GAMO HUNTER 440

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 27 črc 2005 09:49

Samozrejme souhlasim opet s Dedkem. I odkaz je peknej.

Jinak Bendy... je jasny ze zpet doupravena Gamofka je silnejsi nez slavie... ale meril si tu ustovou rychlost na chronometru? Ja jo... jak jsem napsal 250m/s (maximum). A to byla 4,5lka. Z ceho vyvozujes 210m/s u sve 5,5lky? Balisticke kyvadlo? :-)


Návštěvník

Re: 2mm lpech vzuchovkou?

Příspěvek od Návštěvník » 27 črc 2005 11:24

Dědek Plesnivák píše:Budeme vycházet z faktu že slabá ráže je vše co má power factor nižší než 125. Lehce deformovatelný poloplášť je výraz podívat sem - http://www.pmfhk.cz/VZL/VZL3_2004/4Juricek.pdf
Mrknul jsem na to a zjevně jsem hodně pozadu, nepomohly ani strojnické tabulky, ani vzpomínání ..no, snad ten závěr se dal pochopit .. 8) 8)
Dawe1
bendy

Příspěvek od bendy » 27 črc 2005 11:34

Andy píše:Samozrejme souhlasim opet s Dedkem. I odkaz je peknej.

Jinak Bendy... je jasny ze zpet doupravena Gamofka je silnejsi nez slavie... ale meril si tu ustovou rychlost na chronometru? Ja jo... jak jsem napsal 250m/s (maximum). A to byla 4,5lka. Z ceho vyvozujes 210m/s u sve 5,5lky? Balisticke kyvadlo? :-)
Vycházím jen z údajů výrobce a pro upřesnění - já Huntera nedável do původního stavu - bez omezení.. koupil jsem ho v době,kdy se tu bez omezení prodával.Rád bych někdy tu rychlost změřil,ale nemám technický prostředky a odpovědi, kde a za kolik koupit nebo od koho půjčit chronometr, se mi nedostalo.Ale jasný je,že je to jen vzduchovka a zítra už může střílet jinak,zvlášť pokud ji dneska vezmu ven..
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 27 črc 2005 11:51

A to mi rekni kdy se u nas prodavaly Gamovky bez omezeni? Leda nejakej cernej dovoz??

Jinak chrony nevlastnim (byl jsem u znameho to zmerit) jinak bych ti je s radosti pujcil.

Zajimalo by me, kolik ze ti to doopravdy lita...
Dědek Plesnivák

Re: 2mm lpech vzuchovkou?

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 27 črc 2005 13:32

Anonymous píše:
Dědek Plesnivák píše:Budeme vycházet z faktu že slabá ráže je vše co má power factor nižší než 125. Lehce deformovatelný poloplášť je výraz podívat sem - http://www.pmfhk.cz/VZL/VZL3_2004/4Juricek.pdf
Mrknul jsem na to a zjevně jsem hodně pozadu, nepomohly ani strojnické tabulky, ani vzpomínání ..no, snad ten závěr se dal pochopit .. 8) 8)
Dawe1
Jak tak koukám Dawe, nepochopil jsi ani používání klasického rozhraní tohoto fóra, ale jinak nic ve zlém. :lol: :wink:
Dědek Plesnivák

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 27 črc 2005 13:39

bendy píše:kde a za kolik koupit nebo od koho půjčit chronometr, se mi nedostalo.Ale jasný je,že je to jen vzduchovka a zítra už může střílet jinak,zvlášť pokud ji dneska vezmu ven..
Ty kecko, člověk se mu snaží odpovědět hned jak jen je to možné a on to pak ani nečte a nebo se jen vymlouvá… :evil: :wink: Na tvůj dotaz jsem ti odpověděl hned druhý den ráno.
Dawe1

Re: 2mm lpech vzuchovkou?

