vse o malorazkach

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
tslaby
Příspěvky: 119
Registrován: 17 pro 2011 13:16
Bydliště: Petrovice

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od tslaby » 27 dub 2016 16:39

Takže první se zajedu podívat na A54 a Walthera, v případě, že bych si nevybral začnu hledat Suhlku.


Má-li někdo zbraň a snaží se vás zabít, je přiměřené bránit se střelbou z vlastní zbraně.
Křapáček
Příspěvky: 632
Registrován: 30 lis 2014 17:11

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Křapáček » 27 dub 2016 17:22

Harpe to bezpochyby ále tazatel tady neco psal ze by Mao a podobna presna strelba.... ISSF je Mao a BR vzdalena polovinou vybaveni, terci a treninkem na hony bych rekl.
Kdyz uz tady honibrkujem :) ále mame te radi.
AGN Vulcan .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + Burris Timberline
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
Jsem totiz ... Timberlinovej
JBS
Příspěvky: 11
Registrován: 13 bře 2016 22:27
Bydliště: Znojmo

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od JBS » 27 dub 2016 18:43

Křapáček píše:Harpe to bezpochyby ále tazatel tady neco psal ze by Mao a podobna presna strelba.... ISSF je Mao a BR vzdalena polovinou vybaveni, terci a treninkem na hony bych rekl.
Kdyz uz tady honibrkujem :) ále mame te radi.
Ta Suhlka, co by se aspoň blížila jakékoliv zjevně nepoškozené AHG M54, ja jako ta jitrnice, kterou svět neviděl..
Dám krk na špalek.

Je pravda, že mám kořeny v ISSF, ale v mládí jsem dvě Suhlky měl možnost střílet, naštěstí to ale nebylo moc dlouho. Ta zbraň není příliš vhodná pro jakoukoliv přesnou střelbu.

Vrata od stodoly jo, na plechovky snad, ale aby se s ní dalo stabilně něco smysluplně střílet,... ? Jasný, když je velmi omezený rozpočet a na nic lepšího holt není, tak to musí stačit. Ale vrážet do toho mnohdy nesmyslně žádané sumy, to je holé šílenství. Už víc parády nadělá SM-2/Ural-2 (pozor, tady se nevyhneš další investici v souvislosti s kvalitním uchycením optiky-chybí rybina před komorou a u SM-2 mnohdy rybina z boku). Ale i tydle dvě si nesou své zápory a tím je spoušťák a samozřejmě morální stáří. Zase... dá se na to zvyknout, dá se naučit, ale stále to bude za cenu "nějákých-takových kompromisů". SM-2 se dá koupit za 2500kč.

Žádná z výše popsaných nesahá AHG M54 ze sedumdesátých let ani po kotníky.
Anschutz 1913 Super Match
Anschutz M54 ala W KK200
Ural-2 ala W KK200
TOZ-35+Nikko Stirling 4x32AO
Margolina
Meopta Sport 25x70, 40x70, 2x Carl Zeiss Asiola
nějáké větrovky..
Dál už to vypisovat nebudu, není to nic zajímavého.
Uživatelský avatar
mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od mot » 27 dub 2016 18:55

Tak to bys asi o něj brzo přišel. Ale je možný,žes měl na Suhlky smůlu. Je pravda ,že A1913 je lepší po všech stránkách ale u tý přesnosti bych to až tak netrvrdil. A už rozhodně neobstojí přirovnání ke kotníkům. Tos opravdu přehnal.
JBS
Příspěvky: 11
Registrován: 13 bře 2016 22:27
Bydliště: Znojmo

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od JBS » 27 dub 2016 19:05

mot píše:Tak to bys asi o něj brzo přišel. Ale je možný,žes měl na Suhlky smůlu. Je pravda ,že A1913 je lepší po všech stránkách ale u tý přesnosti bych to až tak netrvrdil. A už rozhodně neobstojí přirovnání ke kotníkům. Tos opravdu přehnal.
Je potřeba trochu přitvrdit muziku, aby vylezli i spící pavouci... :-)

Třeba jsem smůlu měl, nepopírám. Na druhou stranu mi rukama prošla dobrá desítka, možná i dvacítka M54, 1807, 1813, 1907, 1913 a žádná z nich rozhodně nebyla horší, než ty dvě suhlky.

