Zakaz vstupu do honitby

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
ranovak
Příspěvky: 902
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Zákaz vstupu do honitby

Příspěvek od ranovak » 14 dub 2016 09:40

Jak už možná někteří zaregistrovali, chystá se novela zákona o myslivosti, která mj. umožňuje mysliveckému sdružení požádat i o celoroční zákaz vstupu do honitby z důvodu jednak ochrany zvěře při rozmnožování a druhak jako účinné opatření aby se jim lidé nepletli v prostorech kde probíhá hon. A to vše pod pokutou až 30.000 Kč. Takže snadno může dojít k takovému opatření, že běžný občan se nebude smět pohybovat mimo vyznačené turistické trasy apod. Toto opatření (pokud bude dlouhodobé) může dopadnout na každého, kdo má rád outdoorové aktivity a ne jenom střelbu.

Stejně tak vám mohou myslivci zakázat některé aktivity i na vlastním pozemku, pokud je součástí honitby (součástí honitby jsou, až na pár výjimek, jakékoliv pozemky mimo intravilán obcí a které nejsou řádně oploceny) a pokud si budou myslet, že tím dochází k plašení zvěře. Typicky vaše neoplocená louka nebo kus lesa. S takovým případem jsem se už setkal při výcviku psů.

Pokud s navrhovanou novelou nesouhlasíte, můžete svůj nesouhlas vyjádřit v petici zde:

http://www.bezpenezdolesanelez.cz/


TomSmith
Příspěvky: 65
Registrován: 08 lis 2012 19:29

Re: Zákaz vstupu do honitby

Příspěvek od TomSmith » 14 dub 2016 10:38

Nemusí jít jen o cvičák pro psy, ale i třeba o modelářské nebo ULL letiště :?
Uživatelský avatar
greenie
Příspěvky: 723
Registrován: 14 zář 2009 20:30
Bydliště: SK

Re: Zákaz vstupu do honitby

Příspěvek od greenie » 14 dub 2016 18:40

Dufam, ze to tu nikto "kompetentny" zo Slovenska necita .... :evil:
na zaciatku bola Slavia 630, 4,5mm ...
Enerccio
Příspěvky: 99
Registrován: 03 úno 2016 16:56

Re: Zákaz vstupu do honitby

Příspěvek od Enerccio » 14 dub 2016 22:24

tak zas naopak ja si nemyslim ze je to neco spatneho, preci jen tak si aspon tu prirodu ochrani vice
Uživatelský avatar
_Stalker_
Příspěvky: 859
Registrován: 11 črc 2007 23:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákaz vstupu do honitby

Příspěvek od _Stalker_ » 15 dub 2016 00:16

Takhle může být politik každý.
Ochráníme přírodu, zakážeme vstup.
Silnice protínající les, auta jen rychlost chůze.
Ochráníme řeky a moře, zakázal vstup.
A t.d. politik má problémy řešit a né vymýšlet další zákazy a příkazy!
Nechci chránit přírodu tak, že do ní smí jen vyvolení.
TomSmith
Příspěvky: 65
Registrován: 08 lis 2012 19:29

Re: Zákaz vstupu do honitby

Příspěvek od TomSmith » 15 dub 2016 10:52

greenie píše:Dufam, ze to tu nikto "kompetentny" zo Slovenska necita ....
Myslím že na Slovensku to máte o dost lépe oštřeno, tím že "Žiadosť o uznanie poľovného revíru môže podať vlastník alebo vlastníci poľovného pozemku, z ktorého má byť poľovný revír uznan"
Takže ne jak v Čezku kde myslivcům nemusí z lesa patřit vůbec nic :( a přesto by chtěli čím dále více práv.
Uživatelský avatar
smates
Příspěvky: 288
Registrován: 18 bře 2007 12:46
Bydliště: Ústí n.Labem

Re: Zákaz vstupu do honitby

Příspěvek od smates » 15 dub 2016 13:52

No pokud to projde tak jim na ten zakon kaslu nenecham se omezovat.At me nekde po lese honej. :lol: :twisted:
Něco málo mám :-)
Uživatelský avatar
_Stalker_
Příspěvky: 859
Registrován: 11 črc 2007 23:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákaz vstupu do honitby

Příspěvek od _Stalker_ » 15 dub 2016 15:43

Jsem si jistej, že když to projde, tak Tě honit budou. Už jen ta škodolibá radost, že zaplatíš pokutu 30 000,- je požene vpřed.

