Vetrovka - Sharp

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
lukasz9
Příspěvky: 292
Registrován: 27 led 2009 23:30

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od lukasz9 » 29 bře 2016 19:40

Kedy by ti asi mala doraziť? Keďže sa nikto neozýva na môj dotaz, počkám na tvoje referencie :) Objednal si High power predpokladám...


Grand Power P1, Ruger SR22, CZ 858 Tactical
Diana 54 AIRKING, Air Arms Pro Sport, HW97k, Zoraki HP-01 Ultra, Gamo 440, Zbrojovka Brno Z II, Crosman MK-177
mujtaj
Příspěvky: 141
Registrován: 16 zář 2014 06:09

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od mujtaj » 29 bře 2016 23:12

radsej by som investoval do crosmanu 392/397.
Uživatelský avatar
lukasz9
Příspěvky: 292
Registrován: 27 led 2009 23:30

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od lukasz9 » 30 bře 2016 00:23

Lenže Benjamin 397/392 sa cenou ani nepribližuje Sharpke, resp. Norconii, je takmer trojnásobne drahší.
Bavíme sa o low-cost vzduchovke, ktorá (možno :) )bude baviť priateľku strielať a bude jej robiť radosť a mne neurobí až také nervy keď s ňou niekde šuchne, nebodaj raz spadne na zem. Niečo podobných parametrov už mám(Crosman MK-177), ten fajn vyzerá, presnosť ok, ale bohužiaľ na 10 púmp má len niečo okolo 9J. Takže ak poznáš niečo v podobnom výkone a cene ako P1 čo nekope tak sem s tým :wink:
Grand Power P1, Ruger SR22, CZ 858 Tactical
Diana 54 AIRKING, Air Arms Pro Sport, HW97k, Zoraki HP-01 Ultra, Gamo 440, Zbrojovka Brno Z II, Crosman MK-177
Uživatelský avatar
p.one
Příspěvky: 561
Registrován: 15 zář 2010 08:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od p.one » 30 bře 2016 11:44

Měla by přijít snad do pátku. Pak ji otestuju a napíšu svoje dojmy.
Jinak jak říkáš, je to lowendová záležitost, takže nečekám žádný zázrak. Na druhou stranu si nemyslím, že by doporučované Crossmanny byly o tolik kvalitnější, že by se vyplatilo do toho cpát 6500,- Kč. Co jsem četl, tak jsou sice s dřevěnou pažbou, ale jinak je použita mosaz na kovové části, nastříkaná černou barvou, která se loupe a ta mosaz nevydrží tolik co ocel (třeba u pumpy nebo hlavně), takže je otázka, jestli ta životnost plastového pouzdra je opravdu tak špatná v poměru k ceně oproti třikrát dražšímu kovu, obzvlášť, pokud to chceš na víkendové střílení. Možná je to o štěstí, ale ten první Sharps, co jsem měl, vystřílel bez úhony cca 500 diabol a pak jsem ho prodal, což mě dodnes mrzí, protože jsem přesvědčený, že by střílel dál...já chtěl holt dřevěnou pažbu :-). Jak jsem, ale psal, pumpoval jsem do něj max. 3-4 pumpy, což na terčovku stačilo (na drobnou škodnou také). Namáhání pouzdra tím pádem nebylo tak velké, aby docházelo k jeho poškození. Jestli do toho někdo od začátku cpe 10 a víc pump, pak se nedivím, že z toho vylítává hlaveň a praská pouzdro a nikam se nestrefí, když se mu po pumpování klepou "pastelky" a ten prohyb hlavně při této konstrukci prostě nevyloučíš. Zkrátka je věcí priorit a toho, k čemu chceš tu flintu používat ;-). Pro mě je 2300,- včetně poštovného přijatelná cena. Kdybych chtěl kvalitu, pak bych se asi rozhlížel v cenové relaci 15 - 20 tisíc, ale "střední třídě" bych se nejspíš vyhnul.
Abych Crossmann jen nekritizoval...vlastním od nich pumpovací pistoli no.1377 v úpravě s ocelovým závěrem. Stálo mě to 1900,- + oc. závěr 1200,- Kč. Dá se na ní koupit i pažba cca 500,- Kč. Je to naprosto spolehlivá záležitost a je to přesná pumpa! Tu bych s klidem doporučil už jen proto, že se dá hodně vylepšovat (závěr, pažba, hlaveň...). :)
BSA Gold Star SE Union Jack
Hawke Airmax 30 Touch 3-12 x 32
Weihrauch HW 98 4,5 mm
Valiant Themis II 10X32 SF Compact HFT MRAD
Uživatelský avatar
lukasz9
Příspěvky: 292
Registrován: 27 led 2009 23:30

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od lukasz9 » 30 bře 2016 21:24

Vidno že s pumpami máš skúsenosti, budeš mať s čím porovnávať :)

Hoď potom nejakú recenziu..a nech slúži :wink:
Grand Power P1, Ruger SR22, CZ 858 Tactical
Diana 54 AIRKING, Air Arms Pro Sport, HW97k, Zoraki HP-01 Ultra, Gamo 440, Zbrojovka Brno Z II, Crosman MK-177
Uživatelský avatar
lukasz9
Příspěvky: 292
Registrován: 27 led 2009 23:30

