Vzduchovy revolver Colt Single Action Army SAA .45

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

martinvese
Příspěvky: 22
Registrován: 11 dub 2015 22:46

Vzduchový revolver Colt Single Action Army SAA .45

Příspěvek od martinvese » 20 bře 2016 09:47

Zdravím, chtěl bych se zeptat zda někdo nemá zkušenosti s tímto revolverem od Umarexu. Jako westernovému nadšenci se mi zbraň podle videí a obrázků líbí, ale rád bych věděl jak se s ní střílí ?
Přílohy
vzduchovy-revolver-colt-single-action-army-saa-45-cerny-original.jpg


Strelec45
Příspěvky: 291
Registrován: 12 úno 2016 18:22

Re: Vzduchový revolver Colt Single Action Army SAA .45

Příspěvek od Strelec45 » 20 bře 2016 10:07

Zdravím stejnou krevní skupinu. Taky těch westernových zbraní pár mám, ale až na Flobertku "ostré". Vzduch ještě ne.
Připojuji se k dotazu, taky mě zajímá. :oops:
Prach, píst, ... vzduch a bombičky ZATÍM ne.
vladav
Příspěvky: 162
Registrován: 20 srp 2012 11:35
Bydliště: Strašice

Re: Vzduchový revolver Colt Single Action Army SAA .45

Příspěvek od vladav » 16 čer 2016 20:44

Tak nevim jestli jsem jedinej ale přemohla mě touha po krátké CO dvojce. Dnes přišel balíček a v něm Colt SAA a Dan Wesson 6" oba na diabolo.Při prvním srovnání jasně vede Colt s krásně citlivou spouští.Myslím že na plinkačku to bude parádní odreagování :wink:Jinak střenky jsou hladký a kloužou v ruce ale asi jde o zvyk :)
Neni důležitý vyhrát ale nasrat toho kdo vás porazil :-))








Evanix Rainstorm .22
MTC Viper 10*44 SCB
GunMan
Příspěvky: 2
Registrován: 08 lis 2015 18:18

Re: Vzduchový revolver Colt Single Action Army SAA .45

Příspěvek od GunMan » 21 čer 2016 22:12

Taktiež sa v poslednej dobe dosť zaujímam o tieto Amícke hračky od Umarexu, Cybergunu, KWC atď, takže pokiaľ viete po anglicky, tak odporúčam Youtube kanál Replica Airguns. Chlapík tam rozoberá naozaj pekné kúsky, včetne tohto Coltu.
Tí, čo ma nepoznajú môžu ľutovať. Tí, čo na poznajú ľutujú už dávno.
Vratan
Příspěvky: 1
Registrován: 05 říj 2018 14:22

Westernove colty od Umarexu

Příspěvek od Vratan » 05 říj 2018 14:31

Dobry den,
mel bych dotaz, zda nekdo nema prakticke zkusenosti s CO2 colty od Umarexu. Konkretne mi jde o Colt SAA 45. Jsem zbranemi nepolibeny, krome strelby ze vzduchovky, ale rad bych si na odreagovani poridil nejakou hracku na plechovky, nebo siluetove terce. A tohle se jevi i jako pekna dekorace. Ale bohuzel, nejake informace jsem na zadnem foru ani webu nenasel. Predem diky.
Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Re: Vzduchový revolver Colt Single Action Army SAA .45