Samozřejmě připouštím, že kdyby se obětovala velká spousta času a peněz, že by se možná našlo i střelivo, kterým by ta motyka byla schopna něco ustřílet, ale třeba u M54 toto prakticky odpadá. Prakticky s jakýmkoliv nepoškozeným střelivem ty zbraně střílí dobře, což se u těch (aspoň těch dvou mých) shulek rozhodně říct nedalo. Ani náhodou.
Anschutz 1913 Super Match
Anschutz M54 ala W KK200
Ural-2 ala W KK200
TOZ-35+Nikko Stirling 4x32AO
Margolina
Meopta Sport 25x70, 40x70, 2x Carl Zeiss Asiola
nějáké větrovky..
Dál už to vypisovat nebudu, není to nic zajímavého.
Křapáček
Příspěvky: 632
Registrován: 30 lis 2014 17:11

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Křapáček » 27 dub 2016 19:25

Mluvis s takovou vehemenci, ze si az myslim, ze veris tomu co pises :).
AGN Vulcan .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + Burris Timberline
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
Jsem totiz ... Timberlinovej
JBS
Příspěvky: 11
Registrován: 13 bře 2016 22:27
Bydliště: Znojmo

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od JBS » 27 dub 2016 19:39

Podíval jsem se na stránku kolegy, na kterého jsem reagoval.. a všiml jsem si, že má na stránkách zmíněnou Irmu Šeneklovou, což je zajímavé, v tomto kontextu dokonce velmi. Pokud ji znáte osobně (jakože vím, že měla/má jakéhosi cápka z Prahe), tak se jí doptejte, odkud její Suhl 150 pochází.

Nebudu vás napínat. Je to jedna z těch dvou, co mi prackama prošla a koupil ji ode mě její otec. Pro ni.

Nezastírám, že jsem soutěž v MaO ani neviděl, jen něco málo slyšel od kamaráda, který to postřeloval v Třebíči.
Nicméně si nedovedu představit, jakým způsobem tahle holka právě s touhle flintou vystřílela jakási bodovaná umístění, ba dokonce drží rekordy. Fakt ne.

Trocha té nadsázky je potřeba, bez toho by to nešlo.
Ale rvát do téhle zbraně patronu za 6kaček, to mi přijde skutečně zvrácené.

O mě to není, fakt né. :-)
Anschutz 1913 Super Match
Anschutz M54 ala W KK200
Ural-2 ala W KK200
TOZ-35+Nikko Stirling 4x32AO
Margolina
Meopta Sport 25x70, 40x70, 2x Carl Zeiss Asiola
nějáké větrovky..
Dál už to vypisovat nebudu, není to nic zajímavého.
Křapáček
Příspěvky: 632
Registrován: 30 lis 2014 17:11

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Křapáček » 27 dub 2016 19:46

Jo, tak tahle Suhl ma vicemistra v BR pod ČSS 2015 a spoust mackal capek :)
Mimo jine mela zlomeny udernik po tvem prodeji ... :)
Njn....
Capek :D ty Mateji...
AGN Vulcan .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + Burris Timberline
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
Jsem totiz ... Timberlinovej
JBS
Příspěvky: 11
Registrován: 13 bře 2016 22:27
Bydliště: Znojmo

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od JBS » 27 dub 2016 20:19

Že pozdravuji! :-D

Ta flinta byla z našeho SSK a prodával mu ji Pláněk.
Skutečně jsem s ní jako děcko chvíli střílel.
V té době jsem nedovedl posoudit, v jakém technickém stavu byla, to je jasné. Nešlo to, odložila se bokem do trezoru a vytáhla se pak, až když šla Honzovi.
Až později, když jsem mu já osobně prodával TOZe 49 jsem od něj slyšel tu story o velkých pražských úspěších jeho dcery a taky o cápkovi, samozřejmě. :-D