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od lukasz9 » 04 dub 2016 21:24

p.one píše:Měla by přijít snad do pátku. Pak ji otestuju a napíšu svoje dojmy.
Ako, odskúšané? :)
Grand Power P1, Ruger SR22, CZ 858 Tactical
Diana 54 AIRKING, Air Arms Pro Sport, HW97k, Zoraki HP-01 Ultra, Gamo 440, Zbrojovka Brno Z II, Crosman MK-177
Uživatelský avatar
mtarnovsky
Příspěvky: 491
Registrován: 01 úno 2012 15:05
Bydliště: Bratislava

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od mtarnovsky » 04 dub 2016 21:54

Mal som tu norconiu v ruke a bol to total shit. pri pumpovani sama vystrelila 2x, hlaven jak verzatilka, pumpovanie islo tazko jak hovado, dojem otrasny,radsej hocijaky crosman
Hatsan AT44-10w 5,5 + Leupold 4-24x50e+pumpa
Crosman1377-40cm hlaven,flat top,prerobena spust,pretesneny transfer,ocel.zaver,4-9x40,pazba
Slavia 620
Uživatelský avatar
lukasz9
Příspěvky: 292
Registrován: 27 led 2009 23:30

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od lukasz9 » 05 dub 2016 11:30

To som zrovna počuť nechcel..asi teda zvolím Crosman 2100. Ale počkáme na recenziu majiteľa, ak sa s nami podelí o dojmy.
Grand Power P1, Ruger SR22, CZ 858 Tactical
Diana 54 AIRKING, Air Arms Pro Sport, HW97k, Zoraki HP-01 Ultra, Gamo 440, Zbrojovka Brno Z II, Crosman MK-177
HonzaKLE
Příspěvky: 88
Registrován: 22 čer 2015 21:07

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od HonzaKLE » 05 dub 2016 12:29

A co něco takového?
Crosman 2100B, pažba a předpažbí domácí výroba. Předpažbí prodlouženo pro lehčí pumpování.
Přílohy
20160405_121242.jpg
Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 128
Registrován: 24 zář 2010 13:11
Bydliště: Zlín

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od ladaj » 05 dub 2016 13:23

Kdysi jsem si Sharpku ze zvědavosti koupil v ráži 5,5 a ten rozptyl byl hrozný. "Hlaveň" vypadá jako ruční výroba uměleckým kovářem. Na inzerát pušku nikdo nechtěl ani za pár šupů, tak jsem do ní vrazil šestku hliníkovou trubku a je z toho airsoftka, dokonce je možná i přesnější.

Na půjčování začátečníkům pro střelbu vstoje jistě není potřeba echt přesnost, ale ta moje nestačila ani na tohle.
Uživatelský avatar
lukasz9
Příspěvky: 292
Registrován: 27 led 2009 23:30

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od lukasz9 » 05 dub 2016 14:55

Honza: Predávaš ju?

ladaj: Hlavne boli vraj najväčšou slabinou Sharpiek, neskúšal si vymeniť hlaveň za inú?
Grand Power P1, Ruger SR22, CZ 858 Tactical
Diana 54 AIRKING, Air Arms Pro Sport, HW97k, Zoraki HP-01 Ultra, Gamo 440, Zbrojovka Brno Z II, Crosman MK-177
mujtaj
Příspěvky: 141
Registrován: 16 zář 2014 06:09

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od mujtaj » 05 dub 2016 15:22

a co je silno strnkou sharpky? rozpty ako brokovnica, pouzity plast casom praska, ci uz podpazbie alebo "zaver". vyhodene prachy. ze ma crosmn 397 mosadz, no a, mosadz je fajn. ..
Uživatelský avatar
p.one
Příspěvky: 561
Registrován: 15 zář 2010 08:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od p.one » 06 dub 2016 11:37

mujtaj píše:a co je silno strnkou sharpky? rozpty ako brokovnica, pouzity plast casom praska, ci uz podpazbie alebo "zaver". vyhodene prachy. ze ma crosmn 397 mosadz, no a, mosadz je fajn. ..
Zkus tento odkaz: http://blog.hubalek.net/item/recenze-be ... vecke-razi

Neříkám, že je Crosman 392/397 špatný, jen si nemyslím, že je to za ty peníze takové terno. Ale celé je to o tom, co s tím kvérem chceš dělat. Pravda je, že určitě je kov trvalejší než plast. Má totiž výhodu, že pokud se o něj staráš, tak v čase nemění své vlastnosti. Takže vyjma běžného opotřebení neriskuješ praskání pouzdra atd. Psal jsem o své zkušenosti s Sharp Innova a po pravdě, nemyslím si, že Norconia bude lepší, jen šlo o to, jestli dát do flinty 6500,- Kč, když ani nevíš, jestli jí využiješ a bude ti stát v koutě nebo dát 2300,-. Hlavně, ta má zkušenost je odlišná od jiných diskutujících. Moje první Sharpka byla spolehlivá a i přesná. Na 10m jsem v pohodě dával soustřely pětikoruny. Ta druhá byla horší, byť ve dřevě, nedalo se to s plastovkou srovnávat.