Příspěvek od kb » 05 říj 2019 21:59

Tiež sa zaujímam o tento revolver, resp. o celú túto skupinu historických revolverov, ktorá zahŕňa : Colt SAA .45, SW No.3 Schofield, Remington 1875, Webley MK VI a Gletcher Nagant. Všetky sú veľmi kvalitne spracované, vyrábajú sa vo viacerých variantach, čo sa týka dĺžky hlavne, povrchovej úpravy, s hladkou alebo drážkovanou hlavňou. Vybrať si z nich je ťažké nielen preto, že sú všetky naozaj veľmi pekné, ale aj preto, že sa o nich ťažko zháňajú podrobnejšie informácie. Najmä ak ich chcete nielen do vitríny, ale si s nimi aj sem-tam zastrieľať. Údaj výrobcu, že energia výstrelu je <3J, veľa neprezrádza, pretože to môže byť aj 1J. Údaj o Vo je tiež nanič, keď tam nie je uvedené s akou váhou streliva. Údaj predajcu, že na jednu 12g bombičku s SAA.45 možno urobiť až 120 výstrelov je skôr odstrašujúci, pretože by to znamenalo, že je veľmi slabučký. Pozrel som si viac videí s testami s týmto revolverom a namerané priemerné hodnoty energie výstrelu boli 2,8-3,8 J, čo je dosť zásadný rozdiel. Po dlhšom váhaní som sa napokon rozhodol, že ako prvý si kúpim Schofield vo verzii pre diabolo, hoci má hladkú hlaveň, ale v jednom testovacom videu som videl fantastický sústrel na 10 m s rozptylom necelý centimeter
.
Má deklarovanú najväčšiu energiu výstrelu spomedzi všetkých vyššie menovaných - 4J. Tomuto údaju sa dá veriť, pretože keď som porovnával s LOV 21, bol o niečo silnejší. S presnosťou to bolo o dosť horšie. Sústrel na 10m obojruč s oporou cca 5x3 cm. Použité diabolky - JSB Target a RWS basic, s obidvomi bol výsledok rovnaký. Horšie bolo, že zásahy boli posunté asi 6 cm vľavo dolu. Vzhľadom na to, že má pevné mieridlá, je to dosť problém. Navyše spúšť bola dosť tvrdá a v jednom mieste dráhy sa zadrhávala. S ťažkým srdcom (pretože je to naozaj veľmi pekná a perfektne spracovaná zbraň) som ho musel vrátiť a teraz váham, či mám skúsiť aj SAA .45. Vo verzii so 7,5" drážkovanou hlavňou by to mala byť teoreticky veľmi presná zbraň. Na internete sú však aj videá, kde vidno veľké netesnosti medzi valcom a hlavňou, kade uniká veľké množstvo CO2, alebo vyvaklanú hlaveň, ktorú treba pravidelne utesňovať prúžkom plechu z plechovky od piva.
TAU 7, Steyr LP10, Slavia 631, Feinwerkbau Model 500, vz. 47, Ardesa Patriot .45
Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Re: Vzduchový revolver Colt Single Action Army SAA .45

Příspěvek od kb » 19 říj 2019 16:21

Po vrátení Schofielda som si kúpil Colt SAA .45 od Umarexu v 7,5" verzii. Predáva sa síce o niečo drahšie ako Schofield, ale má drážkovanú hlaveň. Spúšť je jemnejšia ako u Schofieldu, plynulá, bez výrazného tlakového bodu. Hlaveň strieľa tam, kam ukazujú mieridlá, čo je dosť dôležité, keďže nemá nastaviteľné mieridlá. Energia výstrelu je o poznanie menšia ako u Schofieldu, niekde medzi LOV 21 a HW40. Po estetickej stránke veľmi pekné spracovanie, nie som si však istý kvalitou materiálu, pretože už po pár výstreloch je na páčke ventilu vyďobaná jamka od úderníka.
Strieľal som s RWS basic 0,45g a zopár rán aj so špicatými pomedenými 0,47g, ktoré lietali presnejšie, ale sa ich bojím používať do drážkovanej hlavne, lebo si nie som istý, či nemôžu poškodiť vývrt. Sústrel bol celkom slušný na zbraň tejto kategórie - viď. foto.
DSC_6856-w.jpg
Podľa mňa je to vydarená zbraň nielen na "akčnú", ale aj na terčovú streľbu.
TAU 7, Steyr LP10, Slavia 631, Feinwerkbau Model 500, vz. 47, Ardesa Patriot .45
Strelec45
Příspěvky: 291
Registrován: 12 úno 2016 18:22

Re: Vzduchový revolver Colt Single Action Army SAA .45

Příspěvek od Strelec45 » 20 říj 2019 11:05

Tak koukám, trochu zklamání. To jsem si chtěl SAA koupit taky, když už mám ostrou. Ach jo. :? Díky za recenzi.
Prach, píst, ... vzduch a bombičky ZATÍM ne.
Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Re: Vzduchový revolver Colt Single Action Army SAA .45