Ja chci věřit. že tam sedí i moudří lidé a v téhle verzi to smetou ze stolu.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Zákaz vstupu do honitby

Příspěvek od Biggles » 16 dub 2016 00:01

Tenhle postbolševickej systém rádobymyslivosti je snad ta nejhoší varianta pro naše lesy, pole a přírodu vůbec. Sice nic nevlastním, ale všemu vládnu a všechny buzeruju. Zisk mám já a vy přihlouplý vlastníci tak leda škody z mého "hospodaření"...protože mám zelenou kamizolku a kamarády napříč politickým spektrem, kterejm slíbím trochu zvěřiny a adrenalinu při honu...
Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 36
Registrován: 25 bře 2013 09:38
Bydliště: Plzeň

Re: Zákaz vstupu do honitby

Příspěvek od Kalič » 16 dub 2016 09:04

Myslivecké sdružení by mělo před takovou akcí přijít a SLUŠNĚ požádat majitele! Ale pokud to myslivci budou chtít uvést direktivně do praxe a budou mávat zákonem, tak já jako vlastník pár hektarů lesa podniknu všechny právní kroky k tomu, aby si na mých pozemcích už neškrtli. Já z těch pozemků přeci platím daně! Zajišťuju lapače kůrovce, likvidaci vichřicí vyvrácených stromů a vše ostatní jako každý dobrý hospodář, protože je to můj majetek. Prostě je to pouze o přístupu všech zúčastněných stran.
Uživatelský avatar
_Stalker_
Příspěvky: 859
Registrován: 11 črc 2007 23:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákaz vstupu do honitby

Příspěvek od _Stalker_ » 16 dub 2016 10:24

Špatný zákon, dobrý přístup nezmění.
Ve finále se vždy hraje na to co je psáno.
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Re: Zákaz vstupu do honitby

Příspěvek od glock69 » 16 dub 2016 20:30

Pokud ten zákon vstoupí v praxi a nezemřou staří myslivci - komunisté, tak potom bude zákaz opustit dědinu. Aspoň taková je má stará zkušenost s myslivcem -pánem světa...
Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 36
Registrován: 25 bře 2013 09:38
Bydliště: Plzeň

Re: Zákaz vstupu do honitby

Příspěvek od Kalič » 17 dub 2016 09:46

Napsal jsem, že bych použil všechny právní kroky. A je to pravda. Ale všichni jistě víme, že existují také další. Podle toho pořekadla, že na hrubý pytel patří hrubá záplata. Nic víc a nic míň.
KMOTR
Příspěvky: 52
Registrován: 12 úno 2011 18:53

Re: Zákaz vstupu do honitby

Příspěvek od KMOTR » 18 dub 2016 10:20

takzvaní myslivci by měli raději řešit škody páchané ,zvláště černou zvěří na soukromých pozemcích.nekompromisně vyžadovat po sdruženích náhradu škody.stejně tak sražená zvěř na silnici-uhynulou si vezme myslivec,škodu si musí řidič řešit sám...drobná zvěř je téměř vyhubena zemědělci a ostatní druhy,žijící v lese bude zanedlouho zdecimována pytláky,nakonec dnešní myslivec není žádný myslivec,ti praví myslivci ji dávno vymřeli.
KDO NEPOZNÁ DOBRO OD ZLA A NEKLADE ZLU ODPOR,STÁVÁ SE JEHO OBĚTÍ !
Brok 60
Příspěvky: 78
Registrován: 20 srp 2012 21:52

Re: Zákaz vstupu do honitby

Příspěvek od Brok 60 » 10 kvě 2016 20:04

No a co jak vlezu do lesa a myslivec si ho bude na posedu honit, to budu taky stíhán, že jsem na jeho honidbě v době honitby?
Odpovědět