Teď pro ty, které to zajímá, první dojmy z Norconia:
1. zpracování na dobré úrovni. Nic nepřečnívá, nic nedrhne
2. prodejce poskytuje záruku 24 měsíců. Je otázka, zda by uznal reklamaci bez zbytečných řečí, ale na druhou stranu, pokud je to takový shit, jak se tu píše, pak nerozumím tomu, proč to zastřešuje zavedená značka jako Norconia. No, možná nenabízí top modely, ale zase si myslím, že si taky nemůžou dovolit ten luxus nabízet něco, co nefunguje
3. ke střelbě jsem se ještě nedostal (partnerka měla jiné představy o trávení víkendu), tak prosím o trpělivost,
4. pokud je to opravdu shit, pak to sem napíšu, nemám zapotřebí něco kritizovat nebo vychvalovat, protože to mám zrovna já doma ;-)
5. Ještě malé poznatky s Umarex NGX APX cal.4,5mm, která pracuje na stejném principu...Umarex mě zklamal ve zpracování. Sice šla zlehka natahovat, ale jinak, co se týká zpracování...první kus jsem reklamoval kvůli ohnuté napínací páce pumpy. Základ je kovový, ale celé je to oplastované, poměrně chatrně a všechno se na tom prohýbá. Přesnost taky nic moc. Hlaveň je taky tenká, vložená, podržte se, do trubky stočené z plechu. Celkově působí Sharp/Norconia bytelnějším dojmem. Cena je přitom podobná.
BSA Gold Star SE Union Jack
Hawke Airmax 30 Touch 3-12 x 32
Weihrauch HW 98 4,5 mm
Valiant Themis II 10X32 SF Compact HFT MRAD
Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 128
Registrován: 24 zář 2010 13:11
Bydliště: Zlín

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od ladaj » 06 dub 2016 13:54

lukasz: vždyť píšu, že za softovou... :-) Klasické hlavně nemám k dispozici a kupovaný tuning by znamenal i závěr atd., do toho jsem se pouštět nehodlal. Na vlastní kovovýrobu nejsem vybaven.

p.one: zbytečný odstavec, rozhodující je foto terče ;-) Benjamin za svou cenu ve mně taktéž nebudí důvěru. Za ty prachy mám 1377 s kovovým závěrem, dlouhou hlavní, puškovou pažbou i optikou. Akorát je to "malá pumpa" s výkonem do 10J (viz téma 1377, dával jsem měření s 18"). Ale vydrží, jsou na to díly, spoušť se dá poladit... a je to roztomilý prcek :-)
Uživatelský avatar
mtarnovsky
Příspěvky: 491
Registrován: 01 úno 2012 15:05
Bydliště: Bratislava

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od mtarnovsky » 06 dub 2016 16:06

Ahojte, som zastanca pumpovaciek tak sa podelim z mojimi skromnymi nazormi.
C1377 jedna z najlepsich PCA pistoli -nekonecna moznost tuningu. V zaklade ma cca 8J po mojom tuningu cez 12J Presna spolahliva nic mi za 3 roky neodislo.(akurat som strhol srobik na zavere.)
C pumpmaster 760. Aj tu mam doma. Z diabolkami na 10m sustrel cca 2cm. Detska pumpovacka ale z ocelovymi bb ten rozptyl az tak nesere a na 20m sa daju davat plechovky od piva v pohode. Vykon okolo 7J . funguje bez chyby dva roky.Na terce nema vyznam len na blbnutie na zahrade.
C 2100. Vcera som ju objednal.Zajtra by mal dojst,ale vraj je o dost lepsi--- kamos ho ma a chvali si ho. Je cely kovovy okrem pazby a predpazbia . Ked mi poslal terce tak som kukal.
Benjiamin 397. nemal som ho v ruke ale podla mna je to len predrazeny model nizsej kategorie v dreve a podla toho co som vygooglil ma mosadznu hlaven co mi je trochu cudne. ale nemam s nou ziadne skusenosti.
Umarex NGX. drzal som v rukach ale nestrielal som, pumpovanie slo lahko ale najprv si musel natiahnut nabijaci trn.Je to podla mna klon Crosmana 760. Plast otrasny,vyzera jak detska hracka.
A ta Norica P1 . Mal som ju v rukach a aj na chrone. 15 J v pohode ale pumpuje sa strasne tazko. vyzera divne(neoslovila ma) kamosovi 2x vystrelila naprazdno ked pumpoval a hlaven bola cudna tenka trubka.
Strielal som aj zo Zoraki HP01 ale to je len pistol sice slusna ale neda sa s nej spravit to co s 1377.
Este vlastnim Gamo AF-10. Zabavna jednopumpova pistolka na 12 bb. na kachlicky a ploskacky na 10m idealna.
Hatsan AT44-10w 5,5 + Leupold 4-24x50e+pumpa
Crosman1377-40cm hlaven,flat top,prerobena spust,pretesneny transfer,ocel.zaver,4-9x40,pazba
Slavia 620
Odpovědět