Příspěvek od kb » 21 říj 2019 19:08

Doplním predstavenie Colt-u SAA .45 CO2 niekoľkými ďaľšími ukážkami.
Nástrely sú na 9 m obojručne s oporou. Pre porovnanie je tu aj nástrel so Steyr-om LP 10 za rovnakých podmienok. V porovnaní s Colt-om má však oveľa hrubšie mieridlá nastavené na streľbu jednoručne a preto bol problém presne zamieriť.
Nameraný odpor spúšte SAA .45 bol 610 g a dĺžka chodu spúšte 3 mm.
Přílohy
DSC_6865.JPG
DSC_6861.JPG
DSC_6864.JPG
TAU 7, Steyr LP10, Slavia 631, Feinwerkbau Model 500, vz. 47, Ardesa Patriot .45
Uživatelský avatar
p.one
Příspěvky: 561
Registrován: 15 zář 2010 08:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Vzduchový revolver Colt Single Action Army SAA .45

Příspěvek od p.one » 19 lis 2019 09:31

kb píše:
05 říj 2019 21:59
...Po dlhšom váhaní som sa napokon rozhodol, že ako prvý si kúpim Schofield vo verzii pre diabolo, hoci má hladkú hlaveň, ale v jednom testovacom videu som videl fantastický sústrel na 10 m s rozptylom necelý centimeter...
Má deklarovanú najväčšiu energiu výstrelu spomedzi všetkých vyššie menovaných - 4J... S presnosťou to bolo o dosť horšie. Sústrel na 10m obojruč s oporou cca 5x3 cm. Použité diabolky - JSB Target a RWS basic, s obidvomi bol výsledok rovnaký. Horšie bolo, že zásahy boli posunté asi 6 cm vľavo dolu. Vzhľadom na to, že má pevné mieridlá, je to dosť problém. Navyše spúšť bola dosť tvrdá a v jednom mieste dráhy sa zadrhávala. S ťažkým srdcom (pretože je to naozaj veľmi pekná a perfektne spracovaná zbraň) som ho musel vrátiť a teraz váham, či mám skúsiť aj SAA .45. ...
Trochu jsem pátral a zkoušel a pravděpodobně mám vysvětlení k té přesné střelbě u Schofielda. Nábojnice pro diabolo mají totiž v přední části drážkování, tedy vývrt. Střela je tak roztáčena ještě v nábojnici a poté je vedena hladkou hlavní. Určitě bude mít vliv typ použitých diabolek a čistota hlavně. Otázkou je, jak dlouho v nábojnici vydrží ten vývrt, protože neznám složení kovu a na ocel to nevypadá, spíše na nějakou zinkovou slitinu.
Co se týká uchycení hlavně u SAA, to je opravdu příšerně vyřešeno a musím napsat, že to dost sráží jinak velice pěkně vyrobenou repliku. Jaké jsou Vaše zkušenosti po delším používání SAA?
BSA Gold Star SE Union Jack
Hawke Airmax 30 Touch 3-12 x 32
Weihrauch HW 98 4,5 mm
Valiant Themis II 10X32 SF Compact HFT MRAD
Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Re: Vzduchový revolver Colt Single Action Army SAA .45

Příspěvek od kb » 20 lis 2019 10:13

p.one,
doteraz som vystrieľal asi 250-300 diabol, čo nie je dosť na dôkladnejšie otestovanie kvality zbrane z hľadiska životnosti. Zatiaľ je presnosť rovnaká ako na začiatku. Vzhľadom na použité materiály a konštrukčné riešenie asi nemožno očakávať podobnú trvácnosť ako u napr. LOV 21 alebo HW40. Je to zbraň skôr pre potešenie oka a to, že popritom dokáže aj celkom slušne triafať je príjemný bonus. Na občasnú streľbu na záhrade do plechovíc na vzdialenosť 8-10 m určite zopár rokov poslúži.
P.S. to o tých drážkach v nábojnici Schofieldu som tiež niekde čítal, ale nemyslím, že by to dokázalo roztočiť diabolku. Mne to pripadalo skôr, akoby by bolo vnútro nábojnice iba poškriabané jemnými ryhami. Čo sa týka kvality spracovania (a zrejem aj životnosti) sa mi Schofield zdal lepší. Horšia ale bola veľmi tvrdá spúšť.
TAU 7, Steyr LP10, Slavia 631, Feinwerkbau Model 500, vz. 47, Ardesa Patriot .45
Uživatelský avatar
p.one
Příspěvky: 561
Registrován: 15 zář 2010 08:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Vzduchový revolver Colt Single Action Army SAA .45