Svět je malej. :-)
Anschutz 1913 Super Match
Anschutz M54 ala W KK200
Ural-2 ala W KK200
TOZ-35+Nikko Stirling 4x32AO
Margolina
Meopta Sport 25x70, 40x70, 2x Carl Zeiss Asiola
nějáké větrovky..
Dál už to vypisovat nebudu, není to nic zajímavého.
Křapáček
Příspěvky: 632
Registrován: 30 lis 2014 17:11

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Křapáček » 27 dub 2016 20:31

Mame doma Suhl trikrat /Anschutz dva kousky / Serie 56 i 58 a ta od vas je z tech poslednich. Vsechny tri strileji perfektne ale ta moravska je nejmene rozezrana na serie streliva R50. Irma s touto Suhlkou nikdy nestrilela Mao /;strilela jinou Suhl / ani nic jineho. Az kdyz jsem zacal blbnout s BR nasla svoji cestu po uprave uderniku a zasazeni do BR pazby.
Dokud bylo strelivo tak temer kazdou soutez ta flinta posilala salamek do Znojma.
AGN Vulcan .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + Burris Timberline
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
Jsem totiz ... Timberlinovej
Kodiak
Příspěvky: 134
Registrován: 27 lis 2009 09:47

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Kodiak » 28 dub 2016 13:28

Křapáček píše:Harpe to bezpochyby ále tazatel tady neco psal ze by Mao a podobna presna strelba.... ISSF je Mao a BR vzdalena polovinou vybaveni, terci a treninkem na hony bych rekl.
Kdyz uz tady honibrkujem :) ále mame te radi.
Neuvěřitelné se stalo skutkem – zjevila se vše obklopující a vše pohlcující pravda MaO – nirvána se dostavila – děkujeme Ti Křapáčku!

Trochu mi zatím uniklo, že by existoval nějaký výrobce zbraní, který by snad vyráběl speciální zbraně určené pro stříleče disciplíny MaO. Pokud je mi známo z vašich výsledkových listin, tak valná většina zbraní je a byla vyráběna pro disciplíny ISSF, některé na loveckou a hobby střelbu, ale žádná pro MaO.
Už tady mnohokrát proběhla diskuze o přesné střelbě (i s tebou). To že stříleči MaO si sousloví Přesná střelba rezervovali výhradně pro sebe na úkor ostatních disciplín, je všem všeobecně známo, přes to, že to není a nemůže být pravda! Buď té dobroty a nešiř to kdekoli a kamkoli přijdeš. To že se mezi sebou navzájem masírujete a "honibrkujete" (použil jsem tvůj termín a doufám, že to je jen obrazně), je v pořádku, určitě to podporuje soutěživost a blízské přátelství, ale ostatním vaše víra vonět nemusí!
Křapáček
Příspěvky: 632
Registrován: 30 lis 2014 17:11

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Křapáček » 28 dub 2016 13:55

Nezapomněl sis vzit rano prasek ? Vis ze to chce pravidelnost :)
AGN Vulcan .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + Burris Timberline
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
Jsem totiz ... Timberlinovej
Kodiak
Příspěvky: 134
Registrován: 27 lis 2009 09:47

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Kodiak » 28 dub 2016 17:01

Předpokládal jsem od tebe podobně ubohou poznámku, překvapení se nekonalo :roll: !
Křapáček
Příspěvky: 632
Registrován: 30 lis 2014 17:11

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Křapáček » 28 dub 2016 18:01

Ty tve monotonni kydy s podtextem mindraku jsou taky porad dokola.
Kdyz tak pindej dal do SZ at nezasirame tema.
AGN Vulcan .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + Burris Timberline
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
Jsem totiz ... Timberlinovej
Kodiak
Příspěvky: 134
Registrován: 27 lis 2009 09:47

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Kodiak » 28 dub 2016 19:54

Když budeš naslouchat ostatním, přestaneš je urážet ubohými slovními výpady a přestaneš dokola omílat otřepané fráze o úžasnosti disciplíny ke které ses namotal a překrucovat fakta, určitě to bude přínosem pro všechny!
Pokud máš nějaké životní problémy, svěř se někomu, koho to zajímá!
Tímto se omlouvám adminům a všem uživatelům fóra, které jsem svými poznámkami nudil, protože jsou mimo téma!
Odpovědět