Příspěvek od Dawe1 » 27 črc 2005 16:20

Dědek Plesnivák píše:
Anonymous píše:
Dědek Plesnivák píše:Budeme vycházet z faktu že slabá ráže je vše co má power factor nižší než 125. Lehce deformovatelný poloplášť je výraz podívat sem - http://www.pmfhk.cz/VZL/VZL3_2004/4Juricek.pdf
Mrknul jsem na to a zjevně jsem hodně pozadu, nepomohly ani strojnické tabulky, ani vzpomínání ..no, snad ten závěr se dal pochopit .. 8) 8)
Dawe1
Jak tak koukám Dawe, nepochopil jsi ani používání klasického rozhraní tohoto fóra, ale jinak nic ve zlém. :lol: :wink:
Zase mě tak neshazuj, chyba se vloudila .. 8)
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: 2mm lpech vzuchovkou?

Příspěvek od Andy » 27 črc 2005 20:26

Dawe1 píše:
Dědek Plesnivák píše:
Anonymous píše: Mrknul jsem na to a zjevně jsem hodně pozadu, nepomohly ani strojnické tabulky, ani vzpomínání ..no, snad ten závěr se dal pochopit .. 8) 8)
Dawe1
Jak tak koukám Dawe, nepochopil jsi ani používání klasického rozhraní tohoto fóra, ale jinak nic ve zlém. :lol: :wink:
Zase mě tak neshazuj, chyba se vloudila .. 8)
Ale... gratuluji k registraci Dawe1!
Návštěvník

Re: 2mm lpech vzuchovkou?

Příspěvek od Návštěvník » 28 črc 2005 09:38

Dědek Plesnivák píše:
Anonymous píše:
Těžko říci, co znamená výraz "slabá ráže", ale je fakt, že výkon .38 sp. 230m/s ..je malý ..a lehce deformovatelný poloplášť, který prudce zvyšuje svůj průřez, má daleko nižší průraz, než celoplášťová střela.
Ale je pravdou, že zkušenosti, jako vy nemám a ani nevlastním různé chronometry .. 8)
Dawe1
Budeme vycházet z faktu že slabá ráže je vše co má power factor nižší než 125. Lehce deformovatelný poloplášť je výraz použitelný pro puškové a výkonné střelivo do krátkých zbraní, což .38 Special není. Při rychlosti okolo 200m/s se poloplášť zase tak snadno nedeformuje, to by měl vědět každý kdo se o zbraně zajímá.
Tak zkus střelit do kusu plechu, o kterém byla řeč .. 8)
Dawe1
Dědek Plesnivák

Re: 2mm lpech vzuchovkou?

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 28 črc 2005 18:15

Anonymous píše:
Tak zkus střelit do kusu plechu, o kterém byla řeč .. 8)
Dawe1
No dobrá, tak jsem to zkusil a tady je praktický výsledek – ani jedna běžná střela ráže .38.Special není z 2“ schopna probít plech o síle 2mm. O deformaci celopláště a polopláště ať si každý udělá obrázek sám podle obrázků. Střílel jsem do obyčejného plechu o síle 1,5mm vždy 3 rány od každého náboje nerezovými revolvery Taurus 627 (4“) a Taurus 605 (2“) ráže .357Mag. náboji .38Special Sellier & Bellot zhruba na 10 metrů. První zásah je poloplášť ze 4“ hlavně s kompenzátorem a na protější straně je důlek od celopláště vystřeleného z 2“ hlavně. To uprostřed je 22. Stinger vystřelený z pušky. Jako jediný prošel skrz desku. Doufám že teď už mi snad bude Dawe1 věřit.
Přílohy
DSCF1073.JPG
Poloplášť 4", .22 Stinger, Celoplášť 2"
DSCF1079.JPG
Deformace střel vystřelených z 2" hlavně
DSCF1078.JPG
Deformace polopláště není o mnoho větší...
Richi

Příspěvek od Richi » 28 črc 2005 21:32

Pekný test. Zabudol si ale napísať o aký plech sa jedná - podľa snímkov je to podľa mňa ocel. Železný plech by .38 podlahol (ak hovoríme o 1,5mm plechu). Skúšal som s rovnakou rážou prestreliť 2mm železný profil, a dopadlo to ako v tvojom prípade (jamka vľavo).
Dawe1

Re: 2mm lpech vzuchovkou?