Příspěvek od p.one » 20 lis 2019 11:58

Díky za užitečné poznatky! Já jsem chvíli vlastnil Colt SAA na BBs z druhé ruky a ta hlaveň se už dost viklala. Nevím jen, co s tím revolverem prováděl ten přede mnou, takže nedokážu ani říct, kolik výstřelů měl revolver za sebou a jestli ty vůle byly v důsledku střelby nebo nešetrného zacházení. Vyřešil jsem problém pomocí Locktite :D (přišlo mi takové řešení účinnější než cpát tam pásek z plechovky od piva). Osobně si, ale myslím, že kdyby tam Umarex udělal závit, bylo by to z hlediska životnosti lepší řešení než osazení a zajištění příčným kolíkem. Výrobní náklady by taky zásadně nestouply. Na druhou stranu při slušném zacházení by to takový problém být nemusel, jak píšeš na pohodovou střelbu na zahradě to musí vydržet léta. Nejsou tam přece takové tlaky jako u originálu zbraně na střelný prach.
U těch nábojnic Schofielda to opravdu vypadá na drážkování. Je tam i klasické šroubovité stoupání a v každé nábojnici je 8 drážek, což nebude náhoda. Nicméně nebude třískově obráběné, nebo spíš je to doprasené povrchovou úpravou, která je na bázi mosazi nebo mědi, zatímco nábojnice je ze šedého kovu, zřejmě zinková slitina. Takže drážky nejsou ostré k dostatečnému zaříznutí diabolky. S účinností to asi tím pádem nebude taková sláva. V každém případě zkusím otestovat s různými druhy střeliva a uvidíme, jakých soustřelů se dá dosáhnout. Spoušť mi přijde přijatelná, ale soutěžní speciál to není. I tak je jemnější než např. u pistolí Crosman nebo SPA. Přikládám foto nábojnice, snad tam v tom rozlišení bude něco vidět
Přílohy
nábojnice 2.jpg
nábojnice 2.jpg (8.51 KiB) Zobrazeno 2201 x
BSA Gold Star SE Union Jack
Hawke Airmax 30 Touch 3-12 x 32
Weihrauch HW 98 4,5 mm
Valiant Themis II 10X32 SF Compact HFT MRAD
Uživatelský avatar
p.one
Příspěvky: 561
Registrován: 15 zář 2010 08:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Vzduchový revolver Colt Single Action Army SAA .45

Příspěvek od p.one » 20 lis 2019 12:02

Ještě jedna fotka. Je to máznuté, ale i tak je vidět šroubovice. Jinak, na diabolce při protlačení skrze nábojnici zůstávají stopy po drážkách jak na hlavičce, tak na sukénce.
Přílohy
nábojnice.jpg
nábojnice.jpg (3.59 KiB) Zobrazeno 2201 x
BSA Gold Star SE Union Jack
Hawke Airmax 30 Touch 3-12 x 32
Weihrauch HW 98 4,5 mm
Valiant Themis II 10X32 SF Compact HFT MRAD
Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Re: Vzduchový revolver Colt Single Action Army SAA .45

Příspěvek od kb » 21 lis 2019 11:56

Tu sú dve videá týkajúce sa hlavne Umarex SAA .45. Prvé sa týka opotrebenia ukončenia hlavne u BBs varianty od nárazov oceľových brokov : . U diabolo varianty by tento problém nemal nastať, keďže olovená diabolka by nemala poškodiť oceľovú hlaveň.
Druhé video sa týka viklajúceho sa plášťa hlavne : . Neviem, ako môže nastať takéto opotrebenie, pretože pri normálnom používaní tento spoj nie je nejako extrémne namáhaný.
Pripájam aj fotku diaboliek so stopami po drážkovaní hlavne :
diabolo.jpg
TAU 7, Steyr LP10, Slavia 631, Feinwerkbau Model 500, vz. 47, Ardesa Patriot .45
Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Re: Vzduchový revolver Colt Single Action Army SAA .45

Příspěvek od kb » 30 lis 2019 10:55

p.one,
nejaké nové poznatky ohľadne Schofieldu? Sústrel, spúšť atď. Uvažujem nad jeho kúpu, SAA už nemám.
TAU 7, Steyr LP10, Slavia 631, Feinwerkbau Model 500, vz. 47, Ardesa Patriot .45
Odpovědět