané) zbraně vsunutý zpomalovač kadence se svou oproti zbrani nijak velkou hmotností zásadnějším způsobem ovlivnit (či jinak ovlivnit) dosavadní přesnost střelby v semi auto verzi , nebo způsobit při střelbě jakékoli problémy...
Díky za relevantní odpovědi...
Din :)
Prý odpouští Bůh a navíc je někdy i milosrdný..., ale já jsem jen člověk a k tomu v širším slova smyslu pragmatický realista...!
Mr.Nobody
Příspěvky: 272
Registrován: 24 črc 2007 22:54

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od Mr.Nobody » 26 čer 2016 11:03

sice škorpíka nemám, ale při znalosti způsobu, jakým ten zpomalovač funguje, si neumím představit, jak by tu přesnost mohl ovlivnit...
ropak
Příspěvky: 58
Registrován: 31 led 2016 19:48
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od ropak » 26 čer 2016 15:11

pokud nemas na mysli vyvazeni zbrane tak zpomalovac v semiauto nic neovlivnuje ma funkci jen při strelbe davkou
jjosephh
Příspěvky: 21
Registrován: 08 úno 2016 21:41

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od jjosephh » 26 čer 2016 15:17

No a není lepší tam zpomalovač nedávat a využít dutinky třeba pro nějaké nouzové pidivěcičky?
Odpovědět