Příspěvek od Dawe1 » 29 črc 2005 18:38

Dědek Plesnivák píše:
Anonymous píše:
Tak zkus střelit do kusu plechu, o kterém byla řeč .. 8)
Dawe1
No dobrá, tak jsem to zkusil a tady je praktický výsledek – ani jedna běžná střela ráže .38.Special není z 2“ schopna probít plech o síle 2mm. O deformaci celopláště a polopláště ať si každý udělá obrázek sám podle obrázků. Střílel jsem do obyčejného plechu o síle 1,5mm vždy 3 rány od každého náboje nerezovými revolvery Taurus 627 (4“) a Taurus 605 (2“) ráže .357Mag. náboji .38Special Sellier & Bellot zhruba na 10 metrů. První zásah je poloplášť ze 4“ hlavně s kompenzátorem a na protější straně je důlek od celopláště vystřeleného z 2“ hlavně. To uprostřed je 22. Stinger vystřelený z pušky. Jako jediný prošel skrz desku. Doufám že teď už mi snad bude Dawe1 věřit.
Zajímavé, až překvapivě ..zřejmě vlastníš, nebo máš přístup k většímu množství různých zbraní a typu munice ..zkus sem ještě hodit nějaký test.
A to, že tě tyto věci zajímají ve značném rozsahu je zjevné.
Dík..
Dědek Plesnivák

Re: 2mm lpech vzuchovkou?

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 01 srp 2005 10:43

Dawe1 píše:zřejmě vlastníš, nebo máš přístup k většímu množství různých zbraní a typu munice ..zkus sem ještě hodit nějaký test.
A to, že tě tyto věci zajímají ve značném rozsahu je zjevné.
Dík..
Problém by to nebyl, jen nechci cpát fotky děravého plechu a placatých střel někam kde o to třeba ani nestojí. Pokud máš zájem o porovnání konkrétních ráží, tak dej vědět a pokud to bude v možné, rád vyhovím.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: 2mm lpech vzuchovkou?

Příspěvek od Andy » 01 srp 2005 11:15

Dědek Plesnivák píše:Problém by to nebyl, jen nechci cpát fotky děravého plechu a placatých střel někam kde o to třeba ani nestojí.
Bud v klidu... oni se na to lide radi podivaji :-) treba si udelaji prehled o tom... co je realne a co ne :-) Taky mam jeste neco v zaloze... Napr. prostrelene zlate stranky (5-6ks) na 50m z 308W :-)
anonym

Příspěvek od anonym » 01 srp 2005 14:06

Mám Gamo 440 r.22 už 2 roky a rozhodně bych byl opatrný s negativním hodnocením. Nová zbraň byla z výroby silně zaolejovaná a plivala do hlavně značné množství oleje, to se upravilo až po cca 80 výstřelech.
Pak bylo všechno OK. Jinak je pravda, že se s ní člověk musí naučit zacházet, cuknutí při výstřelu je dost velké, ale chce to správnou techniku střelby a při troše cviku se to dá zvládnout. Důležitá je taky správná volba střeliva, diabolky GAMO nestály za nic, za nic nestály taky diabolky z kovohutí Příbram. Spokojený jsem byl až s diabolkami JSB. Asi by stálo za to udělat tuning, zajímavé informace se dají nají na http://charliedatuna.com. Ale v angličtině.
Jinak tuning tam uvedený spočívá v podstatě ve vyhlazení (vyleštětní) pracovních ploch a kompletní výměně výměně maziv.
Ze Slavie se ale střílí podstatně pohodlněji.
Odpovědět